19 Kwietnia 2024 20:50:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.222.119.148
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaka karta dla 5GHz?
belliash
No wlasnie, apropo singapuru - widzisz jakas roznice? Bo ja zadnej.


Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
anonim747874734

Cytat

belliash napisał(a):

No wlasnie, apropo singapuru - widzisz jakas roznice? Bo ja zadnej.


Dopóki shibby tego nie wyjaśni to tak sobie myślę że chyba chciał uzyskać efekt placebo albo po prostu sobie drwil ze mnie Smile
Tak jak pisałem wcześniej w innym temacie - szerzę herezję że OFW jest wydajniejsze niż tomato Wink


Edytowany przez anonim747874734 dnia 11-09-2012 06:31
 
buniaczek

Cytat

house napisał(a):

no więc... Smile
na bigfoot wireless killer mam 17MB/s w 5Ghz po lanieSmile
zwiększając priorytet w sofcie bigfoot'a mam 20-21 MB/s (priorytet można ustawić praktycznie dla każdej aplikacji korzystającej z karty, na 3 poziomach)
rzeczywiście kupiłem białego kruka Smile i to wszystko za 69zł Smile

A powiesz jak to było z transferami na intelu? Smile


-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
anonim747874734

Cytat

buniaczek napisał(a):
A powiesz jak to było z transferami na intelu? Smile


w tym samym paśmie 12-13 MB/s po lanie, na obydwu kartach miałem i mam 100mbit/s z internetu (11MB/s).
Pasma 2,4 Ghz używa żona na swoim lapku i dzieciaki (na tablecie) także nawet nie wiem czy coś się zmieniło Smile

 
buniaczek
No to mówiąc szczerze jest o co walczyć skoro można jeszcze tak przyspieszyć drugie pasmo..
Pytanko - jak myślicie czy przy 2 antenach może ten killer działać fajnie? Smile


-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
belliash
Na 2.4GHz udalo mi sie uzyskac predkosc rzedu 8.5MB/s, ale podlaczylem sie do RsPro z DNMA-92.

Niestety nie widze zadnej sieci na 5GHz.
Zarowno ten intel 6200 jak i DNMA-92 sa kartami dualband. Na RsPro mam gargulca - stawiam AP przykladowo na 64 kanale, niby gra, ale na laptopie go nie wykrywa, ani na windowsie, ani na linuksie. Nawet gdy odleglosc laptopa od AP wynosi na oko 1 metr! :|

Pochodzilem z laptopem po mieszkaniu i w ogole nie znajduje zadnej sieci 5GHz... Teraz nie wiem czy cos jest nie tak z laptopem, ze zadnej nie widzi. Czy faktycznie zadnej nie ma i jest cos nie tak z gargoyle...


Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
shibby

Cytat

house napisał(a):

Dopóki shibby tego nie wyjaśni to tak sobie myślę że chyba chciał uzyskać efekt placebo albo po prostu sobie drwil ze mnie Smile
Tak jak pisałem wcześniej w innym temacie - szerzę herezję że OFW jest wydajniejsze niż tomato Wink


nie drwie i nie placebo. Na linksysinfo jest o tym temat. Napewno dodaje on kanały 12 i 13. W przypadku ustawienia kraju US lub PL mamy do dyspozycji tylko kanały do 11 wlącznie. Ludki tez pisali ze ustawienie SG podnosi wydajnosc radia. Ja tego nie testowałem. Podałem więc SG jako "hipotezę" do sprawdzenia.

W czym OFW jest wydajniejsze? Po włączeniu QoSa wyłącza się akceleracja Fast-NAT i wydajność portu WAN jest identyczna jak w tomato.
Wydajność wifi? Zekłbym ze jest identyczna. To że na OFW jest lepsze pokrycie mniemam ze jest spowodowane jakimiś wygorowanymi wpisami w nvram (podniesiona moc, lub jakies specyficzne ustawienia dla drivera (wspomniany juz signapur) ale to tylko moje domysly.
Wydajność USB - zdecydowanie wyzsza na tomato.

