29 Marca 2024 13:28:43
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [28]
· [Howto] Xpenology... [15]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.200.191.146
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jednodyskowy NAS - jaki wybrać?
kocio07
Mam chęci na DS112, myślisz że będzie dobry do łącza 60Mb?
Asus RT-N16 1.28.0000 MIPSR2-083V-PL K26 USB AIO + NAS Synology DS112 DSM 4.1-2567
 
branetre
Zamierzam się do zakupu dysku sieciowego Smile
Stoje przed wyborem :
- SYNOLOGY DS112j (USB2.0)
- SYNOLOGY DS112 (USB3.0)
Mam dylemat bo zainteresowany jestem DS112 ale nie wiem czy USB 3.0 wspiera też wsteczny standard USB 2.0
Mam kilka takich dysków w domu Natomiast USB 3.0 tylko jeden
 
anonim747874734

Cytat

branetre napisał(a):
ale nie wiem czy USB 3.0 wspiera też wsteczny standard USB 2.0


jak może nie wspierać ? Nawet do 1.1
 
branetre
No to raczej jestem zdecydowany Chyba że jest coś lepszego w tej cenie (out-off-box)
 
anonim747874734

Cytat

branetre napisał(a):

No to raczej jestem zdecydowany Chyba że jest coś lepszego w tej cenie (out-off-box)


bierz synology, diskstationmanager to rewelacyjne gui Smile napisz do fipro i powołaj się na mnie - może dostaniesz rabat Smile
 
branetre

Cytat

house napisał(a):

Cytat

branetre napisał(a):

No to raczej jestem zdecydowany Chyba że jest coś lepszego w tej cenie (out-off-box)


bierz synology, diskstationmanager to rewelacyjne gui Smile napisz do fipro i powołaj się na mnie - może dostaniesz rabat Smile


Kontakt z działem sklepu fipro i cena na 745zł (przesyłka 25zł) U mnie na hurtowni brak.
Dzięki @house
Edytowany przez branetre dnia 18-09-2012 10:30
 
anonim747874734

Cytat

branetre napisał(a):

Cytat

house napisał(a):

Cytat

branetre napisał(a):

No to raczej jestem zdecydowany Chyba że jest coś lepszego w tej cenie (out-off-box)


bierz synology, diskstationmanager to rewelacyjne gui Smile napisz do fipro i powołaj się na mnie - może dostaniesz rabat Smile


Kontakt z działem sklepu fipro i cena na 745zł (przesyłka 25zł) U mnie na hurtowni brak.
Dzięki @house


nie ma sprawy, baw się dobrze swoim nas'em Grin jeden warunek - poproszę recenzję jak już dostaniesz Smile ciekawy jestem tego nas'a i jakbyś mógł zapal ostatnią wersje DSM4
 
branetre

Cytat

house napisał(a):

Cytat

branetre napisał(a):

Cytat

house napisał(a):

Cytat

branetre napisał(a):

No to raczej jestem zdecydowany Chyba że jest coś lepszego w tej cenie (out-off-box)


bierz synology, diskstationmanager to rewelacyjne gui Smile napisz do fipro i powołaj się na mnie - może dostaniesz rabat Smile


Kontakt z działem sklepu fipro i cena na 745zł (przesyłka 25zł) U mnie na hurtowni brak.
Dzięki @house


nie ma sprawy, baw się dobrze swoim nas'em Grin jeden warunek - poproszę recenzję jak już dostaniesz Smile


Wszystko jasne Smile

EDIT:19.09.2012
Sklep fipro działa wyśmienicie Smile
Wczoraj około godziny 10:00 złożyłem zamówienie a już wieczorem dostałem pocztę od DPD że przesyłka będzie dostarczona następnego dnia roboczego.
Sklep godny polecenia
Piszcie jakie testy przeprowadzić Jest masa możliwości dla tego typu zabawek Na forum poświęconym synology (pronas.pl) jest tyle ciekawie opisanych poradników że można się pogubić Smile
Edytowany przez branetre dnia 19-09-2012 08:48
 
poldekk

Cytat

boba napisał(a):

Witam,

Podobny z pozoru temat przewijał się niedawno w tym dziale (NAS do 600zł) jednak mam nieco inne potrzeby, niż opisał autor tamtego wątku, jeśli kotś miałby ochotę mi pomóc - prosze o podpowiedzi:

szukam jednodyskowego NASa, który:

