24 Kwietnia 2024 06:01:31
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.133.79.70
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
[Fotorecenzja] ITX na Gigabyte H61N-USB3 + G530 + Loop LP-301
shibby
Witam. Jak bardzo temat ITX Was interesuje widać było po publikacji recenzji Brazosa oraz Intela DH61AG. Przekonaliśmy się już jak wydajnym duetem jest Intel DH61AG w połączeniu z Pentiumem G620T, jednakże cena takiego tandemu może odstraszać. W tej fotorecenzji spróbuję wam przedstawić alternatywę równie wydajnego ale sporo tańszego zestawu.


[Wstęp]

Wraz z kolegą chcieliśmy złożyć mu wydajny zestaw ITX, nie mniej jednak fundusz był ograniczony. Dysponowaliśmy kwotą ok 750zł +/- 50zł i miało to starczyć na obudowę, płytę i procesor (pamięć i dysk 2,5" pozostał z poprzedniego ITX`a). O nagrywarce narazie nie myśleliśmy, ponieważ ją zawsze można dokupić w późniejszym czasie. Można nawet pomyśleć nam zakupem napędu Combo DVD-RW + Blue-ray.

Znaliśmy już kwotę jaką trzebaby wydać na DH61AG + Pentium. Przypomnę, że w moim przypadku było to:
- płyta - 460zł
- procesor - 295zł
- obudowa INWIN - 200zł
- zasilacz - 60zł
----------------------
RAZEM: 1015zł

Jak widać znacznie to przekraczało nasz fundusz. Trzeba było więc poszukać alternatywy ale równie wydajnej i cichej - to był nasz priorytet.

Wybór padł na:
- płyta Gigabyte H61N-USB3 - 295zł
http://proline.pl/?p=GA-H61N-USB3

openlinksys.info/images/loop/ga-h61n-usb3_2.jpg

- procesor Intel Celeron G530 2,4GHz - 165zł
http://proline.pl/?p=INTEL+G530

openlinksys.info/images/loop/g530.jpg

- obudowa Loop LP-301 60W - 289zł (kupiliśmy ostatnią sztukę Wink )
http://proline.pl/?p=LOOP+LP-301

openlinksys.info/images/loop/loop-lp-301.jpg


Uzasadnienie wyboru:
Płyta ładnie się prezentuje. Posiada sporą ilość wyjść w tym takie perełki jak USB3.0 oraz cyfrowe wyjścia Audio. Ponadto jest tańsza od konkurencji

Procesor praktycznie niczym się nie różni od starszego brata Pentiuma G620. Bardzo niska cena zaważyła nad jego wyborem.

Obudowa posiada już wbudowany układ napięć i zewnętrzny zasilacz 12V 5A. Co ważne jest ona całkowicie pasywnie chłodzona a na dodatek bardzo dobrze wentylowana. W komplecie otrzymujemy już wyprowadzenie zasilania dla slim-SATA pod nagrywarkę Slim, uchwyt VESA, nóżkę do pionowego ustawienia obudowy. Obudowa z każdej strony jest wentylowana. Dwie boczne ściany wykonane są z metalowej siateczki, na góże o od spodu obudowa posiada pionowe nacięcia umożliwiające ucieczkę ciepłego powietrza. To właśnie dzięki ten wentylacji obudowa nie posiada fabrycznie żadnego piskliwego wiatraczka. Przedni panel, góra i spód wykonane zostały z czarnego, szlifowanego aluminium. Daje to bardzo ładny efekt a dodatkowo taka powierzchnia gwarantuje nam, że nie będą widoczne odciski palców i kusz.

Całość wyniosła kolegę dokładnie 749zł!! Przyznacie, że różnica ponad 250zł względem mojego zestawu jest znaczna. Nie obyło się jednak bez komplikacji. Obudowa okazała się zbyt niska i oryginalny BOX`owy wentylator Intela zwyczajnie się nie mieścił. W tej obudowie zmieści się wiatrak max 30mm wysokości. Odpowiedni znaleźliśmy we wrocławskiej firmie Angela. Był nim Gelid Slim Silence i-Plus w cenie 64,90zł http://www.angela.pl/p8005,gelid-slim...-plus.html. Wentylator jest aluminiowy z miedzianą podstawką i ciepłowodem 6mm.

openlinksys.info/images/loop/gelid-slim-silence-i-plus.jpg


Kolejny problem na jaki natrafiliśmy to zbyt krótki kabel od przedniego panelu USB, którego póki co nie podłączaliśmy - trzeba nad tym pomyśleć.

