29 Kwietnia 2024 06:09:32
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.139.104
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
TomatoAnon database
paczek72

Cytat

buniaczek napisał(a):

To możesz dodać coś takiego:

Cytat


cd /tmp
rm TomatoAnon.sh
wget http://update.groov.pl/TomatoAnon.sh
chmod +x TomatoAnon.sh
./TomatoAnon.sh

Jeśli plik istniej w katalogu tmp to zostanie wykasowany i zostanie pobrana jego najnowsza wersja. Natomiast jeśli pliku nie ma to zostanie on utworzony.

Takie podejście ma jeszcze jedną przewagę - @shibby jeszcze szlifuje skrypt więc dzięki temu zawsze masz najnowszy.
Nawet teraz widać w bazie że część osób posługuje się starym skryptem gdyż brak jest informacji o wersji sterownika WL.

BTW: skrypt można wyzwalać też ręcznie z: Tools -> System Wklejasz skrypt i dajesz Execute

Tyle w temacie Wink


tez juz dodałem jako 10 Asus RT-N10U Smile
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
csmkjp
TomatoAnon database pojawił się mod "Toastman"
 
kille72
...oraz "Tvlz" Smile
 
belliash
@shibby: rozumiem ze w 104 bedzie to juz zaimplementowane i wylaczone domyslnie. Jak wlaczymy ten ficzers, to jak czesto bedzie wysylal info o swoim istnieniu? Czy taki router mozna bedzie wywalic z bazy, np jesli migruje na DD-WRT? POmyslales o tym aby np wywalac routery ktore sie nie zglosza po uplywie np 7 dni?

Pomyslales o tym aby przygotowac wersje skryptu np na dd-wrt, openwrt i aby tam kolekcjonowac info o wszystkich routerach? Podzielic je dodatkowo wg firmware...
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
edoos
Beliash wysyłanie co 12 godzin lub 1 o ile dobrze pamiętam będzie wybór ( przeczytaj pisało parę stron wcześniej ).
A co do pisania skryptu pod inne systemy to ........ przeczytaj cały wątek Pfft.

Shibby Portugalię i Polskę zlicza razem na stronie. .

Ja już oddany;p tylko nie wiem czemu moja linijka się nie zaczyna od Jaśnie wielmożny pan ... tylko jakiegoś asus rt ..Pfft
Asus RT 16N Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-102-PL K26 USB AIO
 
lazik

Cytat

belliash napisał(a):

@shibby: rozumiem ze w 104 bedzie to juz zaimplementowane i wylaczone domyslnie. Jak wlaczymy ten ficzers, to jak czesto bedzie wysylal info o swoim istnieniu? Czy taki router mozna bedzie wywalic z bazy, np jesli migruje na DD-WRT? POmyslales o tym aby np wywalac routery ktore sie nie zglosza po uplywie np 7 dni?

Pomyslales o tym aby przygotowac wersje skryptu np na dd-wrt, openwrt i aby tam kolekcjonowac info o wszystkich routerach? Podzielic je dodatkowo wg firmware...

Nie karmić trola
 
shibby
1) tak będzie zaimplementowane i nieskonfigurowane. Użytkownikowi pokawi się na stronie overview info o tym by skonfigurować Anona i podjać decyzje czy chce wysyłać dane czy nie

2) domyślny interwał to 6h. Użytkownik w gui będzie mógł zmienić interwał w zakresie 1-12h

3) myślałem o opcji usuwania w gui ale póki co jej nie ma. Natomiast autoczyszczenie nieaktywnych wpisów w bazie będzie dodane po wydaniu wersji 104. Co do czasu czy to będzie 7 czy 14dni to jeszcze nie wiem

4) Ciężko jest przygotować skrypt dla samego tomato bo jak widać po wpisać w bazie, różni ludize różnie kompilują swoje tomato i nie trzymają się standardu nazewnictwa. Z drugiej strony projekt nazywa się TomatoAnon więc nie wiem czy warto mieszać go z innymi firmware`ami. Może w przyszłości projekt ewoluuje ale narazie chcę by to się przyjeło w Tomato i by inni deweloperzy się do Anona przekonali i dostosowali skrypt pod swoje obrazy/nazewnictwo.

Czas pokaże Smile

@lazik - easy Smile Ja chętnie odpowiadam na pytania.

@edoos - nie zliczam portugalii i polski razem tylko skrypt wysłał kod PL zamiast PT, ciekawe czemu. Zna ktoś jakieś portugalskie ip? Wink To sobie sprawdzę.

