19 Maja 2024 10:47:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.222.237.114
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
bynio
A mnie się nadal wydaje że masz jakiegoś robaka w swojej sieci. Czym sprawdzałeś komputery ew. jaki antywirus używasz?
 
andrzej2212

Cytat

bynio napisał(a):

A mnie się nadal wydaje że masz jakiegoś robaka w swojej sieci. Czym sprawdzałeś komputery ew. jaki antywirus używasz?


KIS. Poza tym zabrałem dzisiaj do pracy NSA i to samo. Exeki tylko z Internet Explorera się uruchamiają. Zaktualizowałem nawet soft na 4.50 i ciągle to samo.
No i ten brak możliwości usunięcia tych plików. Może mam coś źle ustawione, ale po aktualizacji softu i resecie nic nie zmieniałem (jest na fabrycznych). Może chodzi o to, że za duży dysk (WD 2 TB)?
Najbardziej mi zależy na uruchomieniu iSCSI. Czy ktoś mógłby sprawdzić, czy u siebie uruchomi?
Robię to tak: Panel ster./narz. admin./inicjator iSCSI/odnajdowanie/odnajdź portal - wbijam ip 192.168.1.66 zostawiam port 3260 (choć próbowałem też 8280) i błąd połączenia.
 
bynio
No to wygląda na to że Twój egzemplarz jest jakiś felerny choć osobiście raczej w to nie wierzę. Ten nas działa "od strzała". A co do iscsi to ciekaw jestem gdzie wyczytałeś że ten sprzęt to obsługuje?

A tak w ogóle to jak zresetowałeś tego nas-a do ustawień fabrycznych? Mnie się nie udało inaczej niż przez usunięcie folderu .zyxel z hdd, tyle że nie da się tego zrobić inaczej niż przez ffp czy podpięcie do innego kompa. Sposób z przyciskiem reset nie działa tak jakby można sobie tego życzyć. Ot taka "uroda" tego sprzętu.
 
andrzej2212
No właśnie resetowałem przyciskiem. Przytrzymałem go bardzo długo - aż piknął drugi raz, po czym zapikał 2 razy, pogubił hasło, godzinę, więc myślałem, że się zresetował.
W felerność też nie wierzę, raczej obstawiam jakiś swój błąd. co iSCSI, to wyczytałem tutaj:

Cytat

majkel152 napisał(a):

jako że też potrzebuję coś takiego zrobić, poszukałem po necie i do tego celu potrzebuję iscsi , dzięi temu można podmapować dyski które są traktowane jak fizycznie podpięte do komputera, przez co można instalowac gry , programy itp, można go dowolnie sformatować a także zaszyfrować truecryptem. powinny być i do tego paczki pod arma skoro we większości gotowców są z miejsca w sofcie


więc się zainteresowałem tematem, i dlatego proszę, aby ktoś sprawdził, ewentualnie podpowiedział, czy się da, czy nie, bo brandzluję się z tym już kilka dni i coraz większa frustracja.
Zaczynam żałować, że nie postawiłem serwera na Windzie.
 
majkel152
ja jeszcze nie ruszyłem z instalacją iscsi ale sprawdziłem u siebie na dyskach z partycjami ntfs podmontowane i udostępnione mam kilka gier i tez instalki i każdą mogę uruchomić dwuklikiem lub otwórz , jak chcesz poeksperymentowac na gotowcu to odpal freenasa/omv na wirtualce
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
andrzej2212
A jest gdzieś taki gotowiec .bin, że zainstaluję to tak jak soft, bo w Linuxie cienki jestem jak żebro bakteriiSmile.
To by mi pasowało, partycje NTFS. Możesz napisać jak to zrobić?

Załączę jeszcze link do obrazu jak to wygląda z poziomu NSA:
http://imageshack.us/photo/my-images/577/86912649.jpg/

A tutaj mam niepokojący komunikat, ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie:
http://imageshack.us/photo/my-images/137/10844909.jpg/
 
bynio
Jeden obraz wyjaśnia więcej niż tysiąc słów.... A jak Ty się do tych plików "dobierasz"? Przecież pisaliśmy wszyscy o podmapowanym dysku, o wchodzeniu w zasoby po ip a Ty nadal wchodzisz przez menedżera www - w takim przypadku normalnym jest zachowanie o którym piszesz. Cały czas sądziłem że wchodzisz przez exploratora windows w sposób typu \\192.168.1.66, i tu zmodyfikowane menu wskazywałoby na robactwo w systemie.
 
andrzej2212

Cytat

bynio napisał(a):

Jeden obraz wyjaśnia więcej niż tysiąc słów.... A jak Ty się do tych plików "dobierasz"? Przecież pisaliśmy wszyscy o podmapowanym dysku, o wchodzeniu w zasoby po ip a Ty nadal wchodzisz przez menedżera www - w takim przypadku normalnym jest zachowanie o którym piszesz. Cały czas sądziłem że wchodzisz przez exploratora windows w sposób typu \\192.168.1.66, i tu zmodyfikowane menu wskazywałoby na robactwo w systemie.


