08 Maja 2024 16:13:37
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.108.9
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N66u - powrót króla
Audioza
Witam
Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie w ustawieniach routera (soft oryginalny asusa) mogę podejrzeć dostępne połączenia bezprzewodowe po wifi ?
Chodzi mi dokładnie o to aby zobaczyć inne urządzenia bezprzewodowe które są dostępne w zasięgu mojego riutera.
Asus RT-N66U
Synology DS112+


www.speedtest.net/result/2674434922.png
 
lazik
Ha no i zdechł mój rt-n66u. Dziwnie padł. Jak go włączę to świeci non stop port 3 LAN (żadne kable prócz zasilającego nie są podłączone) a port 2,1 i internetowy lekko ćmią. Po dłuższej chwili zaświeca się 5GHz i tyle. Reset nic nie daje - zeero dostępu do routera. Nie wykrywa nowo podłączanych kabli do portu. Poprostu padł.
Teraz się zastanawiam czy nowy brać Asusa czy np tplinka wdr4900 który ma znacznie mocniejszy procek i na nim jest możliwe dd-wrt. MĘTLIK w głowie.
 
shibby
ddwrt - twój wybór. Ja za ddwrt nie przepadam.

Co do rtn66u to objawy świadczą o wadliwym zasilaczu. Masz możliwość sprawdzenia czy daje poprawny prąd?

Pasujący zasilacz jest również w netbookach EEE (np w moim 1215N). Jak masz kogoś znajomego z takim netbookiem to możesz pożyczyć na test.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
lazik
OK, sprawdzę zasilacz. Może coś dobiorę. Oczywiście też bym nie chciał zmieniać na dd-wrt, ale szukam mocnej alternatywy, bo coś by mnie trafiło jakbym jeszcze raz ubitego miał mieć. Co by nie było sprzęt parę złotych kosztuje a tu nawet reklamację trudno realizować bo wgrana alternatywa. Łatwiej przeboleć jak się ubije tańszy sprzęt - tak poprostu.

AKTUALIZACJA: czy końcówka od EEE jest taka sama? pewnie większa i trzeba kabelek dorobić? http://allegro.pl/hit-zasilacz-asus-eee-pc-19v-1-58a-2-15a-adp-40ph-i3316283891.html
Co by nie było najpierw i tak sprawdzę na zewnętrznym zasilaczu.
Edytowany przez lazik dnia 27-06-2013 09:37
 
Portal
czy ktoś się orientuje jaka wersja sterowników Wifi jest u Merlina w wersji 3.0.0.4.270.26b a jakie w wersji 3.0.0.4.354.29 Beta 1 ?
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
shibby
@lazik - koncowka jest identyczna. Zasilacz od eee 1215N pasuje do rtn66u.

@portal - 100% pewności nie mam ale w wersji stabilnej powinien być sterownik taki sam jak w moin tomato RT-N, a w wersji beta taki jak w moich testowych wydaniach NEWDRIVER.

Pozdrawiam
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
lazik
no niestety w moim przypadku to nie był problem z zasilaniem. router uwalony. jakis chip sie ostro w nim grzeje ze nie mozna nawet go paluchem dotknąć i on pewnie wyzionął ducha. przyjdzie mi teraz myslec co nowego... wolałbym coś co ma lepszy procek niz rt-n66u no i jest na niego alternatywne oprogramowanie
 
fresco
Witajcie.
A ja właśnie ostatnio zakupiłem sobie Asusa rt-n66u. Wszystko skonfigurowałem i ładnie śmiga na oryginalnym oprogramowaniu. No dobra prawie wszystko, a o to moje pytania:
1) czy da się zrobić tak, aby user mający uprawnienia tylko do jednego folderu widział tylko ten folder, ewentualnie tylko się tam logował? teraz jest tak, że user z uprawnieniem do jednego folderu logując się widzi wszystkie udziały i może wejść do nich. Dopiero do folderów się nie da wejść;
2) dns dynamiczne, mam stałe IP zaczynające się od 78 czy warto zrobić i jak dynamiczne ip, ewentualnie jak podpiąć jakąś domenę pod adres stałe ip?
3) Czy można jakoś regulować downloadermastera, tak aby działał np od 23 do 6 rano, a potem się wyłanczał?
4) pytanie, czy soft Merlina ma więcej funkcji od oryginalnego? Obawiam się eksperymentować z oprogramowanie, by czegoś nie popsuć, ale jeśli np. Merlin czy Tomato ma lepsze oprogramowanie to nie będę się wahał.
 
johnny86
zainstaluj tomato, myślę że będziesz zadowolony i sprosta Twoim oczekiwaniom.
 
