27 Kwietnia 2024 05:12:39
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.93.221
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
TomatoAnon database
branetre
Ja tam wole wysyłać dane do shibbego niż instalować soft osób trzecich i nie wiedzieć jaki dziury i sposoby są żeby się dostać do routera z zewnątrz Ot taki offtop Wink
 
AndrewXRW
Witam. Rzadko udzielam się na forum, ale przeglądam je reguralnie.
Popieram utworzenie takiej bazy danych jeśli będzie to na zasadzie dobrowolności, a nie przymusu.
Tyle w tej sprawie.

Twój skrypt Mam ustawiony w Schedulerze, żeby się uruchamiał co 12 godz.

Dzięki Twojemu Shybby Toamto Mój RT-N12 nie trafił na śmietnik. Na OFW nie działał Mi stabilnie dłużej jak 5-6 godz potem następowała zawiecha, pomagało tylko wyłączenie routera i ponowne włączenie. Na Tomato działał bez problemu trzy tygodnie, do czasu jak go wyłączyłem. Smile
Edytowany przez AndrewXRW dnia 26-11-2012 20:09
Asus RT-AC68U+Merlin384.10_2
 
shibby

Cytat

Nie lubię, kiedy oprogramowanie wysyła ode mnie jakiekolwiek informacje do jakiejkolwiek bazy danych. Szczególnie, jeżeli robi to "domyślnie" i bez pytania.

Ludzie zanim zaczniecie pisac bzdury przeczytajcie caly temat. Skrypt nie bedzie wlaczony domyslnie. Kazdy sam zdecyduje czy chce by anon wysylal info czy wrecz by nigdy nie zostal uruchomiony.
Po drugie mozna bedzie samemu zdefiniowac czesttotliwsc wysylania danych

Wiecej danych i to umozliwiajacych identyfikacje zostawia wasza przegladarka gdy wchodzicie na byle jaka strone.

Cytat

W następnej wersji będzie ciut więcej wysyłanych danych, w następnej jeszcze więcej. W kolejnej nie będą już takie całkiem pozbawione możliwości zidentyfikowania użytkownika, itd. itp.


Skad ten pomysl, skad te informacje. Konkrety i dowody prosze. Ponadto JAKO JEDYNY DEVELOPER TOMATO na biezaco wysylam pelne zrodla do gita tak by kazdy mogl sobie zobaczyc faktyczne zmiany. Zobacz sobie prosze z kiedy za oststnie zrodla victeka czy toastmana a z kiedy moje. Albo jeszcze lepiej wgraj sobie chinski twoj ktorego zrodel nigdy swiat nie widzial i pewnie nie zobaczy!!!
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
poldekk
Informacje z Twojego posta:

Cytat

shibby napisał(a):

INFO
chcę w nowej wersji tomato wprowadzić mały skrypcik,który przy starcie routera będzie wysyłał do mnie info odnośnie nazwy routera, częściowego adresu MAC oraz zainstalowanej wersji tomato. Dodatkowo też skrypt będzie sprawdzał i przesyłał info odnośnie kraju. Zadne dane prywatne (hasła, konfiguracja itd) nie będą wysyłane. Kod skryptu będzie otwarty, niekodowany, zwyczajny skrypcik w bashu, tak by każdy mógł się przekonać co on tak naprawdę śle. Dodatkowo będzie w gui dostępna opcja, dzięki której będzie można wyłaczyć wysyłanie anonimowych danych.


Szczególnie ten fragment "Dodatkowo będzie w gui dostępna opcja, dzięki której będzie można wyłaczyć wysyłanie anonimowych danych."
Dobrze, że chcesz w ogóle dać możliwość wyłączenia wysyłania danych. Domyślnie wysyłanie danych będzie włączone. Tak, czy nie?
--
WNR3500L v2, ReadyNAS Duo v1
 
chans
Kilka postów wcześniej jasno było napisane iż Domyślnie skrypt będzie "WYŁĄCZONY".
 
poldekk
Gdzie jest napisane, że domyślnie wysyłanie danych będzie wyłączone? Przytoczyłem fragment postu, w którym jest napisane, że "użytkownik będzie miał możliwość wyłączenia".
--
WNR3500L v2, ReadyNAS Duo v1
 
tamtosiamto

Cytat

poldekk napisał(a):

Nie lubię, kiedy oprogramowanie wysyła ode mnie jakiekolwiek informacje do jakiejkolwiek bazy danych. Szczególnie, jeżeli robi to "domyślnie" i bez pytania. W następnej wersji będzie ciut więcej wysyłanych danych, w następnej jeszcze więcej. W kolejnej nie będą już takie całkiem pozbawione możliwości zidentyfikowania użytkownika, itd. itp.
Dlatego wolę korzystać z firmware, które nie wysyła za mnie danych i spokój.

