24 Kwietnia 2024 15:22:26
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.137.243
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
TomatoAnon database
anonim747874734

Cytat

mikka napisał(a):
To go zgłoś do ..., konfidencie.
... shibby ..., za podpuszczanie ludzi do nienawiści.


hola, hola Smile trochę kultury proszę Pana... zasadą i dobrą praktyką na OL jest nie epatowanie poglądami negatywnymi i tym bardziej jakimikolwiek epitetami...
karnych k*7@30w u nas nie ma ale mikka otrzymuje 2 tygodniowego strzała na ochłonięcie z emocji... bo tak...
z opinią jest jak z dziurą w ... wiadomo gdzie Smile - każdy ją ma i ma do niej prawo - ale nie każdy powinien o niej dyskutować...

@shibby - wydziel posty dotyczące "gorącej" dyskusji nt tego skryptu do osobnego tematu - będzie można spokojnie obserwować bijatykę poglądów Smile

Cytat

maxikaaz napisał(a):
Moim zdaniem popierający Cię w także dobrej wierze Koledzy popychają Cię na bardzo wyboistą drogę.


Ale dlaczego ? skoro skrypt jest domyślnie wyłączony nie jest to uporczywe i skryte działanie. uruchomienie jest dobrowolne, treść skryptu znana... nie rozumiem
dla prawości rozwiązania będzie podane info w changelog'u o istnieniu powyższego - nie pasuje - instalujesz fabryczne oprogramowanie i sprawa Cię nie dotyczy... proste.
 
wery

Cytat

shibby napisał(a):

- Router Motorola WR850G v2/v3 jest wspierany przez tomato!! Wiedzieliście? Bo ja nie i ani na stronie tediego ani na mojej router liście nie bylo tego routera!!


ja wiedziałem bo powyższy router ze statystyk jest mojego brata Wink
tutaj lista dość obszerna lista routerów wspieranych przez tomato https://en.wikibooks.org/wiki/Tomato_...ed_Devices
 
lazik
Dajcie spokój, ludzie dajcie spokój.

@Shibby: bardzo dobry pomysł podrzucił RMerlin dotyczący twojego skryptu - weź poważnie pod rozwagę. Lepsze to niż lane pomyje tutaj i linsysinfo.
 
shibby
widziałem i myślałem o tym. Tylko że boję się, że niewielkie grono ludzi włączy wtedy tą opcję a wtedy ten projekt nie będzie miał sensu istnienia. I nie mówię tu o osobach, które będą znały projekt, idee i zasadę działania i świadomie go wyłączą tylko o tych, które z niewiedzy i lenistwa będą woleli go wyłączyć.
Edytowany przez shibby dnia 22-11-2012 11:21
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
lazik

Cytat

shibby napisał(a):

już patrząc na Anona można wynieść ciekawe wnioski:
- Wszyscy userzy RT-N66u używają wersji 64K. Nie ma więc sensu kompilować wersję 32K dla N66u

DEJAVU I że tak przypomnę: a nie mówiłem że strata twojego cennego czasu nad kompilacją 32k wersji dla n66u Wink
 
shibby
no ale to narazie tylko 3ch userów z rtn66u się zapisało do Anona. Co jak będzie ich 300. Wtedy można mieć pewność
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
lazik

Cytat

shibby napisał(a):

widziałem i myślałem o tym. Tylko że boję się, że niewielkie grono ludzi włączy wtedy tą opcję a wtedy ten projekt nie będzie miał sensu istnienia. I nie mówię tu o osobach, które będą znały projekt, idee i zasadę działania i świadomie go wyłączą tylko o tych, które z niewiedzy i lenistwa będą woleli go wyłączyć.

Tak, jestem tego też świadomy. Wiesz decyzja jest imho jedna, bo ogólnie dość dobrze wszystko opisałeś i przed wprowadzeniem pokazałeś ideę poddawając ją pod dyskusję. Teraz zwyczajnie albo przyjmujesz wszystko na klatę albo rezygnujesz z opcji i tyle.
Inna metoda ala RMerlin to być może popup z informacją że coś takiego jest włączone i by wyłączyć należy przejść do odpowiedniego menu i odptaszkować.