We wcześniejszych postach pisałem, że nie ma znaczenia, czy wchodzę przez menu NSA, czy przez podmapowany dysk, czy przez sieć, to menu wygląda tak samo (jest tylko opcja "otwórz", która nie pozwala na uruchomienie tylko kopiowanie i zapis na dysk)
http://imageshack.us/f/100/64345380.jpg/

Co do zawirusowania, to wykluczam, bo podłączałem tego nsa pod router w innym miejscu i wchodziłem z obcego pc - efekt taki sam.
Nie szukam sobie sam problemów z głupim serwerem, one u mnie występują.
Czy jest możliwość zainstalowania na tym zwykłego systemu, najlepiej jakaś odchudzona wersja XP, bądź jakiegoś gotowca Linuxa bez udziwnień? Nie potrzebne mi żadne samby i inne udoskonalenia. Potrzebuję mieć dysk sieciowy, będący magazynem dla HTPC z XBMC zarządzającym zasobami.
 
majkel152
jaki masz typ partycji sformatowanej ? ntfs? ext4? może to kwestia uprawnien do uruchamiania pliku ?> daj chown na siebie i chmod 777 i powinno działac jesli ext ,
ja mam i ext4 i ntfs i wszystko działa, jak skopiowałem gry to i one też działają,
http://i.imgur.com/eQiYz.jpg
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
andrzej2212
@maxikaaz sformatowałem dysk PC-tem, następnie powtórnie do NSA, które sformatowało sobie go po swojemu, następnie ustawiłem statyczne IP (wcześniej było dynamiczne) i... o dziwo działa. Podmapowałem poszczególne katalogi ("admin" na razie nie chce się podmapować, coś z uprawnieniami).

Cytat

maxikaaz napisał(a):
[...]Jeśli chodzi Ci o taką prostą funkcjonalność, to mocno przestrzeliłeś kupując NSA310.


Kupiłem go, bo stwierdziłem, że to najtańsze rozwiązanie dla moich potrzebSmile

Cytat

maxikaaz napisał(a):

[...]Na Twoim miejscu pokusiłbym się o format dysku z NSA gdzieś na zewnątrz, reset NSA do ustawień defaultowych, i rozpoczęcie przygody na nowo.
Tak chyba będzie najmniej stresująco...


Masz rację, to było "najmniej stresujące" rozwiązanieWink. Dzięki.

Cytat

majkel152 napisał(a):

jaki masz typ partycji sformatowanej ? ntfs? ext4? może to kwestia uprawnien do uruchamiania pliku ?> daj chown na siebie i chmod 777 i powinno działac jesli ext ,
ja mam i ext4 i ntfs i wszystko działa, jak skopiowałem gry to i one też działają,
http://i.imgur.com/eQiYz.jpg


To na dysku wewnętrznym można zastosować partycję NTFS? Sorki za lamerskie pytania, ale nigdy nie walczyłem z tego typu sprzętem.
 
bynio
Hmm, no dobrze, dajesz "Otwórz" i co się dzieje? Dla systemu ten exec jest traktowany jak każdy inny na dysku więc dlaczego miałby się nie uruchamiać? Jak Ci teraz nie działają exeki to nie zadziałają jak i inny system na tym nasie postawisz. Zrób test - udostępnij folder na innym kompie w sieci i spróbuj z niego odpalić jakiegoś exeka. Przekonamy się wówczas o "sprawności" systemów w Twojej sieci, bo nadal uważam że problemem nie jest ten nas. Może antywirus blokuje wykonywanie exeków ze zdalnych lokalizacji?

Na zewn. dysku bez problemu można korzystać z ntfs.
 
werona
widzę,że odwiedzający ten temat dzielą się na tych którzy mają Linux a w "małym paluszku" i takich jak ja czyli "ciemnych jak tabaka w rogu"...
do tych zaawansowanych mam prośbę...aby dotrzeć z poradą do Nas (tych drugich) trzeba bardzo łopatologicznie potraktować problem...bo stwierdzenie:
========================================================...."Gotowiec" linuksowy - masz przecież Debiana i Archa, linuksy bez udziwnień..."
======================================================
dokładnie nic nie mówi...:| skoro i tak nie mamy pojęcia jak to zainstalować...
co można dalej z tym zrobić...itp itd...

Ja gubię się w podstawowych rzeczach...nie wiem czy przez USB powinnam mieć dostęp do dysku np.na plazmie? czy podłączając w ten sam sposób będę miała widoczny dysk pod win 7 x64?
czy to całe USB (tył/przód) w ogóle działa? bo jak podpinam pendraka to dioda USB pali się na czerwono...wygląda tak jakby nie widział pendrive...

sprzęt RESETOWANY (dwa pendraki Kingston 2/4 GB) i nic...
ktoś napisał,że RESET nie działa tak jak powinien,że trzeba usunąć plik systemowy ręcznie ....ale jak,skoro nie mam do tych plików dostępu w "normalny sposób"? nawet z poziomu Total Commandera przez FTP...

