05 Maja 2024 08:25:01
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [22]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.43.140
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
Netgear WND3500L v2- tragiczne predkości
hermes-80
Żebyś miał LAN 1GB to wszystkie karty w laptopach muszą być 1Gb i kontrolki w Netgarze muszą świecić na zielono, a nie na pomarańczowo, co oznacza że zestawione połączenie Laptop port LAN routera jest na 1Gb/s.

Po poprawnym zestawieniu połączenia 1Gb miedzy urządzeniami - wąskim gardłem staje się operacje odczyt/zapis na dyskach twardych.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
kobrawerde
No właśnie mam takie zestawienie :-) komputer HTPC ASUS AT5IONT-I / Giga ethernet i laptop samsung (i5/Giga ethernet) i teraz pozostał router Netgear chyba też kompatobilny ..... kontrolki na nim świecą na zielono
Ps. teraz jakby nieco lepiej tzn po kablu (samba) htpc-laptop 16.2 MB/s ....wifi po wyłączeniu WMM między routerem a lapkiem (odległość 1m) 5.2MB/s ftp vsFTPD po kablu z Routerka na lapka (samsung) 12.6 MB/s .... czy jest OK ( pewnie niebardzo ) to nie powiem na sto procent ale napewno lepiej :-) ...dalej testuje
Edytowany przez kobrawerde dnia 07-04-2012 12:28
 
hermes-80

Cytat

ftp vsFTPD po kablu z Routerka na lapka (samsung) 12.6 MB/s
To bym przyjął jako wyśmienity wynik - ja na v1 mam 6MB/s
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
kobrawerde
Tak tylko czy jest w takim razie sens wymieniać Router np WRT54GL na nowy z Gigabit ethernetem jeśli na starym mamy max po Lan-ie 10MB/s a na nowym jak widać góra 16MB/s a wi fi różnica 1MB/s na 5MB/s ...jeśli dobrze rozszyfrowalem te prędkości ...bo nie ukrywam zawsze trochę się w tym gubiłem :-)
Jeszcze potestuje bo jednak przywiązany jestem do Tomato .... dzialal dla mnie na starym wrt54gl jak złoto i był stabilny jak głaz :-)
Pozdrawiam!
 
hermes-80
wifi max - WRT 3 - 2 MB/s, NG masz 5MB/s (max 7MB/s w standardzie N 150)
Bardzo dużo zależy od karty klienckiej!

LAN masz coś skopany albo taki masz max odczyt z dysku na HTPC.
Edytowany przez hermes-80 dnia 07-04-2012 13:38
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
kobrawerde
Tak tylko Netgear jest chyba w standardzie N300 .... więc powinno być szybciej ?
nowy konfig :
Wireless Network Mode:auto
channel width:40
Control Sideband:upper
channel:10
.......................
Afterburner: disable
802.11n Preamble: auto
WMM: disable
.............................
sieć wifi transfer między routerem (vs FTPD) a lapiem ( przesył filmu .mkv) ....... 8.6MB/s troszkę lepiej
karta wifi w lapku : Atheros AR9285 Wireless Network Adapter ( nie wiem jaki standard ?) tak tylko film jest na pendraku :-) więc wąskie gardło to chyba USB
Takie same ustawienia ale nowa karta sieciowa USB na lapku :TP-LINK TL-WN821N 11N Wireless Adapter ( tu standard jest N300) aszybkość : sieć wifi transfer między routerem (vs FTPD) a lapiem ( przesył filmu .mkv) ...... 2.1 MB/s
:-)
czarna magia
Edytowany przez kobrawerde dnia 07-04-2012 14:15
 
kille72

Cytat

kobrawerde napisał(a):

Atheros AR9285 Wireless Network Adapter ( nie wiem jaki standard ?)


AR9285 to 150 Mbps. Jak pokazuje Tomato TX/RX rate?
 
hermes-80
http://www.qca.qualcomm.com/media/pro..._file1.pdf Osiągnąłeś już max transfer po wifi dla twojej karty wifi w laptopie.
Twoja karta to 150Mb/s czyli realny transfer to połowa z tego minus pasmo dla pakietów transmisji minus zakłucenia.

