29 Kwietnia 2024 07:34:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.141.199.243
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N66u - powrót króla
Pete7874

Cytat

3.0.0.4.246.19b jest już na github'ie:
https://github.com/downloads/RMerl/as...46.19b.zip

Heh... juz nie moge sie doczekac. Zamowilem RT-N66U pare dni temu, ale jeszcze go chyba do mnie nie wysłali.
 
lazik
Czy jakiś ludek testował DualWAN w Merlinie? Głównie chodzi mi o wsparcie dla modemu na USB
 
Pete7874

Cytat

3.0.0.4.246.19b jest już na github'ie:
https://github.com/downloads/RMerl/as...46.19b.zip

I jak Ci sie sprawuje ta wersja? Stabilna?
 
tamtosiamto
Ciekawi mnie, jak wygląda sprawa z propagacją na 2.4GHz i 5GHz, robił ktoś z was testy na 1 stanowisku z wifi 2.4GHz i 5GHz? Kurcze zebym miał mozliwosc testu na pare dni, chce w domu miec tylko 1 ruter i gotow jestem zmienic wszytski karty na 5GHz, ale nie chce wydac 6 stowek na darmo, chociaz mysle ze z tymi mega antenami byłoby ok, ale pewnosci nie mam. Zaczynam myslec niesmiało o kupnie RT-N66u , testach i powrocie sprzetu w ciagu 10 dni do sprzedawcy, niestety na moim zadupiu takich ruterow nie ma w okolicznych sklepach.
 
jack78
Jak chcesz zwrócić do 10 dni, to nie możesz kupić w okolicznych sklepach, musi to być zakup na odległość, np przez net. Towar który mogłeś obejrzeć w sklepie nie podlega zwrotowi.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
tamtosiamto

Cytat

jack78 napisał(a):

Jak chcesz zwrócić do 10 dni, to nie możesz kupić w okolicznych sklepach, musi to być zakup na odległość, np przez net. Towar który mogłeś obejrzeć w sklepie nie podlega zwrotowi.


Hmm nie wyraziłem sie moze do konca zrozumiale-czasem w sklepie trafi sie normlany człowiek i da wypróbowac towar na dzien czy dwa-wiele razy tak robiłem.
 
fabix
1. Czy zamiast tego programiku asusa, można użyć np. atftp, wprowadzić router w tryb diagnostyczny, ustawić statyczne IP na kompie i przesłać mu firmware?
2. Czy po zmianie firmware z OFW/Merlin na Tomato z pomocą tftp/asus restoration muszę, potem podbijając wersję Tomato, ponownie korzystać z takiego rozwiązania? Czy mogę zrobić to już bezpiecznie przez GUI?
 
lazik
1. nie mam pojęcia, używam asus restoration
2. przez WEBUI
 
fabix
No właśnie mam taki problem, że nie bardzo mam gdzie odpalić *.exe. Mam jedynie wirtualkę winxp, ale tak też tego nie odpalę, bo adresy sieciowe są inne.
http://openrouter.info/forum/viewtopi...hp?p=15696 - tu piszą, że niby atftp użyć można, ale wolałbym się upewnić zanim zacznę kombinować. Niby router uwalić ciężko, ale nie był by to pierwszy, a i pewnie nie ostatni Smile
 
anonim747874734

atftp --trace --option "timeout 1" --option "mode octet" --put --local-file *firmwarefile*.trx 192.168.1.1


Połączony z 01 listopad 2012 10:43:02:

Cytat

fabix napisał(a):
Niby router uwalić ciężko, ale nie był by to pierwszy, a i pewnie nie ostatni :)


nie niby a ciężko :) poza tym nie widzę przeszkód aby zrobić to z wirtualnej maszyny... sam tak robię... ustawiasz kartę sieciową na bridged i wszystko. w czym masz tego vm hosta ?
 
Friday279
Witam serdeczenie, jestem nowy na forum mimo iż śledzę je już od dłuższego czasu. Miałem do tej pory router WRT54GL na tomato i wszystko było ok. Ale że mam internet 100/100 to 54Mb i osiągałem na torrentach czy ftp transfery ok 6MB/s przestało mi wystarczać. Dla próby pożyczyłem od znajomego Linksysa WRT120N na którym bez problemu wyciągało spokojnie 10MB/s. Po dłuższych zastanawianiach zdecydowałem się na kupno Asus-a RT-N66u ( wahałem się też nad RT-N16 ) ale różnica w cenie 150zł zdecydowała o zakupie nowszego sprzętu.

I mam problem jadę na oryginalnym sofcie Asus-a i niestety osiągi przy transferach mam identyczne jak na WRT54GL maks 5-6MB/s. Jak zacząłem kombinować z QoS tzn. włączyłem je i poustawiałem ręcznie to udało mi się osiągnąć transfery 7.7-8MB/s co też mnie nie zadowala.

Chciałbym osiągnąć te 10MB/s. Wczoraj kupiłem router i jak po pracy usiadłem to tylko z przerwą na cmentarz odszedłem od kompa i wałkowania różnych for. I nie widzę rozwiązania. Może ze zmęczenia jest jakaś prosta rzecz którą trzeba zrobić ale tego nie widzę.

