22 Października 2020 03:05:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Galeria
· Forum
· Linki

· Tomato by Shibby

· Wiki-OpenWrt
· Wiki-DD-WRT
· Emulatory sprzętu

Darowizna
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Jaki router lepszy R...
· [S]NETGEAR R7000
· R7000 w 2020 roku
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Repozytorium Entware
· [S]Router Mikrotik R...
· Fresh Tomato i SurfS...
· Netgear czy aktualiz...
· Asus RT-AC68U E1 DD-...
· Mac OS X i drukarka ...
· Jaki tani router z w...
· Jaki router wybrać-p...
· Szukam "inteligentne...
· montowanie dysku
· Jakie serwery adbloc...
· Asus RT-AC68U + dysk...
· OpenVPN & routing po...
· Archer AX1500 zrywa ...
· Linksys AG241 - brak...
· zapisanie logów
Najciekawsze tematy
· [MOD] FreshTomato... [360]
· Netgear czy aktua... [21]
· Fresh Tomato i Su... [14]
· Asus RT-AC68U E1 ... [9]
· Jaki tani router ... [9]
· Szukam "inteligen... [9]
· Jaki router lepsz... [8]
· Jaki router wybra... [8]
· R7000 w 2020 roku [7]
· montowanie dysku [6]
· Repozytorium Entware [4]
· [S]NETGEAR R7000 [0]
· [S]Router Mikroti... [0]
· Mac OS X i drukar... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
38% [140 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
51% [190 głosów]

Atheros
Atheros
6% [21 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [2 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [4 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
3% [11 głosów]

Ogółem głosów: 372
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38

Archiwum ankiet
Reklama
Twoje IP
3.235.101.141
Reklama
Zobacz temat
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Kosz
 Drukuj temat
Zielona laczka, klonowe listki itp...
anonim747874734
bynio napisał(a):
No ale nic dziwnego że w instytucjach publicznych wszystko jest "na odwal" robione, sam właśnie pokazałeś że bezpieczeństwo danych w tych instytucjach to mrzonka choć może i faktycznie taki system działa i zaoszczędziłeś kilka kpln państwowych pieniędzy....

także Twoich pieniędzy Smile

btw - a pisałem gdzieś ,że nie mam zabezpieczonego systemu ? napisałem coś o konkretnych rozwiazaniach ? dość ogólnikowo to ująłem więc nie snuj dywagacji jako to MS jest och i ach bo ustawiłeś sobie coś wizardem w systemie Smile
to że mam środowisko na linuchu to znaczy że jest zrobione na "odwal się" ??? to ,że mam wszystko w vmware vcenter też ? Shock oj, nieładnie Panie kolego...
nawet nie zbliżasz się do pojęcia czym jest system informatyczny w mojej "instytucji publicznej" więc nie wiem po co taka przepychanka co jest lepsze, co gorsze...
Dla mie 1 argument był najważniejszy - nie potrzebuję CALi dla każdego użytkownika hurtowni danych, nie potrzebuję licencji na każdą końcówkę w sieci Smile

bardzo dobrze się dogadałem A to dzięki : exchange,folder redirection, dfs, offline files,GPO

ale od początku ...no i co w związku z tym ???

bynio
house napisał(a):

btw - a pisałem gdzieś ,że nie mam zabezpieczonego systemu ? napisałem coś o konkretnych rozwiazaniach ? dość ogólnikowo to ująłem więc nie snuj dywagacji jako to MS jest och i ach bo ustawiłeś sobie coś wizardem w systemie Smile

Widać Twoim problemem z sbs-em było to że korzystałeś z kreatorów. Ja tego nie robiłem i mam rewelacyjnie stabilny system.... Wszystko tam da się zrobić jak w normalnym w2k3.

house napisał(a):

to że mam środowisko na linuchu to znaczy że jest zrobione na "odwal się" ??? to ,że mam wszystko w vmware vcenter też ? Shock oj, nieładnie Panie kolego...

Zabezpieczenie serwera to jedno, zabezpieczenie danych na stacjach userów to drugie. I o tym pisałem. I o ile we vmware szybko przywrócisz serwer to już nie tak szybko poradzisz sobie z awarią stacji roboczej. I tu właśnie przychodzą z pomocą usługi cytowane przez Ciebie na końcu posta.

house napisał(a):

nawet nie zbliżasz się do pojęcia czym jest system informatyczny w mojej "instytucji publicznej" więc nie wiem po co taka przepychanka co jest lepsze, co gorsze...
Dla mie 1 argument był najważniejszy - nie potrzebuję CALi dla każdego użytkownika hurtowni danych, nie potrzebuję licencji na każdą końcówkę w sieci Smile

Cal-e kupujesz raz, używasz w całej sieci nieazależnie od ilości serwerów pracujących w domenie. Ale tu nie chodzi o CAL-e tylko o zarządzanie tym wszystkim.

