01 Maja 2024 03:37:15
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.118.250
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
rogalix
Witam.

Dla wiadomości innych użytkowników nsa310: firmware 4.40 rzeczywiście blokuje ffp. Po zmianie z 4.22 na 4.40 ffp nie uruchomił się - partycje ffp podmontowały się wprawdzie ale nie zadziałał skrypt. Również odpalenie ssh było niemożliwe i podgląd czegokolwiek. TAk więc na tę chwilę trzeba się wstrzymać z aktualizacją do 4.40. A co daje 4.40 ? Na pierwszy rzut oka: dropbox i time machine. Wkrótce spróbuję raz jeszcze wejść na 4.40 i zobacze czy w ogóle działą dropbox. Najważniejsze że można wrócić na 4.22 - normalnie flas****ąc.

Pozdro.
 
niuniek007
niedobrze Shibby - myślałem ,że go rozgryziesz na 10-tą stronę -szkoda
 
bynio

Cytat

kertis napisał(a):

Cytat

bynio napisał(a):

Kto wie jak zresetować tego NSA do ustawień fabrycznych?


Jest w instrukcji, przytrzymujesz jak dobrze pamiętam reset do 2 albo 3 piknięć (powyżej 10 sekund).


Jak pisałem - trzymałem pow 10 s. i nic. Zresetowały się udziały, uprawnienia, ustawienia, etc ale http na porcie 80 nadal nie ruszył. Ruszył dopiero po usunięci całej konfiguracji poprzez mc. Coraz więcej niedoróbek w firmware wychodzi, wygląda na to że trzeba będzie sprzedać toto ustrojstwo zanim więcej nerwów zeżre.
 
rogalix
Podążając informacjami z http://zyxel.nas-central.org/wiki/SSH...SSH_server mamy możliwość odpalenia bez ffp sticka ssh :

Cytat

The NSA-310 and 320 have a build-in ssh server, starting at firmware 4.22. (Maybe earlier).
To start the server, login as admin on the webinterface, then enter the url:
http:///zyxel/cgi-bin/remote_help-cgi?type=sshd_tdc
The server will start, and you can login as root, using your admin password.



Więc można wtedy troche poingerować w pliki i tak jak wyżej było wspomniane usunąć katalog .zyxel.
 
bynio
Owszem, pięknie to wygląda w opisie ale.... aby uruchomić ssh powyższym sposobem należy mieć uruchomione httpd na porcie 80 w nas-ie. A problem był w tym że on z jakiegoś powodu nie odpalał. A zatem nie było możliwości odpalenia wbudowanego ssh. W zasadzie to nie rozumiem dlaczego domyślnie wyłączyli ssh czy telnet...
 
niuniek007
panowie takie może dziwne pytanie ale jaka dioda wam miga na złączu przy połączeniu gigabitowym - żółta czy zielona? Bo mnie żółta i nie wiem czy łączy się na 1000 .
 
rogalix
Kilka nowych informacji:

1. Nie działa sposób z ssh na fw 4.40 - kilka prób bez powodzenia.
2. Działa natomiast telnet Smile

zgodnie z info: http://zyxel.nas-central.org/wiki/Tel...t_backdoor

Cytat

http:///zyxel/cgi-bin/remote_help-cgi?type=backdoor

możemy się zalogować po telnecie na konto root z hasłęm do webgui.

3. Można teraz skopiować pliki zmienione przez fw 4.40 - odpowiedzialne za np. obsługę dropboxa - po powrocie do fw 4.22 z zakłądek w webgui nie znikła mi zkładka dropbox i timemachine ale skrypty zaostały usunięte co uniemożliwiło korzystanie.
4. w plikach dropboxa są instrujcje w pdf jak dalej postępować i auth_url do powiązania z dropboxem.