Nie wiem czego jeszcze oczekujesz?
Edytowany przez hermes-80 dnia 07-04-2012 14:17
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
kobrawerde
Na tej karcie widać OK ale ....
Takie same ustawienia ale nowa karta sieciowa USB na lapku :TP-LINK TL-WN821N 11N Wireless Adapter ( tu standard jest N300) aszybkość : sieć wifi transfer między routerem (vs FTPD) a lapiem ( przesył filmu .mkv) ...... 2.1 MB/s
dla tej karty TX/RX rate : 54/54
:-)
czarna magia
 
hermes-80
Karta karcie wifi nie równa - już nawet nie wspomnę o tych na USB.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
kille72
Tez mam TP-LINK TL-WN821N 300Mbps, lezy w szufladzie, nie bylem z niej zadowolony ani pod win ani pod linuxem, slabe osiagi.
Edytowany przez kille72 dnia 07-04-2012 14:53
 
kobrawerde
kille72 ...a co możesz polecić pod linuxa z dobrą prędkością i USB ...masz jakieś typy ? Było by dobrze żeby drivery były w jajku bo niestety potrzeba mi dobrej kartki USB wifi linux ...ale pod .... openelec jeśli wiecie o co chodzi ( to obraz linux-a stosowany pod HTPC ) coś w rodzju firmware stosowanym w HD-playerach . Nie można raczej nic w nim zainstalować / doinstalować
 
kille72
Tak jak napisal @hermes-80, "Karta karcie wifi nie równa - już nawet nie wspomnę o tych na USB", ja osobiscie nie testowalem karty pod usb ktora by miala dobre osiagi :/
 
kobrawerde
Chyba jednak przejdę na oficjalne firmware Netgeara i sprawdzę szybkości choćby po LAN ie (kabel) jednk nie zadowala mnie tylko 13MB/s cosik jest nie tak i pewnie to router i tomato. sprawdzilem w kartach sieciowych tak HTPC jak laptop powinno być OK . Obie karty Gigabit Ether. Szybkość duplex dałem pełen 1000 na lapku. w HTPC gdzie jest linux (openelec) konfig karty sieciowej to:
ethtool eth0
Supported ports: [ TP MII ]
Supported link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full
100baseT/Half 100baseT/Full
1000baseT/Half 1000baseT/Full
Supported pause frame use: No
Supports auto-negotiation: Yes
Advertised link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full
100baseT/Half 100baseT/Full
1000baseT/Half 1000baseT/Full
Advertised pause frame use: Symmetric Receive-only
Advertised auto-negotiation: Yes
Link partner advertised link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full
100baseT/Half 100baseT/Full
1000baseT/Half 1000baseT/Full
Link partner advertised pause frame use: Symmetric Receive-only
Link partner advertised auto-negotiation: Yes
Speed: 1000Mb/s
Duplex: Full
Port: MII
PHYAD: 0
Transceiver: internal
Auto-negotiation: on
Supports Wake-on: pumbg
Wake-on: g
Current message level: 0x00000033 (51)
drv probe ifdown ifup
Link detected: yes


Może jakieś zmiany w ustawieniach tomato ale gdzie ? ....
Wina kabli wątpię ... Sad
Ale jak mówię nie jestem dobry w sieci może gdzieś trzeba coś ustawić może ktoś podpowie ...nie miałem jak dotąd gigabitowej możliwości połączenia
teraz jak mniemam powinno to dzialać ale dalej lipa ....może wina tkwi po stronie windowsa 7 ....jutro sprawdzę na Linuxie Ubuntu
pozdro
Edytowany przez kobrawerde dnia 08-04-2012 08:03
 
kille72
Sprawdz z oryginalnym firmware.
 
