25 Kwietnia 2024 17:43:22
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.141.193.158
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Kosz
 Drukuj wątek
Zielona laczka, klonowe listki itp...
kille72
Posty przeniesione z tematu Tomato by Shibby
 
buniaczek
Generalnie Panowie swojego czasu(nie tak dawno) był taki dział "Zielona łączka" ale jakoś generalnie nie chwyciło to za dobrze bo nikt nic tam nie publikował.
Moim zdaniem najlepiej by było gdyby taki dział prowadziły osoby które nie bardzo mają wiedzę jak pewne rzeczy zrobić, ale jednak potem jakoś im się to udaje i mają działające rozwiązanie. Dlaczego tak myślę? Chodzi mi o to że bardzo często ludzie z dużym zakresem wiedzy nie potrafią się postawić w roli osoby "zielonej" w danym temacie, trudno wtedy wychwycić potencjalne trudności na które można napotkać..
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
art998

Cytat

house napisał(a):

Cytat

art998 napisał(a):

Cytat

art998 napisał(a):

Oki @lazik, dzięki za szybką odpowiedz.

...no i się udało RT-N66U z nowym tomato śmiga że aż miło Smile



az sam obadam nowego pomidora z większym nvram Smile

@house jeżeli chodzi o możliwości "Tomato" to jestem zielony niczym liść klonowy na samochodzie nauki jazdy Smile ...ale wychodzę z założenia, że sprzęt nie powinien się nudzić i należy zapodać mu maxa -niech pracuje Wink A tak przy okazji, Ty jako admin może masz możliwość wpłynąć na forumowiczów; -może warto byłoby założyć dział dla klonowych listków gdzie można by poznać podstawowe zagadnienia związane z obsługą tomato, linuxem itp. Sam wiem, że wszystko ca robię na routerku to praca oparta o zasadę "Kali zrobić" Nie zmienia to faktu, że forum jest SUPER na podstawie mądrych ludzi udało mi się wgrać OptWare, uruchomić stronkę www, odpalić kamerkę wraz z motion itd. ....brakuje mi tylko wiedzy na temat -jak to jest możliwe, że to wszystko tak świetnie gada !?
.....wklepuję jaki skrypt, który pracuje pod Tomato i dobrze byłoby wiedzieć co i jak w samym skrypcie.
Pozdrawiam
RT-N16 tomato-1.28 MIPSR2-132 K26 USB AIO
RT-N66U tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-130-AIO-64K
 
glew

Cytat

art998 napisał(a):

Cytat

house napisał(a):

Cytat

art998 napisał(a):

Cytat

art998 napisał(a):

Oki @lazik, dzięki za szybką odpowiedz.

...no i się udało RT-N66U z nowym tomato śmiga że aż miło Smile



az sam obadam nowego pomidora z większym nvram Smile

@house jeżeli chodzi o możliwości "Tomato" to jestem zielony niczym liść klonowy na samochodzie nauki jazdy Smile ...ale wychodzę z założenia, że sprzęt nie powinien się nudzić i należy zapodać mu maxa -niech pracuje Wink A tak przy okazji, Ty jako admin może masz możliwość wpłynąć na forumowiczów; -może warto byłoby założyć dział dla klonowych listków gdzie można by poznać podstawowe zagadnienia związane z obsługą tomato, linuxem itp. Sam wiem, że wszystko ca robię na routerku to praca oparta o zasadę "Kali zrobić" Nie zmienia to faktu, że forum jest SUPER na podstawie mądrych ludzi udało mi się wgrać OptWare, uruchomić stronkę www, odpalić kamerkę wraz z motion itd. ....brakuje mi tylko wiedzy na temat -jak to jest możliwe, że to wszystko tak świetnie gada !?
.....wklepuję jaki skrypt, który pracuje pod Tomato i dobrze byłoby wiedzieć co i jak w samym skrypcie.
Pozdrawiam

Podpisuję się pod tym dwoma rękoma Smile
Asus WL-500W 1.28.0000 MIPSR1-095 K26 USB Mega-VPN Smile
 
art998

Cytat

buniaczek napisał(a):

Generalnie Panowie swojego czasu(nie tak dawno) był taki dział "Zielona łączka" ale jakoś generalnie nie chwyciło to za dobrze bo nikt nic tam nie publikował.
Moim zdaniem najlepiej by było gdyby taki dział prowadziły osoby które nie bardzo mają wiedzę jak pewne rzeczy zrobić, ale jednak potem jakoś im się to udaje i mają działające rozwiązanie. Dlaczego tak myślę? Chodzi mi o to że bardzo często ludzie z dużym zakresem wiedzy nie potrafią się postawić w roli osoby "zielonej" w danym temacie, trudno wtedy wychwycić potencjalne trudności na które można napotkać..


