01 Maja 2024 13:47:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.222.111.24
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
bynio
Eee, markowa obudowa z demontażu z zasilaczem całkiem przyjemna kosztuje poniżej 50zł z przesyłką. Ram to obecnie grosze 30-40 zł za 1GB, płyta - no właśnie to najdroższy element. Ale do 300 zł jakby wyszło to byłoby fajnie... Warunek - nie musi być itx, musi być maksymalnie energooszczędne przy akceptowalnej wydajności i złączami sata.
Edytowany przez bynio dnia 11-03-2012 13:18
 
majkel152
asrock z d410 i 1gb ramu poszedł za 170 na allegro , do tego paczka z psu za 30zł i masz nasa jak trzeba, dla kogoś komu wystarcza 1 dysk bo tam niewiele korzysta to ten zyxel jak znalazł rozwiązanie, ja mam 4 dyski już i ten zyxel to za mało,teraz to też już ten atom to mało i testuje płytkę na g31 i celka e3400.
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
fush83
Witam
Mam pytanie jak na tym nsa uruchomić minidlna ?. Uruchomiłem FFP 07 ale nie wiem co dalej
 
bynio
http://forum.dsmg600.info/viewtopic.php?id=5999&p=1 tu masz dyskusję o minidlna dla ffp. Ja nie używam, nie potrzebuję więc nie wiem jak to konkretnie pchnąć aby zadziałało. Ale ludzie piszą że działa.

O, a tu gotowa paczka dla 0.7 http://www.wupload.com/file/2668875337/minidlna-cvs20120228-arm-0.txz znaleziona tu http://forum.dsmg600.info/viewtopic.php?id=7008
 
mosao
Stabilna samba

Zwróciłem uwagę, że oryginalny firmware ma wbudowany driver do sieciówki mv643xx marvella.. czyli mamy aktywną kartę bez fizycznego portu. Robiłem z 2 miesiące temu testy samby na 2.6.38 i wszystko chodziło ok - wczoraj skojarzyłem te fakty, przekompilowałem stare jajko i wszystko chodzi ok.

Mam do Was prośbę.. czy byłby ktoś chętny na rekompilację jądra z wbudowanym driverem (lub modułem) mv643xx_eth w jądrze starszym niż 3.2? W nowym jajku moduł nie wykrywa sprzętu i może to ma związek z sambą?
 
Polikon
Witam wszystkich.
Niedawno trafiłem na opis NSA310 i od razu przypadła mi do gustu funkcja pobierania torrentów. A że syn tygodniami coś pobiera to sporo zaoszczędzę jak jego szafa nie będzie pracowała non stopSmile. Więc kupiłem ten sprzęcik.
Ale nie wiem, dlaczego jak ustawiam normalne konto użytkownika to po zalogowaniu nie ma możliwości wejścia do strefy aplikacji. Tylko logując się, jako administrator ta strefa jest dostępna.
Więc mam pytanie, czy ja coś źle robię czy to jakaś gafa w tym oprogramowaniu.
 
rogalix
Kilka nowych spostrzeżeń dotyczących NSA-310:

1. Nowy firmware za wiele nie psuje, a to co dodane jest czyli dropbox i timemachine budzi wątpliwości. Nowy fw wnosi zmiany w korzystaniu z ffp - trzeba użyć jednej z nowszych wersji beta.
2. Jeśli już się uda uruchomić ffp to pozostaje walka z pakietami - póki co lepszym wydaje się rozwiązanieu z wymuszeniem wersji 0.5 - można wtedy skorzystać ze sprawdzonych paczek np. minidlna 1.0.23 (działa inotify) i transmission 2.50.
3. Jeśli ktokolwiek walczył ze zmianą konfiguracji apache na urządzeniach zyxela - to kolejna zmiana jest w stosunku do fw 4.22 - i metodą prób i błędów można uzyskać wirtualne hosty i uruchomić np. galerię ( polecam piwigo ze względu na pełny zdalny upload - wraz z miniaturami wygenerowanymi na PC).
4. Dropbox - wydaje się porażką na całej linii - najpierw trzeba powiązać nsa z dropbox - trzeba mieć dostęp do shella i odczytać plik autoryzacyjny z linkiem. A później rozczarowanie - działa to na zasadzie przenoszenia plików z dropboxa z kalalogu Drop2NAS na katalog /i-data/md0/admin/Dropbox/FromDropbox ... i tyle .
5. Transmission działa Smile
6. Pyload ma problem z netload.in