i jak postawić na Apache stronkę na tym ustrojstwie? czy jest to możliwe?

pozdrawiam,dziękuję i proszę o wyrozumiałość... blondynka Wink
 
andrzej2212

Cytat

bynio napisał(a):

Hmm, no dobrze, dajesz "Otwórz" i co się dzieje? Dla systemu ten exec jest traktowany jak każdy inny na dysku więc dlaczego miałby się nie uruchamiać? Jak Ci teraz nie działają exeki to nie zadziałają jak i inny system na tym nasie postawisz. Zrób test - udostępnij folder na innym kompie w sieci i spróbuj z niego odpalić jakiegoś exeka. Przekonamy się wówczas o "sprawności" systemów w Twojej sieci, bo nadal uważam że problemem nie jest ten nas. Może antywirus blokuje wykonywanie exeków ze zdalnych lokalizacji?

Na zewn. dysku bez problemu można korzystać z ntfs.


Już mi działają. Nie wiem, czy pomógł format, czy wbicie ip na sztywno, ale już jest OK.
Przedtem po dwukliku, bądź po "otwórz" było coś takiego:

http://imageshack.us/photo/my-images/214/16989928.jpg/

Wszystkie maszyny w sieci "widziały" sieć jako domową, antywira wyłączałem, aby mieć pewność, że on nic nie blokuje, z innego kompa exeki działały, tylko ten nas miał problem. Mam świadomość, że ciężko się doszukać przyczyny, ale ważne, że już zaskoczyłoWink. Sądzę, że był problem z adresami ip (były przydzielane dynamicznie). Dzięki wszystkim za cierpliwość. W razie "W" będę Was dalej nękałGrin
 
drawsko

Cytat

maxikaaz napisał(a):

Wcześniej w tym wątku pisałem, że na openrouter.info jest tutorial dotyczący Archa na NSA310, ktoś inny już na stronie 4 tego wątku wspominał o problemach z instalacją Debiana, i ich rozwiązaniu.
Odwołałem się jedynie do tego, co już było na forum napisane.


jak ktoś ma konto na openrouter.info to niech poprosi o sprawdzenie opisu złącza serial. Mi wychodzi że jest GND|Pusto|RX|TX|VCC
 
gorskit
Witam, jestem nowym posiadaczem nsa310. Kupiłem go w jednym celu. potrzebuje żeby co kilka dni dysk sieciowy wykonywał mi kopie określonego folderu który mam na komputerze. Zgdonie z tym co napisali na stronie zyxel.pl

ZyXEL NSA310 został wyposażony w bogate funkcje ochrony danych i tworzenia kopii zapasowych z komputerów podłączonych do sieci. Wystarczy raz ustawić harmonogram tworzenia kopii zapasowych, aby wszystko odbywało się całkowicie automatycznie.

Niestety jedyne co znajduje w pozycji menu to kopiowanie USB>NSA, oraz robienie kopi katalogów z NAS
pytanie.:
Możecie mnie pokierować jak skonfigurować dysk aby tworzył mi kopie określonego katalogu z komputera?

dzięki za pomoc
 
przemasisko
Zobacz, czy da się na nim zainstalować rsync. Jeśli tak, to później pójdzie z górki.
 
bynio

Cytat

gorskit napisał(a):

Witam, jestem nowym posiadaczem nsa310. Kupiłem go w jednym celu. potrzebuje żeby co kilka dni dysk sieciowy wykonywał mi kopie określonego folderu który mam na komputerze. Zgdonie z tym co napisali na stronie zyxel.pl

ZyXEL NSA310 został wyposażony w bogate funkcje ochrony danych i tworzenia kopii zapasowych z komputerów podłączonych do sieci. Wystarczy raz ustawić harmonogram tworzenia kopii zapasowych, aby wszystko odbywało się całkowicie automatycznie.

Niestety jedyne co znajduje w pozycji menu to kopiowanie USB>NSA, oraz robienie kopi katalogów z NAS
pytanie.:
Możecie mnie pokierować jak skonfigurować dysk aby tworzył mi kopie określonego katalogu z komputera?

dzięki za pomoc


Te "bogate funkcje" to ściema marketingowa, soft jest cieniutki i brak w nim co najmniej połowy opcji dla uzyskania funkcjonalności o której piszą w reklamach. Pozostaje Ci albo instalacja ffp, albo (lepiej) ustawienie backupu na komputerze na dysk sieciowy którym będzie nsa. Ja korzystam z Cobian Backup, ale równie dobrze nada się narzędzie "Kopia zapasowa" wbudowana w system.
 
gorskit
i tak zrobię, chciałem tylko uniknąć obciążenia komputera
 
majkel152
ja ustawiłem w 7 żeby mi konkretne foldery backupował na sambę, ma swoją konto z hasłem więc i trwa parę minut zrzut kilka gb więc strasznego obciążenia niema i nawet ten zyxel da sobie z tym radę lajtowo
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
drewski
a czy ktoś ogarnął temat z napisami dlaczego niektóre działają a niektóre nie na sofcie 4.50?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,107,012 unikalnych wizyt