28 Marca 2024 15:17:39
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
52.54.103.76
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Kosz
 Drukuj wątek
Zielona laczka, klonowe listki itp...
anonim747874734

Cytat

bynio napisał(a):
No ale nic dziwnego że w instytucjach publicznych wszystko jest "na odwal" robione, sam właśnie pokazałeś że bezpieczeństwo danych w tych instytucjach to mrzonka choć może i faktycznie taki system działa i zaoszczędziłeś kilka kpln państwowych pieniędzy....


także Twoich pieniędzy Smile

btw - a pisałem gdzieś ,że nie mam zabezpieczonego systemu ? napisałem coś o konkretnych rozwiazaniach ? dość ogólnikowo to ująłem więc nie snuj dywagacji jako to MS jest och i ach bo ustawiłeś sobie coś wizardem w systemie Smile
to że mam środowisko na linuchu to znaczy że jest zrobione na "odwal się" ??? to ,że mam wszystko w vmware vcenter też ? Shock oj, nieładnie Panie kolego...
nawet nie zbliżasz się do pojęcia czym jest system informatyczny w mojej "instytucji publicznej" więc nie wiem po co taka przepychanka co jest lepsze, co gorsze...
Dla mie 1 argument był najważniejszy - nie potrzebuję CALi dla każdego użytkownika hurtowni danych, nie potrzebuję licencji na każdą końcówkę w sieci Smile

Cytat

bardzo dobrze się dogadałem A to dzięki : exchange,folder redirection, dfs, offline files,GPO

ale od początku ...no i co w związku z tym ???
 
bynio

Cytat

house napisał(a):


btw - a pisałem gdzieś ,że nie mam zabezpieczonego systemu ? napisałem coś o konkretnych rozwiazaniach ? dość ogólnikowo to ująłem więc nie snuj dywagacji jako to MS jest och i ach bo ustawiłeś sobie coś wizardem w systemie Smile


Widać Twoim problemem z sbs-em było to że korzystałeś z kreatorów. Ja tego nie robiłem i mam rewelacyjnie stabilny system.... Wszystko tam da się zrobić jak w normalnym w2k3.

Cytat

house napisał(a):

to że mam środowisko na linuchu to znaczy że jest zrobione na "odwal się" ??? to ,że mam wszystko w vmware vcenter też ? Shock oj, nieładnie Panie kolego...

Zabezpieczenie serwera to jedno, zabezpieczenie danych na stacjach userów to drugie. I o tym pisałem. I o ile we vmware szybko przywrócisz serwer to już nie tak szybko poradzisz sobie z awarią stacji roboczej. I tu właśnie przychodzą z pomocą usługi cytowane przez Ciebie na końcu posta.

Cytat

house napisał(a):

nawet nie zbliżasz się do pojęcia czym jest system informatyczny w mojej "instytucji publicznej" więc nie wiem po co taka przepychanka co jest lepsze, co gorsze...
Dla mie 1 argument był najważniejszy - nie potrzebuję CALi dla każdego użytkownika hurtowni danych, nie potrzebuję licencji na każdą końcówkę w sieci Smile


Cal-e kupujesz raz, używasz w całej sieci nieazależnie od ilości serwerów pracujących w domenie. Ale tu nie chodzi o CAL-e tylko o zarządzanie tym wszystkim.


Nie chodziło mi o zdyskredytowanie Ciebie lub linuksa, chodziło mi to że najeżdzałeś na technologię która się przyjęła i jest sprawdzona w ogromnej ilości przedsiębiorstw a akurat u Ciebie okazało się najgorszym kawałkiem softu i do tego śmiesz twierdzić że samodzielnie stworzyłeś system lepszy gdzie to się nie udaje do dziś nawet dużym graczom tworzącym kolejnego windows killera. Do tego sam wymieniłeś "konta,sieć, file servery, proxy" gdzie patrząc na wszelakie opisy konfiguracji tych usług pod linuksem można wywnioskować że w zasadzie postawiłeś sambę ze squidem i bindem i się cieszysz że system nie wymaga Twojej uwagi. Więc tak samo lakonicznie jak Ty to opisałeś tak samo i ja.
 
anonim747874734

Cytat

bynio napisał(a):
Widać Twoim problemem (...) było to że korzystałeś z kreatorów....

