02 Maja 2024 04:20:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.12.108.236
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
Wybór operatora VoIP
SlyT

Cytat

arthi napisał/a:

Cytat

SlyT napisał/a:
U mnie uklad jest taki. Ja i rodzice w Polsce, brat w Anglii. Wszyscy mamy IPFON ze wzgledu na niezawodnosc i polski numer. Rozmowy w naszej grupie - zero PLN. Brat ma rozmowy na stacjonarki w Polsce po 0,09 PLN. Wszyscy mamy w ramach "abo" do wykorzystania na nr stacjonarne 100 min. rozmow / m-cznie. Nigdy nie zdarzylo sie nam tego wykorzystac.


W betamax dzwonisz po loginie i tez jest za free.


Mozesz to przyblizyc ? Jak to zrobic z telefonu stacjonarnego ?
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
arthi

Cytat

SlyT napisał/a:

Cytat

arthi napisał/a:

Cytat

SlyT napisał/a:
U mnie uklad jest taki. Ja i rodzice w Polsce, brat w Anglii. Wszyscy mamy IPFON ze wzgledu na niezawodnosc i polski numer. Rozmowy w naszej grupie - zero PLN. Brat ma rozmowy na stacjonarki w Polsce po 0,09 PLN. Wszyscy mamy w ramach "abo" do wykorzystania na nr stacjonarne 100 min. rozmow / m-cznie. Nigdy nie zdarzylo sie nam tego wykorzystac.


W betamax dzwonisz po loginie i tez jest za free.


Mozesz to przyblizyc ? Jak to zrobic z telefonu stacjonarnego ?


Zapomnialem dodac, jest to mozliwe w przypadku gdy posiadasz bramke, napewno we fritzu, nie wiem jak w linksysach, ale o ile mi wiadomo tez to jest mozliwe, choc bigl troche mi pomieszal jesli chodzi o pap2t i teraz nie jestem pewny. W kazdym razie we fritzu wpisujesz login@serwer.sip, a z telefonu wybierasz **701,**702,... itd..

Dodam jeszcze, ze do niedawna dzwonienie miedzy roznymi klonami betamax bylo zablokowane, teraz mozna dzwonic bez ograniczen, np. z voipcheap na voipdiscount.
Edytowany przez arthi dnia 21-12-2006 09:44
siemens se505
 
bigl
Jeżeli można dzwonić na login@serwer.sip to w Linksysie też mozna to zrobić. Ale nie wybierając bezpośrednio z klawiatury tylko definiując taki speed-dial i potem go używając. Ale to już właściwość danego operatora a to co opisałem to standard IP Dialling.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
bigl

Cytat

SlyT napisał/a:
@bigl
podaj podobne rozwiazanie z analogiczna funkcjonalnoscia w Betamax-ie.
A czy przypadkiem nie jest tak, ze w Voipdiscount 10EUR przepada po 3 mcach ?

Nie powiedziałem, że Betamax jest najlepszy dla każdego. Wyraźnie napisałem, że tandem IPFON+Betamax jest najlepszy jeśli w samym IPFON wydzwaniasz miesięcznie ponad 15 zł. U ciebie tak nie jest bo napisałeś, że 100 minut (czyli 8 zł) z abonamentu Ci wystarcza także nie oczekuj, że teraz udowodnię coś sprzecznego od tego co udowadniałem wcześniej. Używaj nadal IPFON i bądź szczęśliwy bo dla Ciebie dobre rozwiązanie Smile

Kwota zasilenia (10 Euro albo 5 Euro) nie przepada. Betamax zmienił zasady około 2-3 miesięcy temu. Teraz zasilenie masz na koncie do czasu wykorzystania go.
Edytowany przez bigl dnia 21-12-2006 10:25
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
arthi

Cytat

bigl napisał/a:
Jeżeli można dzwonić na login@serwer.sip to w Linksysie też mozna to zrobić. Ale nie wybierając bezpośrednio z klawiatury tylko definiując taki speed-dial i potem go używając. Ale to już właściwość danego operatora a to co opisałem to standard IP Dialling.


Kazdy operator umozliwa dzwonienie po loginie. W przypadku ipfona do bramki wpisujemy arthi001@sip.ipfon.pl natomiast z klawiatury telefonu wybieramy **701 o ile jest to pierwszy zdefiowany quick-dial... Oczywiscie omowilem tu przypadek fritza, nie wiem jak to wyglada w linksysach.

Cytat

bigl napisał/a:
Kwota zasilenia (10 Euro albo 5 Euro) nie przepada. Betamax zmienił zasady około 2-3 miesięcy temu. Teraz zasilenie masz na koncie do czasu wykorzystania go.