Są różne sposoby zbierania danych, które są szeroko stosowane i nie budzą niepotrzebnych skojarzeń.
Np. zarejestruj się, podaj jakieś tam dane o sobie, to coś tam dostaniesz innego - np. e-maila z uściskiem dłoni prezesa, kwiaty na pulpicie, wersję beta wcześniej, niż niezarejstrowani itp.


nie moglem sie powstrzymac
tamtosiamto załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
sapcio2
Pytanie?

Cytat

poldekk napisał(a):

Gdzie jest napisane, że domyślnie wysyłanie danych będzie wyłączone? Przytoczyłem fragment postu, w którym jest napisane, że "użytkownik będzie miał możliwość wyłączenia".


Odpowiedź. Ostatni post shibby-ego żebyś nie musiał długo szukac to chyba 4 w górę.Pfft

Cytat

shibby napisał(a):


Skrypt nie bedzie wlaczony domyslnie. Kazdy sam zdecyduje czy chce by anon wysylal info czy wrecz by nigdy nie zostal uruchomiony.
Po drugie mozna bedzie samemu zdefiniowac czesttotliwsc wysylania danych

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
poldekk

Cytat

tamtosiamto napisał(a):

Cytat

poldekk napisał(a):

Nie lubię, kiedy oprogramowanie wysyła ode mnie jakiekolwiek informacje do jakiejkolwiek bazy danych. Szczególnie, jeżeli robi to "domyślnie" i bez pytania. W następnej wersji będzie ciut więcej wysyłanych danych, w następnej jeszcze więcej. W kolejnej nie będą już takie całkiem pozbawione możliwości zidentyfikowania użytkownika, itd. itp.
Dlatego wolę korzystać z firmware, które nie wysyła za mnie danych i spokój.

Są różne sposoby zbierania danych, które są szeroko stosowane i nie budzą niepotrzebnych skojarzeń.
Np. zarejestruj się, podaj jakieś tam dane o sobie, to coś tam dostaniesz innego - np. e-maila z uściskiem dłoni prezesa, kwiaty na pulpicie, wersję beta wcześniej, niż niezarejstrowani itp.


nie moglem sie powstrzymac


Sugeruję Koledze zapoznanie się z pierwszą wiadomością w tym wątku, szczególnie pierwszą jej częścią.
--
WNR3500L v2, ReadyNAS Duo v1
 
labik
poldekk napisał(a):

Cytat

Sugeruję Koledze zapoznanie się z pierwszą wiadomością w tym wątku, szczególnie pierwszą jej częścią.


Ja też sugeruję czytać ze zrozumieniem i skończyć bicie piany na temat teorii trotylowych w tomato.
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
edoos
poldek .. Macier to ty ??? dawaj u Hofmana siedzimy plan układamy tu Jaro
Skoro można włączyć i wyłączyć to o co common ???
Asus RT 16N Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-102-PL K26 USB AIO
 
poldekk
Dla tych z Państwa, którzy jednak nie czytali wątku od pierwszej wiadomości:

Cytat

house napisał(a):

Powyżej jest ankieta - jeśli nie masz nic konstruktywnego i merytorycznie związanego z tym tematem do dodania to poproszę jedynie o zagłosowanie.

Jeśli chcesz coś dodać - pisz śmiało - ale na temat.

Wszyscy używający epitetów, nieparlamentarnego języka oraz uprawiający demagogię otrzymają 14 dniowe zawieszenia konta - na ochłonięcie z emocji
3 kolegów już odpoczywa (między innymi na wniosek innych userów), czwarty zbiera punkty bo mu się administrator nie podoba :/
a konkursy już niebawem Smile

--
WNR3500L v2, ReadyNAS Duo v1
 
anonim747874734

Cytat

poldekk napisał(a):

Dla tych z Państwa, którzy jednak nie czytali wątku od pierwszej wiadomości:

Cytat

house napisał(a):
oraz uprawiający demagogię


no właśnie, uprawiasz wróżenie z fusów i nic innego...
 
jack78

Cytat

poldekk napisał(a):

W kolejnej nie będą już takie całkiem pozbawione możliwości zidentyfikowania użytkownika, itd. itp.
Dlatego wolę korzystać z firmware, które nie wysyła za mnie danych i spokój.