Jak uda mi się uruchomić dropboxa na 4.22 to będzie można nadal używać ffp i ficzery z fw 4.40 ...
 
niuniek007
panowie sprawdźcie proszę te kolory diód przy złączu lan .
 
kil
A nie jest tak że ta wersja 4.4 jest do wesji NSA310A - tak przynajmniej jest na ftp, a może A - alfa
 
rogalix
Wersja 4.40 została z jakiegoś powodu wstrzymana/wycofana i przełożona premiera jest na kwiecień albo i później. Na jednym z ftpów leży jednak fw i po wgraniu wszystko dziabie , wydaje sie tylko że zyxelowi nie podoba sie że korzystać można z ffp i tym samym zblokowali możliwość bootowania z usb i serwer ssh rónież wycieli, pozostaje wtedy tylko telnet ewentualnie obserwacja i moze sie uda jakos złamać fw 4.40.
 
kertis

Cytat

bynio napisał(a):

wygląda na to że trzeba będzie sprzedać toto ustrojstwo zanim więcej nerwów zeżre.


Ja tak właśnie zrobiłem. Sprzęt ma potencjał, jednak soft do niego to nadal porażka. Nie wiedzieć czemu nie pokazywał mi paska postępu przy kopiowaniu z pendrive na hdd przez interfejs www (pomijam fakt, że i tak używałem częściej do tego mc). ffp stick dużo daje, jednak jak już się grzebać to przy podobnym zużyciu energii i trochę większym nakładzie można kupić płytę VIA z C7 albo atoma.
 
mosao
Ale marudzicie.. sprzęt ma duży potencjał.. jadę na debianie od stycznia i nie czuję się rozczarowany. tylko jest jakiś problem z wieszaniem/sambą i win.. ale po ftp/ssh chodzi spoko + wordpress + mysql chodzi super.

Testowałem nawet ciekawe gui.. Firma excito.com udostępniła źródła do swojego nasa i wygląda na to, że to prawie dokładnie taka sama platforma jak nsa-310. Dla chętnych http://b3.update.excito.org/ i screen screen.
p.s. soft od excito ma coś pokombinowane i się klopsi = konieczna pomoc z seriala
 
bynio
Nie, nie marudzimy. Gdyby Shibby wydawał tak niedopracowany soft jak te z tego zyxela to dawno byłby już zapomniany. Poczekam, może faktycznie komuś uda się conieco poprawić i nas stanie się zdatny do jako takiego użytku. A napisz proszę więcej o debianie. Cały siedzi we flashu? Webmin ruszy na tym? Inne zalety? Jak zarządzasz tym?
 
mosao
Zacznij od tego wątku http://forum.nas-central.org/viewtopi...249&t=5145. Potrzebujesz kabelek serial i rozkręcić obudowę.

Ja wrzuciłem w jednym na usb i bez usb nie uruchamia się.. marzę o tym,żeby zaszyfrować partycję (ma akcelerator kryptograficzny) i klucz trzymać na pendrivie - jak włączasz sprzęt pendrive jest w usb i wszystko wstaje, zabieram pendrive. Jak wpada policja, zabiera sprzęt i... niespodzianka. łatwiej schować pendrive lub kartę microsd i adapter niż całego nasa podczas nalotu.

W drugim jądro mam na 1 partycji systemowej + swap w pliku, a na drugiej system.
Flasha nie ruszam, (tzn tylko config uboota zmienim), bo zawsze może mi być potrzebny oryginalny soft.. np do gwarancji dysku lub coś.

Co do openwrt - są gotowe patche na 3.2 i chyba 3.3-rc5, fork jądra na githubie itp więc dodanie nowej architektury do openwrt nie powinno stanowić problemu..

