29 Kwietnia 2024 14:44:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.143.9.115
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N66u - powrót króla
matmin
Witam serdecznie.
Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Asusa RT-N66u, stąd moja rejestracja na jakże poważanym forum Smile
Stoję przed wyborem oprogramowania i mam dylemat: czy pozostać na oryginalnym, czy Tomato by Shibby. Zależy mi na stabilności systemu i bardzo dobrej transmisji lan do lan, fastnat działający. A w skrócie proszę o poradę, plusy i minusy tych firmware, bo przeczytałem większość stron wątku i jestem zagubiony.
 
VANT
Dla mnie nie ma już innego oprogramowania jak tomato by shibby.
OFW ma kilka fajnych funkcji onlineowych (np. cloud disc itp.) ale obsługa tego firmware jest mało intuicyjna, a i samo image jest mocno ograniczone., nie ratuje tego nawet mod merlina....
lan do lan to chyba wszędzie działa podobnie...jest gigabit i tyle w temacie, co innego wan do lan...tutaj tomato puki co nie ma zaimplementowanego ctf, ale mam nadzieję że i to shibby niedługo doda do swojego moda Smile
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
Lacky
Witam.
Od kilku lat korzystam z Tomato na WNR3500L i tym samym z tego forum również i zawsze znalazłem rozwiązanie mojego problemu, lecz od może miesiąca szukam rozwiązania obecnego problemu jednak nie znalazłem mianowicie, ostatnimi czasy postanowiłem zmienić sprzęt, zakupiłem RT-N66U miało to głównie poprawić transfer lan był około 30 Mb, po wgraniu tomato wiele się nie zmieniło, więc zmieniłem kartę w lapku (Lenovo r60e) na kartę N.
No i jest widoczna poprawa transfery wzrosły do 70 Mb i tak by było super, jednak po jakimś czasie transfer spada do 0,5 Mbps i tak się utrzymuje.
Po instalacji oczywiście czyszczenie nvram. Reset nie pomaga, jedynie ponowne czyszczenie nvram i starcza to na krótko. W ramach testów wgrałem Merlina i tam jak mam te 70Mb to mam go cały czas. Bez znaczenia czy na 2.4 czy na 5Ghz jest to samo (sieci 5Ghz nie ma w obrębie) , zmieniałem kanały, na takie jakich nie ma w widocznych sieciach, odległość od routera 1-2m bez scian.
Transfer Wan działa cały czas tak samo, bez najmniejszych zacięć.
Nie ukrywam, ze wolałbym mieć Tomato.
Tak samo sie dzieje w wersji 115 i 116 innych nie próbowałem.

Połączony z 21 marzec 2014 09:34:46:
Czy naprawdę nikt nie ma pomysłu co zrobić z moim problemem ??
Edytowany przez Lacky dnia 21-03-2014 09:34
 
guma77
witka
koledzy gdzie najtaniej kupic ten model mozna rt66u ?
 
kille72

Cytat

guma77 napisał(a):

witka
koledzy gdzie najtaniej kupic ten model mozna rt66u ?

Na ceneo widze: nowy 401.02 zł + koszt wysyłki: od 18.99 zł
http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=...Router&w=c
 
kamilj
Albo na alledrogo.
http://allegro.pl/asus-rt-n66u-router...28245.html uzywany za 370
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
guma77
asus rt66 kupiony , mam siec 5ghz nanobrige m5
mam teraz w trybie brige + asus w pppoe
czy tak dobrze jest ustawione ?
wczesniej mialem nb5 w access point a w asus tez access point wan dhcp