Nie chodziło mi o zdyskredytowanie Ciebie lub linuksa, chodziło mi to że najeżdzałeś na technologię która się przyjęła i jest sprawdzona w ogromnej ilości przedsiębiorstw a akurat u Ciebie okazało się najgorszym kawałkiem softu i do tego śmiesz twierdzić że samodzielnie stworzyłeś system lepszy gdzie to się nie udaje do dziś nawet dużym graczom tworzącym kolejnego windows killera. Do tego sam wymieniłeś "konta,sieć, file servery, proxy" gdzie patrząc na wszelakie opisy konfiguracji tych usług pod linuksem można wywnioskować że w zasadzie postawiłeś sambę ze squidem i bindem i się cieszysz że system nie wymaga Twojej uwagi. Więc tak samo lakonicznie jak Ty to opisałeś tak samo i ja.

anonim747874734
bynio napisał(a):
Widać Twoim problemem (...) było to że korzystałeś z kreatorów....

bynio napisał(a):
można wywnioskować że w zasadzie postawiłeś...

bynio napisał(a):
i się cieszysz że system nie wymaga Twojej uwagi

no i nadal snujesz dywagacje... fakty nie mity... dlatego Ci napisałem ,że nie masz pojęcia na czym pracuję ale do powiedzenia masz tak dużo ,że musisz stanąc w obronie MS bez względu na wynik...
satysfakcja czy frustracja ? Smile

bynio napisał(a):
Nie chodziło mi o zdyskredytowanie Ciebie lub linuksa

nie, skąd Smile przecież musiałeś to dopisać bo ktoś czytający może pomyśleć inaczej i źle ocenić Twój wywód nad ważnością Bożego Narodzenia nad Wielkanocą ... :/

bynio napisał(a):
chodziło mi to że najeżdzałeś

PROPONOWAŁEŚ ALTERNATYWNE ROZWIĄZANIE NA PODSTAWIE WŁANYCH DOŚWIADCZEŃ - to jest prawidłowa interpretacja mojego wywodu...
nie rozumiesz ? nie szkodzi... end of story... Grin

bynio
Oho, teraz będziemy wyjeżdżać z uwagami osobistymi. Jak ja lubię zbyt pewnych siebie ludzi....

Wiesz, ostatnio brałem udział w dyskusji odnośnie interwencji zagorzałych "linuksiarzy" w temacie przetargu na maszyny z softem MS. Oczywiście, utarczki słowne były, ale kiedy w końcu przyszło do konkretów odnośnie pracy w większych sieciach to zaczęto podawać rozwiązania odnośnie jak to nazwałeś "hurtowni danych" na OwnCloud, natomiast jeśli chodziło o coś co miałoby funkcjonalność domeny to proponowano zakup (nie darmowego) RedHata. Oczywiście takich kwiatków było więcej, a wszystko to odnośnie wymogu integracji z posiadaną siecią opartą o AD.

Skoro stworzyłeś coś lepszego to pochwal się ogółowi, nie zatrzymuj tego dla siebie. Bo jak dotąd wygląda na to że ci co wiedzą to nie powiedzą, a Ci co nie wiedzą są po prostu niedoinformowani bądź wręcz głupi.

anonim747874734
house napisał(a):
nie rozumiesz ? nie szkodzi... end of story... Grin

ja juz skończyłem tę dyskusję,
OT z tego tematu http://openlinksy...d_id=14852 przesunięty tutaj...

branetre
No to się i ja wypowiem Smile

Może i wygodne dla admina jest używanie gotowych rozwiązań z rodziny MS ale pytanie czy taki "admin"
wie co robi program gdy mu klikne "finish" ?

Co w sytuacji kiedy ktoś zacznie się włamywać do bazy albo przejmie kontrole nad całym systemem Czy taki "admin" znajdzie odpowiedź w "pomocy" ?

MS opracował kolejny sposób na zarobienie pieniędzy ...
Końcowy użytkownik jest ofiarą a nie szczęśliwym użytkownikiem systemu z licencjonowanym wsparciem

Nie wiem jak można się chwalić że dało się okraść w biały dzień To żenujące ...

Ciężko jest komuś wytłumaczyć że linux jest lepszym rozwiązaniem Bo faktycznie zabawy jest trochę żeby wszystko chodziło
Jedno jest pewne taki system dobrze postawiony stoi nadal a 99% usterek wynika z złego użytkowania systemu przez niedoczytanego admina

U nas w firmie stoi serwer na debian ETCH i jedyne co się w nim dzieje to to że średnio dyski padają raz na 3-4 lata My tylko odtwarzamy backup przyrostowy na nowo utworzonych partycjach

anonim747874734
edoos napisał(a):

house napisał(a):

edoos napisał(a):

House ?????

