27 Kwietnia 2024 09:14:17
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.140.185.123
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Skladka na nowy router dla Mr Shibby
zilog
Pewnie, że tak nie myślę dlatego też dałem uśmieszki . To była raczej forma podkreślenia, że graficzna gwiazdka nie jest ważnia szczególnie w przypadkach takich użytkowników forum jak @buniaczek Smile.
Edytowany przez zilog dnia 02-02-2012 19:04
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
kille72

Cytat

shibby napisał(a):

Proponowałbym zbierac na 4000. To alternatywa dla E4200.


http://www.maximumpc.com/article/revi...000_review

Slabo wypada radio WNDR4000 w porownaniu do E4200...
 
b3rok

Cytat

buniaczek napisał(a):

Jeśli jakiś ruter został zakupiony za pieniądze składkowe i idzie potem na konkurs to udział w tym konkursie mogą brać udział osoby które partycypowały w składce. Natomiast jeśli ruter został przekazany przez sponsora - konkurs odbywa się na obecnych zasadach.
Oczywiście to tylko moją taka propozycja - pozostawiam administracji do uznania

popieram, będę miał większą szanse, że w końcu coś wygram :))

@shibby - zaczynamy od 0? Czy jakieś drobniaki są uzbierane?
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
kamilj
W takim razie nalezy zrobic jakis sensowny regulamin darowizn oraz termin wplat i mozna dzialac Smile
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
buniaczek
Moim zdaniem trzeba jedynie przemyśleć kwestię czy wplata będzie upoważniać do udziału w najbliższym konkursie/loterii czy np. we wszystkich konkursach do końca roku. No i może minimalną kwotę upoważniającą do tego (żeby reguły tutaj też były jasne) Smile

@zilog, @yarrin - spokojnie bo popadnę w samouwielbienie Pfft - żart oczywiście.
A tak swoją drogą to żaden ze mnie stary user (dużo mi jeszcze do takich brakuje)
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
kille72

Cytat

buniaczek napisał(a):

Moim zdaniem trzeba jedynie przemyśleć kwestię czy wplata będzie upoważniać do udziału w najbliższym konkursie/loterii czy np. we wszystkich konkursach do końca roku. No i może minimalną kwotę upoważniającą do tego (żeby reguły tutaj też były jasne) Smile


Zgadzam sie z Toba. Wiec prosimy o propozycje od was.

Z Shibbym doszlismy do wniosku ze pierwszy router ktory kupimy bedzie WNR3500Lv2, trzeba dopracowac soft na nim a Shibby juz oddal ten router. Co wy na to? 259 zl + wysylka. Po testach zostanie wylosowany zwyciezca tego routera z tych ktorzy sponsoruja OL.

Skladka na rok chyba lepsza niz przed kazdym zakupem, ma to plusy i minusy oczywiscie. Wiec minimalna skladka za 2012 ile myslicie ma wynosic? np. 30 zl x 30 osob = 900 zl, myslicie ze dalo by rade czy tak jak pisze House, wplaci 5-10 osob?

Kazdy nick ktory wplacil skladke za 2012 dostanie znaczek przy nicku.
 
zilog
Trzeba ustalić jedną konkretną kwotę upoważniającą do udziału w jednym konkursie/loterii. Jej wielokrotność przechodziła by na następne. Musi być to proste i przejrzyste.
@buniaczek -to była okazja (bo o tym rzadko się wspomina) by dowartościować, grupę osób która robi świetną robotę na forum.
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
shibby

Cytat

Z Shibbym doszlismy do wniosku ze pierwszy router ktory kupimy bedzie WNR3500Lv2, trzeba dopracowac soft na nim a Shibby juz oddal ten router.


racja. Soft na ten router ma parę niedociągnięć. Ponadto jest w prosty sposob ratowalny w razie uwalenia. Trzeba dobracowac na nim soft bo router z racji swoich mozliwosci i ceny napewno bedzie polecany innym.

wplacac mozna/trzeba. Moze nazbieramy na rt-n66u Grin pozniej jakis mega konkretny konkurs dla wplacających.

Gwiazdka za wplatę na rok to fqajny pomysl. Nalezaloby w takim wypadku wykasowac wszystkim gwiazdki i dodac tylko tym co wplacili w tym roku.

