16 Maja 2024 20:58:44
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.17.64
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N66u - powrót króla
zbyszek82
no właśnie według moich wyliczeń też tyle powinno.
na speedtest.net mam różnie tak do 30-50Mb więc coś dostawca ściemnia


P.S. tak tylko informacyjnie może ktoś chciałby kupić mojego n66u za 300 zł razem z karta 8GB która jest wsadzona w slot SD ?
Edytowany przez zbyszek82 dnia 28-11-2013 14:04
ASUS RT-AC68U +asus merlin
 
shibby
wystaw na giełdę. Będzie dobrą alternatywą dla oferty WL500gP, którą ktoś wystawił za 280zł Grin

a tak serio to czemu chcesz go sprzedawać? Co planujesz kupić? Ja powiem szczerze nie widzę nic ciekawego na horyzoncie i sam wróciłem do Rt-N66u co widać po podpisie. No chyba że chcesz się szarpnąć na AC68U i czekać kilka miesięcy cierpliwie na tomato...
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zbyszek82
No wlasnie chce zapodac rt-ac68 Smile
I zobaczyc co to bedzie za roznica hihi

Połączony z 29 listopad 2013 09:58:45:

Cytat

shibby napisał(a):

a tak serio to czemu chcesz go sprzedawać? Co planujesz kupić? Ja powiem szczerze nie widzę nic ciekawego na horyzoncie i sam wróciłem do Rt-N66u co widać po podpisie. No chyba że chcesz się szarpnąć na AC68U i czekać kilka miesięcy cierpliwie na tomato...


myślisz że wymiana na ac68u będzie dobrym rozwiązaniem? tomato nie koniecznie jest mi potrzebne. ważne żeby dobrze działał serwer multimedialny, sciaganie plików, samba i szybsze transfery na usb Smile
Edytowany przez zbyszek82 dnia 29-11-2013 09:58
ASUS RT-AC68U +asus merlin
 
ice
Oferta sprzedaży nadal aktualna ?
 
zbyszek82
I sprzedane koledze ICE Smile

Zycze pomyslnosci!!!
ASUS RT-AC68U +asus merlin
 
Clarity
Witam,
Czy udało się komuś podłączyć modem LTE?
 
mikas
Używam cały czas softu Merli ale ostatnio mam problemy z siecią WIFI, co chwile zanika mi sygnał. Postanowiłem wgrać tomato i niestety po tym zabiegu nie mogę połączyć się z routerem po kablu i po WIFI. Wgrałem ponownie Merlina i jest to samo. Jak teraz zresetować ten router do ustawień fabrycznych ?
 
zabul
Żeby wyczyścić NVRAM należy wyłączyć urządzenie, wcisnąć i trzymać przycisk WPS. Następnie włączyć router i po 30 sekundach puścić WPS. Gotowe
 
mikas
Tak jak pisałem wcześniej mam duży problem ze stabilnością po WIFI. Dużo urządzeń mam podłączonych w ten sposób i bardzo często same się rozłączają w sieci. Chciałem wypróbować soft TOMATO i wgrałem taki plik "tomato-RT-N66U_RT-AC6x--115-PL-AIO-64K.trx"
Ale po jego wgraniu nie mogłem w żaden sposób połączyć się z routerem, obojętnie czy to był kabel czy WIFI. Jak po wgraniu takiego softu mam się z nim połączyć ?
 
grz3si3k
spróbuj zrobić tak:
- ustaw na "sztywno" po kablu w komputerze z którego wgrywasz soft 192.168.1.5
- wprowadź ruter w stan Restoration (jedna dioda miga druga pali się światłem ciągłym)
- uruchom przeglądarkę i wpisz adres 192.168.1.1 (powinno pojawić się menu Asusa)
- wciśnij klawisz Erease NVRAM
- wgraj ponownie soft i poczekaj aż ruter odzyska pełna sprawność (może być około 5 minut) ale nie musi być tyle

Z powodzeniem używałem tego softu na swoim RT-N66U, tyle że nie PL Pfft
 
mikas

Cytat

grz3si3k napisał(a):

spróbuj zrobić tak:
- ustaw na "sztywno" po kablu w komputerze z którego wgrywasz soft 192.168.1.5
- wprowadź ruter w stan Restoration (jedna dioda miga druga pali się światłem ciągłym)
- uruchom przeglądarkę i wpisz adres 192.168.1.1 (powinno pojawić się menu Asusa)
- wciśnij klawisz Erease NVRAM
- wgraj ponownie soft i poczekaj aż ruter odzyska pełna sprawność (może być około 5 minut) ale nie musi być tyle

Z powodzeniem używałem tego softu na swoim RT-N66U, tyle że nie PL Pfft


Udało mi się go wgrać ale nie wiem teraz gdzie mam zmienić MAC routera. Nigdzie nie widzę takiego ustawienia.
 
sapcio2

Cytat

Udało mi się go wgrać ale nie wiem teraz gdzie mam zmienić MAC routera. Nigdzie nie widzę takiego ustawienia.