prosze tez o porade jak ustawic wifi dobrze pasma 2.4 i 5 ghz

pozdro
 
zyrafal
Witam wszystkich serdecznie. Ja niestety z RT-N66U mam same problemy - router zrywa połączenie z netem po wifi. Zerwania są średnio co 10 minut, po zerwaniu trzeba odczekać ok. 40sek i połączenie z Internetem wraca.
Firmware wgrany najnowszy, obecnie zainstalowałem Merlina - bez zmian.
Co ciekawe jak ściągam jakieś rzeczy z netu to ściąganie nie jest przerywane (czasami ściągam coś nawet ponad 30min i bez problemu), natomiast z przeglądaniem stron internetowych jest problem.
Podłączyłem na testy Linksysa WRT54 - wszystko bez problemu, żadnych zerwań, tylko że pasmo obcięte do 10Mb/s (a mam UPC 60 Mb/s - realnie Asus wyciąga 55-58Mb/s).
O co może chcodzić z tym routerem? Jedną sztukę już reklamowałem - przysłali mi nową i mam to samoSad
Podpowiecie coś?
 
shibby
a winę komputera (w sensie karty wifi lub driverów do niej) bierzesz pod uwagę? Zmieniasz router na dużo nowszy gdzie radio działa całkiem inaczej niż we wspomnianym WRT54 a po stronie kompa nic nie ruszasz. To tak nie działa. Może zwyczajnie twoja karta nie dogaduje się z RT-N66u. Może aktualizacja sterowników do karty wifi rozwiąże problem a może będzie cię czekała wymiana karty na nowszą.

Kolejna sprawa to jaki soft wgrywałeś na Asusa? Bo jeżeli chodzi o tomato to są obecnie 3 dostępne softy, każdy z innym sterownikiem wifi. Może więc któraś z nich będzie dobrze dogadywać się z twoją kartą w komputerze.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zyrafal
Jeśli o komputer chodzi to problem występuje na Macbooku Pro 13 z końca 2013. Dodatkowo na Iphone 5 i 4s przerwania występują w tym samym momencie.
Dzisiaj sprawdzę na laptopie firmowym.
Powiem więcej - po kablu mam połączony TV, odtwarzacz multimedialny i PS3 - zdarzało mi się, że PS3 tracił również łączność (w trakcie gier on-line) a TV przerywał odtwarzanie YouTuba...czyli generalnie problem nie dotyczy tylko WiFi...czyżby problem operatora (UPC)? No ale z tym starym Linksysem problemu nie było, także chyba nie...
 
maciej_k_1972
Czy router rozłącza tylko wifi? LAN dział normalnie? Pytanie czy router się nie restartuje - sprawdzałeś uptime?
 
muzykcb
Witam.

Czy ktoś podłączał modem z kartą AREO2 jako dodatkowe łącze ASUS RT-N66U ?
 
zyrafal

Cytat

maciej_k_1972 napisał(a):

Czy router rozłącza tylko wifi? LAN dział normalnie? Pytanie czy router się nie restartuje - sprawdzałeś uptime?


LAN też czasami przycina, przed chwilą sprawdzałem na służbowym laptopie (Fujitsu) i lipa - zrywa.
Router się nie restartuje - uptime od 4 dni...
 
embikrt
witam serdecznie, przymierzam się do zakupu tego routera do nowo zakupionego mieszkania jako mediacenter Smile poratujcie proszę czy TV będzie odtwarzal napisy poprzez dlna? Sieć ma wyglądać tak:

asus RT-N66U z wpiętym dyskiem seagate 1TB usb 3.0 (wiem ze router ma 2.0)
3laptopy
TV Smart - jeszcze nie kupiony
kilka smartphon'ów

chciałbym odtwarzać filmy na TV z dysku w routerze, jak sprawa z napisami w oddzielnych plikach? film + napisy srt. Przekopałem pół internetu i nie widzę odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie to czy jest w tym routerze funkcja torrenta? aby sciągane pliki zapisywał bezpośrednio na wpięty w niego dysk?

z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi

Połączony z 25 maj 2014 23:07:24:
TV chyba LG 42LA620S, obsługuje mkv oraz pliki z napisami w wielu formatach

