30 Kwietnia 2024 06:52:36
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.135.202.224
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Raspberry Pi - Tani na NAS?
radzio
Po przygodach z Pocztą Polską (listonosz nie zostawił awizo i gdyby nie to, że osobiście poszedłem z ciekawości się spytać czy coś dla mnie jest to poszedłby zwrot Sad ) dotarła do mnie malinka ;-)

W weekend przygotuję soczystą recenzję. Zamawiacie jakieś testy Grin?.

Tak żeby uspokoić waszą ciekawkość:
- debian chodzi na tym naprawdę fajnie.
- testowałem omxplayer do full hd i normalnie WOW. Naprawdę ładnie ciągnie i zero zwiech.
- audio działa bez problemu (analog jack 3,5mm). Także spokojnie można słuchać muzyki, oglądać filmy na monitorze + zwykłe głośniki. Nie mam telewizora Grin, więc nie sprawdzałem audio przez HDMI, ale to już formalność Grin
- postawiłem już LAMPa i też zero problemów
- działa bez problemu na ładowarce z telefonu ;-)

- polecam kupić większą kartę SD (ja kupiłem sobie 16gb class 10 kingstone'a) z niektórymi kartami jest problem więc lepiej wziąć taką, która ma potwierdzone działanie ;-)

- podpiąłem się też do udziałów na windowsie - zero problemów, pięknie śmiga

- w drugą stronę też ;-)

- testowałem oglądanie filmu z dysku podpiętego do routera i RPi poradziło sobie z tym i nie było problemów (720P). Jeszcze tylko 1080p muszę tak sprawdzić. Także po podpięciu do telewizora można sobie zrobić niezłego SmartTV Grin i to na Debianie/Archu do tego.

WADY:
- siedziałem do 1 - 2 w nocy i sobie grzebałem i ustawiałem wszystko Grin pożera czas i nawet tego nie zauważymy ;-)

---

Ogólnie naprawdę zajebista zabawka. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jutro wieczorem przygotuję recenzję + zestaw linków do informacji, które pomogą w szybkim starcie z malinką ;-)
Edytowany przez radzio dnia 29-06-2012 09:10
Linksys E4200 v1 - Tomato 1.28 092V K26 RT-N USB AIO by shibby

Linksys WRT54G v3.1 - Tomato 1.28 062 K26 VPN by shibby
 
krisan
@Radzio: myślałem o podłączenia RPi do TV i oglądaniu strumieni video dostarczanych przez flash-a. Możesz sprawdzić jak różne przeglądarki sobie radzą z flashem, wykorzystaniem sprzętowej akceleracji w czasie odtwarzania flasha, full screenem, odtwarzaniem w HD. Tam gdzie się da możesz przetestować za pomocą Big Buck Bunny (pod chromem chyba nie pójdzie, bo stream nie idzie przez flasha, tylko html5)?

Cytat

YouTube Video
Ewentualnie jakieś streamy np. livetv.ru/en/
Wszystkie powyższe testy w celu określenia, czy po podłączeniu do netu i TV, RPi radzi sobie z flashem, do jakiej rozdzielczości, itd, itp.
Edytowany przez krisan dnia 29-06-2012 13:00
[small]Asus RT-N16: http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...0c5eb9d583
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-12x K26 USB VPN

[b][color=#000099]Siemens Gigaset C475IP VoIP & Land
 
radzio

Cytat

radzio napisał(a):

Po przygodach z Pocztą Polską (listonosz nie zostawił awizo i gdyby nie to, że osobiście poszedłem z ciekawości się spytać czy coś dla mnie jest to poszedłby zwrot Sad ) dotarła do mnie malinka ;-)

W weekend przygotuję soczystą recenzję. Zamawiacie jakieś testy Grin?.

Tak żeby uspokoić waszą ciekawkość:
- debian chodzi na tym naprawdę fajnie.
- testowałem omxplayer do full hd i normalnie WOW. Naprawdę ładnie ciągnie i zero zwiech.
- audio działa bez problemu (analog jack 3,5mm). Także spokojnie można słuchać muzyki, oglądać filmy na monitorze + zwykłe głośniki. Nie mam telewizora Grin, więc nie sprawdzałem audio przez HDMI, ale to już formalność Grin
- postawiłem już LAMPa i też zero problemów
- działa bez problemu na ładowarce z telefonu ;-)

- polecam kupić większą kartę SD (ja kupiłem sobie 16gb class 10 kingstone'a) z niektórymi kartami jest problem więc lepiej wziąć taką, która ma potwierdzone działanie ;-)

- podpiąłem się też do udziałów na windowsie - zero problemów, pięknie śmiga

- w drugą stronę też ;-)

- testowałem oglądanie filmu z dysku podpiętego do routera i RPi poradziło sobie z tym i nie było problemów (720P). Jeszcze tylko 1080p muszę tak sprawdzić. Także po podpięciu do telewizora można sobie zrobić niezłego SmartTV Grin i to na Debianie/Archu do tego.

