28 Kwietnia 2024 23:55:11
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.133.79.70
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N66u - powrót króla
anonim747874734

Cytat

Friday279 napisał(a):

Karta sieciowa: Realtek PCIe GBE Family Controller (wbudowana na płycie Asusa P5G41C-M LX) 10/100/1000
Jadę na kablu, na wifi na lapku mam słabsze transfery na routerze. Ale narazie testuje wszystko na stacjonarnym PC bez użycia Wifi

Przy ściąganiu przez router:
img545.imageshack.us/img545/6250/narouterze.jpg

Przy ściąganiu prosto z kabla (pomijając router)
img9.imageshack.us/img9/9238/nakablu.jpg


jaki ISP ? sklonuj mac'a peceta i zobacz...
ale najpierw sterownik do karty : http://www.realtek.com.tw/downloads/d...Down=false
jak metodą eleminacji nie pójdzie to niestety rma...
 
Friday279
ISP: E-wro Miejskie sieci informatyczne ( o ile o to Ci chodziło Smile )

MAC mam sklonowany inny z poprzedniego komputera. Bo niestety w mojej sieci łącze jest przypisane do adresu MAC i jak zmieniłem kompa czy założyłem potem router musiałbym to za każdym razem zgłaszać do usługodawcy. Co w moim wypadku nie jest komfortowe bo co chwile modzę coś z kompem i dzwoniłbym tam 10 razy do roku Smile

Jak chce skorzystać z internetu na kablu muszę wprowadzić ręcznie MAC w ustawieniach karty tak samo w routerze wpisuje MAC który mam przypisany do łącza.
Ale tak jak pisałem testowałem dzielenie łącza na prostym routerze Linksysa WRT120N i żadnych problemów nie miałem. Ale chciał człowiek Ameryki USB się zachciało Smile I teraz problemy hehe

Co do sterowników instalowałem już wczoraj najświeższe przed chwilą zrobiłem to jeszcze raz dla pewności ale niestety nic to nie pomogło.
 
anonim747874734

Cytat

Friday279 napisał(a):

ISP: E-wro Miejskie sieci informatyczne ( o ile o to Ci chodziło Smile )

MAC mam sklonowany inny z poprzedniego komputera. Bo niestety w mojej sieci łącze jest przypisane do adresu MAC i jak zmieniłem kompa czy założyłem potem router musiałbym to za każdym razem zgłaszać do usługodawcy. Co w moim wypadku nie jest komfortowe bo co chwile modzę coś z kompem i dzwoniłbym tam 10 razy do roku Smile

Jak chce skorzystać z internetu na kablu muszę wprowadzić ręcznie MAC w ustawieniach karty tak samo w routerze wpisuje MAC który mam przypisany do łącza.
Ale tak jak pisałem testowałem dzielenie łącza na prostym routerze Linksysa WRT120N i żadnych problemów nie miałem. Ale chciał człowiek Ameryki USB się zachciało Smile I teraz problemy hehe

Co do sterowników instalowałem już wczoraj najświeższe przed chwilą zrobiłem to jeszcze raz dla pewności ale niestety nic to nie pomogło.


więc stawiam na ISP, wierzyć mi się nie chce ,że to wina router'a, i to jeszcze rt-n66u i tnie pasmo do połowy. idź na ebok i załatwiaj...
 
Friday279
no ja raczej wykluczam swojego dostawce na innym routerze bez problemu idzie na full, bez dzielenia łącza jakim kol wiek routerem idzie na full. I nie przeprowadzałem testów przez 5min tylko kilka dni.

A co do sprzętu ja już mam takie szczęście zazwyczaj jak kupie coś na co się wykosztuje by mieć parę bajerów więcej bez ****acji się nie odbędzie i moich straconych nerwów.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc będę jeszcze kombinować. Jak nie to przywrócę oryginalny soft i jutro wyślę na ****ację.
 
lazik
A ja bym jeszcze spróbował z konsoli wgetem ściągnąć ten plik. Może coś jest na rzeczy?
 
Friday279

Cytat

lazik napisał(a):

A ja bym jeszcze spróbował z konsoli wgetem ściągnąć ten plik. Może coś jest na rzeczy?


No aż tak zaawansowany nie jestem (musiałbym poczytać gdzieś co to wgetem).
Fakt jest narazie taki ze prędkości ok 6MB/s bez kombinowania nie mogę pokonać mówię jeszcze na OFW jak ustawiłem wszystko na max w QoS osiągałem prędkość ok 7.7-8mb/s

Już nawet kombinowałem z wtyczkami myślałem ze może mam podpięte dwa kompy to dzieli mi łącze. Wiem ,że to głupie ale w tym przypadku lepiej spróbować hehe
 
lazik
Wchodzisz SSH lub telnetem na router. Przechodzisz do folderu w którym masz odpowiednią ilość miejsca np. pendrive i wydajesz komendę:
wget http://noc.gts.pl/500mb.gts
 
shibby
problem w tym ze wbudowany wget nie pokazuje prędkości pobierania. Trzeba więc liczyć sobie czas i później podzielić rozmiar na czas i otrzymamy prędkość.

Najprościej zrobić to tak. W gui tomato wejdź w tools -> system
wpisz:
wget http://noc.gts.pl/500mb.gts -O /dev/null

Przygotuj stoper i execute. Jak ci pokaze wynik to dzielisz 500 na ilość sekund.