Cytat

bynio napisał(a):
można wywnioskować że w zasadzie postawiłeś...

Cytat

bynio napisał(a):
i się cieszysz że system nie wymaga Twojej uwagi

no i nadal snujesz dywagacje... fakty nie mity... dlatego Ci napisałem ,że nie masz pojęcia na czym pracuję ale do powiedzenia masz tak dużo ,że musisz stanąc w obronie MS bez względu na wynik...
satysfakcja czy frustracja ? Smile

Cytat

bynio napisał(a):
Nie chodziło mi o zdyskredytowanie Ciebie lub linuksa

nie, skąd Smile przecież musiałeś to dopisać bo ktoś czytający może pomyśleć inaczej i źle ocenić Twój wywód nad ważnością Bożego Narodzenia nad Wielkanocą ... :/

Cytat

bynio napisał(a):
chodziło mi to że najeżdzałeś

PROPONOWAŁEŚ ALTERNATYWNE ROZWIĄZANIE NA PODSTAWIE WŁANYCH DOŚWIADCZEŃ - to jest prawidłowa interpretacja mojego wywodu...
nie rozumiesz ? nie szkodzi... end of story... Grin
 
bynio
Oho, teraz będziemy wyjeżdżać z uwagami osobistymi. Jak ja lubię zbyt pewnych siebie ludzi....

Wiesz, ostatnio brałem udział w dyskusji odnośnie interwencji zagorzałych "linuksiarzy" w temacie przetargu na maszyny z softem MS. Oczywiście, utarczki słowne były, ale kiedy w końcu przyszło do konkretów odnośnie pracy w większych sieciach to zaczęto podawać rozwiązania odnośnie jak to nazwałeś "hurtowni danych" na OwnCloud, natomiast jeśli chodziło o coś co miałoby funkcjonalność domeny to proponowano zakup (nie darmowego) RedHata. Oczywiście takich kwiatków było więcej, a wszystko to odnośnie wymogu integracji z posiadaną siecią opartą o AD.

Skoro stworzyłeś coś lepszego to pochwal się ogółowi, nie zatrzymuj tego dla siebie. Bo jak dotąd wygląda na to że ci co wiedzą to nie powiedzą, a Ci co nie wiedzą są po prostu niedoinformowani bądź wręcz głupi.
 
anonim747874734

Cytat

house napisał(a):
nie rozumiesz ? nie szkodzi... end of story... Grin

ja juz skończyłem tę dyskusję,
OT z tego tematu http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=14852 przesunięty tutaj...
 
branetre
No to się i ja wypowiem Smile

Może i wygodne dla admina jest używanie gotowych rozwiązań z rodziny MS ale pytanie czy taki "admin"
wie co robi program gdy mu klikne "finish" ?

Co w sytuacji kiedy ktoś zacznie się włamywać do bazy albo przejmie kontrole nad całym systemem Czy taki "admin" znajdzie odpowiedź w "pomocy" ?

MS opracował kolejny sposób na zarobienie pieniędzy ...
Końcowy użytkownik jest ofiarą a nie szczęśliwym użytkownikiem systemu z licencjonowanym wsparciem

Nie wiem jak można się chwalić że dało się okraść w biały dzień To żenujące ...

Ciężko jest komuś wytłumaczyć że linux jest lepszym rozwiązaniem Bo faktycznie zabawy jest trochę żeby wszystko chodziło
Jedno jest pewne taki system dobrze postawiony stoi nadal a 99% usterek wynika z złego użytkowania systemu przez niedoczytanego admina

U nas w firmie stoi serwer na debian ETCH i jedyne co się w nim dzieje to to że średnio dyski padają raz na 3-4 lata My tylko odtwarzamy backup przyrostowy na nowo utworzonych partycjach
 
anonim747874734

Cytat

edoos napisał(a):

Cytat

house napisał(a):

Cytat

edoos napisał(a):

House ?????