Aktualizowałem oprogramowanie i od Asusa i od Merlina niestety nic nie pomogło. Może pomoże Tomato ale nie chciałem się jeszcze w to bawić.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Edytowany przez Friday279 dnia 01-11-2012 14:22
 
jack78
Ja się zdecydujesz na Tomato to dobrze trafiłeś, ale wątpię że ktoś będzie szukał rozwiązania na OFW, bo nie po to jest to forum.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
Friday279
dzięki za odpowiedź. Nie szukam rozwiązania na OFW tylko zastanawiam się czy jak wgram Tomato czy nie będzie to samo bo może szkoda mojego zachodu i transfery będą takie same. A wtedy jutro odeśle router i kupie inny. Chociaż długo napalałem się na tego.
 
jack78
Spróbowanie nic nie kosztuje z wyjątkiem kilkunastu minut na konfig. Ja uważam że nawet jakby na OFW było OK, to i tak warto wrzucić Tomato.
A prędkości sprawdzasz tylko na torrentach, czy np na jakiś stronach i masz to samo?

Połączony z 01 listopad 2012 15:38:48:
Sprawdz np prędkość pobierania pliku testowego stąd http://test.mm.pl/pliki.html lub http://testmy.net/
Edytowany przez jack78 dnia 01-11-2012 15:42

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
lazik
Z tego co pamiętam to OFW ma słabszy QOS od Tomato a jak widać w tym może być pies pogrzebany.

Ja ostatnio przez chwilę testowałem Merlina by pobawić się DualWANem. Niestety nie wytrzymał u mnie nawet 24h i wróciłem do Tomato. Najzwyczajniej za dużo rzeczy w nim jest wnerwiających. Szczególnie konfiguracja dlna, ftp to jakaś jedna wielka porażka.

Połączony z 01 listopad 2012 16:05:18:
A może ktoś się orientuje czy jest coś podobnego do tego tylko pod tomato - optware/entware/extware?
http://www.tacit.dk/foldersync
Edytowany przez lazik dnia 01-11-2012 16:05
 
Friday279

Cytat

jack78 napisał(a):

Spróbowanie nic nie kosztuje z wyjątkiem kilkunastu minut na konfig. Ja uważam że nawet jakby na OFW było OK, to i tak warto wrzucić Tomato.
A prędkości sprawdzasz tylko na torrentach, czy np na jakiś stronach i masz to samo?[/url] lub http://testmy.net/


Sprawdzałem na torrentach, chomikboxie, speedtescie, i ftp które ma prędkości 100/100 i cały czas dochodzę do tych samych prędkości
Jak jadę na wtyczce prosto z gniazdka spokojnie 10MB/s leci
Jak podpinam router 5-6MB/s
Na speedtescie też jak jada na kablu prędkość 99/98mbitów pokazuje. Jak podłącze router to 58/62 ( są małe wahania )

Wgrałem Tomato tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-102-AIO ( chyba dobre ) ale transfer zmienił się tak jak przy włączonym QoS na OFW ok 7MB/s ale wahania są duże bo leci raz 5.4MB/s raz 7MB/s
 
anonim747874734

Cytat

Jak zacząłem kombinować z QoS tzn. włączyłem je i poustawiałem ręcznie to udało mi się osiągnąć transfery 7.7-8MB/s co też mnie nie zadowala.


a jak wyczyścisz nvram w tomato i NIE WŁĄCZYSZ QoS to jak jest ?
bo jak na razie to mi wygląda na nieudane "kombinowanie" a nie problem z routerem...
 
Friday279
wyczyściłem nvram po wgraniu tomato i nie nie dotykałem z QoS na tomato i mam właśnie transfery w granicach 5-6MB/s (QoS bawiłem się tylko na OFW)
 
anonim747874734

Cytat

Friday279 napisał(a):

wyczyściłem nvram po wgraniu tomato i nie nie dotykałem z QoS na tomato i mam właśnie transfery w granicach 5-6MB/s (QoS bawiłem się tylko na OFW)


rozumiem, wejdź na http://noc.gts.pl/
i pociągnij kilka razy kilka plików... dość dobry site...
dla porównania u mnie - upc 100mbit, rt-n66u na tomato 102 :
i47.tinypic.com/6z4vlz.png

a tak btw, jakie połączenie ? lan czy wifi ? jeśli lan - jaka karta ?
 
Friday279
Karta sieciowa: Realtek PCIe GBE Family Controller (wbudowana na płycie Asusa P5G41C-M LX) 10/100/1000
Jadę na kablu, na wifi na lapku mam słabsze transfery na routerze. Ale narazie testuje wszystko na stacjonarnym PC bez użycia Wifi

Przy ściąganiu przez router:
img545.imageshack.us/img545/6250/narouterze.jpg

Przy ściąganiu prosto z kabla (pomijając router)
img9.imageshack.us/img9/9238/nakablu.jpg
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 25

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,429,934 unikalnych wizyt