29 Kwietnia 2024 12:02:14
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.116.40.47
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
[Fotorecenzja] ITX na Asrock`u H61m + G540 + AIO + SSD
darekpawel
Chyba nie za bardzo, przynajmniej ten iPAZZ, który mam; nie widzę, aby się dało... Chyba, że poczytam gdzieś na forach...
Od strony PC traktowany jest jako klawiatura/mysz...
A z PC-tem łączy się poprzez wtyczkę USB, wkładaną w to gniazdo...


A masz na jakiejś klawiaturz albo myszy możliwość wybudzenia kompa?
Bo ja jeszcze takiej nie widziałem...Sad

Ale może są...
Siemens Speedstream 4201, Linksys E4200
oraz pi?a spalinowa "Shindaiwa 488"
 
johnny86
zastanawiam się bo niby napiecie plyta daje do usb. jestem ciekaw po czym to idzie? bo jeśli po IR to da się zbudować taki odbiornik

http://forum.dvhk.pl/showthread.php?t=601810

Cytat

itam,
w tym wątku chciałbym zaprezentować bardzo ciekawe urządzenie dzięki któremu będziemy mogli sterować naszym HTPC praktycznie dowolnym pilotem IR. Dodatkową przydatną funkcją jaką oferuje odbiornik jest możliwość włączenia / wyłączenia media center dowolnie zaprogramowanym przyciskiem. Urządzenie według informacji podanych na oficjalnej stronie projektuhttp://www.mikrocontroller.net/articles/USB_IR_Remote_Receiver
współpracuje z takimi programami jak DVBViewer, Gilder, EvenGhost, ja jednak na wstępie postaram się skupić na obsłudze pod linuksem z takimi programami jak VDR oraz XBMC.

Koszt budowy odbiornika nie powinien wynieść więcej jak 20zł.
 
lazik
Wzbudzanie kompa przez mysz lub klawiaturę to funkcja płyty głównej i ona za to odpowiada.
 
zabul
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/chieftec-flyer-fi-01w-test/strona/18386.html co myslicie
 
jack78
Ja od zawsze miałem bardzo dobre zdanie o ich obudowach. A ogólnie gdyby była srebrna (szczotkowana) to by mi idealnie pasowała do nagłośnienia.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
chimba
Ta obudowa Chiefteca jest fajna ale ma dwie wady brak usb 3.0 oraz zle umiejscowienie zasilacza, ktory cieple powietrze dmucha wprost na procesor. Fajne obudowy robi tez firma Antec, nowe wersje maja juz usb 3.0, tu jest link do testu jednej z nich:
http://www.purepc.pl/obudowy/antec_isk_300_zgrabna_obudowa_do_htpc

A tu wersja z zewnetrznym zasilaczem 65 W:

http://forum.purepc.pl/topic/302563-antec-isk-300-65/
Edytowany przez chimba dnia 20-10-2012 10:01
 
honor
Dlaczego zakładasz, że wentylator zasilacza dmucha do środka? Wystarczy rzucić okiem na zdjęcia i widać, tłoczy powietrze na zewnątrz http://pccentre.pl/article/show/chief...847;page=3.

shibby: Próbowałem złożyć całość wg. Twoich porad, ale na płytce są moim zdaniem za duże naprężenia i boje się to składać w takim stanie. Usunę po prostu te metalowe podpory na przetwornice, dzięki temu zrobi się jeszcze kilka mm luzu, a płytkę zaizoluję i dosunę maksymalnie do ścianki.

Na zewnętrznym zasilaczu w idle komputer pobiera poniżej 16W, pod pełnym obciążeniem(CPU + GPU) w granicach 52-53W.
Edytowany przez honor dnia 20-10-2012 10:42
 
labik
Czy ktoś coś kombinował z infrared module header który jest na płycie ? Mam moduł irda ale nie mogę jeszcze tego sprawdzić bo taki ze mnie mózg , że kupiłem 4GB ram sodimm zamiast dimm i czekam na wymianę Smile
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
darekpawel
A jaką masz płytę? Bo też mnie to ciekawi...
Widzę, że np. ASROCK powszechnie stosuje na swoich płytach 1XIR gniazdo...


Niektóre obudowy multimedialne są sprzedawane z pilotami, a co za tym idzie z jakimś kablem od diody do podłączenia z płytą...

Np. ta obudowa MS-Tech; MC-1200

Jakoś do tej pory nie bawiłem się z podobnymi obudowami...
Siemens Speedstream 4201, Linksys E4200
oraz pi?a spalinowa "Shindaiwa 488"
 
labik
mam ASROCK-a H61M i znalazłem coś takiego jak w załączniku.Jak tylko dostanę pamięci do płyty to protestuję to.