A problem z wieszaniem.. może być spowodowany przez jumbo-frame albo ogólny problem z driverem przy dużym obciążeniu. Prosiłem/zażądałem źródeł od zyxela i dostałem odpowiedź "mamy kłopot, będzie za 3 mce" czyli pewnie z oficjalnym wydaniem firmware 4.40 (bo oryginalny soft się nie wiesza)

Edit: obsługuję przez ssh/ftp/menedżer plików i przez pewien czas gui od excito. To normalny debian na 256mb ram i procem 1.2 więc pewnie webmin pójdzie
 
bynio
Rzeźba trochę ten debian na tego nasa. Z resztą, w pierwszym poście jest info o problemie ze stabilnością/wydajnością sterownika lan. Poza tym sprawa webmina - wymaga on perla, w ffp go nie ma, próbowałem kompilować ze źródeł, ale znów czegoś do kompilacji brakuję, zapewne temu brakującemu pakietowi zabraknie następnego itd... Repozytorium z pakietami pod tą architekturę chyba nie znajdę, zostaje samodzielna kompilacja. A to troszkę zbyt pracochłonne jak na spodziewany efekt.

Może soft 4.40 poprawi niedociągnięcia, jak nie to sprzedaję w pierony i ostatni raz "napalam" się na "tani acz wydajny" nas. Doskładam i kupię drugiego hp microserver, ten przynajmniej z openfilerem czy freenasem śmiga jak przeciąg.
 
mosao
Stabilność samby... Wydaje mi się, że problem występuje tylko jak klientem jest windows, ale nie mam czasu i umiejętności, żeby wyśledzić problem. Jeśli jednak więcej osób się zainteresuje to pewnie błąd uda się naprawić. Jak zyxel udostępni źródła będzie wiadomo gdzie jest kłopot,żeby nie szukać na ślepo. A co do ceny.. transfery 30-40MB/s za 200 pln to moim zdaniem rewelacja.

edit: przez 2 miesiące zaliczyłem 2 zwiechy i to właśnie kopiując z windowsa.. przez ftp/ssh nie miałem problemów.
Edytowany przez mosao dnia 10-03-2012 22:17
 
bynio
No właśnie, może nie tyle źródła, ale możliwość ingerencji we wbudowany soft jak w openwrt - bazowy system we flashu byłby nienaruszalny i zawsze można by do niego wrócić, wszelkie zmiany byłyby nadpisywane na hdd i w razie czego wystarczyłaby modyfikacja zawartości hdd. A kompilacja wstępnego zestawu pakietów z debiana dla tej architektury to myślę że żaden problem na zyxela, zapewne mają sporo mocy na serwerach aby tego stosunkowo szybko dokonać. W ten sposób uszkodzenie nas-a byłoby niemożliwe a zyxel zyskałby szerokie grono entuzjastów. Bo fakt, sprzęt ciekawy jak za te pieniądze, ale jak zawsze - dobry hardware ale bez dobrego software nie będzie miało szans na sukces. No ale to pewnie tylko pobożne życzenia....


EDIT.
Udało się odpalić webmina na oryginalnym firmware. Niewiele można nim niestety zrobić z racji radosnej twórczości programistów zyxela i przemieszaniu ścieżek, ale działa. Aż się marzy tu czysty debian. Perl był w ffp, choć można go było wybrać po wywołaniu w konsoli slacker -a, i wybraniu perla. Instaluje się w /ffp/bin i tą ścieżkę trzeba podać w setupie webmina.
Edytowany przez bynio dnia 11-03-2012 12:43
 
majkel152
za 200zł to można złożyć nasa na atomie a wydajność większa i pole do popisu to nawet nie wspominam...
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
bynio
Na atomie to ciężko będzie kupić płytę za 200pln, chyba że masz inne źródło niż alledrogo...
 
mosao
@Majkel152 Poproszę może o linka do płyty na atomie, ramu, obudowy i zasilacza w cenie 164,95 łącznie, najlepiej z 2letnią gwarancją. Ja nie twierdzę, że to jest super mega hiper nas, tylko fajne rozwiązanie do domu.. np jako archiwum podręcznych danych, źródło multimediów itp.. i u mnie sprawdza się nieźle. Konkurencyjne rozwiązania (kirkwood 1.2) są normalnie dwukrotnie droższe.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 37

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,485,023 unikalnych wizyt