Zależy jaki soft wgrałeś. W tomato powinno być w ADVANCED(zaawansowane)->mac adres
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
mikas

Cytat

sapcio2 napisał(a):

Cytat

Udało mi się go wgrać ale nie wiem teraz gdzie mam zmienić MAC routera. Nigdzie nie widzę takiego ustawienia.

Zależy jaki soft wgrałeś. W tomato powinno być w ADVANCED(zaawansowane)->mac adres

I ustawiłem tam adres dla PORT WAN ale podspodem pisze ADRES MAC INTERFEJSU LAN ROUTERA i jest taki sam jak oryginalny na routerze. Nie umiem zmienić tego Mac'a by połączyć się z internetem.
 
sapcio2
Porty LAN są do sieci lokalnej, więc nie ma powodu zmieniac tego mac-a. Musiałbyś opisac sposób połączenia urządzeń.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
mikas

Cytat

sapcio2 napisał(a):

Porty LAN są do sieci lokalnej, więc nie ma powodu zmieniac tego mac-a. Musiałbyś opisac sposób połączenia urządzeń.
Do portu wan mam podłączony internet kablowy. A potem to rozdzielam na LAN i wifi
 
sapcio2
Jężeli dostawca daje dostep do internetu po Mac-u, to sklonowanie mac-a dla portu wan powinno wystarczyć. Ewentualnie zrestartuj obydwa urządzenia i sprawdź w routerze w zakładce status czy przy port wan dostał IP.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
grz3si3k

Cytat

Do portu wan mam podłączony internet kablowy. A potem to rozdzielam na LAN i wifi

Masz tak samo jak ja, więc wejdź i wklej (zapisz) MAC jaki ci potrzebny, albo zadzwoń do operatora i podaj nowy, jaki ma Twój ruter. Łaski nie robią!

Problemem może być to że po wklejeniu MAC musisz to zapisać i dać zwykle restart urządzenia

screen z jakiegoś forum:

notatnik.mekk.waw.pl/img/posts/nowa_twarz_ruterka/4349374431-normal.jpg

ale dokładnie chodzi o ten pierwszy, WAN Port, tam wpisujesz MAC jaki ma Twój operator od Ciebie, albo na jakim działał ostatnio Twój internet. Smile
Edytowany przez grz3si3k dnia 08-12-2013 16:32
 
mikas

Cytat

grz3si3k napisał(a):

Cytat

Do portu wan mam podłączony internet kablowy. A potem to rozdzielam na LAN i wifi

Masz tak samo jak ja, więc wejdź i wklej (zapisz) MAC jaki ci potrzebny, albo zadzwoń do operatora i podaj nowy, jaki ma Twój ruter. Łaski nie robią!

Problemem może być to że po wklejeniu MAC musisz to zapisać i dać zwykle restart urządzenia

screen z jakiegoś forum:

notatnik.mekk.waw.pl/img/posts/nowa_twarz_ruterka/4349374431-normal.jpg

ale dokładnie chodzi o ten pierwszy, WAN Port, tam wpisujesz MAC jaki ma Twój operator od Ciebie, albo na jakim działał ostatnio Twój internet. Smile

Dzisiaj będę musiał zadzwonić do administratora bo zmiana nic nie daje.
Mam jeszcze jedno pytanko, bo na tym sofcie widzę tylko wifi 5GHz a da się ustawić 2,4GHz ?
 
shibby
no to po czyszczeniu nvram nie zrobiłeś jednego ważnego kroku o który trąbię na prawo i lewo. Zajrzyj na mój kanał YT lub moją stronę i dowiesz się co należy zrobić by oba radia się w GUI pojawiły.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Jack
Z innej beczki mam pytanko do Ciebie shibby.

Mam Asusa RT-N66U od niedawna po migracji 250/20 Mb z UPC.
Wcześniej śmigałem na tomato na łączu 60/6 Mb i przy tej prędkości było wszystko super.

Do rzeczy:
- z załączonym FastNatem praktycznie router wyciska 230 Mb
- po załączeniu na routerku klienta OpenVPN przez TAP max speed to już tylko ok. 120 Mb

Czy to normalne, że wydajność tak przysiada czy jest to może jakiś bug możliwy do zlikwidowania ?

Na tą chwile musiałem przeskoczyć na Merlina ale funkcjonalności tomato strasznie mi brakuje...
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,915,533 unikalnych wizyt