pseudonim100
Czy w firmware TOMATO jest tryb AP Client lub reapeater? Czy w tych trybach router może być wciąż serwerem dysków i drukarek? Który soft wrzucić? Mam wersję B1.
Edytowany przez pseudonim100 dnia 04-07-2013 14:56
 
qander
dokładnie tak jak @johnny86 napisał, a tutaj http://tomato.groov.pl/ masz opis, a tutaj do ściągnięcia wersje najnowsza pomidora czyli 110:

EN http://tomato.groov.pl/download/K26RT...IO-64K.trx
PL http://tomato.groov.pl/download/K26RT...IO-64K.trx
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
pseudonim100

Cytat

qander napisał(a):

dokładnie tak jak @johnny86 napisał, a tutaj http://tomato.groov.pl/ masz opis, a tutaj do ściągnięcia wersje najnowsza pomidora czyli 110:

EN http://tomato.groov.pl/download/K26RT...IO-64K.trx
PL http://tomato.groov.pl/download/K26RT...IO-64K.trx


Dzięki, za linki, spróbuję ten sofcik wrzucić. Wczoraj wrzuciłem "tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-104-Mega-VPN-64K" i tych trybów wi fi jako klient innej sieci nie znalazłem. Szkoda, bo sprzęt wypas.

Połączony z 09 lipiec 2013 15:29:27:
Udało się komuś połączyć tym routerem z inną siecią wi-fi?
Edytowany przez pseudonim100 dnia 09-07-2013 15:29
 
Portal
o co chodzi z ta nowa wersja routera, jaka snowa wyszła ? jakieś zmiany itp. ?

http://forums.smallnetbuilder.com/sho...hp?t=11851
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
shibby
z tego co merlun psze to jest rewizja (prawdopodobnie) B2 z nowym flashem. tomato tez nie bedzie go wspiercie ma chwile obecna. Dodam wsparcie.
Edytowany przez shibby dnia 12-07-2013 11:44
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Eddie_Dean
Witam, mam właśnie mały specyficzny problem dotyczący ww. routera tzn. wujek Google nic mi nie poradził Smile Szczegóły: router jest na "Tomato by Shibby" do routera mam podpięty dysk, który jest udostępniony po sieci przez sambę, po wifi z dysku udostępniona jest muzyka na serwer audio (raspberry pi). Problem polega na tym że po pewnym czasie serwer przestaje widzieć dysk. komenda 'df' nie pokazuje go jako możliwego do zamontowania, tak samo w otoczeniu sieciowym windowsa nie widać udostępnionych zasobów.
 
Capano
@shibby
czekam z niecierpliwością na wsparcie dla wersji B2, właśnie zmieniłem sprzęt z 3500 V2 który poszedł na działkę z Aero2 na N66U i cierpię z powodu braku ukochanego Tomato Smile
 
rysiu453
Czy obecne tomato jest lepsze od softu merlina na ten router?
 
shibby
mysle ze na to pytanie mysisz odpowiedziec sobie sam Smile Wgraj merlina, pouzywaj, wgraj tomato, pouzywaj i sam zdecyduj Smile

Oba softy mają swoje plusy i minusy. Moim zdaniem tomato jest bardziej funkcjonalne i prostrze w uzytkowaniu. Ale to tylko moje osobiste odczucia.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
rysiu453
A rozumiem, a w wydajności dużo się zmieniło? Bo początkowe tomato na ten router było wydajnościowo słabsze od OFW.
 
SebZab
Zrobiłem parę testów i mam wydajność kopiowania po sambie z USB HDD -> laptop na poziomie ~ ca. 7.5MB/s (WiFi) oraz 7.5MB/s (Lan).
Komputer: Lenovo G580 W7HP 64bit Intel N-6200 5Ghz USB HDD Ext3 Lan100.

Nie mogłem zaakceptować, że prędkość WiFi = LAN, więc drążyłem temat dalej. Oczekiwałem, że na LAN powinno być bez problemu 12MB/s.
Zrobiłem kolejny test na niezmienionej konfiguracji routera (ostatni firmware od Merlina) z drugim laptopem: Dell i7 W7Prof 64bit DW1510 (Broadcom bcm94322) 5Ghz Lan 1Gb/s. I niespodzianka... Wifi ~11MB/s, LAN ~15MB/s.

Kolejny test przeprowadziłem po zamianie kart WiFi i znowu niespodzianka... Lenovo z Broadcom ciągle słabo 7.5MB/s, a Dell z Intelem 6200 ciągle dobrze - 11MB/s.

Wynika z tego, że moja słaba prędkość kopiowania po sieci na Lenovo nie zależy od wydajności karty WiFi, tylko od ogólnej słabej konfiguracji sprzętu, albo z różnicy pomiędzy W7 home premium a Proffesinal...

Macie jakiś komentarz do tego, bo nie wiem, czy ma sens na Lenovo postawić Proffesionala i testować dalej
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,636,015 unikalnych wizyt