29 Marca 2024 14:14:26
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [28]
· [Howto] Xpenology... [15]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.239.96.229
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N15U - rodzynek w rodzinie
Gikey
Hej,
jakby ktoś chciał potestować na tym routerze inny firmware to ja w sieci znalazłem taki:
http://klseet.com/index.php/asus/asus...5u-asuswrt
Wygląda na jakby na OFW Asus-a ale na samej stronie Asus-a go nie znalazłem.
Używam tego firmware od kilku dni i chodzi super.

G
 
yury13
Hej Gikey opowiedz o swoich wrażeniach z tym firmware "Asusa"
Jak roterek pracuje, czy Wifi dziala prawidlowo?
W tym sofcie jest jakis dowload menager do pobierania plików np. z kont premium?
Zastanawiam się nad nim lub nad Asusem rt-n16, albo ostatecznie dadruje sobie to całe Tomato i kupie AirLive N450R, mam mały mętlik w głowie.
Wiem, że już trochę przeszedłeś z tymi routerami, poza n450R i może coś mi doradzisz, nie ukrywam że chciałbym jak najtaniej a dobrze Smile
Nadal byś kupił rt-n16 zamiast n15U?
Na rt-n16 też czytałem że ludzie mają problem z Wifi.
 
shibby
n15u to delikatnie wykastrowany N16. Chciaż używałem N15u i chodził super na tomato wo jednak z racji 8MB flasha wolałbym N16 bo ma 32mb flash. 8Mb flash to wielkie ograniczenie dla firmware i szybko to odczujesz.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Gikey
Firmware o którym napisałem i sam RT-N15U chodzi stabilnie i OK. Brakuje mi WOL ale jakoś daję radę.
Przez lata byłem przyzwyczajony do Tomato, które śmigało na moim Linksysie WRT54GL i trochę mi tego brak - całość chodziła tak stabilnie, że przez lata nie wiedziałem że u mnie w domu istnieje coś takiego jak router.

Ja wciąż wybrałbym RT-N16 ze względu na Tomato (żeby tylko te routery czarne robili).

Jednakże, jeśli nie masz zamiaru korzystać z funkcjonalności które ci daje Tomato to z tego routera (RT-N15U) też będziesz zadowolony - czy to na firmwarze dostarczanym z routerem czy na tym co podałem.

W tym firmware, które ci podałem nie ma żadnych managerów pobierania itp. Skoro o takie rzeczy pytałeś to pewnie potrzebujesz Tomato - w takim wypadku radziłbym ci RT-N16.
 
jarek7714

Cytat

Gikey napisał(a):
Jednakże, jeśli nie masz zamiaru korzystać z funkcjonalności które ci daje Tomato to z tego routera (RT-N15U) też będziesz zadowolony - czy to na firmwarze dostarczanym z routerem czy na tym co podałem.
W tym firmware, które ci podałem nie ma żadnych managerów pobierania itp. Skoro o takie rzeczy pytałeś to pewnie potrzebujesz Tomato - w takim wypadku radziłbym ci RT-N16.
Przy obecnej ofercie TL-WDR-3600 ma lepszy procesor 128MB RAM, radio działające w 2-pasmach, z alternatyw jest OpenWRT (Gargoyle, Vargalex-z wbudowanym w firmware transmission), RT-N15U nie warto sobie nawet zawracać głowy (chyba że kupisz nówkę za 150-170zł). Jak koniecznie chcesz Tomato lub inne firmware to szeroki wybór daje RT-N16 (z kolei nie licz na wydajne WiFi w RT-N16, pod tym względem dobrze wypada tylko RT-N66U przy zbyt wygórowanej cenie). Jeżeli masz alergię na punkcie TL to zastanów się nad modelem Asusa RT-56U.
jareq
 
yury13
Dzięki Shibby i Gikkey za cenne uwagi!
Na N16 jest wolne USB ale bym to jeszcze przeżył, tylko czy w końcu jest jakaś odmiana Tomato, na której Wifi chodzi stabilnie i z pełną wydajnością? Jeśli tak to go kupie (szkoda tylko że nie czarny...Wink

jarek7714 wrzuciłeś ciekawą opcję w postacji RT-56U, cenowo miazga ale jak mam coś kupić i sie wkurzać na to, to jednak wole dołożyć kasy i mieć spokój i zadowolenie. Muszę coś o nim jeszcze poczytać.
A tak na marginesie, to co sądzicie o OvisLink AirLive N450R, podobno na nim wszystko działa i jest stabilny, brak tylko serwera wydruku i z pewnością jest mniej funkcjonalny niż Tomato...

