29 Kwietnia 2024 17:21:01
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.59.218.147
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500L v2 problemy z prędkością internetu via WiFi
kamilj
To jak będziesz robić te testy odinstaluj inSSIDer i wtedy sprawdzaj... Już kila razy na forum były opisane problemy z tym programem...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Gikey
Powiem tak.
Skora są tutaj osoby, które zrobiły takie czy inne testy i mogą się zaprzysiąc, że u nich wszytko gra (że się zapytam tych u których jest OK: czy wyłączenie WMM powoduje u was tak jak u nas spadek WiFi do prędkości nie wyższej niż 54Mbps?) tak jak my zaprzysiąc, że wina leży po stronie routera to trochę mi nie wygląda na to, że ten model routera jest skopany.
Albo
- skopane są poszczególne rewizje czy partie produkcyjne albo,
- na jakimś etapie ktoś wpadł na pomysły aby odrobinę zmienić konstrukcję (ale nie na tyle aby nadawać routerowi znaczek 'v3'Wink i to niby usprawnienie nie zadziałało jak sobie inżynier wyobrażał albo,
- dostawca jakiś podzespołów dostarczył jakąś trefną partię albo,
- nie wiem już co.
Naprodukowali ileś tego, nie chcą się do tego przyznać i dalej sprzedają. Może za mało jest ludzi, którzy są na tyle zdesperowani i obeznani z tego typu sprzętem, że potrafią udowodnić winę routera a nie zakładać, że router jest OK tylko winny jest dostawca netu, duża ilość AP w pobliżu itp.

Tak przy okazji, czy ktoś z was może mi wskazać gdzie znajdują się warunki gwarancji na ten router bo w pudełku ze sprzętem go nie było. Pewnie gdzieś na stronie producenta tylko jakoś nie mogę namierzyć.
G

Połączony z 07 luty 2013 21:54:00:

Cytat

Kurt napisał(a):

To ja mam wykupioną taką samą usługę w Vectrze.
Sprawdzałem działanie dostępu do internetu po N dokładnie w godzinach przełączeń:
- 22:59 - internet 16 MB/s - dostęp do internetu po wifi N działa prawidłowo,
- 23:00 - internet 24 MB/s - DL po N spada do 0,5- 1 MB/s,
- 11:59 - internet 24 MB/s - DL po N nadal tylko 0,5- 1 MB/s ,
- 12:00 - internet 16 MB/s - cudownie ożywa DL po wifi N.

Na stronach Vectry jest informacja, że taryfa nocna 24MB/s obowiązuje od 24:00.
U mnie włącza się już o 23:00.

@mvincm
Jaką dokładnie masz zainstalowaną u siebie wersję Tomato. Podaj proszę link.
Zainstaluję na moim routerze i sprawdzę, czy też będzie działać stabilnie.


A próbowałeś zrestartować router po tym jak ci się włączy ten szybszy internet czyli po 23.00?
Jeśli nie to spróbuj i daj znać.

G

Połączony z 07 luty 2013 21:58:39:

Cytat

neotps napisał(a):

Jest godzina 21:34..

Jeżeli o 23 się popsuje to zacznę wierzyć że to Vectra..


Ja bym zaczął wierzyć, że to Vectra gdybym podłączył jakiś inny router z trybem 'N' i pojawiły się te same objawy. Bo jeśli po zmianie szybkości router/internet dalej działałby prawidłowo to chyba można by wykluczyć winę Vectry i wrócić do kwestii winy Netgeara.
Edytowany przez Gikey dnia 07-02-2013 21:58
 
neotps
i.imgur.com/tN720oT.png

Sama godzina na ruterze nie ma znaczenia - zmieniłem ją na 2h wcześniej i efekt ten sam..

Połączony z 07 luty 2013 23:15:32:
Restart rutera nie pomógł. Spróbuje zrestartować modem. Ale co ma godzina 23:00 wspólnego z działaniem rutera?

Połączony z 07 luty 2013 23:29:06:
Restart modemu i rutera nic nie zmienił. O godzinie 23 ruter postanawia działać z prędkością do 1.5mbita. Nie sądzę żeby to miało coś wspólnego z Vectrą, gdyż jak piszą ich prędkość zmienia się po północy. Nie widzę też żadnego sensownego wpływu jaki mogło by to mieć na ruter i jego prace w trybie N.