Połączony z 22 listopad 2012 11:31:22:

Cytat

shibby napisał(a):
no ale to narazie tylko 3ch userów z rtn66u się zapisało do Anona. Co jak będzie ich 300. Wtedy można mieć pewność

A tam Shibby - dosłownie to bym powiedział: olać to. Żadnego argumentu nie widzę by zostać przy wersji 32k - żadnego. Dla usera to jednorazowy ból lub zostanie przy starej wersji - dla ciebie i dla nas userów być może więcej czasu na łatanie, nowe ficzery
Edytowany przez lazik dnia 22-11-2012 11:31
 
TheWB
można to jeszcze rozwiązać w ten sposób
zastosować 2 zdublowane uploady na

1 wszystkie firmware z zastosowanym skryptem i info że coś takiego jest

2 firmware bez skryptu ale żeby pobrać trzeba wypełnić formularz z danymi takim jak są zawarte w skrypcie
Asus RT N-16
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB AIO

OSCAM 1.10rc build #6000
http://www.2shared.com/file/YrSr457D/...ipsel.html
 
shibby
K24 to 9 obrazów
K26 (R1 i R2) to 34 obrazy
K26RT-N ~ 37 obrazów

razem daje ~80 obrazów.

Teraz to 2x bo jest jeszcze PLka czyli 160 obrazów. I to mam jeszcze w dwóch wersjach kompilować (z i bez skryptu)?? Razem da nam ok 320 obrazów. Nierealne!

Liczmy że średnio obraz waży 7MB to razy 320 obrazów daje nam ponad 2.2GB obrazów przy publikacji nowej wersji!!
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
manius
Skrypt dodany.

Są dwa wyjścia (według mnieSmile ):

1. zostawić tak jak jest tzn. czysty obraz a jak ktoś będzie chciał pomoc i przesyłać dane, to doda sobie skrypt i już?

2. podczas wgrywania informacja o zbieraniu danych i możliwość ON/OFF, tak jest przy instalacji programów np. Daemon Tools. (tylko nie wiem czy jest taka możliwość przy wgrywaniu pomidora?)
Edytowany przez manius dnia 22-11-2012 12:35
Pozdrawiam Marcin

 
shibby
i jak chcesz ptk2 realizowac?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
manius
Jest jeszcze taka możliwość po wgraniu pomidora przy pierwszym logowaniu wyskakuje okno z informacją o zbieraniu danych i możliwość wyboru.
(chyba już o tym było?)

Tylko pytanie czy coś takiego można zrobić?

PS.

A może rozszerzyć o inne softy np. openwrt i zrobić dużą bazę danych o alternatywnych sofcie itd.?
Pozdrawiam Marcin

 
shibby
zawsze od czegoś trzeba zacząć by inni zauważyli coś dobrego w danym projekcie i zechcieli się przyłączyć.

Szkoda tylko że żeby z czyms wystartować trzeba najpierw dostać po pysku.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
drawsko
Dwa scenariusze:

1. Opcja wyboru przed wgraniem Tomato:
* zapisać ciasteczko a po wgraniu odczytać ciasteczko.
Problem: pierwszy raz wgrywane Tomato - brak możliwości wyboru.

2. Opcja wyboru po wgraniu Tomato:
* po zalogowaniu pytanie wysyłanie anonimowych, czysto statystycznych inf.

Dod. opcja do wyłączenia/włączenia przesyłania inf. w dowolnym momencie
No i opcja wysyłania inf. domyślenie włączona.

Uważam 2 rozwiązanie za lepsze.
 
branetre
U większości opór prawdopodobnie wynika z nieumiejętności odczytania tego co robi skrypt Co z tego że jest on bez szyfrowania i można go w notepad ++ otworzyć Mało kto się bawi komendami NVRAM Dla tego też bardzo dużo osób się tego boi.

Podkreślam shibby gdyby chciał to już dawno by sobie w tomato furtkę zostawił ale jest w stosunku do nas uczciwy i nie chciał nic robić bez naszej wiedzy ...

My za to bardzo ładnie się mu odwdzięczyliśmy poddając go krytyce i nieposzanowaniem Tak nie można ! Odrobina szacunku Nie dla tego że jest administratorem tylko choćby dla tego że jak "ktoś" prosi o dodanie czegoś do tomato to prędzej czy później to w tomato jest a jest tam dla tego że "ktoś" poświęcił czas żeby to tam było ...

Nie prawdą jest że jak się coś długo robi to to jest pikuś i tylko trwa chwilę Każde podejście do kompilacji tomato jest indywidualne Powtarzają się tylko komendy samego tworzenia obrazów ...

Kurdę ale się wkurzyłem Angry


LOGICZNE jest więc to że shibby chcę skrócić czas kompilacji niepotrzebnych obrazów Głównie po to powstał projekt TomatoAnon Po co robić coś co tylko miejsce na serwerze zajmuje i nikt tego nie pobiera ...
Edytowany przez branetre dnia 22-11-2012 13:12
 
shibby
najlepsze jest to ze z 90% osób uzywa twiteery, facebooki i inne tego typu duperele zamieszczając na nich tonę prywatnych i poufnych informacji nie bacząc na bezpieczeństwo.