Cytat

Moim zdaniem trzeba jedynie przemyśleć kwestię czy wplata będzie upoważniać do udziału w najbliższym konkursie/loterii czy np. we wszystkich konkursach do końca roku. No i może minimalną kwotę upoważniającą do tego (żeby reguły tutaj też były jasne)


popieram. Trzeba to jasno ustalić.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek
@zilog: Miło słyszeć że tak uważasz. Dzięki! Smile

A więc @shibby masz jakieś propozycje odnośnie wstępnego kształtu takich zasad? Smile

Mi osobiście wydaje się że dotowanie roczne ma sens (każdy chętniej wpłacić kilka złotówek bo ma większą szanse), można wtedy odkładać kasę na zakup czegoś konkretnego lub czekać aż coś się pojawi ciekawego na rynku. Natomiast zbieranie na konkretny sprzęt (czyli dotacja pod konkretny konkurs) może nie wypalić ze względu na to iż w danym momencie nie będzie zbyt wielu chętnych na dokładanie się (bo np: nie są danym ruterem zainteresowani, aktualnie nie mają kasy, szanse są mniejsze itp itd).
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
bychol
gdzie można dokonać wpłaty, tylko playpal czy na nr konta też można ??
 
shibby
zrobilem wlasnie porządki w gwiazdkach. Gwiazdy nadane mają osoby które wsparły portal darowizną bądź sprzętem w 2012 roku.

Co do skladek to rowniez jestem za rocną skladką. Pamietajmy ze dla mnie to tez problem weryfikowac dotujacych Wink Pamiętajmy też ze z dotacji opłacany jest tez portal. Na chwile obecna mamty spokój z platnosciami ale na jesien bedzie trzeba hosting opłacic. Tak wiec zebranymi pieniazkami musze troche dysponowac tak by na jesien nie bylo problemow Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kamilj
Więc może warto już część pieniędzy jak pojawia sie wpłaty zarezerwować na poczet następnej opłaty za hosting i domenę?
Po odliczeniu zobaczymy ile pieniędzy zostanie i wtedy można zakupić jakiś sprzęt do testów.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
kille72

Cytat

domena opłacona do: 2013-03-02 (394 dni)
hosting opłacony do: 2012-11-03


Shibby, ile musimy odlozyc na ten hosting do listopada? Ile mamy w kasie OL na dzien dzisiejszy?
 
shibby
hosting kosztuje 234zł/rok

w kasie jest na chwile obecną: 339,81zł.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kille72

Cytat

shibby napisał(a):

hosting kosztuje 234zł/rok

w kasie jest na chwile obecną: 339,81zł.


Ok. Czyli po oplaceniu hostingu zostaje nam ok 100 zl. Brakuje 170 zl do WNR3500Lv2. Skladka roczna 30 zl, moze byc? Panowie, prosimy o dotacje Smile Czym wiecej osob wplaci tym wiecej sprzetu sie kupi + doda wsparcie Tomato i wylosuje go pozniej jako nagrody dla sponsorow Smile Wow, jakie to pozytywne sponsorowac OL Smile

Shibby , a ile kosztuje domena na rok?
 
shibby
domena jest do marca 2013 wiec kupa czasu Smile ale skoro pytasz to 50zł
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Rawi
Jestem tutaj nowy, ale pomogliscie mi w wyborze ruterka (WNR3500Lv1), Tomato shibbyego smiga az milo, wiec prosze 30zl Smile.
Dziekuje Smile
Edytowany przez Rawi dnia 03-02-2012 22:01
 
koralm
Dajcie nr konta i będzie z głowy. Nie każdy ma kartę kredytowa i nie każdy ma pay pala. Nie będę załatwiał żadnej z opcji tylko po to żeby przelać 10-20zl. Dużo użytkowników pewnie myśli to samo Smile
Proud winner of Netgear WNR3500L
 
sadamkusz
Dla shibbiego i reszty oraz na funkcjonowanie OL i oczywiście na konkursy 30 zł chętnie przeleje ale potrzebny mi jest nr konta - poproszę na pw albo jakoś na maila. Pozdrawiam
 
b3rok
Też chętnie przeleję - tylko ustalcie na jakim poziomie ma być ta dotacja roczna : )
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,399,633 unikalnych wizyt