Wiem natomiast jedno. Po podłączeniu drugiego rutera:
i.imgur.com/qsmeZTk.png

Nawet jak to wina Vectry (albo Toya, UPC - bo i takich operatorów mają ludzie którzy mają ten problem) to skoro na innym ruterze problemu nie ma.. to problem ma jedynie netgear...
Edytowany przez neotps dnia 07-02-2013 23:29
 
Kurt
@Gikey
Próbowałem wiele razy. Restarty nic nie zmieniaja.

@neotps
Sprawdzałem to kilka razy na laptopie podłączonym po lanie i mam zmianę prędkości o 23:00. Powtórzę, według mnie problemem jest bariera DL 20 MB/s. Poniżej działa, powyżej N-ka się sypie.

Czytałeś to ? http://www.elektroda.pl/rtvforum/view...highlight=
Inny router, problemy te same.
Edytowany przez Kurt dnia 08-02-2013 00:50
 
neotps
Jedyne sensowne wytłumaczenie to WMM.. Nie wiem co ta opcja KONKRETNIE ROBI. Wiem tyle, że to QOS dla WiFi. Jednak.. u mnie wyłączenie WMM powoduje spadek szybkości sieci do 54mbitów. Tym samym tryb N nie działa poprawnie..

Czy u Was też wylączenie WMM powoduje spadek prędkości połączenia na karcie WiFi? - PYTANIE PRZEDE WSZYSTKIM DO OSÓB KTÓRYCH RUTER DZIAŁA BEZ PROBLEMU.

Połączony z 08 luty 2013 18:31:33:
Z drugiej strony, mam włączone WMM na tym drugim ruterze i nie mam tego problemu, chociaż nie mogę wyłączyć na nim opcji WMM żeby sprawdzić czy prędkość spadnie..
Edytowany przez neotps dnia 08-02-2013 18:31
 
hermes-80
A mi się wydaje, że tutaj będzie winny sterownik wifi - na v1 też mam różne herezje z wifi nie używam więc aż tak bardzo mi to nie przeszkadza.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
leepa
Tutaj: http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=15716 opisałem swoje przygody z 3500 i WiFi - trochę inne, bo prędkości pobierania/wysyłania z Internetu są ok (mam łącze 60 Mbps UPC) ale opcja WMM działa tak samo...
Asus RT-AC56U | FreshTomato Firmware 2022.5 K26ARM USB AIO-64K
 
kamilj
@neotps
Tu masz moje ustawienia i jak widzisz mam wyłączone WMM i prędkość 130/130...

img853.imageshack.us/img853/5020/64893282.png
img62.imageshack.us/img62/9659/78845314.png
img825.imageshack.us/img825/3695/37779773.png
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
Dlaczego ruter nie nadaje 300Mb/s ? Jaką wartość pokazuje u Ciebie inSSider? Afterburner masz on/off?
 
kamilj
Nadaje 300 ale jak nie ma nic podłączonego. Jak tylko podłącze lapka przełącza się w 130...
Afterburner mam off a inSSider nie używam bo jak już ci pisałem wcześniej są z nim kłopoty...
Może u mnie wszystko jest ok bo w zasięgu są tylko 3 sieci WiFi tzn. moja na dachu, sieci z WNR i sąsiada ale i to wszystko...
Edytowany przez kamilj dnia 08-02-2013 21:01
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
No to różnica jest taka.. Wyłącze WMM albo ustawie na AUTO i mam tak:
img46.imageshack.us/img46/3369/fb836633ba7149e2acf7546.png

Wszystko w auto i dalej to samo. Afterburner nie robi różnicy. Dlaczego na tym samym ruterze zmiana tych samych opcji dane inny rezultat? Bo jeden sprzęt musi być uwalony i wychodzi to także w innych miejscach.

PS.

Próba powrotu na ustawienia - włączony WMM - Afterburnet off i N only.. Rezultat taki jak wyżej 54mb/s. Karta już nie mogła nawiązać połączenia z ruterem w szybszej prędkośći.. Dodatkowo wyłączenie afterburnet i wyłączenie WMM spowodowało, że nie mogłem nawiązać połączenia po WiFi z ruterem..
I tak.. znów ten sam efekt. Ale naprawdę po wymianie rutera nie miało to najmniejszego sensu od momentu wyjęcia go z pudełka i zauważalnego stanu ewidentnego braku nowości Smile

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wymienić się z kimś ruterem komu działa i sprawdzić, czy ruter będzie działał u mnie prawidłowo, a czy tamta osoba będzie miała te same problemy. Pewnie chętnych by na to nie było, a i ja sam nie chce generować dodatkowych kosztów związanych z wysyłką.