Przykładowo niech ściągnie ci ten plik w 30sekund to masz 500MB / 30s = 16,6MB/s

Proste Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Friday279
Zrobiłem tak jak napisał shibby czas jaki uzyskałem na tym pliku to 1:55.8
Co w zaokrągleniu daje 115s

500 / 115 = ~4,34MB/s

Poniżej załączam screena:
img6.imageshack.us/img6/3423/wget.th.jpg

Chciałem jeszcze dodać że testowałem sobie też połączanie po Lanie na dwóch komputerach które mają 1Gb/s kartę
Myślałem że transfer powinien sięgać w takim wypadku do 100MB/s a przesyła mi z jednego kompa na drugi zaledwie 40-50MB/s

Teraz jeszcze tak pomyślałem że ten transfer po lanie chyba uzależniony jest od prędkości dysków.
Edytowany przez Friday279 dnia 02-11-2012 09:48
 
fabix

Cytat

nie niby a ciężko Smile poza tym nie widzę przeszkód aby zrobić to z wirtualnej maszyny... sam tak robię... ustawiasz kartę sieciową na bridged i wszystko. w czym masz tego vm hosta ?


Linux - virtualbox

img690.imageshack.us/img690/4580/bridgedn.png

O to chodzi z tymi ustawieniami karty? Trzeba prócz tego ustawić coś jeszcze?

Dobra wystarczyło tak ustawić.
Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę opisać i dać zdjęcia jak ten router otworzyć w celu np. włożenia karty micro SD. Przez te dziwne zatrzaski trochę sobie krwi napsułem.
Edytowany przez fabix dnia 03-11-2012 00:27
 
anonim747874734

Cytat

fabix napisał(a):
Dobra wystarczyło tak ustawić.


dokładnie o to chodziło... Smile

Cytat

fabix napisał(a):
Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę opisać i dać zdjęcia jak ten router otworzyć w celu np. włożenia karty micro SD.


zainteresowani się znajdą, poproszę...

Połączony z 03 listopad 2012 09:30:21:

Cytat

Friday279 napisał(a):
Teraz jeszcze tak pomyślałem że ten transfer po lanie chyba uzależniony jest od prędkości dysków.


bardzo dobra konkluzja Smile
Edytowany przez anonim747874734 dnia 03-11-2012 09:30
 
shibby
test predkości na routerze RT-N66u z tomato v102

PC (corei5 + SSD 128GB + 1Gbps LAN) --- RT-N66u --- ITX (G540 + SSD 64GB + 1Gbps LAN).

W obie strony po otoczeniu sieciowym uzyskałem transfer 118MB/s
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734

Cytat

shibby napisał(a):
SSD --- SSD
118MB/s


nic dziwnego Smile
 
darius456

Cytat

fabix napisał(a):
Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę opisać i dać zdjęcia jak ten router otworzyć w celu np. włożenia karty micro SD. Przez te dziwne zatrzaski trochę sobie krwi napsułem.


To czekamy na zdjęcia z obszernym opisem Grin
Asus RT-N66U @ 3.0.0.4.260.20 (Merlin build)
 
shibby

Cytat

nic dziwnego


no ja chciałem tylko pokazać, że to nie wina routera ;P
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
fabix
imageshack.us/a/img62/5044/1007470.jpg

O ile ktoś nie posiada własnych szponów to dobrze otwierać czymś cienkim. Ja do tego celu próbowałem użyć starej karty bankomatowej. Nie sprawdziła się. Cała się pozdzierała i zasyfiła wnętrze. Lepszy okazał się stary dowód (już wiem po co go trzymałem).

a) Zerwać 4 gumowe nasadki z "nóżek", przymocowane na klej
b) pod każdą znajduje się śruba, którą trzeba naturalnie odkręcić (na jednej ze śrub jest plomba gwarancyjna - kontynuacja = utrata gwarancji)
c) Otwieranie zacząć od strony z antenkami i podważyć zatrzaski oznaczone jako 1.
d) Potem boki - zatrzaski oznaczone jako 2.
e) Następnie jedyny trzymający się bok routera z zatrzaskami 3 przesunąć w kierunku ścianki z kroku c)
f) Włożyć kartę w slot oznaczony jako 4

imageshack.us/a/img717/1943/1007469p.jpg
Na pokrywie chyba lepiej widać umiejscowienie zatrzasków.

imageshack.us/a/img109/8517/1007473.jpg
imageshack.us/a/img266/3545/1007474z.jpg
imageshack.us/a/img803/4944/1007475.jpg
imageshack.us/a/img109/2738/1007477.jpg

Wybaczcie słabą jakość zdjęć.
Edytowany przez fabix dnia 03-11-2012 20:32
 
anonim747874734
nic nie wspomniałeś o umiejscowieniu plomb gwarancyjnych...
 
fabix

Cytat

house napisał(a):

nic nie wspomniałeś o umiejscowieniu plomb gwarancyjnych...


Racja. Poprawiłem opis.
 
Friday279

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

nic dziwnego


no ja chciałem tylko pokazać, że to nie wina routera ;P


No do tego sam doszedłem. Jednak jeżeli chodzi o transfery z internetu nie mogę przekroczyć prędkości którą opisywałem wyżej.
Wczoraj pożyczyłem od kolegi router Planet WNRT-620 który ma już parę lat i bez problemu transfery odrazu ponad 10MB/s.

Dzwoniłem do działu ****acji sklepu w którym kupiłem i w poniedziałek przyślą kuriera po router. Trudno poczekam i się zobaczy czy będzie jakaś różnica.
 
shibby
plombę można spróbować delikatnie podważyć np igłą. Kilkukrotnie udało mi się taką plombę wyjąć bez jej uszkadzania. Po zabiegu delikatnie wsadzamy iglę z plombą na swoje miejsce (nie dociskamy, zebyśmy w przyszlości znów mogli ją zdjąć w razie potrzeby) i tyle Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,420,528 unikalnych wizyt