Połączony z 21 październik 2012 15:48:34:
bo skoro to ma być HTCP to fajnie by było sterować pilockim
labik załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez labik dnia 21-10-2012 15:48
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
darekpawel
No płyta O.K.

Ja szukam płyty, bez wy. analogowego na monitor (bo chyba już mało gdzie to się stosuje), bez portów PS (bo jest USB), z HDMI, i z wyjściem opto.
No i w standardzie mATX... No i może z tym IR; nie wiem, czy oprócz ASROCK-a ktoś robi...

Jakoś nie mogę namierzyś w sensownej cenie...

Może ktoś ma dobre rozeznanie i coś poleci?
Siemens Speedstream 4201, Linksys E4200
oraz pi?a spalinowa "Shindaiwa 488"
 
shibby
a co ci dsub i psy przeszkadzaja? Mnogość złącz cie przytłacza? Ja uważam ze to iż są to plus. Przeciez nie musisz ich używać.

Telewizora też szukasz bez telegazety? Bo kto to jeszcze używa Smile

ten asrock ma hdmi i zlacze optyczne i bardzo duzo zlacz usb w tym i usb3.0. Czego chciec wiecej?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
darekpawel
No jak są te złącza, to pewnie też jakieś układy, które za to odpowiadają...
A wolałbym zamiast tego gniazdo anteny wi-fi albo e-sata, albo np. sloty na karty m-SD...

P.S.
A z telegazety korzystam wiem, że archaiczne, ale...


Na razie skupiłem sią na płytach ASRock:

H77 Pro-4M - 300zł, albo
Z77 Pro-4M - 400zł

Czytam opinie... Może ktoś ma własne?
Edytowany przez darekpawel dnia 22-10-2012 09:55
Siemens Speedstream 4201, Linksys E4200
oraz pi?a spalinowa "Shindaiwa 488"
 
shibby
esata też jest. Złącze anteny wifi to jaki problem zrobić w maskownicy. Ponadto często w obudowach masz już odpowiednie nacięcia do tego więc po co ci kolejne. Slot m-SD - nie widziałem jeszcze płyty mATX z takim złączem więc ...

Myślę ze trochę wymyślasz i szukasz dziury w całym Smile Jedyny logiczny powód dla którego warto by było szukać płyty z nowszym chipsetem niż H61 to obsługa SATA3 ale to tylko gdy myślisz o dysku SSD. Ponadto ja mam dysk SSD pod H61 i uważam, że chodzi genialnie szybko. Nie warto więc płacić więcej za płytę.

Ponadto patrze na te Z77/H77 Pro-4m i obie mają identyczny ukad złącz jak mój asrock (czyt. PS2 i DSUB, brak gniazd antenowych i m-SD) więc że tak zapytam WTF?? ... bo już się pogubiłem Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
chimba
@shibby czy ta plyta od Ciebie ma mozliwosc obslugi pilota, jesli kupilbym obudowe z dodatkowym pilotem do niej?? Generalnie ta plyta bardzo mi sie podoba bo ma wszystko co potrzeba a w szczegolnosci zlacze hdmi.
 
darekpawel
Z tymi złączami to już dałem sobie spokój, trudno - niech jest ten PS i analog monitor... Nowsze płyt są bez, ale i dużo więcej szelestów trzeba wydać...

Jednak zostanę przy m-ATX, te maleństwa Mini-ITX jakoś mnie nie przekonują...
A różnica ok. 30 dychy - da się też żyć z tym...Wink
Siemens Speedstream 4201, Linksys E4200
oraz pi?a spalinowa "Shindaiwa 488"
 
shibby

Cytat

chimba napisał(a):

@shibby czy ta plyta od Ciebie ma mozliwosc obslugi pilota, jesli kupilbym obudowe z dodatkowym pilotem do niej?? Generalnie ta plyta bardzo mi sie podoba bo ma wszystko co potrzeba a w szczegolnosci zlacze hdmi.


czteropinowe złacze CIR na płycie jest jeżeli o to pytasz. Sam jednak pilota nie podpinałem. Pytanie czy takim pilotem możnaby wtedy włączać/wyłączać kompa (nie wzbudzać). Macie namiar na jakiś ciekawy pilot pod to złącze?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
chimba
@shibby a czy odbiornik cir jest dolaczony do plyty czy trzeba dokupic??
 
labik
nie ma jest tylko 4 pinowe złacze , RX,TX,VC i GND.
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
chimba
dzieki za info, ciekawy jestem czy by sie sprawdzil taki uczacy pilot logitecha??
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 64

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,436,271 unikalnych wizyt