02 Maja 2024 08:07:59
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.14.132.214
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500L v2 problemy z prędkością internetu via WiFi
shibby
w tomato jest nowszy sterownik niż w ddwrt. @neotps potwierdzisz to?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
neotps
@shibby
Co mam potwierdzić i jak? Czy sterownik jest nowszy? Gdzie mogę to sprawdzić?
 
mvincm
Panowie jestem po kilku restartach zarówno modemu Aster/UPC jak i routera i tak:

- samo wifi zestawia się na niższych prędkościach ale zwalam to na karby niedzieli gdzie zawsze jest wyjątkowo tłoczno u mnie w bloku pod względem wifi (dużo odpalonych klientów i więcej AP jest wykrywanych w okolicy)

- prędkość z internetu nadal ok

Reset jakieś 1h temu. Zobaczę jak się sprawa rozwinie i dam znać.

Pozdrawiam,
MvincM
 
Gikey
Hej,
ja po długich i ciężkich bojach (wyciągnąłem największe działa jakie miałem dostępne) z serwisem gwarancyjnym Netgeara wywalczyłem zwrot gotówki.
Jeśli jesteście przekonani co do wady waszego routera to reklamujcie go. Radzę jednak korzystać w pierwszej kolejności z uprawnień rękojmi (2 lata od daty zakupu) czyli reklamacja u sprzedawcy o niezgodności towaru z umową i żądajcie wymiany urządzenia na nowe wolne od wad lub zwrot kasy. Rękojmia daje silniejsze uprawnienia niż gwarancja. Sprzedawca musi w ciągu 14 dni kalendarzowych ustosunkować się do reklamacji. Jeśli tego terminu nie dotrzyma to nie ma znaczenia czy wasza reklamacja była zasadna czy nie. Zgodnie z prawem musi zostać uznana.

Ja już zamówiłem Asus-a RT-N15U i mam nadzieję, że nie pożałuję.

G
 
neotps
Rozumiem, że pieniądze masz już na koncie? No cóż, mi serwis odpisał coś pomiędzy.. zgłosiłeś się do nas to czekaj nie wiemy jednak jak długo - masz być cierpliwy i już.. a przy okazji zrób xx testów bo są nam potrzebne bo nie mamy pojęcia w czym problem, a tak w ogóle to nam dupy nie zawracaj bo mogłeś zwrócić ruter sprzedawcy korzystając z prawa do reklamacji, a ich nic nie obowiązuje, bo mogę od nich oczekiwać jedynie rozwiązania (ALE NIE WIEDZA KIEDY) a wymiana rutera na gwarancji wg. zapisu gwarancji nie gwarantuje wymiany na nowy produkt, ale obiecanki że będzie wolny od wad też były tylko słodką obietnicą..

Więc tak ogólnie, to źle że zgłosiłem się do nich, a teraz to powinienem sie czuć całkiem fuj i fe, ponieważ jak mają naprawić problem skoro ja nie chce od 12/29/2012 współpracować.. bo mi nie zależy na ruterze i chcę zwrotu pieniędzy, bo przecież normalne jest że od 3 miesięcy mam niesprawny sprzęt i powinienem pałać entuzjazmem w kolejnych testach które wymyśli support.

Napisałem im, że gdyby była to sprawa priorytetowa tak jak podobno ją traktują, to wystarczyło by gdyby zwrócili mi pieniądze, kupiłbym inny sprzęt i mógłbym korzystać z internetu bez problemów jakie stwarza ów ruter, a z testami chętnie bym pomógł, gdyż w pierwszej kolejności zgłosiłem się do nich, aby problem rozwiązać dla dobra ogółu obecnych i przyszłych użytkowników.. Tymczasem mają gdzieś to, że ruter działa jak działa i to ja pewnie focha strzelam że jednak chcę tą sprawę załatwić jak najszybciej..

Jaki problem dla takiej firmy jest wysłać nowy ruter, poprosić o testy - oddać pieniądze/dać inny produkt w zamian.. I mieć zadowolonego z obsługi klienta i jednocześnie pomocną chętną do rozwiązania problemu osobę? Ale najlepsze jest to, że ruter na wymianę mogą wysłać używany.. Jedno co mnie pociesza, że netgear nie produkuje samochodów.. gdyby popsuło się w nim radio, warsztat podstawił by zarysowany samochód zastępczy z popsutym i radiem i silnikiem prosząc o opisanie dokładniej w czym jest problem oraz zrobieniem kilku testów by mogli lepiej zrozumieć co jest nie takSmile
 
Gikey
Hej,
wczoraj przyszedł do mnie Asus RT-N15U.
Nawet nie rzuciłem okiem na OFW tylko od razu wrzuciłem Tomato.
No i ZONK. Dokładnie te same objawy z WiFi co na Netgear-ze ShockShockShock
Powróciłem zatem do OFW i tam o dziwo chodzi dobrze (na Netgear-ze to nawet w OFW nie chodziło dobrze) - póki co, zobaczymy po kilku dniach. Choć transfery po WiFi nie dochodzą do 300 Mbps tylko oscylują między wartościami 150 - 243 Mbps, trochę dziwne bo laptop i router w tym samym pokoju ("widzą" się), mieszkam w domku jednorodzinnym w okolicy gdzie nie ma gęstej zabudowy, Innsider też żadnej innej sieci poza moją nie znajduje.