Jakos tak na przelomie wrzesnia i pazdziernika.
Edytowany przez arthi dnia 21-12-2006 10:39
siemens se505
 
robsonn

Cytat

Tylko rodzicom zrobiłem to sam, ale to już emeryci nie mający żadnego styku z informatyką także to się wybacza

U mnie właśnie problem stanowi m.in w/w kwestia przez ciebie. Tzn. nie wszystko mogę zrobić moim rodzicom sam jeśli chodzi o doładowanie itp., a np. w IPFONie bezproblemowo możńa wykonać przelew w każdym oddziale poczty, banku itd. co już stanowczo ułatwia sprawę.
Nie neguję, że Betamax to świetna sprawa, ale .. zawsze jest ale.
Tak jak SlyT dalsze dywagowanie jest bezcelowe - czekamy na opinie ludzi korzystających z innych opów. Dodam tylko iż moi rodzice wcześniej płacili rachunki po 100 PLN w Telekomunie (nie wiadomo za co), a teraz rzadko kiedy dochodzą do 30 PLN - także im to odpowiada, a ja mam spokój bo sami potrafią zarządzać swoją linia Wink
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
jachu
Ja mam siect2. Jakosc przyzwoita. I tak zauwazylem bo kolega ma IPFON-a , ze wszystko zalezy od dostawcy netu. Jesli jest "porzadny" i lacze jest ok oraz ma priorytetowane polaczenia VOIP-owe to IPFON, SiecT2 dziala naprawde dobrze. Jak sie zmienil dostawca to oba dzialaja srednio. Wiec mam porownanie. Generalnie jestem zadowolony ze swojego operatora VOIP. Natomiast mniej zadowolony ze swojego dostawcy netu ... Sad

pozdrawiam
Jachu
Edytowany przez jachu dnia 21-12-2006 11:40
 
arteq
Od kilku dni używam HaloNet, poszuciłem Actio za jakość połączenia i rwanie rozmowy. W HaloNet działa mi bez problemu, pozatym rozmowy na komórki sa tańsze i jest strefa 087 :]
Pozatym można wykupić numer za 30zł na rok i ma sie spokój, może dzwonic do mnie do woli.

Używam tez voipdiscount, jednak jakoś mi kiepsko chodzi, często rwie w czasie rozmowy
Chciałbym dobrze ustawić betmaxa, wtedy bym dzwonił tylko z niego, a przychadzące bym miał na HaloNet, ale narazie jak napisałem walcze ;]

Używam na obu liniach kodeka G729a
Edytowany przez arteq dnia 21-12-2006 12:43
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
bigl
Ja jedyne problemy jakie miałem z VoipDiscount to, że w starszych FW do SPA1001 właśni rwało rozmowy. Myślałem, że to wina VoipDiscount, ale przy dokładnie takiej samej konfiguracji na PAP2 przy 2 oddzielnych portach (jeden na każdego op-a) wszystko było OK. Na szczęście coś poprawili w FW do SPA1001 - od wersji 3.1.16 już jest wszystko OK.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
arteq

Cytat

bigl napisał/a:
Ja jedyne problemy jakie miałem z VoipDiscount to, że w starszych FW do SPA1001 właśni rwało rozmowy. Myślałem, że to wina VoipDiscount, ale przy dokładnie takiej samej konfiguracji na PAP2 przy 2 oddzielnych portach (jeden na każdego op-a) wszystko było OK. Na szczęście coś poprawili w FW do SPA1001 - od wersji 3.1.16 już jest wszystko OK.


w nowej wersji softa 3.X tez sa 2 konta SIP ?

Ciekawe czy do SPA-1001 v2 wgram soft 3.1.8 ?
Edytowany przez arteq dnia 21-12-2006 20:54
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
bigl

Cytat

ArteQ napisał/a:
w nowej wersji softa 3.X tez sa 2 konta SIP ?

Ciekawe czy do SPA-1001 v2 wgram soft 3.1.8 ?


2 konta SIP są w każdym FW do SPA1001.

Hmm - pierwszy raz słyszę o SPA1001 v2. Jesteś pewien, że coś takiego istnieje? Bo jedyne co widziałem, to że PAP2T jest nazywane właśnie PAP2 v2. Ale ni słyszałem o SPA1001 v2. Jakiś link masz? A le widzę, że masz oryginalną Sipurę SPA1001. Może SPA1001 v2 to dla Ciebi sprzęt Linkysa? Jeśli tak to dla jasności jest to dokładnie ten sam sprzęt i te samo FW - dopiero w najnowszym FW Linksysa zmienili logo z Sipury na Linksys. Ale w tytułach stron ciągle jest Sipura. Smile

W każdym razie w moim PAP2 zmodowanym na SPA1001 miałem już wszystkie możliwe FW - 2.x i 3.x Sipury i wszystkie wersje dostępne na stronie Linksysa - od 3.1.5 przez 3.1.8 i tak aż do najnowszej 3.1.17. Wszystkie generalnie działały - tylko starsze miały problemy właśnie z rwaniem rozmów na VoipDiscount. Ale nowe są już OK.
Edytowany przez bigl dnia 21-12-2006 21:58
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
arteq

Cytat

bigl napisał/a:
Hmm - pierwszy raz słyszę o SPA1001 v2. Jesteś pewien, że coś takiego istnieje? Bo jedyne co widziałem, to że PAP2T jest nazywane właśnie PAP2 v2. Ale ni słyszałem o SPA1001 v2. Jakiś link masz?