Złożenie zestawu nie było kłopotliwe. Obyło się bez młotka i co najważniejsze uszczerbku na zdrowiu "składających" Wink Całość prezentuje się znakomicie.

openlinksys.info/images/loop/IMG_1494.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1498.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1495.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1496.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1499.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1501.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1502.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1504.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1505.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1506.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1507.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1508.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1510.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1511.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1513.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1515.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1516.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1517.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1522.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1523.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1524.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1525.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1526.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1527.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1529.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1530.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1531.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1492.JPG

openlinksys.info/images/loop/IMG_1532.JPG openlinksys.info/images/loop/IMG_1533.JPG


Po weekendzie zamieszczę testy wydajnośći procesora i obciążenie podczas odtwarzania filmów FullHD byście mieli porównanie względem G620T.

//update

Obiecałem Wam testy wydajnościowe Celerona. A więc zacznijmy od GeekBench oraz Fritz Chess Benchmark:

openlinksys.info/images/loop/geekbench.png openlinksys.info/images/loop/fritz.png

Dla porównania przypomnę, że mój G620T taktowany 2.2GHz uzyskał wyniki odpowiednio 3142 oraz 6,90/3313. Widać więc, że Celeron G530 jest wydajniejszy od G620T dzięki wyższemu taktowaniu.


Tak przedstawia się pobór prądu i temperatura wg programu Core Temp, gdy procesor był w spoczynku.

openlinksys.info/images/loop/idle.png


Tak natomiast przedstawia się obciążenie procesora, pobór prądu oraz temperatura przy odtwarzaniu filmu FullHD

openlinksys.info/images/loop/fullhd.png

Jak widać, procesor był w tak niskim stopniu obciążony, że wystarczyło mu zaniżone taktowanie do 1.6GHz.


Tak przedstawia się pobór prądu oraz temperatura przy maksymalnie obciążonym procesorze.

openlinksys.info/images/loop/max.png

26W i 61st - zapamiętajcie to Smile


Celeron G530 występuje również w wersji T (G530T). Taktowany jest wtedy zegarem 2.0GHz i delikatnie obniżone ma startowe taktowanie GPU (650MHz dla G530T względem 850MHz dla G530). Postanowiłem więc spowolnić procesor do 2.0GHz zmniejszając w BIOSie mnożnik z 24x na 20x. Oto rezultaty:

GeekBench oraz Fritz Chess Benchmark:

openlinksys.info/images/loop/geekbench_t.png openlinksys.info/images/loop/fritz_t.png

Różnica widoczna ale nie znaczna, pamiętając o tym, że spowolniliśmy procesor o blisko 20%.

Wynik w idle i podczas odtwarzania był identyczny, ponieważ procesor utrzymywał mimowolnie taktowanie 1.6GHz.

Największą różnicę widać jednak przy pełnym obciążeniu procesora:

openlinksys.info/images/loop/max_t.png

Pamiętacie poprzedni wynik (26W i 61st) ?? Teraz mamy tylko 18W i 55st. Różnica widoczna i znaczna.

Na koniec podam link do porównania procesorów Celeron G530, G530T oraz Pentiuma G620T tak by każdy mógł się przekonać czy warto dopłacać do Pentiuma:
http://ark.intel.com/compare/53415,53...3414,53481


Pozdrawiam
Edytowany przez shibby dnia 21-05-2012 16:21
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ARobert
Ja też właśnie jestem na etapie dopracowywania swojego mini. Jakoś mimo wszystko zdecydowałem się na obudowę M350 do tego z nowości płyta Asrock B75M-ITX i tak jak w recenzji procesor G530. Również Gelid do chłodzenia okazał się niezbędny o czym wiedziałem w przypadku M350 i zawczasu go kupiłem w Angeli. Okazyjnie kupiłem też zasilacz pico-psu i do tego na zewnątrz mam zasilacz Mean Well GS60. U mnie za krótkie okazały się przewody z panela przedniego te od diód i power bo USB akurat podpasowały. Przewód zasilający od pico-psu do gniazda z tyłu chyba przedłużę bo ledwie go starcza ze względu na położenie gniazda zasilania na płycie. Ogólnie jakoś to wszystko udało się zapchać choć nie wszystko wygląda tak jakbym chciał. Gniazdo zasilania na płycie z włożonym pico-psu wypadło pod HDD i zostało tam 0,5cm luzu. Przewód sata zdecydowanie za długi... może trzeba poszukać krótszego bo szkoda miejsca. Kolejny niechciany kabel to molex->P4 bo w zasilaczu brakowało wyprowadzenia tego wtyku więc znowu ciut miejsca uciekło. Okazało się też że osadzoną przelotowo na kablu w poprzek a nie końcowo wtyczkę zasilania sata ciężko wcisnąć do dysku jak jest on przymocowany do kątownika. Mimo wszystko faktycznie bez młotka a z głową i sprawnymi dłońmi udaje się poskładać zgrabny i wydajny komputerek.
 