Czekam na odpowiedź supportu który ciągle milczy..
Edytowany przez neotps dnia 09-02-2013 11:24
 
kamilj
@neotps

Sprawdź jak będzie się zachowywać bez inSSider-a...
Powtarzam ci już kilka razy że powoduje problemy z połączeniem i transferem...
Jeżeli już chcesz testować proponuje Netstumblera na win XP lub http://majorgeeks.com/WirelessNetView...d6102.html
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
@kamilj
inSSider zdecydowanie zakłóca WiFi, transfer też wyraźnie spada.. Do screnshota odpaliłem go tylko by pokazać, że ruter nadaje niby te 300Mb/s, tak więc nie był odpalony w tle dłużej, niż do zrobienia scr.

Ruter wyłączyłemSmile Poddaje się.. To nie jest testowanie - bo ja coś źle zrobiłem - to jest próba zbliżenia się do odpowiedzi na pytanie - co w tym ruterze jest popsute i dlaczego. Naprawdę baardzo by mnie zaskoczyło, gdyby okazało się, że np. to wina dostawcy internetu lub modemu pod który jest podłączony ruter, a nawet samego miejsca w którym stoi (a nie ma w nim nic niezwykłegoSmile

Moim zdaniem z jakiegoś powodu winne jest WMM.
Jednak wyłączenie go powoduje spadek prędkości do 54Mb/s
Internet działa wtedy pełną prędkością tj. 20Mb/s o każdej godzinie.
Czy ruter za który zapłaciłem moim zdaniem niemałe pieniądze działa prawidłowo? NIE.

Zastanawia mnie problem na forum elektrody użytkownika modemu Asusa, który miał podobny problem. Niestety, nie odpisał na mojego maila z pytanie czy udało mu się rozwiązać problem. Mam nadzieję, że po zakończeniu wielkiej walki z netgear i zakupie rutera Asus.. nie będę miał kolejnych problemów..

Jeszcze jedno mnie zastanawia. Godzina 23.. Po wyczyszczeniu nvram, ruter rzeczywiście działa do 23 dobrze.. Nie jest ważna godzina na samym ruterze, ani w systemie (zmieniałem) a jednak dla rutera coś się o godzinie 23 zmienia. Różnica jaka jest pomiędzy netgear, a 8level to system. Tutaj linux, tam zwykły system producenta.. Zastanawia mnie, czy problemem nie będzie ruter właśnie na linuxie, któremu nie podoba się z jakiegoś powodu godzina 23? a może współpraca z modemami kablówek w polsce?
Liczę, że netgear jednak odkryje w czym problem i banda orangutanów pracuje nad tym z każdym dniem bez czasu na odpowiedź o postępach mojego/naszego zapytania..
 
kamilj
Sprawdź jak będzie ci się zachowywać na dd-wrt z linku który podałem...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
@kamilj
OK, pobrałem DDWRT - wgrywa się to tak samo przez GUI jak tomato? W drugą stronę też nie mam problemów z powrotem do OFE? Jutro dam znać czy taki sam problem będzie..

Przeglądałem internet pod kątem problemów z transferem w Vectra i kilka tematów było.. Tylko trudno stwierdzić, czy to dokładnie wina rutera, czy samego dostawcy..

No nic, chociaż mi się już nie chce, to przetestuje to DDWRT..
 
kamilj
Ja wgrywałem normalnie przez GUI i wszystko śmigało... Co najwyżej będziesz musiał po powrocie do OFW zrobić reset 30/30/30
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
Prędkość wzorcowa - Ruter 8level
i.imgur.com/5amM6yW.png

Prędkość DD-WRT netgear -> Włączony WMM - Tryb N około 72mbitów
img823.imageshack.us/img823/3179/754df24435704579875d20e.png

DD-WRT netgear - wyłączony WMM 54Mbity
i.imgur.com/QbFBJSW.png


Ustawienie kanału 1+5 Włączone WMM..
img27.imageshack.us/img27/8977/7103ab87161c42ffaa36be9.png

Czyli tak jak być powinno..

DODAM JEDEN FAKT. Wiem, że lustra zakłócają wifi.. Między mną, a pokojem z ruterem jest szafa z lustrem wielkości 1x2.5metra.. Wiem, że ono lekko zakłoca sygnał.. Przestawiłem połowę drzwi z lustrem na drugą połowe, uzyskałem dzięki temu Signal Quality 28%, ze wcześniejszych 22%. Skutkowało to wzrostem prędkości o 2-3mbity.

Wspominam o tym z uwagi na fakt.. że przy zachowaniu tych samych warunków pracy (pozycja laptopa/rutera itp) na 8level nie ma znaczenia to lustro.. Dla netgear jak widać tutaj ma znaczenie jakieś..

