16 Kwietnia 2024 22:06:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.17.150.163
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Jak odratować NETGEARA WNR3500Lv2 z użyciem kabla serwisowego.
shibby

Cytat

Eksperymentowałem z własną kompilacją


i właśnie dlatego ja lubię eksperymentować na Asusach. Przez całą moją działalność z tomato uwaliłem na amen kilka routerów, w szczególności netgearów (ostatnio np. R8000 Sad ). Natomiast nigdy, przenigdy nie uwaliłem Asusa. Każdego bez problemu można odratować przez tryb restore. Polecam do eksperymentowania zaopatrzyć się np. w RT-N10u i wtedy bawić się do woli Smile

Pozdrawiam
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
spljaa
@shibby
Gdybym tą wiedzę miał trzy lata temu, gdy kupowałem ruter...
Dziś pewnie chciałbym Turris Omnia. Albo coś w tym stylu, gdzie dodanie aplikacji powinno być proste.

A tak to zrobię pewnie jeszcze jedno podejście z innym kabelkiem, tak aby jednak oba: TX i RX działały. Na razie dolutowałem druciki i zakręciłem obudowę. Następna reanimacja będzie wymagała mniej kroków...

I jeszcze raz zbuduję paczkę.
Skoro Twoje tomato nie cegłuje skrzynki, to dodanie tam skryptu, certyfikatów czy konfiguracji VPN też nie powinno tak działać.
Błąd musiał być po mojej stronie, z wgraniem pliku, albo zbyt pobieżna sprawdzenie logów kompilacji.

pozdrawiam
Jan
 
mosfit
Witam . Ma ktoś sprawdzony kabelek , gdzie można go kupić . Już mam trzy ,ale żaden nie komunikuje się .
 
mozzarella
Ja mam taki :USB-RS232 TTL 3V3/5V FT232RL FTDI
http://allegro.pl/konwerter-usb-rs232...56116.html
Zanim kupisz kolejny zamień piny RX/TX może zadziała. U mnie też było odwrotnie niż w tutorialu
i z początku nie działo.
WRT54GL FreshTomato; 3500L v2 FreshTomato; Tenda N60 FreshTomato; AC56U AsusMerlin, AC86U AsusMerlin
 
mosfit
Piny zamieniam tylko nie moge trafić z odpowiednim .

na tym http://allegro.pl/konwerter-usb-rs232...72578.html
: mam takie coś http://gofile.me/6pQIs/X9krwnO5
 
mozzarella
A jak w tym modelu realizowany jest wybór 3.3V ? U mnie jest zworka.
WRT54GL FreshTomato; 3500L v2 FreshTomato; Tenda N60 FreshTomato; AC56U AsusMerlin, AC86U AsusMerlin
 
mosfit
nie ma zworki , ale na podobnym jest zworka http://allegro.pl/konwerter-usb-rs232...29277.html i to nic nie daje , nie ma wogóle nic popodłączeniu , sterowniki zainstalowane prędkości ustawione i kicha . Ten co podałeś napewno się komunikuje w dwie strony ? Tzn można zatrzymać CFE, bo już straciłem wiarę
 
mozzarella
Tak, nie dalej jak 2 tygodnie temu odratowałem swojego. Zaaplikowałem mu plik od tendy bo miałem podpięte 2 routery, z tym że jeden przez wi-fi....
WRT54GL FreshTomato; 3500L v2 FreshTomato; Tenda N60 FreshTomato; AC56U AsusMerlin, AC86U AsusMerlin
 
mosfit
ok , do czterech razy sztuka Smile
 
tomekbobi
Witam. Padl mi moj 3500l v2 po wgraniu softu Lede Project, wgrywalem z ostatniego tomato. Po wlaczeniu zasilania wszystkie diody zapalaja sie na ulamek sekundy i po chwili dioda power ma kolor pomaranczpwy. Gdy podlacze kabel do gniazda Lan zapala sie dioda zielona danego portu, ktora miga. Dodatkowo po wpieciu kabla w port wan pali sie dioda wan na pomaranczowo i miga. Czyli gdy mam wpiete kable do komputera i modemu to pali sie naraz dioda power, wan i lan4. Gdy ustawie stale ip na kompie i puszcze ping do 192.168.1.1 nic nie dochodzi. Dopiero jak przytrzymam z tylu przycisk do restartu ustawien i wlacze zasilanie routera to po puszczeniu przysisku resetu ida 3-4 pingi i cisza. Czy ktos sie spotkal z takim zachowaniem routera, bo z tego co tu wyczytalem to ludziom pali sie tylko dioda power. W poniedzialek bede mial dopiero kabel i zastanawiam sie czy do tego czasu da sie cos zrobic
 