śmietnik robisz...

Wytłumacz mi gdzie robię śmietnik ???
Dzielę się rozwiązaniem którego szukałem długo, i komuś tez może się przydać.
Zdalny dostęp do tortow Grin


nie w tym temacie ! co to ma wspólnego z itx'ami ??? i nie piej o tym samym jednocześnie w shotboux i pierwszym lepszym topicu na forum bo burdel się robi. poza tym ten sofcik którego tak się naszukałeś znany jest zainteresowanym od dawna - to ,że nie ma go w google playstore to nie znaczy ,że nie istnieje...
 
drawsko
co to oscam ?
 
hermes-80
http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/...t_is_OSCam
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
drawsko
@hermes-80 podpytywałem google ale mało mi to mówi ...
a można tak w skrócie ... do czego służy, co potrzeba posiadać, jakie korzyści ?
Edytowany przez drawsko dnia 14-01-2013 09:15
 
shibby
oscam to serwer kart. Służy do sharingu kart cyfry+, TNK, Polsat itd. Umożliwia współdzielenie jednej karty przez parę użytkowników (np dekorery typu linuxbox). Posiadać trzeba czytnik kart na usb i router z usb i tomato lub openwrt.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
drawsko
a upc też się łapie ?
 
shibby
a upc ma karty abonenckie w swoich dekoderach? Z tego co mi wiadomo to nie. Dekoder jest tylko podpinany do sieci przez RJ45.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
drawsko
jak byłem w aster to miałem wsadzoną kartę w dekoder, po przejściu do upc dalej mam kartę wsadzoną w dekoder. A czy to jest karta abonencka ?

do dekodera jest podpięty kabel koncentrycznym ...
 
jarkuby
Admin ale wiesz, ze nie idzie dodac avatara wg wytycznych strony?
normalnie nie idzie..
np. taki 100x58 waga 4kb
dpi, glepia nie ta? Smile
Asus DSL-AC68U
 
anonim747874734

Cytat

jarkuby napisał(a):

Admin ale wiesz, ze nie idzie dodac avatara wg wytycznych strony?
normalnie nie idzie..
np. taki 100x58 waga 4kb
dpi, glepia nie ta? Smile


a skad mam wiedziec ? wrozyc z fusow ? :/
 
jarkuby
blad skryptu- ani z ff ani z ie niestety nie wchodzi avatar
Asus DSL-AC68U
 
jarkuby
@house adminie zloty w edycji profilu jest przegladaj z pc- jaki nie wskazesz z dysku regulaminowo spelniajacy wymogi strony to ci nie pokarze avatara- mam podlinkowac adres z jakiegos hostingu powaznie piszesz?: )
ps.
ja nie chce sie czepiac ale jestem nowy i taki kwiatek na poczatku: D
Edytowany przez jarkuby dnia 18-01-2013 19:29
Asus DSL-AC68U
 
anonim747874734

Cytat

jarkuby napisał(a):
w edycji profilu jest przegladaj z pc- jaki nie wskazesz z dysku regulaminowo spelniajacy wymogi strony to ci nie pokarze avatara


wiem jak jest Smile

Cytat

jarkuby napisał(a):mam podlinkowac adres z jakiegos hostingu powaznie piszesz?:


tak, wrzuc go na jakiś imageshack to zobacze format, rozdzielczość itp
samo wrzucanie działa - usunąłem swój, dodałem ponowanie i :

Cytat

Zaktualizowano profil.

więc działa...
 
jarkuby
awaria naprawiala smieszny problem z wgraniem avatara
pzdr
Asus DSL-AC68U
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,420,953 unikalnych wizyt