Zgadzam się z Tobą, że ludzie z dużym zakresem wiedzy nie potrafią często postawić się w roli osoby "zielonej" w danym temacie ale byłoby super gdyby w takim dziale jak np. "Zielona łączka" znalazły się rozszerzone informację na temat zasady działania jakiegoś programu, skryptu czy komendy wklepywanej do tomato lub optware. I nie mam tu na myśli konkretnych rozwiązań danego problemu bo mamy fajny dział Tutorial ale takie przedszkole gdzie dowiemy się dlaczego przykładowy skrypt tak fajnie działa Smile Może wystarczy małe info plus link do Wujka Google, ukierunkowanie nas "Zielonych", a wtedy na pewno będziecie mieć więcej czasu dla siebie, a nie odpisywać na posty ..a co to jest ten /bin/mount i gdzie to mam wpisać Wink
I to by było na tyle. Ten post nie powinien być w tym dziale, przepraszam. Czekam na Naszych GURU może znajdą chwilę i poświęcą trochę czasu dla nas "zielonych"
Pozdrawiam, Art998
RT-N16 tomato-1.28 MIPSR2-132 K26 USB AIO
RT-N66U tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-130-AIO-64K
 
art998
Dzięki @kille72 za przeniesienie. Przeprosiłem za poprzedni wpis w Tomato by Shibby, i czynię to jeszcze raz: Przepraszam Smile
RT-N16 tomato-1.28 MIPSR2-132 K26 USB AIO
RT-N66U tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-130-AIO-64K
 
anonim747874734
I w kocu bedzie porzadek, thx @kille72

ponizej offtop z watku asusa rt-n66u...
Edytowany przez anonim747874734 dnia 22-07-2012 19:57
 
Portal
jzu nie robie , wywalilem to co o e2000

a powiedźcie mi który na dzień dzisiejszy OFW jest najlepszy dla asusa ?
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
hermes-80
Dobrze by było by administrator zrobił porządek!
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
tamtosiamto
kolego chyba coś ci sie pomieszało, po LAN speedtest nie działa Pfft

edit: a jednak działa, ale inny: http://www.totusoft.com/lanspeed2.html Wink
Edytowany przez tamtosiamto dnia 22-07-2012 18:11
 
hermes-80
@Portal - dlaczego wątek o Linksys E2000 - umieszczasz w wątku o Asus RT-N66u -

Nie rób śmietniska
Edytowany przez hermes-80 dnia 22-07-2012 18:07
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
tamtosiamto

Cytat

Portal napisał(a):

jak to nie dziala, podlaczam laptop do routera poprzez kabel i dziala Smile


ok, EOT.
 
tamtosiamto

Cytat

maxikaaz napisał(a):

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Dobrze by było by administrator zrobił porządek!

Eeee tam Wink
Czas letni bardziej sprzyja sjeście niż robocie, zresztą część Administracji się urlopuje...
Wrócą, znajdą czas - to się wezmą Wink

Nie ma co poganiać...


shibby już wrócił i zrobi porządek Wink
 
Portal
powiedźcie mi ile ten router da rady wyciągnąć MB/s :
z WAN na LAN
z WAN na WiFi ?

Niestety moj E2000 nie daje rady dla mojego nowego szybkiego łącza i z internetu po LAN idzie max 11-12MB/s zas po wifi z internetu max 9 MB/s
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
hermes-80
@Portal Nie masz czasem gdzieś karty 150N, że ci 90Mb/s tylko wyciąga??
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Portal
nie, pelne 300MB/s bo jak sciagam z serwera NAS ktory jest podpiety pod router poprzez LAN to po wifi mam okolo 18MB/s

mam tak na E2000

Wifi - LAN - okolo 18-19MB/s
Wifi - WAN - okolo 9 -10MB/s

LAN - LAN - okolo 100-110 MB/s
LAN-WAN - okolo 12MB/s

widac z tego ze WAN nie wyrabia mimo portu 1GB/s
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
Portal
czy OFW Asusa ma takie opcje jak ARP czy tez przydzielanie po MAC adresów IP na stale ?