W następnej planujemy pobieranie numerów kart kredytowych i numerów PIN, więc lepiej pozostań przy OFW.

Normalnie nóż się w kieszeni otwiera. Nie przeczytał nic co było na temat skryptu, ale głos musiał zabrać.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
anonim747874734

Cytat

jack78 napisał(a):

W następnej planujemy pobieranie numerów kart kredytowych i numerów PIN, więc lepiej pozostań przy OFW.

Normalnie nóż się w kieszeni otwiera. Nie przeczytał nic co było na temat skryptu, ale głos musiał zabrać.


dokładnie. paranoja jakaś się wyrabia :/ nic nie rozumieją ale pitolić przychodzi łatwo każdemu...
 
RT-N66User

Cytat

Or we can leave only:
DRIVER=`dmesg | grep eth1 | grep Wireless | cut -d " " -f7`

if it will be empty, then i will display "-" in Anon.

What do you think?

I just use

DRIVER=`wl ver | grep version | cut -d " " -f7`

and I get 5.100.138.20 for my Asus RT-N66U.
 
csmkjp
Poland Asus RT-N10U pre103 K26 USB VPN 5.100.138.20 11 min Shibby 2012-11-27 00:30 Smile Testuje, po aktualizacjo wszystko pięknie się po zmieniało tu i tam.
 
shibby
@RT-N66User - thank you. I will do that

@poldekk - przytoczyłeś pierwszy post gdy skrypt był tylko pomysłem i nie nosił jeszcze nawet nazwy. Post który napisałem ponad tydzie temu. Od tamtego czasu wiele w koncepcji Anona (wkońcu mamy nazwę) się zmieniło. Jakbyś przeczytał cały temat albo chociaż ostatnie 2-3 strony to byś o tym wiedział. Ponadto na mojej stronie tomato.groov.pl jest OFICJALNE info w tej sprawie napisane 3dni temu. Cytuję:

Cytat

This project will be included with Tomato by Shibby starting from v103. It will be DISABLED/unconfigured by default.


Jak przejrzysz więc dokładnie temat to znajdziesz nawet screeny jak system wygląda i jak user będzie mógł zdecydować czy chce wysyłać dane czy nie.

PS a obiecalem sobie, że nie będę się denerwował :/
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
paczek72
To jest tak jak z dziećmi jak sie cos i daje zazwyczaj do jedzenia to mowi że nie lubią a jak zapytasz czy wczesniej jadł ,to odpowiedz pada ze nie ,to dlaczego nie lubisz aa bo nielubie a dlaczego jak niepróbowałes , a bo nielubie
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
shibby
kolega @Poldekk na linksysinfo.org

Cytat

Well, communists also said, that they do, what they do for the people.

Shibby, tell me please why accounts of peple who are not supporting this idea on your forum are being banned by and administrator of openlinksys.info - ?


Oklaski dla tego Pana.
Po 1 primo: twoja niewiedza mnie powala. Najpierw dajesz piękny pokaz zerowych informacji odnośnie Anona a teraz pokazujesz, że kompletnie nie wiesz co się dzieje na forum i dlaczego niektórzy dostali tymczasową blokadę konta.

Po 2 primo: przyrównywanie mnie do komunistów to chwyt poniżej pasa - nie uważasz?

Po 3 primo: ja to robię za darmo dla własnej przyjemności a słuchając takich jak ty odechciewa się zwyczajnie wszystkiego. Jaka powiedz mi jest dla mnie różnica czy mój soft będzie używało 10 osób czy 10tyś? To tylko moja dobra wola, że to robię. Chcesz bym podzielił los teddiego lub Teamana, którzy znikają bez śladu? Uważasz, że to będzie lepsze? Poprostu nie chcesz to nie używaj a jak nie chcesz używać to się nie udzielaj w temacie i nie siej jakieś propagandy tak jak @KurroHimenez85. Idźcie sobie oboje na jakąś kawę i popłaczcie razem jaki to shibby jest zły.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 21

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,394,806 unikalnych wizyt