Generalnie w temacie problemów z WiFi 'N' poległem i się poddałem, oby choć na tym OFW chodziło stabilnie.

A, i jeszcze jedno. Wyłączenie WMM w Tomato i OFW tak jak poprzednio przycina transfer do 54Mbps.

G
Edytowany przez Gikey dnia 16-02-2013 10:59
 
kamilj
Przy połączeniu 300Mbps nigdy nie wyciągniesz transferów zbliżonych do 300Mbps. Zazwyczaj maks to jakieś 150Mbps transferu.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
Więc problem jest w sterownikach tomato? @Shibby co Ty o tym myślisz? Mógłbyś wypuścić jakieś testowe wersje z innymi sterownikami?

Widzę że i Netgear WNR3500L v2 i Asus RT-N15U mają CHIPSET Broadcom 5357. Więc problem jest ze sterownikiem do niego, albo z samym chipsetem..
 
Gikey
Wczoraj, mniej więcej 4 godziny siedziałem wgrywając różne wersje Tomato i zmieniając różne ustawienia i nic to nie dało.
Jak na razie na OFW to WiFi w trybie 'N' działa stabilnie, no ale gdzie cała reszta tego co daje Tomato Sad

Cytat

neotps napisał(a):

Więc problem jest w sterownikach tomato? @Shibby co Ty o tym myślisz? Mógłbyś wypuścić jakieś testowe wersje z innymi sterownikami?


Pomysł super.
@Shibby czy da radę wyciągnąć sterowniki do tego routera czy tego chipsetu.

Trochę zboczyliśmy z tematu Netgeara na Asusa więc nie wiem czy mam dalej kontynuować temat tutaj. Z drugiej strony, faktycznie może coś być na rzeczy, jak neotps powiedział, ze sterownikami do chipsetu który w obu routerach jest taki sam.
U mnie dwa router,y na tym samym chipsecie i te same objawy to trochę ciężko o przypadek, bo jeśli to przypadek to chyba zacznę grać w Lotto Smile
 
neotps
Niestety nigdy się tym nie interesowałem, jak się tworzy takie oprogramowanie, ale.. Czy dało by się wyciągnąć sterowniki z.. DD-WRT/OFE ASUSA do tego chipsetu i wrzucić je w testową wersję tomato? Skoro oba firmware radzą sobie z tym chipsetem to widać jest to kwestia czysto programowa.. Aż strach kupować nowy ruterSmile

PS. Pozostańmy tutaj jednak w temacie netgear aby nie robić offtopic..
 
kamilj
Małe pytani...
Wszyscy macie
Chipset Broadcom BCM5357 chip rev 1 pkg 10
??
Czy może ktoś z was ma rev 2 ??
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
Broadcom BCM5357 chip rev 1
 
Gikey
W moim Asus-ie: Broadcom BCM5357 chip rev 1 pkg 10
 
kowalel
Model Netgear WNR3500L v2
Chipset Broadcom BCM5357 chip rev 2 pkg 10

w ramach testu wgrałem dd-wrt i wygląda na to, że w nim prędkość pobierania jest ok.
DD-WRT:
www.speedtest.net/result/2513719149.png

Tomato 105:
www.speedtest.net/result/2513707902.png

//EDIT
Jednak DD-WRT tez nie działa do końca poprawnie.
Pobieranie danych z internetu po kablu 7.2MB/s czyli max łącza.
Pobieranie danych z internetu po wifi max 3.0MB/s czyli tez jest jakieś ograniczenie ale zdecydowanie lepiej niż 0,5Mb na Tomato.
Przesyłanie danych laptop(wifi)<=>domowy serwer(kabel) ok 18MB/s czyli też całkiem OK.
Edytowany przez kowalel dnia 17-02-2013 01:14
 
Gree
U mnie:
Model Netgear WNR3500L v2
Chipset Broadcom BCM5357 chip rev 1 pkg 10

Internet z UPC 60/6 Mbit/s, w sieci kilka urządzeń (komputer po kablu, laptopy, telefony tablety po wifi) na kompie zainstalowany cFosSpeed, na routerze włączony QoS, WMM na auto i... wszystko wygląda ok.

Do poniższego pomiaru wyłączyłem modelowanie ruchu w cFosSpeed i QoS na routerze, żeby niepotrzebnie nie obniżać wyników:
www.speedtest.net/result/2514444392.png
Asus RT-AC56U + Seagate 3TB | Optware - FreshTomato-ARM 2023.3 AIO
Netgear WNR3500L v2 - Tomato 132 AIO
Asus WL-500GP v2 - Tomato 132 VPN
 
kamilj
To raczej problem ze sterownikami... Jak widzisz na dd-wrt wifi działa o wiele lepiej...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
@maxikaaz
Zasilacz - też myślałem że może być wadliwy - odsyła się sam ruter bez zasilacza.. Ale problem występuje o 23.. nie występuje na DD-WRT

Co do drugiego pytania. Ja mam tylko 20Mbitów, podłączylem też to tak.. modem - ruter 8level - ruter netgear i problem dalej ten sam..
 
