07 Maja 2024 07:15:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.18.220.243
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
kertis

Cytat

majkel152 napisał(a):

przeczytałem jeszcze raz cały temat ale nikt nie wspominał o konsumpcji energii, badał ktoś ?


Ja badałem, nie pamiętam już dokładnie, bo NASa nie mam, ale z działającym dyskiem WD Green 500GB brał coś koło 18W.
Netgear WNDR3700 v2 Gargoyle
 
bynio

Cytat

krzychukr napisał(a):

Witam wszystkich
Czy istnieje jakaś możliwość ograniczenia praw do "tylko do odczytu" dla ftp? Chodzi o to, że chcę mieć dostęp do danych z zewnątrz, ale boje się dawać możliwość modyfikacji plików przez ftp (ze względów bezpieczeństwa). W poprzednim urządzeniu (asmax nas) była możliwość tworzenia innych użytkowników z innymi prawami dostępu dla samby i dla ftp, czy tu też można to jakoś zrealizować? Bo z tego co widzę, dany użytkownik ma te same prawa przez smb i ftp...


Tworzysz zasób w menu Udziały, robisz właścicielem udziału usera który ma mieć dostęp przez ftp i ustawiasz "tylko do odczytu", ew zamiast dawać tylko do odczytu daj zaawansowane i tam ustaw sobie userów z full prawami i ograniczonych. Te same uprawnienia są aplikowane i do samby i ftp.

Co do poboru energii: W IDLE 9W, aktywny 16W. Wszystko z dyskiem Seagate 2TB 5900obr.
Edytowany przez bynio dnia 29-03-2012 12:36
 
Robku
Witam.
Czy ktoś może rozwiązał już problem z serwisem Netloadin? Przy ściąganiu przez pyload jako premium user ściąga parę kilobajtów i to wszystko. Pomimo dodania ostatnio jakiejś łatki dalej jest to samo.
 
krzychukr

Cytat

bynio napisał(a):

Tworzysz zasób w menu Udziały, robisz właścicielem udziału usera który ma mieć dostęp przez ftp i ustawiasz "tylko do odczytu", ew zamiast dawać tylko do odczytu daj zaawansowane i tam ustaw sobie userów z full prawami i ograniczonych. Te same uprawnienia są aplikowane i do samby i ftp.


Chodzi o coś innego, żeby przez ftp nikt nie miał praw do zmiany danych, a tylko do odczytu (w razie włamu, żeby mi nie pokasował danych), bo obecnie jak ktoś w jakiś sposób wejdzie w posiadanie mojego hasła, to może mi wszystko wyczyścić...
Najlepiej by było, gdyby użytkownikom można było dawać inne prawa dla smb i ftp, ale to chyba w obecnym sofcie jest niewykonalne bez zagłębiania się w fpp...
 
bynio
A czym jest uprawnienie "Tylko do odczytu"? Bo nie wiem o co innego może Ci chodzić. A jak ktoś zdobędzie Twoje hasło to tak jak wszędzie - będzie mógł zrobić wszystko do czego dany user ma uprawnienia. Dlatego warto mieć skomplikowane hasło i dobrze go strzec Smile
 
krzychukr
No tak, ale gdyby użytkownicy mieli inne prawa przez smb i ftp, to nie było by niebezpieczeństwa utraty danych, bo po prostu nie istniał by użytkownik ftp z prawami zapisu, a tak taki musi istnieć, by mieć dostęp przez smb....
 
rogalix
Witam!

W związku z tym, iż udało mi się uruchomić Minidlna 1.1.0 , transmission 2.42 i midnight commandera 4.8.1 (który poprawnie widzi duże pliki) na NSA-310 z fw 4.40 i ffp stickiem 0.7/arm poniżej zamieszczam skrypt instalujący ww programy.


#!/bin/sh

# Instalacja minidlna i zaleznosci

#wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz
#funpkg -i minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz
#zmiana na inna wersje minidlna - z poprawnie dzialajacym inotify
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/minidlna-1.0.22-arm-1.txz
funpkg -i minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz

wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/libjpeg-8c-arm-1.txz
funpkg -i libjpeg-8c-arm-1.txz
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz
funpkg -i libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz
wget http://inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/sqlite-3.7.9-arm-1.txz
funpkg -i sqlite-3.7.9-arm-1.txz
wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/libexif-0.6.20-arm-1.txz
funpkg -i libexif-0.6.20-arm-1.txz

# Instalacja transmission i zaleznosci

wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/Transmission-2.42-arm-1.txz
funpkg -i Transmission-2.42-arm-1.txz
wget http://inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/curl-7.21.4-arm-1.txz
funpkg -i curl-7.21.4-arm-1.txz

# Instalacja midnight commander i zaleznosci

wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/mc-4.8.1-arm-0.txz
funpkg -i mc-4.8.1-arm-0.txz
wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/glib2-2.30.2-arm-0.txz
funpkg -i glib2-2.30.2-arm-0.txz


Oczywiście trzeba później minidlna i transmission dokonfigurować.