Pozdro
 
majkel152
netload ostatnio coś działa z serwerami i hostingiem, jest patch do pyload'a i netload.in
http://forum.pyload.org/viewtopic.php...=12&t=1361
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
rogalix
Ten patch już pyload sam sobie aplikuje (cały pyload przeinstalowałem i ten patch już jest zaciągnięty) . Niestety problem nadal występuje - choć innego rodzaju - wskazuje że linki mają wielkość 0B.
 
majkel152
słuszna racja, tak się działo wczoraj, albo ściągły się pliki z 0B albo 32kB albo pokazywał ze premium nieważne , ja usunąłem dane konta, dodałem od nowa i działa ok , zobacz w logi co konkretnie się dzieje
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
rogalix
Test sprzed chwili :

Konto ważne

log :


303   21.03.2012 13:25:23   INFO    Added package tteess containing 1 links
304   21.03.2012 13:25:25   INFO    Download starts: City.Island.2009.PL.part1.rar
305   21.03.2012 13:25:26   INFO    Download finished: City.Island.2009.PL.part1.rar
306   21.03.2012 13:25:26   INFO    Package finished: tteess
307   21.03.2012 13:25:26   INFO    ExtractArchive: Package tteess queued for later extracting
308   21.03.2012 13:25:26   INFO    ExtractArchive: Check package tteess
309   21.03.2012 13:25:26   INFO    ExtractArchive: City.Island.2009.PL.part1.rar | Extract to /i-data/md0/download/pyload/
310   21.03.2012 13:25:26   ERROR    ExtractArchive: City.Island.2009.PL.part1.rar | Archive Error | Empty Archive


Plik pobrany ma ok 22kB - kod html stronki pobierania
 
ZzackK
W KRK mają wiosenną promocję i na głównej (http://bitcomputer.pl/) wisi:
ZYXELL NSA310 STORAGE 1 SATA OBUDOWA HDD 139zł
 
mosao
A w szczegółach.. 185pln + przesyłka
 
ZzackK
Kliknij w inne produkty też mają inną cenę (poklikaj po linksysach) Jak masz wątpliwości zadzwoń jutro.

Cytat


Ceny promocyjne obowiązują klientów detalicznych firmy bitcomputer.
Oferta jest ważna do odwołania lub wyczerpania zapasów magazynowych.
Z promocji wyłączone są zakupy Hurtowe.

CENY OBOWIĄZUJĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZY PŁATNOŚCI GOTÓWKĄ.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZYCH SKLEPÓW
 
jack78
Czyli jedna wielka ściema i oszustwo.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
bynio
Ffp działa bez problemu z fw4.40. Problem jest z jakąś sumą kontrolną jednego z plików instalki ffp. Znalazłem na jakimś forum sposób ponownego wyliczenia sumy kontrolnej i całe ffp działające na 4.22 działa bezproblemowo na 4.40. Nic nie musiałem reinstalować ani rekonfigurować.

A konkretnie tu http://forum.nas-central.org/viewtopic.php?f=249&t=5547&start=15
Edytowany przez bynio dnia 23-03-2012 12:22
 
Bartekkk
Witam, czy możliwe będzie uruchomienie servera TS3 na tym NAS'ie?
 
krzychukr
Witam wszystkich
Czy istnieje jakaś możliwość ograniczenia praw do "tylko do odczytu" dla ftp? Chodzi o to, że chcę mieć dostęp do danych z zewnątrz, ale boje się dawać możliwość modyfikacji plików przez ftp (ze względów bezpieczeństwa). W poprzednim urządzeniu (asmax nas) była możliwość tworzenia innych użytkowników z innymi prawami dostępu dla samby i dla ftp, czy tu też można to jakoś zrealizować? Bo z tego co widzę, dany użytkownik ma te same prawa przez smb i ftp...
 
majkel152
przeczytałem jeszcze raz cały temat ale nikt nie wspominał o konsumpcji energii, badał ktoś ? potrzebuję kupić gotowca do rodziców na galerię zdjęć, jakieś filmy z dlna i jakiś vpn a ten by spełniał te wszystkie założenia
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
krzychukr
@maxikaaz dzięki za radę, nie jestem za bardzo linuksowy, ale może będzie trzeba się wgryźć w temat...
Kolejne zagadnienie: udało mi się podłączyć urządzenie wielofunkcyjne HP PSC1315 i drukarka działa, ale nie widzi skanera... Zna ktoś rozwiązanie?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 49

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,495,835 unikalnych wizyt