Połączony z 26 maj 2014 18:27:43:
ps3 media server jest odpowiedzią?
Edytowany przez embikrt dnia 26-05-2014 18:27
 
shibby
dlna niby jest standardem ale każdy producent robi i tak po swojemu. Ja np. zakupiłem ostatnio Panasonica L47ET60E. Filmy po DLNA zarówno z routera jak i z NASA chodzą bardzo ładnie, działa przewijanie, stopowanie itd. Napisy SRT działają, jest możliwość nawet zmiany kodowania tak więc polskie ogonki wyświetlają się jak należy.

Natomiast widziałem wiele TV (i innych urządzeń np. odtwarzaczy bluray) gdzie filmy po DLNA nie chciały działać poprawnie albo działały kapryśnie, np. film działał ale przewijać i pauzować się nie dało. Albo działały tylko avi a mkv już nie. Albo filmy działały ale napisów za choinke czytać nie chciał.

Dlatego też nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi w necie, bo w teorii powinno działać a w rzeczywistości różnie bywa. Nie dowiesz się póki się sam nie przekonasz. Tu nie router będzie ograniczeniem a kaprys producenta TV.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
embikrt
dzieki shibby za odpowiedz ! jak to dobrze że przy zamawianiu przez internet możemy coś oddać w ciągu 7 dni Wink ten LG odtwarzał z pendriva elegancko i napisy również no ale ciekawe jak się zachowa po DLNA. Sprawdzę jak nie da rady to odeślę Smile Trochę jestem jeszcze ciemny w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość. Prosiłbym o jakaś instrukcję jak to dokładnie działa tzn:

podłączam router
wpinam w niego dysk zewnetrzny
konfiguruje router
teraz jak zrobić żeby działały napisy?
jak działa to całe DLNA?

ja sobie wyobrażam to tak że odpalam TV klikam np jakiś source i mogę przeglądać zawartość dysku na routerze. Widzę pliki filmów i napisów, mając tą samą nazwę pliku filmu i napisów odpalam film a napisy załączają się automatycznie? chodzi mi o to aby przy samym włączonym routerze i TV normalnie oglądać z dysku filmy.

pytałem też o torrenta, z tego co poczytałem shibby na Twoim sofcie jest możliwość ściągania bezpośrednio na dysk wpięty w routerze?możesz to trochę rozwinąć? postawiłbym flaszkę ale online nie da rady Wink
 
shibby

Cytat

Prosiłbym o jakaś instrukcję jak to dokładnie działa


dysk jak rozumiem będzie sformatowany na NTFS, tak więc zalecam wgranie do RT-N66u obrazu K26RT-AC. Zyskasz wtedy moduł Paragon NTFS który jest dużo szybszy od podstawowego NTFS-3G. Po podłączeniu dysku zostanie on automatycznie zamontowany jako /tmp/mnt/costam, gdzie costam to nazwa dysku. Kopiujesz tą ścieżkę i wklejasz w DLNA jako ścieżkę przeszukiwania i tyle.

TV sam szuka serwerów DLNA dostępnych w sieci. Napisy (jeżeli tv obsługuje) muszą być srt i muszą mieć taką samą nazwę co film. Ty ich nie będziesz widział, TV sam powinien je zaczytać albo będą dostępne do włączenia w opcjach. W sumie żadna filozofia Wink

Cytat

pytałem też o torrenta, z tego co poczytałem shibby na Twoim sofcie jest możliwość ściągania bezpośrednio na dysk wpięty w routerze?możesz to trochę rozwinąć?


identycznie zaczynasz jak z dlna, kopiujesz ściężkę, gdzie zamontował się dysk jako ścieżkę download directory. Ustawiasz login hasło limity transferów itd. i gotowe Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
embikrt
rewelacja, koniec ery pendrive'ów Pfft, dzisiaj dostałem odpowiedź od LG może komuś się przyda jak zechce kupować taki telewizor :