Gikey
Ja nie mam internetu z Vectry tylko z Toya-i w Łodzi. Do tego u mnie nie ma okresów w ciągu doby kiedy jest szybszy internet. Ja mam 24 godziny na dobę 15/2 Mbit. Modem który dostałem to Cisco EPC3008.


@maxikazz
Może i wszystkie alternatywy mają ten sam sterownik ale czy to oznacza, że jest jeden oficjalny, uniwersalny sterownik do wszystkich chipów Broadcom-a? Czy tylko taki jest dostępny i dlatego we wszystkich alternatywach jest ten sam?

Wydaje się, że ja akurat jestem o jeden krok dalej niż pozostali z tego wątku. Miałem Netgear WNR3500Lv2 teraz mam Asus RT-N15U i objawy na Tomato te same.
To co je łączy to, jak neotps zauważył, ten sam chipset.
Różnica jest taka, że na OFW w Asusie WiFi 'N' działa OK (działa mi już druga dobę) a na OFW Netgeara z WiFi były problemy. Na obu natomiast jest problem z WiFi 'N' w Tomato.

Może zatem są różne wersje sterowników do różnych chipsetów. Może i różnice w sterownikach małe ale mające znaczenie.

Czy w dd-wrt jest ten sam sterownik co w Tomato skoro ci co przetestowali go na swoich Netgear-ach mówią, że jest lepiej?
Ja do swojego Asus-a nie znalazłem dd-wrt (jeśli jest taki to proszę o link) więc nie mogę przetestować jakby on działał na moim Asusie.
Edytowany przez Gikey dnia 17-02-2013 16:00
 
Gikey

Cytat

maxikaaz napisał(a):

Nie jesteś krok dalej, bo zmieniłeś router na taki z tym samym chipsetem - więc w Tomato masz nadal ten sam sterownik.



pisząc 'krok dalej' miałem na myśli, że raczej należy wykluczać kwestie zasilaczy czy dostawcy internetowego skoro u mnie na dwóch routerach z tym samym chipsetem, różnych producentów objaw na tomato ten sam. Właśnie przez to, że mam drugi router, innego producenta na tym samym chipsecie podejrzenia padły na chipset i sterownik do niego. Czy droga podejrzeń okaże się słuszna zobaczymy.
Jednak bez dodatkowej opinii i pomocy Shibbiego, szczególnie w kwestii sterowników do chipsetów, a jeśli są różne i przede wszystkim dostępne to bez stworzenia specjalnej wersji tomato z tym innym sterownikiem pozostaniemy jedynie na poziomie gdybania.

@Shiiby mógłbyś wtrącić parę słów co do tej kwestii sterowników?

I tak najbardziej zastanawiającą mnie sprawą jest to, że na tym forum są użytkownicy Netgear-a WNR3500L v2 którym na tomato wszystko śmiga.
A może jakiś użytkownik Asus-a RT-N15U mógłby się wypowiedzieć w temacie - tylko chyba użytkownicy Asus-a tu nie zaglądają Smile

Cytat

maxikaaz napisał(a):

@Gikey - tak się ciekawie składa, że też jestem z Łodzi Smile i też jestem w zasięgu Toya-i.
Co Cię podkusiło, żeby kupić wynalazek, jakim jest RT-N15u...? Mając cenowo niedaleko RT-N16, który nie ma sobie równych wśród jednozakresowców...


Co mnie podkusiło?
Wygląd zewnętrzny. Gdyby RT-N16 był w kolorze czarnym to bym go wziął. U mnie w salonie w miejscu gdzie stoi router urządzenie w białym kolorze byłoby bardzo widoczne (mam ciemne meble) a w kolorze czarnym ginie w tle i nie zwraca na siebie uwagi.
No ale żeby nie było, że resztę miałem w nosie to dwa słowa komentarza.

Przejrzałem temat routerów nadających się do tomato oraz test samego routera. Nie wyglądało na to, że będą z nim jakieś problemy. Shibby też mi odpowiedział, że podczas testów nie miał z nim problemów. Ja potrzebuję routera z tomato ze względu na stabilność tego firmware (kilka lat Linksysa WRT54GL z tomato na pokładzie robi swoje). Potrzebuję tylko kilku podstawowych funkcji tomato jak WOL czy QoS, z reszty nigdy nie korzystałem.
Edytowany przez Gikey dnia 17-02-2013 16:09
 
kowalel
root@DD-WRT:~# nvram get os_version
4.150.10.5
Czyli sterownik wygląda na dużo starszy niż w Tomato

//EDIT
W Tomato 092 sterownik to 5.100.138.9 a w 105 5.100.138.20
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 30

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,511,573 unikalnych wizyt