Pisałeś że jedyny mankament jaki drażnił cię w tomato to zle zliczajace statystyki zuzycia pasma prawda? Co do wydajności wifi nie miales już zastrzezeń. OFW nie ma takich statystyk więc proponuję ci je w tomato zwyczajnie wylaczyc i bedzie problem z glowy Smile

Na koniec ... przeciez ty nie uzywasz OFW, tylko modu Merlina Smile


Edytowany przez shibby dnia 11-09-2012 12:50
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

house napisał(a):

Dopóki shibby tego nie wyjaśni to tak sobie myślę że chyba chciał uzyskać efekt placebo albo po prostu sobie drwil ze mnie Smile
Tak jak pisałem wcześniej w innym temacie - szerzę herezję że OFW jest wydajniejsze niż tomato Wink


nie drwie i nie placebo. Na linksysinfo jest o tym temat. Napewno dodaje on kanały 12 i 13. W przypadku ustawienia kraju US lub PL mamy do dyspozycji tylko kanały do 11 wlącznie. Ludki tez pisali ze ustawienie SG podnosi wydajnosc radia. Ja tego nie testowałem. Podałem więc SG jako "hipotezę" do sprawdzenia.

W czym OFW jest wydajniejsze? Po włączeniu QoSa wyłącza się akceleracja Fast-NAT i wydajność portu WAN jest identyczna jak w tomato.
Wydajność wifi? Zekłbym ze jest identyczna. To że na OFW jest lepsze pokrycie mniemam ze jest spowodowane jakimiś wygorowanymi wpisami w nvram (podniesiona moc, lub jakies specyficzne ustawienia dla drivera (wspomniany juz signapur) ale to tylko moje domysly.
Wydajność USB - zdecydowanie wyzsza na tomato.

Pisałeś że jedyny mankament jaki drażnił cię w tomato to zle zliczajace statystyki zuzycia pasma prawda? Co do wydajności wifi nie miales już zastrzezeń. OFW nie ma takich statystyk więc proponuję ci je w tomato zwyczajnie wylaczyc i bedzie problem z glowy Smile

Na koniec ... przeciez ty nie uzywasz OFW, tylko modu Merlina Smile


eee, to spoko Smile nie wiedziałem o tym info z singapuru Smile różnicy nie ma praktycznie żadnej. sprawdziłem Grin
co do wydajności wifi nie miałem zastrzeżeń od wersji 099 tomato, wcześniejsze zawsze fckup Smile ale do zasiegu tak... poza tym mam taką hipotezę ,że asus rzeczywiście podrasował swój FW jakoś nieszablonowo bo o ile nie używałem w nim qos to jakiś akcelerator specjalnie nadawał priorytet dla ruchu na porcie 80 (ogólnie www).
pomimo wysycenia całego łączą przez jednego hosta stronki latały jak szalone na innym hoście w lanie. na tomato jest wszystko po równo Smile
kolejna ciekawostka po wyłączeniu iptraffic (oraz opcji bound to dla mac'a) statystyki zużycia pasma są w miarę dokładne. albo rybki albo pipki Smile wiem ,ze jestem odosobnionym przypadkiem ze względu na to ,że większość użytkowników tomato nie ma aż tak szybkiego łączą albo po prostu nie zwraca na to uwagi.
no tak, używam mod merlina ale on raczej dodaje "ficzersy" niż poprawia kod asusa. działa dokładnie tak samo jak fabryczny - może czasami są jakieś lagi...
wczoraj specjalnie pobawiłem się ostatnim tomato i tak nieśmiale (jednocześnie bijąc się w pierś i chyląć czoła Twojej pracy) stwierdzę, że chyba znalazłem winowajcę moich złych statystyk pasma...
jeden reason to to co napisałem powyżej (wyłączenia iptraffic) dla ruchu nazwijmy go "ogólno-internetowego" a drugi to swap w transmission Grin
@maxikaaz pisał gdzieś o tym... po wyłączeniu go seeduje i sśie jak głupie... Smile ale ze mnie "blondi-pamela" Grin

 
majkel152
chceta ktoś 6200 (622anhmw)za 20zł z wysyłką prio ? zanim karta przyszła sprzedałem fartownie lapka i mi leży, mam też atherosa 2x2 bgn i parę paściów jeszcze


nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
belliash
@update: Na 5GHz mam gorszy sygnal i predkosci takze gorsze...