1. Model telewizora 42LA620S jest przystosowany do obsługi technologii DLNA. Oferuje możliwość odtwarzania popularnych formatów plików jak np. mkv avi mp3 czy jpeg. Lista wszystkich formatów dostepna jest w podręczniku użytkownika który pobrać można ze strony wsparcia technicznego produktu.

http://www.lg.com/pl/wsparcie-produktowe/lg-42LA620S

2. W ramach odtwarzania DLNA możliwe jest również odtwarzanie napisów. Kluczowy w tym zakresie jest jednak serwer (musi wspierać napisy) oraz typ napisów (zalecane w formacie .srt)

3. W ramach odtwarzania DLNA dostępna jest funkcja pauzy oraz przewijania.

wiec wszystko się zgadza Smile

odnośnie torrenta, hmm w routerze jest klient czy u siebie na lapku w utorrencie poprostu directory wskazać dysk w routerze? jak u mnie na lapku wskaże directory na dysk w routerze to czy lapek nie będzie brał udziału w przesyłaniu danych?czy te dane będą zapisywały się bezpośrednio na dysk w routerze czy będą przechodziły przez lapka? może pytanie jest głupie ale jakbym wiedział to bym nie pytał Smile

shibby chciałem odrazu podziekować za dobrą pomoc i nie traktowanie niewiedzy z góry dobre podejście! dzieki! jesteśmy w połowie remontu więc trzeba się brać za zamówienie routera ;]

Połączony z 31 maj 2014 00:24:39:
zrobiłem dzisiaj test, za dysk sieciowy posłużył mi komputer kolegi połączony przez wifi tak jak mój do routera. Ustawiłem w utorrencie ścieżkę do ściągania plików jako jego dysk (screen w załączniku). Po ściagnięciu pliku pokazuje się komunikat "zapisywanie na dysk" (screen nr 2) i trwa to prawie tyle co ściąganie pliku. Więc wychodziło by na to że plik najpierw zostaje pobrany na mój komputer a nastepnie kopiowany na dysk docelowy. Da się to jakoś zmienić aby plik był pobierany automatycznie na docelowy dysk? jak wyłączyłem bufor dysku w utorrencie to wydaje mi się że zapis na dysku był szybszy ale też występował hmm. Monitorowałem też ruch w sieci oraz ruch na dysku. Ruch w sieci u mnie był praktycznie cały czas 2x wiekszy niż na drugim komputerze na którym był dysk docelowy. Jakieś pomysły?

Połączony z 31 maj 2014 00:26:10:
nie dodał mi się drugi screen...
embikrt załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez embikrt dnia 31-05-2014 00:26
 
sooty
Panowie od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem RT-N66U. Ale mam z nim jeden problem. Wgrałem najnowszy mod Mrlina, wyczyściłem NavRam i skonfigurowałem. Podczas przekierowywania portów ruter się nagle wykrzacza. Nie ma dostępu do netu. Automatem przekierowuje na adres routera i woła o uwierzytelnienie. Zdarzyło mi się to już z 3 razy i ręce mi opadają. Po tych przejściach chciałbym potestować Tomato by shibby ale nie wiem która wersję pobrać, która jest najnowsza. Proszę o podpowiedź ? I jeszcze jedno pytania, czy Tomato by shibby ma równie bogate rozwiania filtru rodzinnego co mod Merlina ?

Pozdrawiam
 
shibby
1) wróci do OFW i sprawdź czy tam router działą dobrze
2) wgraj starszą wersję RMerlina i zobacz czy działa dobrze. Może do dolegliwość nowej wersji
3) Jeżeli chodzi o tomato to poczekaj kilka dni na wydanie v121. Poprawię w nim między innymi problem z access restriction gdy ipv6 jest włączony i poprawię kolejność portów w VLANach.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,440,426 unikalnych wizyt