Jest godzina 00:16, ruter funkcjonuje prawidłowo pod tym względem że jest po 23 i się nie spieprzyło. Niestety, nadal wyłączenie WMM skutkuje spadkiem prędkości do 54mbitów.

Połączony z 10 luty 2013 00:32:07:
Najlepiej działa na kanale 1,2,3 40Mhz, od kanału 6 wyraznie spada prędkość, do około 17mbitów. Nie można porównywać tego jednak do pracy na OFE/Tomato, gdzie wychodziło po 1-1.5mbita.

Połączony z 10 luty 2013 00:37:48:
i.imgur.com/ason9Ez.png
Kanał 3+8, wydaje się być najlepszy w moim przypadku.

Pytanie nadal brzmi. Czemu u innych wyłączenie WMM nie powoduje spadku prędkości karty do 54mbitów? Dlaczego na tomato są problemy z prędkością, tak samo jak na OFW, a na DDWRT nie? Czym się różni? Dlaczego kanały wyższe niż 6 mimo iż karta synchronizuje się na poziomie 150mbitów, to internet nie działa szybciej niż 17mbitów?
Może to kwestia resetu pamięci nvram i ruter na DDWRT za dobę będzie miał takie same objawy jak na tomato/ofw..

Ech, chyba wgram tomato, ustawie na kanał 3+8 i zobaczę czy będzie działać dobrze czy nie..

Połączony z 10 luty 2013 01:26:59:
--------------------------------
Tomato:
i.imgur.com/jIyEfS2.png
Siedzę poł metra przy ruterze.. Internet po prostu zdycha.. Ustawienia takie jak na DDWRT

@Shibby
Co takiego ma DDWRT czego nie mają OFW i TOMATO?

Połączony z 10 luty 2013 01:37:42:
I z powrotem na DDWRT -> przywrócenie ustawień = 20mbitów - wszystko działa jak powinno.. Więc problem jest softwarowy jednak? Tylko te wyłączenie cholernego WMM powoduje ten spadek do 54mbitów na OFW/TOMATO/DDWRT.. A u np. kamilj nie.. Więc co? hardwerowo softwerowy? Czy może soft pracuje inaczej na uwalonym hardwerze?Smile

Czas położyć się do łóżkaSmile

PANOWIE, zapraszam do wgrywania DD-WRT i testowania..
Edytowany przez neotps dnia 10-02-2013 01:37
 
aeternus

Cytat

neotps napisał(a):

PANOWIE, zapraszam do wgrywania DD-WRT i testowania..


Wrzuciłem dd-wrt. Z prędkościami rzeczywiście jest lepiej. Po LANie mam 6 MB (tomato/ofw wyciągały więcej ale jest znośnie), internet działa wg limitu ISP.

Jeśli chodzi o mnie spokojnie by mi to wystarczyło, tylko... nie mogę ustawić WPA ani WPA2 - przy przestawianiu wireless security ddwrt rzuca "connection reset". To jest powtarzalne u kogoś jeszcze?

EDIT: po 30/30/30 bez zmian
Edytowany przez aeternus dnia 10-02-2013 09:47
 
kamilj
Powiadomie shibbiego moze wyciagnie sterownik WiFi i zrobi testowy build tomato...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
@aeternus
Ja mam WPA2 PERSONAL Mixed TKIP+AES i działa bez problemu.. Specjalnie wybrałem najbezpieczniejsze szyfrowanie, żeby zobaczyć czy nie wpływa to czasem na transfer.

@kamilj
Było by fajnie, jednak na tomato był lepszy "sygnał" pod względem jakości, ale może uda się osiągnąć jakiś kompromis..

Połączony z 10 luty 2013 11:46:26:
Czy jest jakiś powód dla którego w trybie N-only internet działa po wifi wolniej, niż w trybie mixed? Jakość sygnału ta sama, rate 54.. ale za to internet chodzi prawidłowo.. Więc DDWRT nie eliminuje problemu w 100% ale jest wyraźna poprawa..

Nie rozumiem tego, skoro MIXED ma takie same zakłócenia i jakość sygnału jak N-Only, to czemu transfer mimo większego rate spada?

Połączony z 10 luty 2013 11:59:56:
img707.imageshack.us/img707/9556/23a478c2851243d599d7e4c.png
i.imgur.com/FcADRHN.png

A więc różnica w sygnal quality jednak jest.. Czy to normalne dla tych trybów sieci?
Edytowany przez neotps dnia 10-02-2013 11:59
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,442,197 unikalnych wizyt