19 Maja 2024 15:16:22
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.218.55.26
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
lukspeed
Witam
Mam problem z hałasującym wiatraczkiem oryginałem, czy jest może jakiś model który polecacie i co ze złączami?Frown
 
agipu
Myślę ze Noctua NF-A4x10 FLX będzie dobrym wyborem sam się przymierzam do wymiany na ten model jednak póki co mam chłodzenie pasywne procesora i temp. nie przekraczają 40*C. Co do podłączenia to wystarczy przylutować kabelki z oryginalnego wiatraczka do Noctuy.
 
SnejX
ja właśnie zamówiłem Noiseblocker BlackSilent Fan XM1, tylko wtyczkę trzeba będzie "przerobić".
 
lukspeed
dzieki za info, a wtyczke idzie w jakis prosty sposób przerobic ?Wink
 
SnejX
nasuwa mi się tylko jedna metoda - obciąć wtyczki i przylutować Smile
Ale jak jest "gotowa" przejściówka to chętnie zakupie.
 
brum4
witam wszystkich,jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.Mam pytanie, czy można zainstalować/uruchomić cron na zyxelu ? w dodatkach po wpisaniu "slacer -Ui" nie widzę.
pozdrawiam
 
maciekkoper
Witam ponownie
Jako że już pewnie wczesniej pisałem że moja znajomość linuxa jest mizerna musze zasiegnąć waszej pomocy mianowicie

ffp zainstalowałem a chce jeszcze minidlna i po wpisaniu
#!/bin/sh

wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz
funpkg -i minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz
wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/libjpeg-8c-arm-1.txz
funpkg -i libjpeg-8c-arm-1.txz
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz
funpkg -i libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz
wget http://inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/sqlite-3.7.9-arm-1.txz
funpkg -i sqlite-3.7.9-arm-1.txz
wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/libexif-0.6.20-arm-1.txz
funpkg -i libexif-0.6.20-arm-1.txz


Nie potrafie odszukać pliku minidlna.conf-example w /i-data/7ce0ce45/.zyxel/zy-pkgs/ffproot/ffp

Natomiast w folderze wyżej mam taki plik after_booting.sh

I tak o to stanołem w martym punkcie Smile
 
kiniu
mój plik minidlna.conf jest na moim chomiku (kiniu01)
wrzuć go do katalogu /ffp/etc/
pozmieniaj ścieżki w pliku konfiguracyjnym na swoje i odpal minidlna
 
gordonshamway
Witam!! Czy ktoś zmieniał wentylatorek oryginalny na jakiś inny? Z jakim skutkiem jest ciszej czy raczej gra nie warta świeczki?
 
kamilj
@gordonshamway
Wystarczy przeczytac kilka postów wcześniej i masz odpowiedź na swoje pytanie.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
kiniu
Ja zmieniałem na przywołany wcześniej @SnejX Noiseblocker BlackSilent Fan XM1.
Jest ciszej od oryginału ale ... mój egzemplarz na wolnych obrotach ~ 1200 tak jakby coś ocierał i w kompletnej ciszy trochę to słychać. Jak ma ok 2000 obrotów to już tego efektu ocierania nie ma i jest ok.

Co do temperatur. Ja mam na chipie naklejony radiator. Kwadrat dokładnie jak wielkości układu. Radiator jest niski ma ok 0,5 cm. Jest trochę za niski. Temperatury w stanie spoczynku to ok 45 stopni bez wiatraka. Z w/w wiatrakiem to 40 - 41 w spoczynku.

Osobiście drugi raz bym wentyla nie kupował tylko trochę większy radiator i zrobić całkiem pasywnie.
 
agipu

Cytat

gordonshamway napisał(a):

Witam!! Czy ktoś zmieniał wentylatorek oryginalny na jakiś inny? Z jakim skutkiem jest ciszej czy raczej gra nie warta świeczki?


Jutro lub w środę będę wymieniał w moim nsa wentylator na noctue. Dam znać po zabiegu jak się sprawuje.