WADY:
- siedziałem do 1 - 2 w nocy i sobie grzebałem i ustawiałem wszystko Grin pożera czas i nawet tego nie zauważymy ;-)

---

Ogólnie naprawdę zajebista zabawka. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jutro wieczorem przygotuję recenzję + zestaw linków do informacji, które pomogą w szybkim starcie z malinką ;-)


Obawiam się, że to odpada. Malina nie lubi flasha ;-), no i nie wszystkie przeglądarki pójdą. Zresztą właśnie z przeglądarką mam problem - chyba ramu jej brakuje (w tle LAMP + SAMBA) i nie chce się włączyć. Jeszcze to muszę rozkminić zanim napiszę recenzję Sad
Linksys E4200 v1 - Tomato 1.28 092V K26 RT-N USB AIO by shibby

Linksys WRT54G v3.1 - Tomato 1.28 062 K26 VPN by shibby
 
krisan
Dzięki Radzio. W międzyczasie (od postu http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_105242 ) zainstalowałem na moim PC XBMC i na nim testuję streamy flashowe i wygląda na to, że nawet działają lepiej niż przez wtyczkę Adobe w przeglądarce (używam FF 64bitowego). Więc wszystko teraz zależy, czy XBMC z odpowiednim add-ons-em zadziałają na RPi.
[small]Asus RT-N16: http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...0c5eb9d583
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-12x K26 USB VPN

[b][color=#000099]Siemens Gigaset C475IP VoIP & Land
 
arteq
@ktisan o Flashu zapomnij. Nowoczesny sprzet ma z tym problem, a co dopiero te malenstwo.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
krisan
@arteq. Możliwe, że tak może być jeśliby chodziło o Actionscript i inne 'typowo' flashowe zastosowanie flasha jakie mamy w przeglądarkach. Mi natomiast chodzi o sytuacje, gdy wtyczka flasha używana jest do odgrywania streamowanego materiału AV (czyli przypadek mniej więcej taki, że na stronie mamy osadzony 'flashowy' player, a metariał leci po protokole rtmp http://en.wikipedia.org/wiki/Real_Tim...g_Protocol) tak jak to jest w przypadku YT, Vevo itp. W takich wypadkach nie potrzeba nawet wtyczki flasha w systemie, wystarczy kodek który tak zakapsułkowany (encapsulate) materiał obsłuży.

Po 2 dniach testów na moim PC z Windows7/64 wygląda na to że XBMC +odpowiedni addons video ( w zależności od serwisu z jakiego chcemy korzystać) radzi sobie znacznie lepiej na PC niż gdy przeglądałbym ten materiał w przeglądarce (brak zawieszeń takich jak miałem w przeglądarce z wtyczką Flash).

Jeśli XBMC radziłby sobie na RPi ze streamowanym materiałem to i z rtmp powinien sobie poradzić (na ogół w środku jest audio MP3/AC3 a video X264/H.264 [lub inny wykorzystywany przez FLV1]).


Edit: Na forum RPi pisze, że jest w stanie obsłużyć kodek x264 http://www.raspberrypi.org/phpBB3//vi...=63&t=3660 (H264 high profile at 1080p30). Więc jest szansa, że całość zadziała...
Edytowany przez krisan dnia 01-07-2012 13:37
[small]Asus RT-N16: http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...0c5eb9d583
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-12x K26 USB VPN

[b][color=#000099]Siemens Gigaset C475IP VoIP & Land
 
radzio
Na RPi nie ma sensu używania flasha. Po co? Odnośnie filmów to XMBC ma wtyczki np do YT / weeb.tv i nie ma problemu. Po co narzut flasha jak można do playera (omxplayer) lub właśnie używajac xmbc oglądać bezpośrednio bez używania flasha :>?.
Linksys E4200 v1 - Tomato 1.28 092V K26 RT-N USB AIO by shibby

Linksys WRT54G v3.1 - Tomato 1.28 062 K26 VPN by shibby
 
TheWB
Witam czy do zasilania można zastosować kabel od Kabel MICRO USB CA-101 wpięte do aktywnego huba?

[img]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRyCKQa9m3E_10uDWaCj-gWpbqshepIdJIskb_ztywIpArM084UiA[/img]
Asus RT N-16
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB AIO

OSCAM 1.10rc build #6000
http://www.2shared.com/file/YrSr457D/...ipsel.html
 
tamtosiamto
Kabel jest OK, a co do huba to zależy jakiej mocy ma zasilacz-zerknij na niego, odejmij moc pobieraną przez reszte urzadzen wpietych do huba i jak zostanie Ci ok 1A to Raspi da rade na tym pojsc..
Edytowany przez tamtosiamto dnia 03-07-2012 20:34
 
TheWB
zasilaczy mam cały asortyment a może ktoś powiedzieć jak działają filmy rmvb przez xbmc ?
Asus RT N-16
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB AIO

OSCAM 1.10rc build #6000
http://www.2shared.com/file/YrSr457D/...ipsel.html
 
tamtosiamto
Pytales o huba, wiec napisalem o zasilaczu do huba-jesli masz wiecej zasilaczy a prądu z huba nie starczy albo będzie na styk-użyj osobnego do RasPi, bo urządzenia zasilone niewystarczajaco moga mulic albo nawet paść.
 
radzio

Cytat

TheWB napisał(a):

zasilaczy mam cały asortyment a może ktoś powiedzieć jak działają filmy rmvb przez xbmc ?