EDIT: Sie zestawilo w 802.11a ... Pfft Trzeba jeszcze posiedziec nad gargoyle Wink


Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
buniaczek
A ja teraz mam rozkminę kilera czy intela 6205 ;]
@house: zasiałeś ziarno niepewności chwaląc się tak ładnymi osiągami ;D


-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
anonim747874734

Cytat

buniaczek napisał(a):
A ja teraz mam rozkminę kilera czy intela 6205 ;]
@house: zasiałeś ziarno niepewności chwaląc się tak ładnymi osiągami ;D


Grin

 
buniaczek

Cytat

house napisał(a):

Cytat

buniaczek napisał(a):
A ja teraz mam rozkminę kilera czy intela 6205 ;]
@house: zasiałeś ziarno niepewności chwaląc się tak ładnymi osiągami ;D


Grin

@house: Powiadasz ze cel został osiągnięty Wink
A możesz zrobić szybki test jak by się ta karta zachowywała tylko z 2 antenami?


-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
anonim747874734
po wypięciu jednej anteny nadal zestawia się na 450mbit, internet nadal pełne 100mbit, transfer w lan 13-15MB/s (1 ściana i szklane drzwi po drodze).

 
buniaczek
@house: pięknie dziękuję za teścik! Smile
Rozwiałeś moje wątpliwości Smile Dziś "idę" na zakupy Smile

Połączony z 14 wrzesień 2012 08:29:50:

Zakupy poczynione a teraz czekamy na kuriera Smile
W tym samym czasie rozważam opcję dołożenia jeden anteny co by korzystać w pełni z dobrodziejstw Bigfoot Killer.
@house: gdzie dorwałeś taką antenkę?


Edytowany przez buniaczek dnia 14-09-2012 08:34
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
anonim747874734

Cytat

buniaczek napisał(a):
W tym samym czasie rozważam opcję dołożenia jeden anteny co by korzystać w pełni z dobrodziejstw Bigfoot Killer.
@house: gdzie dorwałeś taką antenkę?


ja kupiłem taką samą jaką miałem fabrycznie - dorwałem na allegro 3 szt anten z rozbiórki asusa g73... dla pewności ,ze mi drugie pasmo obsłuży...
są oczywiście tańsze sposoby ale nie chciało mi się doktoratu robić jaki laptop jaką miał kartę wifi i ew jakie anteny...

 
b3rok
Też zrobiliście mi "smaka" na kartę dual-band do mojego Della Vostro 3350, ale zastanawia mnie kwestia anten. Tzn. mam kartę 2,4GHz i 2 anteny w notebooku, czy po wymianie karty na dual-band nie potrzebuję innych anten (obsługujących 2,4 i 5GHz)? Bo z tego co kojarzę - w routerze Asus RN-N66u nie zalecana jest zmiana anten, ze względu na fakt, iż trudno dostać anteny dwuzakresowe.


I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
buniaczek
@b3rok: Powiem Ci jak dostane kartę Wink
Osobiście też posiadam Dell-a Vostro 3500 i niedługo dowiem się jak to się będzie zachowywać (też mam kartę działającą tylko w 2.4).
Ale obstawiam że fabrycznie w nowych modelach montują tylko jeden typ anten które powinny obsługiwać oba pasma (koszt takiej anteny nie jest duży a utrzymywanie stanów magazynowych jednych i drugich oraz dbanie o to żeby nie było pomyłki na linii montażowej kosztuje więcej)


-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
anonim747874734

Cytat

b3rok napisał(a):

Też zrobiliście mi "smaka" na kartę dual-band do mojego Della Vostro 3350, ale zastanawia mnie kwestia anten. Tzn. mam kartę 2,4GHz i 2 anteny w notebooku, czy po wymianie karty na dual-band nie potrzebuję innych anten (obsługujących 2,4 i 5GHz)? Bo z tego co kojarzę - w routerze Asus RN-N66u nie zalecana jest zmiana anten, ze względu na fakt, iż trudno dostać anteny dwuzakresowe.


Połączony z 14 wrzesień 2012 10:05:21:

Cytat

buniaczek napisał(a):
Ale obstawiam że fabrycznie w nowych modelach montują tylko jeden typ anten które powinny obsługiwać oba pasma (koszt takiej anteny nie jest duży a utrzymywanie stanów magazynowych jednych i drugich oraz dbanie o to żeby nie było pomyłki na linii montażowej kosztuje więcej)


oj, tutaj bym uważał... nie jest jasno powiedziane, że anteny są 2 zakresowe... raczej przyjąłbym plan ich wymiany...

 
buniaczek

Cytat

house napisał(a):
oj, tutaj bym uważał... nie jest jasno powiedziane, że anteny są 2 zakresowe... raczej przyjąłbym plan ich wymiany...


No i jestem na to przygotowany - choć mam nadzieję że może jednak Wink


-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,176,176 unikalnych wizyt