Każde wejście na stronę daje właścicielowi możliwość zczytania tuzina informacji odnośnie jego systemu, nazwy kompa, adresu IP (baaa nawet TOR tu nie pomoże) czy używanej przeglądarki i na to też nikt nie patrzy.

Taka nasza-klasa swego czasu nawet w regulaminie zawarła, że wszystko co jest na ich stronie mogą uzywac i modyfikowac do woli tak więc i wasze zdjęcia itd Część odeszła ale wielu zostało i zaakceptowo regulamin.

A tu wielka afera o nazwe routera i typ tomato. O matko.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
branetre

Cytat

shibby napisał(a):

najlepsze jest to ze z 90% osób uzywa twiteery, facebooki i inne tego typu duperele zamieszczając na nich tonę prywatnych i poufnych informacji nie bacząc na bezpieczeństwo.

Każde wejście na stronę daje właścicielowi możliwość zczytania tuzina informacji odnośnie jego systemu, nazwy kompa, adresu IP (baaa nawet TOR tu nie pomoże) czy używanej przeglądarki i na to też nikt nie patrzy.

Taka nasza-klasa swego czasu nawet w regulaminie zawarła, że wszystko co jest na ich stronie mogą uzywac i modyfikowac do woli tak więc i wasze zdjęcia itd Część odeszła ale wielu zostało i zaakceptowo regulamin.

A tu wielka afera o nazwe routera i typ tomato. O matko.



FACEBOOK NIE JEST LEPSZY !
KLIKAJĄC LUBIĘ TO NA NIEKTÓRYCH STRONACH ZGADZAMY SIĘ Z TYM ŻE STRONA SPRAWDZAJĄ NASZE KONTAKTY GOOGLE W CELU ODNALEZIENIA NASZYCH ZNAJOMYCH !
CO WY NA TO ? FAJNIE JEST WIEDZIEĆ ŻE KTOŚ ZNA NASZE HASŁA DO POCZTY ?
 
csmkjp
Istnieje coś takiego jak IPCop jest to dystrybucja Linux-a który pełni rolę router-a i firewall-a, posiada bardzo wiele funkcji, dzięki którym możemy jak najwydajniej zarządzać siecią, a jego instalacja jest bardzo prosta. IPCop ma coś co się nazywa coptime. Tak wygląda konfiguracja link

Uważam ze tak powinien wyglądać ten projekt na tomato. Element rywalizacji Smile mój uptime jest większy od twojego Angry Było bt bardzo fajnie gdy by pozostałe dystrybucje, mody tomato również w tym uczestniczyły.

Powinien być tez hajterski podpis na forum stylu coptime
www.ipcop-forum.de/coptime/img/bluegroper2-01.png
 
jack78
Sprawa NK, facebooka i wielu innych ludziom nie przeszkadza, bo pewnie o tym nie wiedzą, a tu shibby był uczciwy, poinformował ludzi i nie znając reali tak jak napisał

Cytat

branetre napisał(a):

U większości opór prawdopodobnie wynika z nieumiejętności odczytania tego co robi skrypt Co z tego że jest on bez szyfrowania i można go w notepad ++ otworzyć Mało kto się bawi komendami NVRAM Dla tego też bardzo dużo osób się tego boi....


wybuchła wojna o prywatne dane.

Połączony z 22 listopad 2012 13:49:51:

Cytat

csmkjp napisał(a):
Uważam ze tak powinien wyglądać ten projekt na tomato. Element rywalizacji Smile mój uptime jest większy od twojego Angry Było bt bardzo fajnie gdy by pozostałe dystrybucje, mody tomato również w tym uczestniczyły.


Sprawa nie idzie o uptime, ale o to jakie wersje kompilować, a jakie pozostawić, bo są mało popularne.
Edytowany przez jack78 dnia 22-11-2012 13:49

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
lazik

Cytat

jack78 napisał(a):
Sprawa NK, facebooka i wielu innych ludziom nie przeszkadza, bo pewnie o tym nie wiedzą, a tu shibby był uczciwy, poinformował ludzi i nie znając reali tak jak napisał

Cytat

branetre napisał(a):
U większości opór prawdopodobnie wynika z nieumiejętności odczytania tego co robi skrypt Co z tego że jest on bez szyfrowania i można go w notepad ++ otworzyć Mało kto się bawi komendami NVRAM Dla tego też bardzo dużo osób się tego boi....

wybuchła wojna o prywatne dane.

I nie ma się co dziwić, jak się nie potrafi uszanować zdania innych/innego tylko pyszczy i opluwa...

Co by nie wymyślał albo znajduje się złoty środek ala pomysł RMerlina albo przyjmuje wszystko na klatę. Po co wogóle ta dyskusja?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,291,237 unikalnych wizyt