-----
EDIT: trzeba instalowac wersje tą z nazwą 1.0.22 (choc bedzie raportowac wersje 1.1.0 )- dziala wtedy inotify poprawnie
Edytowany przez rogalix dnia 30-03-2012 12:18
 
andrzej2212
Witam wszystkich.
Panowie, właśnie czaję się na zyxel nsa-310. Nie wiecie, czy serwer wydruku zadziała z urządzeniem wielofunkcyjnym Brother? (w liście zgodnych drukarek nie figuruje).
 
shibby
napewno nie zadziala skaner. Drukarka moze dzialac.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
bynio
Dział może nieodpowiedni, ale są tu osoby zainteresowane zakupem nsa310. Dlatego chciałem skorzystać z okazji i zaoferować swój egzemplarz do odsprzedaży. Data zakupu - 1 marca, jest wypełniona gwarancja z paragonem. Dodatkowo NAS ma doklejony na specjalnej paście termoprzewodzącej dodatkowy radiator na procesorze (malutki, nie jest ciężki zatem nie ma szans aby odpadł, niemniej jednak procesor podczas pracy ma temperaturę ok 42-43 vs 45-46 stopni bez radiatora, podczas gdy dysk ma 40). Stan - jak nowy - zainstalowałem w nim dysk i postawiłem na półce. pudełko i wszystkie inne akcesoria w komplecie.

Zapłaciłem za niego 198 zł, tyle też bym chciał odebrać, z tym że pokrywam koszty wysyłki priorytetowej. Można przez allegro, to nie problem, ale będzie kilka zł więcej ze względu na prowizje allegro.

Sprzedaję bo osobiście jestem rozczarowany jego możliwościami, niemniej jednak sprzęt zbiera pozytywne opinie więc przyszły nabywca powinien być zadowolony.

Jako gratis dodam sticka 1GB z zainstalowanym i działającym ffp Smile
 
andrzej2212

Cytat

shibby napisał(a):

napewno nie zadziala skaner. Drukarka moze dzialac.


Na skanerze mi nie zależy, to zawsze mogę lokalnie zapalić. A czy odczyt po LAN nie sprawia trudności w materiałach Full HD? Wiecie, specyfikacja swoje, a życie swoje.
 
drawsko

Cytat

bynio napisał(a):

Dział może nieodpowiedni, ale są tu osoby zainteresowane zakupem nsa310. Dlatego chciałem skorzystać z okazji i zaoferować swój egzemplarz do odsprzedaży. Data zakupu - 1 marca, jest wypełniona gwarancja z paragonem. Dodatkowo NAS ma doklejony na specjalnej paście termoprzewodzącej dodatkowy radiator na procesorze (malutki, nie jest ciężki zatem nie ma szans aby odpadł, niemniej jednak procesor podczas pracy ma temperaturę ok 42-43 vs 45-46 stopni bez radiatora, podczas gdy dysk ma 40). Stan - jak nowy - zainstalowałem w nim dysk i postawiłem na półce. pudełko i wszystkie inne akcesoria w komplecie.

Zapłaciłem za niego 198 zł, tyle też bym chciał odebrać, z tym że pokrywam koszty wysyłki priorytetowej. Można przez allegro, to nie problem, ale będzie kilka zł więcej ze względu na prowizje allegro.

Sprzedaję bo osobiście jestem rozczarowany jego możliwościami, niemniej jednak sprzęt zbiera pozytywne opinie więc przyszły nabywca powinien być zadowolony.

Jako gratis dodam sticka 1GB z zainstalowanym i działającym ffp Smile


Na aledrogo są fabrycznie zapakowane poniżej 170 zł z przesyłką. A zawsze mnożna trafić na odbiór osobisty. Przy okazji zapodaj foty tego chłodzenia.


Połączony z 30 marzec 2012 22:01:58:

Cytat

andrzej2212 napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

napewno nie zadziala skaner. Drukarka moze dzialac.