Shibby co sądzisz o tym RT-56U, działa na nim wszystko prawidłowo pod tomato?
Jakby nie było jest czarny ale czy zostanie też "czarnym koniem" mojego potencajlnego zakupu...Smile hmm

chciałbym poustawiać wszystko raz i żebym "przez lata nie wiedział że u mnie w domu istnieje coś takiego jak router"

Połączony z 30 maj 2013 21:59:23:
poczytałem, na RT-56U nie da sie wgrac tomato...więc odpada, bo firmware Asusa idealny nie jest.
a co do OvisLink AirLive N450R to zapomniałem dodać, ze ma jeszcze 5GHz, co jest przyszłościową sprawą.
więc na placu pozostaje N16 i N450R, DL i TL nie chce ze względu na ich ogólną awaryjność.
Edytowany przez yury13 dnia 30-05-2013 21:59
 
jarek7714

Cytat

yury13 napisał(a):
poczytałem, na RT-56U nie da sie wgrac tomato...więc odpada, bo firmware Asusa idealny nie jest.
Mało doczytałeś-co prawda nie ma Tomato ale jest inna alternatywa https://code.google.com/p/rt-n56u/ i WOL oraz wiele innych rzeczy obsługuje. Skoro się upierasz przy tym Tomato to RT-N16 będzie właściwym wyborem (choć wg mojej oceny jeżeli Tomato to od skośnookich lub do obsługi sieci Mikrotik). Z tym Airlive N450 nie jest tak różowo a cenowo nie ma szału. http://www.morele.net/router-airlive-...5913/#div4
jareq
 
yury13
Tak sie zastanawiam, jak to jest z tym niezależnym firmware, nawiązując do teorii spiskowych, czy ktoś wypuszczając takie oprogramowanie w sieci, nie implementuje w nim czasem jakichś swoich dodatkowych kodów umożliwiających jakąś tam formę szpiegostwa lub hackingu... Wink
Może np. nasz guru Shibby jest tajnym agentem ABW, CBŚ czy cóś... Smile
Ściągając z innych forów program, tak naprawde nie wiemy co jest w nim zakodowane, tak jak np. alternatywa https://code.google.com/p/rt-n56u/ , wiem że ruscy są dobrzy w te klocki ale nie mam do nich zaufania...Smile
A tak na poważnie Shibby, mam nadzieję że się nie uraziłeś, podaj mi link jak możesz do sprawdzonego Tomato pod N16, za co z góry Ci niezmiernie dziekuję Smile
Przy moich zdolnościach maualnych musze mieć panel konfiguracyjny wyświetlany w przeglądarce, bo wpisywanie jakichkolwiek komend nie jest moją mocną stroną.
 
zwusik
Witam...
Zostałem nabywcą tegoż routerka.Mam pytanie odnośnie wgrania na niego tomato.
Jaka jest dedykowana do tego modelu wersja?
Wiem tylko że max 8mb może mieć obraz.
Próbowałem wersję PL 110 ale bez powodzenia.
Wgrałem 104 PL - udało się połowicznie.Brak Lan wi-fi działa.nie można uaktywnić Lan-u.
Może ktoś z was bardziej doświadczonych coś poradzić?
 
hermes-80
Asus RT-N15U R2 8MB No No Yes Only RT-N builds
http://tomato.groov.pl/?page_id=69
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
zwusik
Powoli tracę cierpliwość z wgraniem tomato.
Działa wi fi ale lan już nie.
Dla znawców podaje log z wersji tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-105-PL-BT-VPN.trx
zwusik załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
shibby
a po wgraniu tomato zrobiłeś czyszczenie nvram? jak udało ci się dostać po wifi do routera to idz do administration -> configuration, wybierz w restore "erase all data in nvram" i powinno być dobrze. Sam kilka miesięczy temu uzyałem RT-N15u i chwaliłem sobie ten router. Nie miałem problemów z lanem.