CPU load - 2,91/1.31/0.54

to dlaczego alternatywne obniża tak transfer w porównaniu z oryginalnym ?
Edytowany przez Portal dnia 22-07-2012 17:26
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
anonim747874734
i kolejny off top - tym razem to ja Smile
 
bynio

Cytat

house napisał(a):

...
nie twierdzę ,że są złe bo ostatniej naprawdę fajnie konsolidują wiedzę, zasoby i "know-how" ale problemów miałem co nie miara z takim przeszczepem jak small bussines server 2003.
Zawsze jakieś "chocki-klocki". wkurzyłem się, całość przeniosłem na linuxa (konta,sieć, file servery, proxy itp).i od tamtej pory nadrabiam w pracy zaległości z amerykańskiej kinematografii... Smile
cisza, spokój, wszystko działa, userów oglądam tylko przy wejściu do pracy Smile całość jeszcze jest wirtualna więc czego trzeba do szczęscia Smile
[/url]


No widzisz, ja znowu z tym "przeszczepem" jakim jest sbs w2k3 bardzo dobrze się dogadałem. A to dzięki exchange z pocztą wewnętrzną i wspólnymi kalendarzami + connectory do usług zewnętrznych, profile mobilne z folder redirection, dfs, offline files, a wszystko to z gotowymi narzędziami do backupu, wersjonowania, rozbudowaną kontrolą dostępu do zasobów i w końcu możliwość zaszyfrowania wszelkich danych w profilach userów na stacjach roboczych w sposób całkowicie przeźroczysty dla usera i całkowicie kontrolowany z serwera a do tego niedoścignione GPO. Dzięki temu user nie jest przywiązany do swojej maszyny gdy ta mu padnie, mając urlop to mam ten urlop a nie telefony że "komputer mi padł i przyjedź przerzuć mi dane na nowy". Nie obawiam się też kradzieży komputerów z danymi jak i konieczności oddania dysku do naprawy gdy nie mam możliwości jego wyzerowania. Jakbym chciał to wszystko osiągnąć na linuksie - nie powiem że się nie da, ale czas poświęcony na konfigurację powyższych usług i późniejsze użeranie się z aktualizacjami które często coś "rozwalają" to bym chyba osiwiał.... No ale nic dziwnego że w instytucjach publicznych wszystko jest "na odwal" robione, sam właśnie pokazałeś że bezpieczeństwo danych w tych instytucjach to mrzonka choć może i faktycznie taki system działa i zaoszczędziłeś kilka kpln państwowych pieniędzy....
Edytowany przez bynio dnia 02-10-2012 07:57
 
anonim747874734
no to podam Ci przykład - pracuję w instytucji publicznej gdzie wiadomo "emesów" jest dużo. nawet małpę można przyuczyć aby tym administrowała Smile
ale problemów wbrew pozorom jest dość dużo, nie tylko w konfiguracji ale codziennej obsłudze. Zjadłem zęby na tych systemach począwszy od NT 4.0.
nie twierdzę ,że są złe bo ostatniej naprawdę fajnie konsolidują wiedzę, zasoby i "know-how" ale problemów miałem co nie miara z takim przeszczepem jak small bussines server 2003.
Zawsze jakieś "chocki-klocki". wkurzyłem się, całość przeniosłem na linuxa (konta,sieć, file servery, proxy itp).i od tamtej pory nadrabiam w pracy zaległości z amerykańskiej kinematografii... Smile
cisza, spokój, wszystko działa, userów oglądam tylko przy wejściu do pracy Smile całość jeszcze jest wirtualna więc czego trzeba do szczęscia Smile

można zestawić raid5 (czy to softwareowo czy sprzętowo) na linuchu - będzie to więcej pracy wdrożeniowej, czytanie manuali i nikt nie poda Ci gotowej recepty z "next,next,next - finish- complete"
ale będzie działać stabilnie, pewnie i na pewno wydajnie i bezpiecznie... Smile

o programowym raid w oparciu o mdadm możesz poczytać tutaj :
http://zackreed.me/articles/38-softwa...with-mdadm
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,332,674 unikalnych wizyt