19 Kwietnia 2024 04:10:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.14.70.203
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500L v2 problemy z prędkością internetu via WiFi
REveAL
nom ja tez mam ten modem co ty. To w takim razie nie ma rozwiazania na chwile obecna. Trzeba by potestować rozne wersje tomato z roznymi sterownikami od WiFi. Shibby musialby pokompilować kilka obrazow i je gdzie udostepnic.

Dodam, ze dopiecie netgeara do innego routera tzn

Modem -> Router z dzialajacym 802.11n -> netgear wnr 3500l

tez zamula na n-ce w taryfie nocnej. Wiec pewnie przy zmianie taryfy transmisja po 802.11n z netgeara 3500l zatyka modem od vectry i stad tak niski transfer. Bo zauwazcie ze po WLAN'ie nka nie jest zatkana...tylko gdy transmisja jest na WANie. Wiec mysle ze modem musi o 23:00 i o 12:00 zaciagac konfig z serwera o innej przeplywnosci danej dla uzytkownika. I to napewno jest kwestia sterownikow od wifi w netgeare i charakteru sieci ze zmienna przeplywnoscia. Mysle, ze jakby vectra nie wachlowala bitratem na modemie to bylo by wszystko ok. Moj kumpel ma internet tez z kablowki gdzie nie ma zmian predkosci łącza i jest ok.
Edytowany przez REveAL dnia 19-02-2013 14:51
 
shibby
przy Vectrze WAN ustawiacie na DHCP prawda?

Czy na jakimkolwiek tomato działało to dobrze? Mówię tu o pierwszych wersjach tomato na ten router.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
REveAL
Tak. Adres ip przydzielany jest dynamicznie po MAC'u urzadzenia.
 
kowalel
shibby, tak adres przydzielany jest po DHCP. Problem występuje na wszystkich wersjach tomato.
Może działanie trybu n na dd-wrt powiązane jest z większa liczba parametrów do konfiguracji WMM:
kowalel załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
Gikey

Cytat

REveAL napisał(a):

Mysle, ze jakby vectra nie wachlowala bitratem na modemie to bylo by wszystko ok. Moj kumpel ma internet tez z kablowki gdzie nie ma zmian predkosci łącza i jest ok.


To chyba nie jest problem stałości prędkości łącza. Ja mam przez całą dobę stałe 15/2 Mbit z Toya-i z Łodzi i też były problemy, modem to Cisco 3008.
Problem z Tomato występował u mnie na WNR3500Lv2 i teraz na Asus-ie RT-N15U (ten Netgear i Asus są na tym samym chipsecie).
Na OFW problem występował tylko na Netfear, na Asus-ie na OFW 'N' śmiga aż miło.

G
 
REveAL
Widocznie w Toya net miales przez caly czas z takimi parametrami jak my w taryfie nocnej. Nie mowie ze to nie wina sterow od WIFI bo pewnie tak jest. Ale jak widac inni nie maja problemu z routerem na łączach od innych providerow. Mysle ze potestowanie roznych sterow pod wifi dla netgeara by rozwiazalo problem. Trzeba by byo tylko przygotowac rozne obrazy do zassania.

Trzeba w takim razie wydlubac sterownik z ofw od asusa i potestowac w tomato. Moze to by zakonczylo problem.
Edytowany przez REveAL dnia 19-02-2013 17:21
 
neotps
Nie widzę uzasadnienia aby modem (sam mam Arris Modem CM820) mógł powodować takie problemy z pracą rutera, zwłaszcza że na DD WRT działa, na OFE w Asus też działa, więc to kwestia sterowników i na nich trzeba było by się skupić, gdyż są najbardziej prawdopodobną przyczyną całego zamieszania. Jeżeli to nie będą sterowniki, wtedy sprawdzimy mniej realne możliwości mogące powodować ten problem..

A więc pytanie do eksperta. Czy da się wyciągnąć sterownik z OFE Asusa i wrzucić go do tomato?
 
shibby

Cytat

A więc pytanie do eksperta. Czy da się wyciągnąć sterownik z OFE Asusa i wrzucić go do tomato?