Heh po strachu. mam soft 3.1.8 Pfft

Sprzętowo to jest SPA-1001 v2.0

Software Version: 3.1.8(SEc) Hardware Version: 2.0.1(6332)

Czyli sadzisz ze moge wgrac soft najnowszy juz wydawany przez linksysa. Bo najnowszy soft Sipury to 3.1.8
Edytowany przez arteq dnia 21-12-2006 22:09
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
bigl
No to teraz dawaj na 3.1.17 i powinno być OK z Betamaxami.

A co do tego hardware version to u mnie też niby PAPA2 zmodowane pokazuje hardware version 3.4, ale to jakieś ich wewnętrzne wersje bo to jest po prostu PAP2 a PAP2 v3 nigdy na rynku nie było. Także nie ma co na to patrzeć.
Edytowany przez bigl dnia 21-12-2006 22:08
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
arteq
[quote]bigl napisał/a:
No to teraz dawaj na 3.1.17 i powinno być OK z Betamaxami.

moze jakis link ;]

EDIT: znalazłem

http://www.sipura.net/download/spa1001/

co daje wersja 3.1.18 ?
Edytowany przez arteq dnia 21-12-2006 22:31
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
kalewek
Witam! Mam bramkę Gradsteram HT-386 na dwa telefony i tym samym na dwóch operatorów. Od stycznia mam konto w Halonecie i z tego co wiem to mają najmniesze opłaty, najmniejsze opóżnienia. Ostanio zalogowałem się na sparvoip.de przyznam że jakość prawie prawie. Mnie interesują rozmowy na komórki EU po 0,14 e-centów. A podobno z tego co wyczytałem to po wpłacie 10 EUro jest darmocha na stacjonarne w 20 krajach (Polen też) przez 120 dni. Jednak jeszcze nie wpłaciłem i nie mogę potwierdzić.

Chyba że macie jakieś doświadczenia z tym operatorem, bo mój niemiecki opiera się na tłumaczu komputerowym Smile

Pozdrawiam
 
bigl
SparVoip to jeden z klonów firmy Betamax (http://pl.wikipedia.org/wiki/SparVoip) i doświadczenia mamy takie jak opisaliśmy między innymi w tym wątku dla VoipDiscount i innych Betamaxów (jest ich co najmniej kilkanaście).
Edytowany przez bigl dnia 22-12-2006 00:41
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
bigl

Cytat

ArteQ napisał/a:
co daje wersja 3.1.18 ?

Nie wiadomo bo Sipura najczęściej nie daje opisów zmian. Ale wgrałem go i działa (rejestruje się i można dzwonić i rozmawiać). Dalsze testy w najbliższych dniach.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
arthi
Jeśli chodzi o cięcie kosztów, można zastanowić się jeszcze nad tanifonem. Numer kosztuje 5zł na pół roku, po zalogowaniu lub doładowaniu dowolną kwotą ważny jest kolejne pół. W połączeniu z betamaxem wychodzi jakieś 7zł miesięcznie za telefon.
Edytowany przez arthi dnia 22-12-2006 04:06
siemens se505
 
bigl
Z cennika widzę, że Tanifon nie jest tańszy od Betamaxa - no chyba, że się dzwoni powiedzmy 10 minut w miesiącu. Jeśli już to może być to jakaś alternatywa dla IPFON czyli op-a dostarczającego normalny polski numer stacjonarny. Ale jak zawsze powstaje kwestia niezawodności działania.

Acha - aktualnie Tanifon ma dostępne numery tylko z 7 stref - 32 (Katowice), 61 (Poznań), 42 (Łódź), 89 (Olsztyn), 17 (Rzeszów), 52 (Bydgoszcz), 58 (Gdańsk), 71 (Wrocław), 91 (Szczecin), 81 (Lublin).
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
dutche
a mam pytanko do uzytkownikow voipdiscount

Czy korzystacie z standardowego oprogramowania czyli aplikacji VoipDiscount

czy jednak z jakiejs alternatywy???Czy wogole jest taka mozliwosc???
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,508,399 unikalnych wizyt