Steel_Rat
Lede jak i inne openWRT nie działają na tym routerze. Jak masz wgrany inny soft to zrób reset 30/30/30.
Wygląda on tak.
Naciskasz reset przy wyłączonym routerze. Teraz cały czas trzymajac reset, włączasz router za 30 sekund wyłączasz go. Po 30 sekundach znowu włączasz. Jak teraz upłynie 30 sekund puszczasz reset. Powinien wtedy wstać.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
tomekbobi
Niestety lipa nic sie nie dzieje po 30/30/30, probowalem pare razy. Chyba to LEDE cos namieszalo i boje sie ze z kablem nawet nie pojdzie ratowanie
 
Steel_Rat
Musisz wgrać OFW.
Kablem wgrasz na pewno. Ale po zabiegu z kablem potrzeby jest reset 30/30/30.
Możesz popróbować też metody serwerem tftp.
Cytat

Cytat


Procedury są dwie w zależnośći jak bardzo uwaliliśmy sprzęt.

1) Przy włączeniu routera wciskamy parukrotnie CTRL+C aż pojawi nam się napisz CFE>. Wtedy wpisujemy komendę: tftpd po czym wysyłamy z komputera firmware komendą:
tftp -i 192.168.1.1 put

Oczywiście pamiętamy wcześniej o ręcznym przypisaniu sobie adresu tcp/ip np 192.168.1.2 z maską 255.255.255.0.

2) Ustawiamy ręcznie adres 192.168.1.2/255.255.255.0. Ściągamy tftpd server. Do katalogu wrzucamy plik z obrazem nazwany jako vmlinuz. Właczamy router. Router sam zacznie szukać serwera tftpd i jak znajdzie plik vmlinuz to automatycznie zacznie go ściągać.

WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
tomekbobi
Jednak poczekam na kabel, za duzo niewiadomych dla mnie w tym opisie
 
exedx
vnr3500Lv2 odratowany ...
konwerterek (microUSB/FT2323RL)
+ wykorzystany starożytny kabelek od CDROM-a (zmieniłem pozycje kabelków w złączce: black=gnd,white=rx,red=tx))
+ win10 + drivery pobrane ze strony http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm
i procedura jak w 1 pierwszym poście tego wątku (dzięki 1jaa)
exedx załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
harryadr

Cytat

Marco76 napisał(a):

Terminal dyskowy to zwykły kabel CA-42 a raczej jego chiński klon, tyle, że ktoś obciął wtyczkę a dolutował piny. Jak chcesz płacić za kabel 20 PLN zamiast 5 to spoko.
Z kablami i przejściówkami tego typu jest taki problem, że oparte są na chipie PL2303 który też doczekał się klonów. Producent sterownika pod ten chip (w oryginale) się wkurzył i sterownik sprawdza czy ma do czynienia z oryginałem czy klonem. Rozwiązaniem jest starsza wersja sterownika i/lub poprawna konfiguracja portu.

Ja mam taki konwerter "USB to TTL" jak na foto obok ale kupowałem go jakiś czas temu i napięcia pracy 3,3V / 5V przełącza się zworką.

A sterownik mam w wersji 1.6.1 - znajdziesz go tu: http://monter.techlog.pl/files/downlo...ivers/USB/




Czy mógł byś jeszcze raz wysłać sterownik i podać link??
chyba to rozwiąże mój problem właśnie.
z góry dziękuje.
 
pawelkow65
Proszę o pomoc.
Mój router WNT3500Lv2 po próbie wgrania dd-wrt nie podniósł się. Świeci na pomarańczowo dioda zasilania, co jakiś czas potwierdzi klika pingów, potem nic, za jakiś czas znowu potwierdzi kilka pingów i tak w koło. Zalogować się nie można.
Podjąłem próbę odratowania zgodnie z opisem w pierwszy poście, ale nie udaje mi się. Podłączyłem port RS przez konwerter TTL do gniazda na płycie pcb, putty skonfigurowany 115200, 8, n, 1, po podaniu zasilania na router putty wyświetla cały czas jakieś krzaki, nie podobne do normalnych znaków, nic nie daje naciskanie Ctrl+C. Co robię nie tak?
 
Steel_Rat
A który soft DD-wrt wygrałeś???

Połączony z 26 wrzesień 2018 11:14:12:
Ps. Spróbuj restart 30/30/30 zrobić. Kilka postów wyżej opisałem jak co zrobić.
Edytowany przez Steel_Rat dnia 26-09-2018 11:14
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
pawelkow65
Wgrywałem soft "dd-wrt.v24-33345_NEWD-2_K3.x_mega-WNR3500Lv2.chk", na początku pomrugał trochę diodą zasilania, potem dość długo nic się nie działo, czekałem jeszcze jakieś 10min, ale ponieważ nadal nic się nie działo to wykonałem reset 30-30-30. I to tyle, router nie powstał.
 
mosfit
Standard , przygody z dd-wrt przeważnie tak się kończą . Szukaj kabelka , poczytaj temat a przywrócisz mu drugie życie
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,112,180 unikalnych wizyt