kobrawerde
Sprawdziłem transfery na Linux-ie Ubuntu ( drugi system na lapku) niestety wyniki takie same więc system Windows odpada.Apropo może ktoś podać jakie przybliżone transfery powinno się uzyskać po kablu w sieci LAN między dwoma kompami w standardzie Gigabit Ethernet ....bo już zgłupiałem . W WiFi w standardzie N150 to chyba około 8MB/s ? Może podzielisz się jaką masz szybkość po kablu ....tak orientacyjnie ....bo sam nie wiem co o tym myśleć czy te 13MB/s to MAX ? ..... a może jednak wina kabli może inny standard ? Szkoda narazie wgrywać oryginala jeśli to tylko moja niewiedza w w/w temacie lub tylko jakaś mała opcja w Tomato a jest tego sporo :-)
Ps. jednak kable też chyba inne :-) cat 5 i 6 co by to nie znaczyło .Jeden kabelek dostarczony z Netgear-em jest CAT 5e więc chyba OK... ale i tak przesył pliku z routera do lapka na tym kablu = 13MB/s .... :-) szkam dalej
Z tego co wyczytałem połączenie w sieci Giga. Eth. powinno być około : od 30 do 60MB/s ( oczywiście zależy także od dysków twardych zapis-odczyt)
Edytowany przez kobrawerde dnia 08-04-2012 10:13
 
kille72
While in real-world situations, the network will be severely bottlenecked by the hard drives. In a synthetic memory-to-memory scenario we demonstrated that our plain-Jane gigabit network delivered speeds very close to the theoretical 125 MB/s gigabit limitation. Typical drive-to-drive network speeds in a real-world situation will likely be limited from 20 to 85 MB/s, depending on the speed of the hard disks.

For fun, we also tested some short-run cable scapegoats such as power cable interference, cable lengths, and Cat 5e vs. Cat 6. In our small home network, we found that none of these really had a significant impact on performance, although we must point out that in a larger and more complex network with longer cable lengths, these factors might become viable concerns.

Niestety nie mam w tej chwili 2 komputerow z gigabitem, wiec nie moge zrobic testu.
Edytowany przez kille72 dnia 08-04-2012 11:06
 
kobrawerde
A jak ustawiasz transmission żeby chodziło OK. Tzn instalujesz na nowo optware w folderze OPT ? używasz zainstalowanego ... i jaki nośnik czy pendrive czy lepiej dysk USB / jaka partcja linuxowa ze swap czy fat/ 33. Pytam bo mając pena 8GB /fat32 nie dziala to dobrze ..wywala transmission w kosmos :-) ...potem procek Netgeara 100% przy braku dostępu do web gui . Potem tylko wypięcie pena pomaga :-)
Jeśli lipa nawet z torrentem ...to zupełna lipa z tym Netgear-3500Lv2 + Tomato... Sad ... nie polecam i ostrzegam innych. Ja wziołem tylko dla TOMATO + Gigabit ethernet i jak widać nic nie działa dobrze !!!
Ps. Narazie pasuje ....potem może wgram standardowy soft i potestuje choć transfery
A narazie wesołych świąt i smacznego jajka :-) he he ..........
Pozdro!
Edytowany przez kobrawerde dnia 08-04-2012 11:23
 
rzerzuch
Jeżeli wierzyć transferom z menadżera pików W7 64b to WNR3500L v1 wyciąga ~100-110MB/s pomiędzy dwoma ram diskami.

Jak znacie jakiś fajny program do przetestowania sieci to mogę się jeszcze pobawić
 
kille72

Cytat

kobrawerde napisał(a):

A jak ustawiasz transmission żeby chodziło OK. Tzn instalujesz na nowo optware w folderze OPT ? używasz zainstalowanego ... i jaki nośnik czy pendrive czy lepiej dysk USB / jaka partcja linuxowa ze swap czy fat/ 33. Pytam bo mając pena 8GB /fat32 nie dziala to dobrze ..wywala transmission w kosmos :-) ...potem procek Netgeara 100% przy braku dostępu do web gui . Potem tylko wypięcie pena pomaga :-)


Stabilnosc wbudowanego Transmission nie byla najlepsza w ostatnich wersjach, Shibby nad tym pracuje, ten z optware jest o wiele stabilniejszy, tak napisal tworca. Co do systemu plikow to uzywam ext2 na usb sticku.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,579,103 unikalnych wizyt