Będą działać filmy zakodowane w kodeku h264
Linksys E4200 v1 - Tomato 1.28 092V K26 RT-N USB AIO by shibby

Linksys WRT54G v3.1 - Tomato 1.28 062 K26 VPN by shibby
 
dil2
wlasnie dostalem info z dhl ze wychodzi do mnie przesylka miala byc za jakies 3 tygodnie to mnie mile zdziwilo czyli jest szansa ze w piatek paczuszka bedzie u mnie w domciu Wink
 
shibby
radzio udało ci się odpalić raspbmc? Mi po instalacji na kartę odpala się docelowy instalator, formatuje kartę, sciaga roota, kernel itd i po restarcie już nie wstaje. Zauwazyłem ze na pierwszej partycji brakuje pliku config.txt. Dograłem mu z raspbiana to cos ruszyło ale po chwili znow blad i xbmc się nie odpala.

Jakby ci zadzialal to dalbys rade podeslac mi obraz dzialajacej karty?

Ogólnie chce potestowac Rpi jako sieciowy odtwarzacz za TV ktory ciagnie filmy z routera po lanie (samba lub nfs).

Testowalem OpenELEC. Wgrał się bez mydła. Dość fajnie chodzi chociaz procek cały czas na 80-90% jest obciazony. aviki, rmvb chodzi ładnie, napisy czyta super ale o 1080p po sambie z routera można zapomniec. Płynnie polecą 2-3 sek i sekunda zwiechy i tak cały czas. Procek oczywiście 100%. Wątpie zeby to była wina sieci czy routera (hmm rt-n66u). Z tym samym filmem zresztą TV Panasonic po wifi 150mbps nie ma problemu.

Pozniej postawilem raspbiana. Wgrał się szybko, chodzi pięknie, dograłem xbmc. Chodzi mniej płynnie od openelec i rowniej ma bardzo wysokie obciazenie cpu. Rowniez o 1080p mozna zapomniec.

Probowalem podkrecac Rpi ale nic do nie dawało. Nie wiem jaka jest bezpieczna granica bez dodatkowego chłodzenia.

Nie sprawdzałem jeszcze czy problem z 1080p bedzie tez wystepowal z lokalnego odtwarzania z usb. Sprawdze dzis.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
LuCzeK
też czekam na moje PI i fajnie poczytać spostrzeżenia osób już korzystających Smile
 
anonim747874734
@ shibby - - a pozwól że tak głupio zapytam - wspomaganie sprzętowe wyświetlania video w samym xbmc działa? Niby nie uruchamia się bez tego ale różne cuda widziałem...
 
apacer
Dostał już ktoś swoje PI?
Netgear WNR3500l v1, WRT54GL,
 
shibby
@house wygląda na to że nie.

Co do Raspbmc to wczoraj udało mi się odpalić. XBMC dziala najlepiej ze wszystkich testowanych dystrybucji. CPU nadal wysoko obciążone nawet w menu. filmy do 720p wlacznie chodzia bardzo plynnie. 1080p niestety nadal tnie chociaz wyraznie rzadziej. Film poleci ok 5sek po czym zamarza na sekunde.

Mojej próbki testowej w jakości blu-ray full hd która trwa 3min i waży ponad 850MB (1080p24-hi41-4f-33mbps) nie da się odtworzyć Smile Wszystko zamarza na dluzszy czas. Nawet to wyjęciu pendrive musialo minąć ok 2-3min zanim RPi załapało ze nośnik został odłączony i wrócił do menu Grin
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jack78

Cytat

apacer napisał(a):

Dostał już ktoś swoje PI?


Mój przyszedł wczoraj, ale z XBMC mam te same problemy co miał shibby. Jednak widzę że już rozwiązał problem. Shibby zdradź jak się z tym uporałeś.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
arteq

Cytat

apacer napisał(a):

Dostał już ktoś swoje PI?


Dziś wysłali z fanella. Bardzo szybka obsługa. Tylko 1.5 miesiąca,a nie jak z pierwsza sztuka 3 Smile Kolejna (2) sztuka jeszcze się produkuje Smile

Sampel Big Buck Bunny leci płynie, innych materiałów nie sprawdzałem. W mojej opinii openelec lepiej wypadł. Poczekajmy na dystrybucje z "hard float", Jak dowodzi Raspbian może to dostarczyć 40% więcej wydajności Smile
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 27

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,458,861 unikalnych wizyt