Ale przeciez w moim tomato jest najnowszy sterownik wydlubany ze zrodel asusa...
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Gikey
Napisałem do Asus-a pytanie w sprawie sterowników do chipsetu w Asus RT-N15U i dostałem taką ogólna odpowiedź:

(...)
ASUS wykorzystuje oprogramowanie producenta chipsetu, niestety nie mam możliwości ustalenia jakiej dokładnie wersji.
(...)

Mały kroczkami zbieramy coraz więcej informacji.

G
 
neotps
Firmware: DD-WRT v24-sp2 (04/10/12)
Time: 19:03:36 up 9 days, 17:33, load average: 0.00, 0.02, 0.00

Skoro to nie sterownik, to dlaczego od 9 dni ruter służy mi dobrze, jednak nie jest to tomato, które spełnia moje oczekiwania co do możliwości...

Samo tomato jest problemem?

@maxikaaz

w DD-WRT MTU jest ustawione na AUTO (pewnie takie samo jak na modemie) natomiast w tomato jest na sztywno ustawione chyba 1500?

Połączony z 19 luty 2013 19:13:45:
@Gikey @maxikaaz jesteście z jednego miasta, nie możecie się zgadać, wymienić sprzętem i zrobić kilka testów, tak aby sprawdzić, czy modem działa dobrze na innej lokalizacji?
Edytowany przez neotps dnia 19-02-2013 19:13
 
neotps
@maxikaaz nie żebym próbował na siłę Was zmuszać do czegoś, no ale nie dałbyś rady zapakować swój sprzętWink i sprawdzić i Gikey jak tam się ma sytuacja?

Zmieniłem MTU na manual 1500 i padł net, ruter nie pobierał IP od modemu.. przywrócenie wartości auto tez nie pomogło.. Jedynie restart do ustawień fabrycznych.. (Reset też nie zadziałał)

@Gikey
Ustaw strefę czasową na UTC+01:00 nadal mnie godzina 23 zastanawia.. DD_WRT ma właśnie UTC+01:00 jako domyślną..
 
Gikey
Jak już kiedyś pisałem, mając jeszcze Netgeara, do końca lutego mam jeszcze Neostradę 6/0,5 na Speedstream-ie 4100 (połączenie z netem przez PPPoE).
Wrzuciłem przed chwilą najnowsze Tomato 1.06. Przy łączu z Toya-i 15/2 'N' muli, podłączyłem Neostradę i jest OK. Choć o ile dobrze pamiętam to przy Netgearze przez pewien czas Neo było OK a potem muliło.
Na razie zostawię na kilka dni Toamto + Neo i zobaczę. Albo zacznie mulić albo będzie OK. Jak będzie OK to może to być wskazówka że większe prędkości netu są problemem tych routerów z firmware Tomato i OFW. No ale OFW Asus działa.

Zaczynam już głupieć z tym wszystkim.

@maxikazz
Jak się sprawdza jakie MTU wychodzi z modemu?

Przy Neo i PPPoE na routerze MTU w trybie default ustawia się na 1492. Przy Toya-i i DHCP ustawia się na 1500.

Połączony z 19 luty 2013 19:51:31:

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

A więc pytanie do eksperta. Czy da się wyciągnąć sterownik z OFE Asusa i wrzucić go do tomato?


Ale przeciez w moim tomato jest najnowszy sterownik wydlubany ze zrodel asusa...