- umożliwiałby dostęp do swoich zasobów z internetu w tkai sposób, aby użytkownicy widzieli go jak dysk lokalny (ftp mi tego nie umozliwia, jest zbyt skomplikowane dla częśći potencjalnych użytkowników, dlatego dostęp a'la explorator windows byłby czymś nieocenionym - czytałem, że http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-nas/western-digital-my-book-live-1tb
ten dysk ma coś takiego, ale nie wiem na ile to prawda?

poza tym ten dysk byłby chyba nawet ok, ale nie ma ani usb ani serwera www


- serwer ftp, www

- miałby port USB na obudowie - np do podłączania zewnętrznego dysku na potrzebę archiwizacji, podpięcia sticka lub innego dysku usb do zgrania na NASa danych

-cena oczywiście najlepiej tez do ok 600zł

-cichość pracy - pasywne chłodzenie mile widziane

-niski pobór prądu w stanie uśpienia/hibernacji

-nie musi być demonem prędkości
-nie musi mieć super wparcia dla klienta torrent
-mile widziane DLNA

-może być z preinstalownym dyskiem, jeśli bez, to czy polecalibyście jakiś 500-1000mb dysk szczegółnie mocno?

- czytałem też wątek o Zyxel 310, czytąłem tez o nim testy i recencje na chip.pl - wygląda z tych matereiałów że jest dość głośny, co z awaryjnością i intuicyjnością obsługi w porównaniu z dyskami Synology? Dla mnie synology to taki synonim 'mercedesa' wsrod NASów - czy wg Was to prawda?

pozdrawiam i dziękuję z góry za zainteresowanie,
boba


Wszystko to i dużo więcej będziesz miał w ReadyNASie Duo. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby był jednodyskowy, to zamontuj sobie w środku jeden dysk i będzie jednodyskowy. Cena mieści się w założonym budżecie. Jeżeli chcesz mieć taniej, to weź wersję ReadyNAS Duo v1 - też spełnia wszystkie kryteria i powinno być taniej. W przyszłości, jak się namyślisz, masz możliwość dołożenia drugiego dysku. Chodzi to na Debianie, więc masz pełny wpływ na konfigurację. Możesz instalować własne pakiety Debiana itp. Do łatwego zarządzania jest web GUI.
--
WNR3500L v2, ReadyNAS Duo v1
 
anonim747874734

Cytat

poldekk napisał(a):

Wszystko to i dużo więcej będziesz miał w ReadyNASie Duo. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby był jednodyskowy, to zamontuj sobie w środku jeden dysk i będzie jednodyskowy. Cena mieści się w założonym budżecie. Jeżeli chcesz mieć taniej, to weź wersję ReadyNAS Duo v1 - też spełnia wszystkie kryteria i powinno być taniej. W przyszłości, jak się namyślisz, masz możliwość dołożenia drugiego dysku. Chodzi to na Debianie, więc masz pełny wpływ na konfigurację. Możesz instalować własne pakiety Debiana itp. Do łatwego zarządzania jest web GUI.


strasznie wolny procek, bardzo wolny ogólnie nas... nie polecam a wręcz odradzam... rozwiązanie dla cierpliwych Smile
 
poldekk
Rozumiem, że ma być tanio, szybko, jakościowo i ogólnie jak w Erze. Domyślam się, że zatrzymałeś się na ReadyNASie Duo v1. Od roku jest Duo v2.

ReadyNAS Duo v1 ma procesor SPARC, chyba 266 MHz i faktycznie nie jest to demon. Transfer po gigabicie dochodzi w najlepszych porywach do 30 MB/s. Standardowo ciut powyżej 20 MB/s. Torty hulają elegancko i co tam jeszcze. Na serwer stron typu mysql/php procesor jest za słaby. Za to można skrzynkę kupić niedrogo! No i jest to po prostu Debian. Jest dużo add-onsów i dodatkowych funkcji pisanych przez ludzi.

