27 Kwietnia 2024 07:21:23
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.21.97.61
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N66u - powrót króla
pseudonim100

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

No toś długo wytrzymał na orginalnym firmware. Może to pomoże https://www.youtube.com/watch?v=yvmAJ...vmAJn1UIME


Dzięki, video całkiem dobre. Pojawiają się komentarze pod filmem, że można już wgrywać Tomato przez www jako update. To prawda?
Którą wersję mam wgrać, VPN czy AIO ? Faktycznie trzeba czekać godzinę po wgraniu Tomato jak na filmie?
 
Steel_Rat
Nie wiem jak w tym routerze ale ja nigdy jeszcze nie czekałem więcej niż 10 min. Najlepiej wgrać wersję AIO (o ile się zmieści) - jest w nim wszystko.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
pseudonim100
koniecznie przez Asus's Firmware Restoration czy przez www da się ? Generalnie mam trudno dostępny router, więc łatwiej byłoby przez www.
 
Steel_Rat
Do RT-AC68U tomato wchodzi przez stronę www.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
foooox
Moim zdaniem lepiej nie ryzykować... Wgraj przez Asus Firmware Restoration.
 
pseudonim100
Witam. Załadowałem Tomato, wersja 116 PL. Mam takie spostrzeżenia.

1. Po Wi-Fi osiągam prędkość 57Mbit/sec, a wcześniej było 40Mbit/sec. Więc sprawność i wydajność się poprawiła.

2. Nie mogę ustawić odświeżania DDNS. Może ktoś podpowie. Mam konto w serwisie www.noip.com, rozwijając listę usług mam www.no-ip.com

Co mam wpisać w pole:
Addres email
Hasło
Nazwa hosta / Grupa

Wpisuję tak:
swój adres podany w serwisie lub również próbowałem login serwisu
hasło - oczywiście takie jak loguję się poprzez www do no-ip.
nazwa hosta - moja domena.

Na ASUS WRT (Merlin) działało a teraz mam "Invalid authentication. " Jakieś pomysły ?

Soft zostanie ze mną na dłużej, więc chciałbym rozwiązać ten problem. Inne funkcje działają bez zarzutu.

Czy może wgrać najnowszy soft EN? On nie ma PL wcale czy jest wybór?
 
majkel152
ładuj 131 en, sporo zmian było, większości userów pl nie jest potrzebne bo przecież to intuicyjne jest Smile miałem oba i oba na rt-ac śmigały bezproblemowo
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
pseudonim100
Teraz wystarczy uaktualnić? Trzeba navram czyścić?
 
foooox
Wystarczy aktualizacja z poziomu www. NVRAM po aktualizacji trzeba wyczyścić. W sumie przed też nie zaszkodzi...
 
cichysl
Po wgraniu softu Merlina też trzeba czyścić NVRAM ?
 
Steel_Rat
Zawsze czyścisz NVRAM gdy zmieniasz system w routerze z oryginalnego na tomato lub z tomato na Merlina. Gdy aktualizujemy soft na nowszy w ramach tego samego softu to nie zawsze jest wymagany reset NVRAMu. Wszystko zależy od zmian w nowym wydaniu.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Zibiland
Dziś próbowałem wgrać tomato i coś i to nie wychodzi, proszę o pomoc co robię nie tak:

1. Reser do ustawień fabrycznych
2. Odpalam program Firmware Restoration i ustawiam statyczny adres IP 192.168.1.2
3. Wciskam przycisk Rset i właczam zasilanie trzymając do momentu jak dioda power zacznie mrugać.
4. Dla sprawdzenia w przeglądarce wpisuje 192.168.1.1 i odpala mi się strona ASUSTeK - CFE miniWeb Server
5. Ładuje przez Firmware Restoration soft Shibby (tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-131-AIO-64K.trx) czekasz spokojnie program zakończy operację.
6. Po zkńczeniu operacji wpisuje w przeglądarce 192.168.1.1 odpala mi się ASUSTeK - CFE miniWeb Server i z jej poziomu wciskam Restore default NVRAM values.
7. Restart routera i za każdym razem ładuje mi się strona ASUSTeK - CFE miniWeb Server.

Co robię nie tak?
 
shibby
Jaki router i jaki soft wygrywasz?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
foooox
Niedawno wgrywałem Tomato do RT-N66U i też się wystraszyłem...
W moim przypadku wystarczyło poczekać jakieś 15 minut po tym, jak dobiegł końca pasek postępu odzyskiwania w Firmware Restoration. Dodam, że wtedy świeciła się ciągle dioda zasilania i sporadycznie pomrugiwała dioda portu LAN, do którego byłem podpięty. Wystraszyłem się i wyłączyłem zasilanie, żeby jeszcze raz wejść w tryb Recovery. Ale najpierw chciałem sprawdzić, czy router w ogóle wstanie. I o dziwo wstał! I to z Tomato na pokładzie! Wyczyściłem NVRAM i hula do tej pory.
Aha. I ja nie bawiłem się w żadne logowanie do ASUSTeK - CFE miniWeb Server.
 
shibby
jw. Trzeba poczekać dłużej. Po wgraniu tomato pierwszy raz router conajmniej dwukrotnie się restartuje. Jeżeli też masz router RT-N66u lub inny bez NANDa to samo zapisanie całego firmware AIO do flasha trwa ok 3-5min.

Reasumując, wgraj jeszcze raz tomato i zostaw router na 10-15min do czasu aż router w pełni wstanie (zapalą się diody wifi). Dopiero wtedy należy wyczyścić nvram (można to już zrobić z poziomu gui tomato lub przez ssh).
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
oceanboy
Stoję przed wyborem routera dwupasmowego i na ten moment moim typem jest właśnie RT-N66U. Ale zanim go kupię muszę mieć 100% pewność, że poprawnie na nim skonfiguruję modem Huawei E372. Mało tego, że chcę go uruchomić to jeszcze muszę w nim zablokować tylko UMTS2100. I to najlepiej jeśli za pomocą jakiejś komendy AT nawet po danej nośnej (czytaj: HSPA+DC). Czy Tomato z którym nigdy nie miałem do czynienia na to pozwala? Jeśli tak to czy jest gdzieś jakiś spis działających komend? I jeszcze jedna wątpliwość. Czy da się do niego wgrać DD-WRT? Jeżeli tak to od jakiego modelu, bo na ten bezpośrednio nie ma.
Edytowany przez oceanboy dnia 21-11-2015 13:02
 
majkel152
nie lepszy ac56u ?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
oceanboy
RT-AC56U po pierwsze nie podoba mi się wizualnie, a po drugie nie wiem czy przez standard AC, który ma połączę się z nim ze starych telefonów z B i laptopów z N. Jest kompatybilny w dół? Chętnie jednak poczytam w czym jest lepszy.
 
czubi
Drodzy użytkownicy forum - jestem przed zakupem routera. AC68 czy R7000? Smile
Ubiquiti AirGrid M5HP 27dBi XW.v5.6.9
Asus RT-N66U Tomato by Shibby v1.28 K26RT-N-138
zapodajfoto.pl/images/2016/02/29/4682945810.png
 
artic
Wszystko OK - ale ...

Prędkość na sofcie Merlin RT-N66U_380.61_0:
www.galerieallegro.pl/zdjecia/z797/7976116/big/1.jpg
Prędkość z zainstalowanym Tomato tomato-RT-N66U_RT-AC6x--138-AIO-64K:
www.galerieallegro.pl/zdjecia/z797/7976116/big/2.jpg

Dla mnie nie do przyjęcia ...
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 22

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,397,977 unikalnych wizyt