OK. Ale czy masz wiedzę w zakresie, że jest tylko jeden uniwersalny sterownik do wszystkich chipsetów Broadcoma czy tylko masz dostęp do tego wyciągniętego i nie wiesz czy jest on uniwersalny czy przeznaczony do danego chipsetu a że przy okazji działa na jeszcze innych chipsetach to tylko na plus.
Bo jeśli Broadcom ma faktycznie tylko jeden uniwersalny sterownik do wszystkich chipsetów to możemy odpuścić kwestię poszukiwania sterownika i kompilowania specjalnej wersji Toamto i może poprosić cię Shibby abyś pomyślał coś kwestii szybszych łączy internetowych - patrz mój test z Neostradą -> WiFi N działa OK czyli sterownik w tym Tomato jednak działa z moim routerem.
Przy założeniu, że jest tylko jeden, uniwersalny dostępny sterownik dla wszystkich to i dd-wrt musi na nim chodzić a tam jak przetestował neotps to wszystko śmiga. W moim zatem odczuciu na chwile obecną mamy do czynienia z problemem WiFi N przy szybszych łączach internetowych. Aczkolwiek już widzę, że zaraz ktoś, może nawet i ty, powie że ma jeszcze szybsze łącze niż moje czy innych tu ludzi z problemem a WiFi N ci śmiga i wracamy do punktu wyjścia.
Jak już napisałem, głupieję w tej sprawie.
Edytowany przez Gikey dnia 19-02-2013 19:58
 
REveAL
Nie jest to kwestia szybkiego neta gdyz testowalem netgeara na symetrycznym laczu 100/100 i na 30/ 2 Mbit/s.
 
kamilj
Panowie... Shibby pisał jasno że obecnie mamy w tomato sterownik z Asus-a RT-N66u... W dd-wrt jest stary sterownik przeportowany przez Teddiego ze źródeł Netgeara. Jeżeli na dd-wrt ten sterownik działa poprawnie istnieje możliwość że zrobi testową wersję tomato specjalnie z tym sterownikiem żeby sprawdzić czy wtedy wszystko będzie ok. Więc kwestia jest tego czy prosimy go o taką testową wersję? Jeżeli tak można do niego napisać póki kompiluje v106 (jeżeli jeszcze kompiluje) żeby taką przygotował...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
Póki mam ruter chętnie bym sprawdził, czy ze sterownikiem z DD-WRT będzie tomato działać, czy to coś innego.. Wtedy przynajmniej kwestie sterownika udało by się wykluczyć. Jestem jak najbardziej za.
 
kamilj
Prośba przekazana teraz trzeba poczekać na informacje czy istnieje szansa na taki testowy build...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Gikey
Przeportowanie niczego nie zmieniło.
Z MTU też nic nie wskórałem zwłaszcza, że na przykład na polskich stronach jest na poziomie 1472 a na zagranicznych 1444 albo też następuje utrata pakietów. To może tak być, że różne strony chodzą na różnych MTU? To oczywiście na łączu Toya-i.
Na Neostradzie wszystko śmiga przy ustawionym MTU na 1492.
 
Gikey
No to jeśli takie zachowanie MTU nie jest rzeczą normalną to może niech inni sprawdzą u siebie.
Ja na www.onet.pl miałem 1472 a na www.gsmarena.com 1444.
Sprawdzenie przez:
Uruchom -> CMD
wpisujemy: ping -f -l

Np.: ping www.onet.pl -f -l 1490

Zaczynacie od wysokich wartości MTU np. 1500 i schodzicie stopniowo niżej aż przestaniecie dostawać informację o fragmentacji pakietów.

Tak czy inaczej znów pojawia się pytanie: co to ma wspólnego z trybem G na którym działa i trybem N na którym nie działa?
Edytowany przez Gikey dnia 19-02-2013 22:42
 
REveAL
No wlasnie. Na 802.11g nie muli na 802.11n muli. A po skrętce chodzi mimo taryf nocnych. Wiec co jest? Mysle, ze tego szybko nie rozwiazemy. Bo to pewnie wina routera i dostawcy internetu w jaki sposob dostarcza łącze do klienta. Wydaje mi sie, ze router nie radzi sobie po prostu po 802.11n z transmisja po zmianie taryfy. Router dostaje gupawki i zamiast szybsze transfery obrabiac na WANie to jest ograniczony.
Edytowany przez REveAL dnia 20-02-2013 09:00
 
shibby
a tryb N z szerokością kanału 20Mhz jak chodzi?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,150,558 unikalnych wizyt