05 Maja 2024 03:43:46
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [22]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.15.143.181
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
Netgear WND3500L v2- tragiczne predkości
hermes-80
Ale poprze parametry uzyskuje się na dysku USB niż na flash, może być z systemem ext2.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
kille72
Tak, hdd ma lepsze parametry, ja osobiscie uzywam usb sticka ktory ma 32MB/s odczyt i 16MB/s zapis, tyle USB w 3500Lv2 nie uciagnie wiec chyba nie ma duzej roznicy (?).
 
hermes-80
Różnicy nie ma ale czasami na gorszej jakości penrivach (stick stickowi nie równy) występuje problem z buforem, a na dyskach nie jeśli maja zapewnione odpowiednie zasilanie.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
kille72
Tak, masz racje, nawet na tym 32/16 MB/s zauwazam nie raz "czkawke".
 
kobrawerde
Zainstalowałem ostatni transmission chyba 2.5 z paczki optware. teraz dopiero transnission pracuje prawidłowo :-)
Użycie procka sięga średnio 93% ale to raczej normalka. Spróbuje też może rtorrenta ciekawe czy będzie mniej obciążający dla Netgeara.
Mam pytanie czy jest możliwość i ewentualnie jak ...włączyć partycję swap .Dysk mam podzielony na ok 290GB /ex3 ( sda1) a reszta 4GB swap.Jednak montuje mi się tylko partycja podstawowa .... i komunikat : Partition 'sda2' swap (4,099.00 MB) is not active.
A może nie jest ona potrzebna ? ...już znalazłem : swapon /dev/sda2 :-)

Ps. jednak zmieniam transmission na rtorrenta/rutorrent ....mniejsze zużycie procka wacha się w moim przypadku 60 - 80% średnio 70% no teraz tomato + netgear jest już routerkiem jakim powinien być Smile
Co do szybkości lan-u to pewnie coś mam namieszne w sieciówce ...narazie odpuszczam jak będzie chwilka to posprawdzam przewody itd
...jednak transmission w nowej wersji tomato : 3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--092-AIO już śmiga jak rtorrent WOW ...oczywiście dzięki shibby-iemu ...dzięki ! nie trzeba się mordować z ponowną instalką rtorrenta Grin
Pozdro!
Edytowany przez kobrawerde dnia 22-04-2012 21:56
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
kille72

Cytat

kobrawerde napisał(a):

Zainstalowałem ostatni transmission chyba 2.5 z paczki optware. teraz dopiero transnission pracuje prawidłowo :-)
Użycie procka sięga średnio 93% ale to raczej normalka. Spróbuje też może rtorrenta ciekawe czy będzie mniej obciążający dla Netgeara.
Mam pytanie czy jest możliwość i ewentualnie jak ...włączyć partycję swap .Dysk mam podzielony na ok 290GB /ex3 ( sda1) a reszta 4GB swap.Jednak montuje mi się tylko partycja podstawowa .... i komunikat : Partition 'sda2' swap (4,099.00 MB) is not active.
A może nie jest ona potrzebna ? ...już znalazłem : swapon /dev/sda2 :-)

Ps. jednak zmieniam transmission na rtorrenta/rutorrent ....mniejsze zużycie procka wacha się w moim przypadku 60 - 80% średnio 70% no teraz tomato + netgear jest już routerkiem jakim powinien być Smile
Co do szybkości lan-u to pewnie coś mam namieszne w sieciówce ...narazie odpuszczam jak będzie chwilka to posprawdzam przewody itd
...jednak transmission w nowej wersji tomato : 3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--092-AIO już śmiga jak rtorrent WOW ...oczywiście dzięki shibby-iemu ...dzięki ! nie trzeba się mordować z ponowną instalką rtorrenta Grin
Pozdro!