eRd
Bardzo fajny sprzęt. Przede wszystkim podoba mi się płyta Gigabyte'a (moim zdaniem dużo ciekawszy wybór niż Asusa P8H61-I ze względu na dostępne złącza jak również cenę). Obudowa dla mnie idealna - prosta, z niedużym zasilaczem i posiada wszystko co potrzeba. Dodatkowo nie wygląda "chińsko" jak wiele na rynku. Procesor - tu poczekam na wyniki, które wrzuci shibby, ale niewykluczone, że może nas przyjemnie zaskoczyć możliwościami. Dobrze znalazłem, że ten Celeron ma 65W TDP? Ciekawe jak ten zestaw wygląda jeżeli chodzi o pobór prądu w porównaniu do G620T czy G630T oraz o wydzielanie ciepła. Cichy rzeczywiście jest ten wentylator?
Świetne zdjęcia, opis również, ale to jak zawsze Grin
Pozdrawiam i czekam na wyniki
Edytowany przez eRd dnia 18-05-2012 15:08
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
shibby

Cytat

Dobrze znalazłem, że ten Celeron ma 65W TDP


tak ale w biosie można zmniejszyć do 35W. Wtedy automatycznie zmniejszy się taktowanie procka, gpu i napięcia Smile Czyli w prosty sposob można sobie z G530 zrobić G530T GrinGrinGrin Ale dokładne szczegóły będę znał dopiero po weekendzie jak dostanę sprzęt na testy. Przez weekend niech kolega się nim nacieszy Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
eRd
Ok, w takim razie czekam Grin Szkoda tylko, że ta obudowa jest tak ciężko dostępna. Jako ciekawostka powiem, że znana jest również na świecie pod nazwą Ace Proton http://forum.xbmc.org/showthread.php?...?tid=80954. Napisałem do proline o dostępność towaru i zobaczymy co odpowiedzą.
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
ARobert
Ja planowałem zakup Pentium ale doszedłem do wniosku że Celeron mi wystarczy. Zapłaciłem za niego 152 PLN. Jeżeli chodzi o chłodzenie to ten Gelid nie należy do wyjątkowo cichych. Normalnie chodzi u mnie na 1400 obr. i tu jest w miarę OK choć mogło by być lepiej natomiast jak kilka razy skoczył na 2200 to już była trochę suszarka. Radiator jest spory i solidny.. może uda się adoptować do niego jakiś cichszy wentylator choć sposób mocowania jest dość specyficzny.
 
eRd
Ile ma stock'owy cooler wysokości? Może gdyby wyciąć otwór w tej wewnętrznej kratce w kształcie plastra miodu to by taki cooler wszedł?
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
SynC
Jak będziesz mógł, daj info ile mocy pobiera całość.
 
shibby

Cytat

eRd napisał(a):

Ile ma stock'owy cooler wysokości? Może gdyby wyciąć otwór w tej wewnętrznej kratce w kształcie plastra miodu to by taki cooler wszedł?


trudny jest montaż. Nie wiem czy to widać na zdjęciach ale w tej obudowie nie zdejmuje się górna kratka przez która widac płytę i procka. Montujesz płytę do podstawki z zasilaczem i ją odrwacasz wsuwając pod kątem. Ciężko byłoby więc trafić wentylatorem w tak wycięty otwór. Kolega mi powiedział, że wentylator delikatnie słychać w całkowitej ciszy (czyt. w nocy) i że faktycznie utrzymuje 1400obr. Możliwe, że cichsza była by akasa bo ma poniżej 1000obr. Stokowy wiatrak ma 4cm z tego co pamiętam. Brakowało dosłownie 1cm.


Cytat

Jak będziesz mógł, daj info ile mocy pobiera całość.


