26 Kwietnia 2024 19:59:17
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.142.200.226
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
ghost2005
Odtwarza wam DLNA napisy?
 
rogalix
Minidlna 1.0.23 - na tv samsung serii C działają napisy , przewijanie i powrót do ostatnio oglądanej zceny. a co najlepsze tfu tfu , ale to jutro sie okaze dziala inotify bez obciazania procka. bajka. Smile
 
wojto22
Witam. Udało się komuś wrzucić ffp? Mi po reboocie nic nie wczytuje, telnet nie działa i nie potrafię się do niego dostać. Pobrałem paczkę i wrzuciłem na sformatowanego pen-a (fat) jedna partycja i nic. nie ma nawet pliku z logiem... Sad
 
Nepcior

Cytat

Udało się komuś wrzucić ffp? Mi po reboocie nic nie wczytuje, telnet nie działa i nie potrafię się do niego dostać.
A ma NSA dostęp do sieci w trakcie startu? U mnie przepartycjonowuje sticka, niby wszystko gra, ale telneta też nie uruchamia. Nawet po zalecanych 30 minutach.
Pozdro,
Nepcior the Newbie
 
bynio
U mnie poszło bez najmniejszego problemu wersja 0.7. Telnet odpalał po ok 4 minutach od włączenia NSA. Stick 1GB.
 
wojto22
Tak dostęp do internetu jest, pobrałem pliki z: http://downloads.zyxel.nas-central.or...FFP-Stick/ wypakowałem i wrzuciłem na pendrive, włożyłem do nsa i reboot, po restarcie dwa razy widać jakąś akcję na penie (mruga dioda z pendrive) i tyle nie czekałęm 30 minut... może faktycznie powinienem, zaraz sprawdzę ;0
 
Nepcior
Bynio: Ja mam 2GB. I po sticku widać, że coś zadziałało. Ale czemu telnet nie odpala? Będę jeszcze próbował. Może coś spitoliłem? Ale co można spitolić w tak prostym zespole czynności?

Edit:
A jednak można. Już wszystko hula! Grin
Edytowany przez Nepcior dnia 07-03-2012 20:32
Pozdro,
Nepcior the Newbie
 
wojto22
Zmiana pena i czekanie ponad 30 minut nic nie dało, w monitorze sieci na routerze nie widzę aby nsa próbował łączyć się z jakimkolwiek adresem oprócz flickera, testowałem usb z przodu i tyłu. Ma ktoś jakiś pomysł?? Najbardziej boli mnie zarządzanie plikami przy kopiowaniu z zewnętrznego dysku, panel na stronie jest skromnie mówiąc słaby i przydałby się chociaż midnight commander Sad Chyba, że jest jakiś inny sposób o którym nie wiem?
 
kil
Dobra ta z innej beczki
sformatowany na ext4
włożony hdd 2TB ale po inicjacji w NAs widzi tylko 1 TB?

Czy można pobierać torrenty za pomocą linków magnet ???
 
bynio
Plików magnet nie łyka, pisałem o tym wyżej, u mnie bez problemu zobaczył dysk 2TB, tyle że jego "przygotowywanie" w nas-ie trwało chyba z 15 minut. Wsadzałem dysk bez założonych partycji. Co do ffp-sticka, na pewno wszystko zrobione zostało wg instrukcji? Czyli pobranie wersji 0.7, wypakowanie archiwum zip na sticka sformatowanego jako FAT i odpalenie nas-a z podpiętym kablem sieciowym i (dla pewności) uruchomionym dhcp w sieci.
 
wojto22
W opisie nie ma nic o pobieraniu wersji 07 tylko o pobraniu i wypakowaniu na pena tej paczki: http://downloads.zyxel.nas-central.or...FFP-Stick/ i zgodnie z opisem resztę pobierze sam z odpowiedniego źródła, podaj proszę co konkretnie pobrać i skąd, możliwe że coś źle zrozumiałem...
 
bynio
Usb z tyłu też działa bez problemu z FFP.
 
wojto22
Sprawdzałem przód i tył, pendriv-y od 128MB do 4GB oczywiście w FAT16 i nic... może problemem jest wersja softu bo wgrałem 4.40 ale wcześniej nie próbowałem FFP
 
Nepcior

Cytat

może problemem jest wersja softu bo wgrałem 4.40

A widziała pani... Jest to całkiem prawdopodobne. Jeśli tak, to mam nadzieję, że Zyxel tylko zmienił sposób, nie wykastrował możliwość używania ffp.
Pozdro,
Nepcior the Newbie
 
bynio
A co nowego daje 4.40? Możesz zamieścić kilka zrzutów ze stron ogólnej konfiguracji nas-a?
 
niuniek007
Wojto22 skąd pobrałeś firmware 4.40 ? Wcześniej widziałem o nim wzmiankę i szukałem go w necie ale bezskutecznie. Jakie są w nim nowości?
 
bynio
Kto wie jak zresetować tego NSA do ustawień fabrycznych? Problemem jest niedostępność panelu konfiguracyjnego. O ile kilka dni temu jak się bawiłem wszystko było ok, o tyle teraz nie mam jak dobić się na stronę konfiguracyjną. Kilka dni w ogóle tam nie zaglądałem bo filmy dostępne były i jako tak działało. Dziś potrzebowałem odpalić ftp i kicha. Naciskałem reset na 15s, nsa się zrestartował, widzę domyślne udziały, mediaportal (chyba) skanuje pliki na dysku a dostępu do web configu nadal nie mam

EDIT: Pomogło usunięcie katalogu .zyxel z HDD - odpalił się na ustawieniach domyślnych. Ale bez ffp to chyba zostałoby jedynie wyciągnięcie dysku i zrobienie tego w innym komputerze z linuksem....
Edytowany przez bynio dnia 09-03-2012 12:57
 
niuniek007
Shibby rozgryzłeś co z tymi transferami? Ja mam bardzo podobne do twoich, po sambie i ftp. Coś chyba jest nie tak. Dziwne... Iomega chodzi szybciej.
 
kertis

Cytat

bynio napisał(a):

Kto wie jak zresetować tego NSA do ustawień fabrycznych?


Jest w instrukcji, przytrzymujesz jak dobrze pamiętam reset do 2 albo 3 piknięć (powyżej 10 sekund).
 
shibby
niuniek tego zyxela miałem jeden dzień a ze nadazyla sie okaza go sprzedac to to zrobiłem.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 22

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,377,694 unikalnych wizyt