Transmission wbudowany dziala troche gorzej niz ten z optware, Shibby pracuje nad tym, bedzie jeszcze lepiej Smile

128MB RAM, uzywa swapa jak ostro jedziesz?
 
kobrawerde
Tak właśnie się zastanawiam czy swap wogóle mi potrzebne na Netgearze ... a prędkość jaką pobieram to 10MB/s (upc) i staram się ciągnąć tylko jeden torcik bo wiadomo im więcej tym bardziej może mulić ...przez to wąskie gardło USB.
Ps. naprawdę transmission z paczki optware jeszcze lepiej pracuje ? ... muszę sprawdzić :-)
pozdro!
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
kille72

Cytat

kobrawerde napisał(a):

Tak właśnie się zastanawiam czy swap wogóle mi potrzebne na Netgearze ... a prędkość jaką pobieram to 10MB/s (upc) i staram się ciągnąć tylko jeden torcik bo wiadomo im więcej tym bardziej może mulić ...przez to wąskie gardło USB.
Ps. naprawdę transmission z paczki optware jeszcze lepiej pracuje ? ... muszę sprawdzić :-)
pozdro!


Ja nie mam swap-a i wszystko smiga na 128MB RAM-u (na v1 mam 64 MB RAM-u i optware + transmission + serwer www i nie widze tez problemow bez swap-a), ale zalezy co jeszcze robisz Smile
 
kobrawerde
Dzięki za info kille72 ! ...czyli jasne swap niepotrzebny ...w moim przypadku :-)
Ps. jednak chyba wątpię by nawet Shibby wycisnął coś więcej z transmission .... o ile sobie przypominam to ten z paczki optware miał podobne osiągi więc jest super ...i to raczej kres możliwości :-) Ale jak to mówią nigdy nie mów nigdy ...
pozdro!
Edytowany przez kobrawerde dnia 24-04-2012 21:03
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
kille72
Ten pod optware jest stabilniejszy, ale roznice sa juz coraz mniejsze.
Edytowany przez kille72 dnia 24-04-2012 23:03
 
kobrawerde
Apropo głównego tematu tego wątku czyli prędkości.... wyjaśniło się iż słaba prędkość po sieci LAN między moim HTPC /router/laptop nie jest winą Netgear-a. Zainstalowałem ostatnio na HTPC program ProFTPd (specjalnie skompilowany pod mój system ... wyjaśnię iż niestety mimo iż to linux to nic nie można zainstalować w zwykły sposób na tym dedykowanym systemie pod HTPC : OpenELEC ) i o dziwo prędkości po Lan-ie wzrosły z 12-16MB/s dooo ..... 50-100MB/s :D ( bez ingerencji w kable / ustawienia Tomato itd ) czasami lekko przycina ale działa !!!...na protokole szyfrowanym jest 12MB/s. I teraz mam zagwozdkę co jest nie tak że po sambie jest tylko te 12/16BM/s .... Wiadomo z dysku USB podpiętego do Netgeara raczej takie prędkości odpadają bo wąskie gardło USB / i pewnie zapis odczyt z samego dysku to uniemożliwia. WiFi to już inna bajka . Ale SAMBA między HTPC a lapkiem gdzie pośrednikiem jest router powinno się udać ( to prawie to samo co FTP z proftpd) ....chyba :-)
Może jakieś wpisy w ustawieniach samby ... może ma ktoś jakieś sugestie

Znalazłem :-) .... może innym się przyda . Wystarczy w konfiguracji SAMBY usunąć dwie pozycje ( oczywiście w pliku : samba.conf )


socket options = TCP_NODELAY [color=#3300ff][b]SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192[/b][/color]


Teraz śmiga jak talala w moim przypadku : 60MB/s...nawet lepiej niż proFTPd ....bez czkawki :D
Pozdro!
Edytowany przez kobrawerde dnia 30-04-2012 21:30
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
kamilj
Jeszcze tylko powiedz mi gdzie znajdę ten plik Grin
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
kobrawerde
W moim przypadku jest trochę inaczej tzn. mam system postawiony na Linuxie ale tylko do odczytu :-) taka specjalna wersja dedykowana pod HTPC ( baaardzo stabila przez to ... coś w rodzaju wańki wstańki .... trudna do uwalenia ) OpenELEC i w tym przypadku plik samba.conf mam w ścieżce dostępu: storage/.config/samba.conf
W systemie można zapisywać tylko w folderze : storage ...i chyba tmp / var ...i nigdzie więcej !
A położenie samego pliku samba.conf w standardowym Linuxie np. Ubuntu to trzeba poszperać w necie .... jak znajdę to dam znać :-)