ReadyNAS Duo v2 ma procesor ARM, coś koło 1,6 GHz i to już inna liga wydajności. Ma też porty USB 3.0, nowszy X-RAID i co tam jeszcze, można sobie poczytać. Chyba jedyny minus w stosunku do v1, to to, że nie jest printserwerem. Jest też trochę droższy od v1.
--
WNR3500L v2, ReadyNAS Duo v1
 
anonim747874734

Cytat

poldekk napisał(a):

Rozumiem, że ma być tanio, szybko, jakościowo i ogólnie jak w Erze. Domyślam się, że zatrzymałeś się na ReadyNASie Duo v1. Od roku jest Duo v2.


Naprawdę ? dziękuję ,że poinformowałeś mnie o tym fakcie :/ W styczniu miałem go już do obejrzenia : http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=14055

Cytat

poldekk napisał(a):
ReadyNAS Duo v1 ma procesor SPARC, chyba 266 MHz i faktycznie nie jest to demon. ReadyNAS Duo v2 ma procesor ARM, coś koło 1,6 GHz i to już inna liga wydajności.


z tą inną ligą wydajności nie przesadzaj :/ poza tym nie doprecyzowałeś o jaką wersję Ci chodzi konkretnie w poprzednim poście więc przez grzeczność nie będę Ci pisał na czym Ty się zatrzymałeś... :/
 
poldekk
Napisz, który NAS w tej cenie ma wyraźnie mocniejszy procesor.
--
WNR3500L v2, ReadyNAS Duo v1
 
shibby
trochę droższy od v1? Za v2 trzeba dać już ponad 500zł.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734

Cytat

shibby napisał(a):
Za v2 trzeba dać już ponad 500zł.


a i tak jego sprzedaż kuleje bo ludzie biorą trochę słabsze synology ds112j które o wiele przyjemniej się użytkuje (dzięki DSM, lepszej obsłudze third-party apps) :/
Edytowany przez anonim747874734 dnia 15-11-2012 16:46
 
poldekk
Autor wątku postawił warunek, że ma kosztować nie więcej jak 600 zł :-)

Więc ReadyNAS Duo v2 kosztuje 500 zł i ma wszystko, co autor wątku sobie życzy i jeszcze duuużo więcej.

W ReadyNASie instaluje się add-onsy przez interfejs WWW. Co może być prostszego?
Oczywiście, jak ktoś chce i potrafi, to instaluje sobie z linii komend, konfiguruje co chce, jak chce - to jest Debian Linux.

Third party add-onsów jest na kopę i szybko przybywa.

Sprzedaż Duo v2 idzie bardzo dobrze :-)
W Waszym sklepie się nie sprzedaje, bo go nie macie w ofercie :-(

Synology 112j, który przywołujesz kosztuje 570 zł, ma procesor 1 GHz i 128 MB RAM i jest jednodyskowy - kropka. Jaki tam system siedzi? Nie ma pojęcia.

ReadyNAS Duo kosztuje 530 zł, ma procesor 1,6 GHz i 256 MB RAM, 3 porty USB w tym 2 z nich są USB 3.0.
Można go użytkować zarówno jako jednodyskowy, jak też jako dwudyskowy.

Panowie, coś Wam się chyba pomerdało :-)

W każdym razie namawiacie człowieka na znacznie gorszego NASa, za droższe pieniądze :-(
Edytowany przez poldekk dnia 15-11-2012 22:59
--
WNR3500L v2, ReadyNAS Duo v1
 
anonim747874734

Cytat

poldekk napisał(a):
W Waszym sklepie się nie sprzedaje, bo go nie macie w ofercie :-(


a jaki my mamy sklep ? chyba coś Ci umknęło...

Cytat

poldekk napisał(a):
Nie ma pojęcia.


i na tym zakończmy ten wywód ważnośći wigilii nad wielkanocą... Smile

Połączony z 16 listopad 2012 06:48:01:

Cytat

poldekk napisał(a):
Panowie, coś Wam się chyba pomerdało :-)
W każdym razie namawiacie człowieka na znacznie gorszego NASa, za droższe pieniądze :-(


nam ? To ty odpisałeś na post sprzed 5 miesięcy - temat i tak zapewne niektualny a kolega nas'a już dawno kupił...
poza tym jakie namawiacie ? ogarnij się i pisz w aktualnym wątkach a nie odgrzewasz suchary...
temat zamykam...
Edytowany przez anonim747874734 dnia 16-11-2012 06:48
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,442,754 unikalnych wizyt