śmietnik robisz...

Wytłumacz mi gdzie robię śmietnik ???
Dzielę się rozwiązaniem którego szukałem długo, i komuś tez może się przydać.
Zdalny dostęp do tortow Grin

nie w tym temacie ! co to ma wspólnego z itx'ami ??? i nie piej o tym samym jednocześnie w shotboux i pierwszym lepszym topicu na forum bo burdel się robi. poza tym ten sofcik którego tak się naszukałeś znany jest zainteresowanym od dawna - to ,że nie ma go w google playstore to nie znaczy ,że nie istnieje...

drawsko
co to oscam ?

hermes-80
http://www.stream...t_is_OSCam
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!

drawsko
@hermes-80 podpytywałem google ale mało mi to mówi ...
a można tak w skrócie ... do czego służy, co potrzeba posiadać, jakie korzyści ?
Edytowane przez drawsko dnia 14-01-2013 09:15

shibby
oscam to serwer kart. Służy do sharingu kart cyfry+, TNK, Polsat itd. Umożliwia współdzielenie jednej karty przez parę użytkowników (np dekorery typu linuxbox). Posiadać trzeba czytnik kart na usb i router z usb i tomato lub openwrt.
Router: Ubiquiti EdgeRouter ER-12 (FTTH + LTE/failover, OpenVPN, DPI, VLAN) - łącze 1000/1000mbps
Wi-Fi: Ubiquiti UAP-AC-Pro
NAS: Xpenology DS918+ (i5-6200u, 8GB ram, 3x 4TB/RAID5, SSD cache, Unifi, Pi Hole/DNS Server, Home Assistant, NextCloud+onlyOffice)
UPS: Eaton Ellipse Eco 650

drawsko
a upc też się łapie ?

shibby
a upc ma karty abonenckie w swoich dekoderach? Z tego co mi wiadomo to nie. Dekoder jest tylko podpinany do sieci przez RJ45.
Router: Ubiquiti EdgeRouter ER-12 (FTTH + LTE/failover, OpenVPN, DPI, VLAN) - łącze 1000/1000mbps
Wi-Fi: Ubiquiti UAP-AC-Pro
NAS: Xpenology DS918+ (i5-6200u, 8GB ram, 3x 4TB/RAID5, SSD cache, Unifi, Pi Hole/DNS Server, Home Assistant, NextCloud+onlyOffice)
UPS: Eaton Ellipse Eco 650

drawsko
jak byłem w aster to miałem wsadzoną kartę w dekoder, po przejściu do upc dalej mam kartę wsadzoną w dekoder. A czy to jest karta abonencka ?

do dekodera jest podpięty kabel koncentrycznym ...

jarkuby
Admin ale wiesz, ze nie idzie dodac avatara wg wytycznych strony?
normalnie nie idzie..
np. taki 100x58 waga 4kb
dpi, glepia nie ta? Smile
Asus DSL-AC68U

anonim747874734
jarkuby napisał(a):

Admin ale wiesz, ze nie idzie dodac avatara wg wytycznych strony?
normalnie nie idzie..
np. taki 100x58 waga 4kb
dpi, glepia nie ta? Smile

a skad mam wiedziec ? wrozyc z fusow ? :/

jarkuby
blad skryptu- ani z ff ani z ie niestety nie wchodzi avatar
Asus DSL-AC68U

jarkuby
@house adminie zloty w edycji profilu jest przegladaj z pc- jaki nie wskazesz z dysku regulaminowo spelniajacy wymogi strony to ci nie pokarze avatara- mam podlinkowac adres z jakiegos hostingu powaznie piszesz?: )
ps.
ja nie chce sie czepiac ale jestem nowy i taki kwiatek na poczatku: D
Edytowane przez jarkuby dnia 18-01-2013 19:29
Asus DSL-AC68U

anonim747874734
jarkuby napisał(a):
w edycji profilu jest przegladaj z pc- jaki nie wskazesz z dysku regulaminowo spelniajacy wymogi strony to ci nie pokarze avatara

wiem jak jest Smile

jarkuby napisał(a):mam podlinkowac adres z jakiegos hostingu powaznie piszesz?:

tak, wrzuc go na jakiś imageshack to zobacze format, rozdzielczość itp
samo wrzucanie działa - usunąłem swój, dodałem ponowanie i :
Zaktualizowano profil.

więc działa...

jarkuby
awaria naprawiala smieszny problem z wgraniem avatara
pzdr
Asus DSL-AC68U

Przejdź do forum:
Logowanie