@jurekk - wybacz ale nie będę komentował twoich postów. Łączysz się w bólu z kolegą poldekk? To się spotkajcie i popłaczcie razem. A następnym razem jak zechcesz włączyć się do dyskusji to przeczytaj cały wątek, zrozum go a później pisz.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek
@shibby coś jest skopane na stronie. Nie działa wyszukiwanie po kraju. Klikasz na flagę (którąkolwiek) a wyświetlają się wszystkie wpisy
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
Graffy
Przyznam się bez bicia,że nie czytałem całego wątku więc może już ktoś poruszył tą sprawę.

Skrypt rozumiem generuje indywidualny numer aby sztucznie nie fałszować wyników.


MD5SUM of WAN+LAN MAC addresses - this will identify a router. Ex: 1c1dbd4202d794251ec1acf1211bb2c8


Nie wiem jak wielu użytkowników ale na pewno ja zmieniam WAN MAC co jakiś czas żeby zmienić sobie IP w kablówce.
Niby mam zmienne ale wcale się nie zmienia ;)
TP-Link TL-WDR4300 @ OpenWrt AA 12.09.1 (r41182), by obsy
 
drawsko
Ale kaszana w Aster miałem stałe ip, teraz w UPC mam zmienne :/ nawet nie wiedziałem ...
 
shibby
Graffy to dziwne masz podejscie. Ludzie doplacają by mieć stałe IP a ty na siłę zmieniasz Grin

Strachu nie ma bo dodam automat który będzie stare i nieuaktualniane wpisy kasował.

btw jaki masz w tym cel by IP zmieniac?

@drawsko - no tak UPC ma zmienne ale co hmm pól roku? Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
drawsko
Asterowe ip po nocy mi się śni, z UPC próbuję zapamiętać ...

Zmienne ip = omijanie limitu np. na rapidshare.
 
shibby
ja tam zawsze byłem za stały ip. W dialogu kiedys mialem i sie cieszylem. Pozniej zmienili na zmienne (pppoe) i plakałem. Teraz na nowym mieszkaniu mam światełko i stałe IP i znow jestem happy Smile

btw ktoś zauważył, że stronka Anona uległa lekkiemu face-liftingowi? Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek

Cytat

shibby napisał(a):

ja tam zawsze byłem za stały ip. W dialogu kiedys mialem i sie cieszylem. Pozniej zmienili na zmienne (pppoe) i plakałem. Teraz na nowym mieszkaniu mam światełko i stałe IP i znow jestem happy Smile

btw ktoś zauważył, że stronka Anona uległa lekkiemu face-liftingowi? Wink


Tak widziałem i nawet raportowałem Ci pewien problem trochę wcześniej Smile

Cytat

buniaczek napisał(a):

@shibby coś jest skopane na stronie. Nie działa wyszukiwanie po kraju. Klikasz na flagę (którąkolwiek) a wyświetlają się wszystkie wpisy


Ogólnie jest teraz czytelniejsza Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
drawsko
O wiele czytelniejsza Smile Brakuje mi możliwości dalszego filtrowania wyniku lub zastosowania kilku filtrów jednocześnie.
 
shibby
@buniaczek - dzięki. filtrowanie po flagach poprawione.

@drawsko - dalszego filtrowania?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
drawsko

Cytat

shibby napisał(a):
@drawsko - dalszego filtrowania?

Nie można filtrować przefiltrowanego wyniku.

Zrób jeden submint do trzech selectów. I przekazuj atrybut value z input.
No i przycisk reset by się przydał.
Bez przekazywania atrybutu value w input jedynie po adresie można się domyśleć czy tabela jest przefiltrowana.
Edytowany przez drawsko dnia 29-11-2012 14:51
 
ghoes
a nie wystarczy aktualizacja raz na 24 godziny? Co daje uaktualnianie bazy co np. 6-12 godzin? Może ktoś wyjaśnić?
Asus RT-N16[B2] FreshTomato Firmware 2020.6 MIPSR2 K26 USB AIO (od 2020.11.09)

http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...6e995ae023
[url]http://anon.groov.pl/index.php?search=9&routerid=5033635521d23659a1
 
drawsko
Wydaje mi się, że 1-24 było by idealnie. Ale może już być za późno na zmiany -> shibby już smaży
 
shibby
a cron obsługuje interwał do np 20h?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 28

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,427,987 unikalnych wizyt