Na skanerze mi nie zależy, to zawsze mogę lokalnie zapalić. A czy odczyt po LAN nie sprawia trudności w materiałach Full HD? Wiecie, specyfikacja swoje, a życie swoje.


U mnie zero problemów z full hd (WD tv live + nsa310). Materiały udostępniane po sambie, wspomnę tylko że WD tv live ma kartę 100Mb więc nsa310 raczej wąskim gardłem przy full hd nie będzie.
Transfery osiągane po sambie na 1000Mb łączu podawałem w którymś poscie w tym temacie. Da się nim obsłużyć kilka urządzeń pobierających materiały 1080p.
Edytowany przez drawsko dnia 30-03-2012 22:05
 
bynio

Cytat

drawsko napisał(a):

Na aledrogo są fabrycznie zapakowane poniżej 170 zł z przesyłką. A zawsze mnożna trafić na odbiór osobisty. Przy okazji zapodaj foty tego chłodzenia.


O widzisz, nie sprawdzałem nawet. Trudno, najwyżej będę się z nim dalej męczył. Tak swoją drogą - to chyba świadczy o "jakości" sprzętu skoro cena tak szybko spada.
A chłodzenie to radiator na pamięci ram, Jego wielkość jest nieco mniejsza od chipa, nakrywa metalową, szlifowaną część chipa, wysokość to ok 8mm. Pasta to specjalna do montowania radiatorów na scalaki w sprzęcie estradowym.
 
ZzackK
Raczej wszyscy sprzedawcy kupują na potęgę wersję z twardym dyskiem aby go wyciągnąć Wink
 
rogalix
"Jakość" sprzętu jest adekwatna do ceny, to że tanieje to wynika włąśnie z opinii że bywają problemy, wydajność komuś nie odpowiada itp. Wsparcie dla tego sprzętu od zyxela jest marne - na forum zyxelforum.de można troche sie dowiedzieć o planach rozwoju firmware - ale terminy są przekładane miesiącami. A co najważniejsze - sprzęt fabrycznie jest zamknięty - trzeba kombinować żeby ominąć bariery producenta - i stąd bierze się niższa popularność i cena. Sytuacja odwrotna jest w przypadku synology. Jestem skłonny stwierdzić że za cenę <200 zł (porównywalny synology jest droższy ponad 2x) otrzymujemy to za co płacimy - a po odblokowaniu urządzenia dodatkowe funkcjonalności w większości wystarczające w domowym zastosowaniu (minidlna, transmission, vhosty w apache czy też inny serwer www, ftp itp itd).

Połączony z 31 marzec 2012 10:47:24:

Cytat

ZzackK napisał(a):

Raczej wszyscy sprzedawcy kupują na potęgę wersję z twardym dyskiem aby go wyciągnąć Wink



A to włąśnie się zgadza. Kumpel kupił z naklejką w miejscu informacji o dysku 500GB że urządzenie nie zawiera dysku - naklejka zrobiona w sposób chałupniczy.
Edytowany przez rogalix dnia 31-03-2012 10:47
 
ZzackK
Mam również naklejkę na 500GB jak kiedyś ze spożywczego plus jedna śrubka Wink
 
rogalix

Cytat

ZzackK napisał(a):

Mam również naklejkę na 500GB jak kiedyś ze spożywczego plus jedna śrubka Wink


Śrubka to pozostałość po wykręceniu dysku przez sprzedawce Smile Ja miałem wersję z dyskiem 500GB, który poszedł do innego NSA210 i miałem problem z wyjęciem dysku. O ile w nsa 210 dysk był wsuwany do obudowy i nijak nie mocowany na sztywno , tak w nsa310 z dyskiem 500GB dysk był przykręcony wewnątrz.
 
bynio
Jeśli wierzyć w to http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=19&t=1581&start=0 to wkrótce zyxel powinien co nieco udostępnić ze źródeł i może w końcu coś ruszy w temacie alternatyw firmware.

Połączony z 03 kwiecień 2012 11:57:31:
Jeżeli kogoś by interesowała zamiana za moją dopłatą (do 100pln) tej obudowy NAS na jakąś płytę itx z dwurdzeniowym cpu, sata i poborze mocy nie większym niż 20W to również byłbym zainteresowany.
Edytowany przez bynio dnia 03-04-2012 11:57
 
antek_w
Czu ma ktoś może namiar na minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz, Bo strona http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz się nie zgłasza.
 
shibby
to chyba awaria calego is-a-geek bo strona victeka tez padla.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,611,507 unikalnych wizyt