Standardowo to chyba : /etc/smb.conf :-)

W tomato widzę że jest plik : tmp/etc/ smb.conf pewnie to to samo ? i wpis :
socket options = TCP_NODELAY SO_KEEPALIVE IPTOS_LOWDELAY SO_RCVBUF=65536 SO_SNDBUF=65536
i aż kusi mnie usunąć te ostatnie wpisy ....może i szybkość po sabmie (w tomato) coś przyspieszy ...ale wątpię :-)
Sprawdziłem usunąłem te wpisy i reboot routera ...efekt nijaki bo po reboocie plik jest nadpisywany i przywracane w/w wpisy :-)
więc LIPA ....a może coś by to dało ? ale z takimi pytaniami to raczej do znawcow vel Shibby
Ps. ciekawe czy nowe wpisy w opcji w tomato zakładka Samba File Sharing:
Samba Custom Configuration ...coś by dała ? jeśli nie to można wyłączyć wbudowaną sabmę w tomato i spróbować tą z optware :-) ...jak będzie chwilka czasu to sprawdzę
Pozdro !
Edytowany przez kobrawerde dnia 30-04-2012 22:06
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
anubis76x
[quote]kobrawerde napisał(a):

Tak tylko Netgear jest chyba w standardzie N300 .... więc powinno być szybciej ?
nowy konfig :
Wireless Network Mode:auto
channel width:40
Control Sideband:upper

Gdzie masz te opcje ? w moim Tomatobyło to na początku a tereraz ich nie ma,Transmission Rate do wyboru mam max 54 ... a mam sieciówkę na USB N Lite 150
 
kobrawerde
Szybkości o których tu wspominam są po sieci LAN ale po kablu ....na wifi nie uzyskasz takich :-) ...jak będziesz miał 10MB/s tu już będzie SUPER ...przynajmniej tak mi się wydaje :-) ...po kabelku czasami mam 80MB/s potem 40MB/s ...a średnio stabilizuje się w granicy 50MB/s .Wiadomo pomiędzy dwoma kompami jest Netgear ...ale same kompy mają różne podzespoły inne dyski z różnymi czasami zapisu odczytu itd dlatego wydaje mi się że u mnie nie osiągnę tych 100MB/s
Pozdro!
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
anubis76x
No tak tylko że zaraz po wgraniu tomato miałem opcję wyboru szerokości kanału 20 lub 40 i trybu prędkości a teraz ich nie mam tzn. mam tylko wybórdo 54Mb tak jak by ruter działał wtrybie BG a nie BGN . Inna sprawa że mam 2 laptopy, jeden z kartą sieciową BG a drugi z kartą TP-Link WN723N (150Mbps).
 
kille72
Dziwne ze nie ma opcji wyboru szerokosci kanalu i trybu predkosci...

Wyczysc wiec NVRAM (pamietaj ze znikna wszystkie ustawienia).
 
anubis76x
Wyczyściłem nvram wróciły mi niektóre opcje, dziwi mnie tylko że w Advanced - Wireles - Transmission Rate mam do wyboru od 1 do 54 Mbps ale w sumie jest opcja 802.11n Preamble a w Statusie mam Rate 135 Mbps
 
kille72
Mam tak samo:
i46.tinypic.com/2up8y6f.png
 
shibby
bo ta zakladka to jeszcze za czasow wrt54 jest i wiekszosc tych opcji zwyczajnie nie dziala na obecnych routerach.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 32

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,574,432 unikalnych wizyt