Połączony z 19 październik 2013 23:29:13:
przejrzałem logi. Źle ci wykrywa router. On nie rozpoznaje go jako RT-N15U tylko jako Broadcom 11/0x052b/10:bf:48:e5:8b:76/0x1204/0x80001710 i tu leży problem.

Jeżeli nie czyściłeś NVRAM to zrób to czym prędzej. Jeżeli jednak czyściłeś nvram tak jak ci wyżej napisałem i nadal jest to samo to daj znać. Powiem ci co dalej należy zrobić.
Edytowany przez shibby dnia 20-10-2013 09:15
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zwusik
Pamięć NVRAM była wyczyszczona przed przed wgraniem jak i później
po załadowaniu tomato.Po restarcie dalej to samo.zauwazylem w konfiguracji że porty lan są inaczej po przydzielane.Funkcja invert nie przynosi rezultatu.Lan z Wan są zamienione miejscami.
Będę wdzięczny za pomoc.
 
shibby
pokaż mi proszę wynik komendy:
nvram show | grep board
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zwusik
Przesyłam w załączniku odpowiedzi z konsoli.
Dodałem printscrina statusu modemu.
zwusik załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
shibby
niewytłumaczalne dla mnie jest czemu nie masz zmiennej boardnum!!

wpisz w konsoli:

Cytat

nvram set boardnum=45
nvram commit
reboot


po tym zabiegu router powinien zostać poprawnie rozpoznany i wszystko powinno działać poprawnie (vlan, wifi N, gigabit)

Daj znać czy pomogło.
Pozdrawiam
Edytowany przez shibby dnia 25-10-2013 18:48
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zwusik
Dziękuję za pomoc...
Dziś już nie dam rady wgrać ponownie dopiero w niedzielę...
Na pewno dam znać czy poszło...
Pozdrawiam

Połączony z 27 październik 2013 15:20:08:
No niestety nie udało się.
komenda - nvram set boardnum=45 nie wykonuje się.
Nie ma żadnej odpowiedzi z konsoli.
nvram commit przebiegł pomyślnie.
Po restarcie dalej to samo.Wgrałem wersję 110pl.
W załączniku logi oraz printscrin z przedzielania portów Lan.
Zamieniony jest Wan z Lanem. Invert nie przynosi rezultatu.

Połączony z 16 listopad 2013 12:57:06:
Ufff.....udało się...

A wiec po kolei...
- Wgrałem jeszcze raz oryginalny obraz najświeższy
- wyczyściłem NVRAM (obydwie opcje)
- restet twardy (przyciskiem)
- wgrałem obraz Tomato K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-110-PL-BT
- dalej to samo...brak Lan
- wyczyściłem NVRAM kilka krotnie
- reset twrady (przyciskiem)
- wgrałem jeszcze raz obraz Tomato
- jeszcze raz wyczyściłem NVRAM(obydwie opcje)
- reset twardy
I wreszcie Tomato poprawnie rozpoznało prawidłowo router.
Chyba mój router był zbyt uparty na czyszczenie śmieci.

wspomnę jeszcze iż jak wracałem do orginału to wi_fi i Lan też nie działało na orginalnym, dopiero po kilku krotnym rastarcie router odżywał.

-------------Dzięki Shibba za pomoc---------------
zwusik załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez zwusik dnia 16-11-2013 12:57
 
tomek
Czy fastnat działa na tym routerze w tomato?

Czy wydoli on łącze 120mbit?

Szukam czegoś z gbit i wydajnym routingiem, na radiu mi nie zależy.
Jeszcze widzę, że jest tenda n60 za 110zł ale to podobno blizniaczy sprzęt do n15u.
 
shibby
N15u ma procka 500MHz. Powinien wydolić i bez fastnatu. Ale w razie czego na tym routerze (czyli na tomato K26RT-N) można właczyć bcm_nat.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mr_Dark
Tak, dla potomnych....

Aktualnie, fabryczne oprogramowanie obsługuje już modemy 3G/4G oraz urządzenia z Androidem w roli modemu.
Dodatkowo, AP może pracować w trybie WDS oraz Hybrydowym (WDS+AP).
Pojawił się jeszcze wbudowany serwer VPN.

Niedawno kupiłem ten router. Bardzo fajny sprzęt Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 35

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,443,118 unikalnych wizyt