Nie ma miernika, kolega też nie dysponuje takowym ale zapytam. Może ktoś z jego znajomych ma.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ARobert
Najniższe obroty jakie udało mi się ustawić na chłodzeniu Gelid to około 1350. Poziom hałasu jest wtedy niewielki choć gdy wokół panuje cisza to można usłyszeć naprawdę niewielki szum wentylatora. Przy siatkowych ściankach w obudowach pewnie zawsze coś usłyszymy. Zastanawia mnie jeszcze kwestia temperatur. Zaraz po włączeniu zimnego komputera wchodząc w bios mam około 36st a po starcie systemu jest to około 42 stopni w idle lub przy przeglądaniu internetu. Przy przeglądaniu niektórych materiałów HD na youtube temperatura potrafi skoczyć do 55-58 stopni no i wtedy wentylator idzie na 2500obr i robi się głośno. Zastanawiam się czy nie wymienić pasty pod Gelidem bo nie wiem czy ta temperatura zbyt mocno nie rośnie.
Gdybyś shibby sprawdził się jak wyglądają temperatury na Gigabycie i w obudowie Loop to byłbym wdzięczny za info.

..chłodzenie intela w wersji standardowej ma nieco ponad 5cm wysokości. Taki właśnie jest w boxie z Celeronem G530.
 
shibby

Cytat

Zastanawiam się czy nie wymienić pasty pod Gelidem bo nie wiem czy ta temperatura zbyt mocno nie rośnie.


u kolegi od razu zmieniliśmy bo na na gelidzie była jakaś gumowata i nie odciskała się na procesorze (wniosek, zle stykała i robiły się pęcherzyki powietrza). Temperatury sprawdzę jutro jak będę miał tego itxa w rękach.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734
ja do itx'ów polecam Thermaltake Slim X3 Low profile 36mm
http://www.proline.pl/?p=TTK+CLP0534
mam, działa baaardzo cicho, niski i temp max 55C w stresie na IC3 TDP 75W.
pasta arctic silver 5 więc szału nie ma Smile
najważniejsze ,że jest niski i cichy...
 
shibby
update pierwszego postu o testy wydajnosci i pomiary ...
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ARobert

Cytat

shibby napisał(a):

update pierwszego postu o testy wydajnosci i pomiary ...


...sprawdzę w domu jak to u mnie wygląda na Asrocku B75 ale jak pamiętam to w GeekBench wydajność wynosiła w granicach 4200 punktów a test robiłem kilkakrotnie. Ogólny indeks wydajności dla windowsa wyniósł 4,9 z tym, że oczywiście najsłabsza jest grafika ale i tak podskoczyła na sterownikach pobranych przez windows update. Nie pamiętam jaki indeks miał sam procesor. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z działania swojego zestawu. Z dyskiem SSD Windows 7 od wciśnięcia przycisku power startuje 20 sekund... i to w zasadzie po tych 20 sekundach mam uruchomioną stronę startową przeglądarki. Po wymianie pasty na coolerze odrobinę udało mi się ograniczyć przyrosty temperatury co powoduje, że wentylator nie rozpędza się bez powodu i w zasadzie jeżeli dłużej nie obciążam procesora to obroty utrzymują się non stop w granicach 1350.
 
anonim747874734

Cytat

przy odtwarzaniu filmu FullHD


"damn, i'm good" Grin

YouTube Video

Edytowany przez anonim747874734 dnia 22-05-2012 11:49
 
shibby
nom ale to moja jedyna próbka fullhd Smile Gdzies kiedys na pewnym forum pewien ludek twierdził ze ION nie da rady sobie z odtworzeniem pelnego HD a te filmy które do tej pory odtwarzałem musiały być jakies wybrakowane ;P Zrobił mi się 3min wycinek z wiadomego już filmu, który waży 860MB i chciał zebym mu udowodnił, że to pojdzie Wink Poszło Smile i od tego czasu tenże trailer służy mi jako wzór do wszelkich testów fullhd Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
numalek
@Shibby jak byś miał wybierać teraz między Gigabyte'em a Intel'em co byś wybrał?
WNR3500Lv2 - tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--099-AIO
 
eRd
Co do chłodzenia to również taki cooler jest ciekawy (zarówno z wyglądu jak i specyfikacji):
http://www.akasa.com.tw/update.php?tp...CC7118HP01
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
anonim747874734

Cytat

eRd napisał(a):

Co do chłodzenia to również taki cooler jest ciekawy (zarówno z wyglądu jak i specyfikacji):
http://www.akasa.com.tw/update.php?tp...CC7118HP01


wyjątkowej klasy g*wn* za 90zł :/ u mnie wytrzymał 4 godziny i odmówił posługi :/
zamiast chłodzić wietrz ył jedynie obudowę
 
eRd
Co się z nim stało? Łożysko się zatarło czy coś równie spektakularnego? Wink Temperatury były wysokie na nim? Obrotów nie zwiększał pod obciążeniem? Rozwiń coś na ten temat. Wymieniłeś na nowy? Może felerna sztuka była.
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 25

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,277,010 unikalnych wizyt