Połączony z 15 styczeń 2014 22:40:44:
"Przeszczep" wentylatora zakończony, jakie efekty po wymianie a no takie że głośność nowego
wentylatorka jest nieporównywalnie mniejsza od oryginalnego który wpadał w wibracje i nie
pokazywał obrotów w panelu NSA :/ Zrobiłem tez piankowa podstawkę pod cale uradzenie
żeby dodatkowo wytłumić ewentualne drgania dysku.
Co do całkowicie pasywnego chłodzenia to sprawa wygląda tak że tez mam naklejony radiator
i moje urządzenie przez jakiś czas tak pracowało jednak nagrzane powietrze nie miało cyrkulacji
przez co szczególnie nagrzewał się dysk wiec myślę że wentylatorek jest wskazany.
Z przejściówka nie było problemów zrobiłem takie coś.

zapodaj.net/images/071c905852a93.png

Połączony z 15 styczeń 2014 22:50:16:
i40.tinypic.com/28hlv86.png
Edytowany przez agipu dnia 15-01-2014 22:50
 
assan18
Sorki za być może głupie pytanie dla co poniektórych.
Takie urządzenie to jest dla mnie nowość i ciekawi mnie jak by się spisywało przy współdzieleniu plików/przesyłaniu z braciakiem który mieszka w USA.
 
agipu
To zależy jakiej szybkości masz łącze internetowe szczególnie upload bo od tego zależny
jak szybko twój brat będzie mógł pobierać dane od Ciebie.
 
koparka
Witam
Kupiłem sobie to urządzonko i pierwszy problem jaki sie pojawił to transfer po lanie. Mam go podłączonego przez router Netgear WNR3500L v2 Tomato 1.28 Na jednym kabelku lapek, na drugim ten NAS. Transfer miedzy NSA a lapkiem to max 1.2MB/s, identyczny miedzy dyskiem z usb routera (więc lapek nie jest wąskim gardłem a sam NSA. Co ciekawe z torrenta ciągnie do ok 4MB/s więc prawie 4 razy szybciej niż po LANie. Jakieś kuriozum...
Nic nie zmieniałem w ustawieniach NSA, jedynie zaaktualizowałem do najnowszego ale na sklepowym było to samo. Gdzie tkwi problem? Z tego co czytam to ludzie mają transfer NSA -> komp do 25MB/s...

Połączony z 16 styczeń 2014 19:50:29:
Sprawdziłem jeszcze po wifi i o dziwo transfer z NSA na laptop dochodzi do 3MB/s czyli 3 razy szybciej niż po kablu. Niech mi ktoś to wyjaśni...
Edytowany przez koparka dnia 16-01-2014 19:50
 
szubiel
Witam,
Również jestem nowym posiadaczem NSA310 (dokładnie od 4 dni). U mnie transfer na LAN wynosi 11,5MB/s, po wi-fi 4-6MB/s. Router również NETGEAR WNR3500l v2 z tomato 1.28 by Shibby.

Mam inny niż kolega powyżej problem, od wczoraj nie wyłącza mi się dysk twardy pomimo ustawień czasowych. Ktoś się z tym spotkał? Ponowne uruchomienie Zyxela nic nie daje. Ktoś się z tym już spotkał?
Obciążenie procesora wynosi 0%, Twonky nie jest używany. Zdjęcia wgrane zostały pierwszego dnia i już zostały 'przeanalizowane' przez urządzenie.

Jak dysk się już wyłączy, to uruchamia się po kliku minutach i znowu pracuje kilka godzin, by wyłączyć się ponownie na kilka minut.
 
kamilj
Sprawdź czy działa ci wentylator w nas-ie i jaką masz temperaturę procesora.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
szubiel
Temperatura procesora 44 stopnie, a obroty ~1200 RPM
 
kamilj
Cholercia źle spojrzałem.
Chodzi ci o usypianie dysku.
Ze względu na ograniczoną liczbę parkowań głowicy dysku twardego usypianie dysku nie jest zalecane.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
szubiel
Hmm,.. może nie jest zalecane ale istnieje jeszcze coś takiego jak pobór prądu.
Poza tym przez dwa dni opcja działała bez zarzutu, a teraz niestety nie funkcjonuje jak powinna.
CHyba będę musiał zresetować nas'a.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 28

· Użytkowników online: 1
pedro

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,112,166 unikalnych wizyt