28 Marca 2024 13:10:30
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
34.203.242.200
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
NETGEAR READYNAS DUO v2 - szybki rzut okiem.
Kontrolny
Sprawdź kable - czy mają kategorię 5e i w ogóle czy są dobre.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
grequ22
Witam, sorki ale już trochę głupieje.
Posiadam NSA310 i jest w miarę szybki, tzn o wiele lepszy od Netger'a 3500L, który wykorzystywałem do tej pory Smile.
Mam na razie fw 4.50 + ffp + samsung 1,5TB. Na początku transfery były ok 30-40MB/s, teraz to ok 15-20MB/s Sad po zapełnieniu prawie całego. Miałem przez chwile debiana ale w 98% wystarcza mi ffp, więc wróciłem do oryginalnego - choć lubię mieć możliwość i nie być ograniczanym przez producenta.
Zastanawiam się nad przesiadką do właśnie RND2000.
Moje pytanie to:
Jeśli jest wtyczka do panelu aby był dostęp "root", i potem jest możliwość instalacji apt-get to po co istnieją wtyczki, np z transmission, pyload jak można sobie samemu je doinstalować?? Trochę konsoli, uruchomienie, odpalenie gui www i można działać.
No chyba że są jakieś ograniczenia ?? Ktoś mi wytłumaczy?
 
shibby
Nie każdy linuxa zna i biegle się nim posługuje by samemu ściągnąć sobie źródła i skompilować takie transmission, ponieważ w repo jest bardzo stara wersja. Nawet mi kompilacja transmission wprost na NASie przysporzyła problemów, ponieważ część paczek jest oznaczona jako uszkodzone. Natomiast wtyczkę wskazujesz, potwierdzasz i po 2-3sek masz już gotowe transmission gotowe do odpalenia.

Stawiałem u siebie transmission kilkukrotnie, ponieważ add-ons był płatny. I choć teraz mam instalację jego "obcykaną" to używam transmission z add-onsów.

Pamiętaj jednak, że to samego Duo v2 add-ons`ów jest tyle co kot napłakał. Wszystkie paczki na stronie netgeara sa albo pod x86 albo pod starego sparca a pod ARM prawie "null", tak więc koniec końców i tak trafisz do konsoli Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
grequ22
OK, dzięki za info.
Trochę mnie fantazja poniosła Smile, bo myślałem że wystarczy wpisać apt-get nazwa paczki i się zainstaluje. A zapomniałem, że muszą być pod ARM/kernel i że trzeba je kompilować od "zera".
Myślałem, że wystarczy dodać źródło np katalog od wheezy i jazda Smile
Sorki, ale na linuksie się nie znam więc dlatego moje założenia były błędne.
Wiec ta maszyna jest "prawie" zamknięta, no chyba że ktoś sam se paczki zrobi. Fajnie wykonał to kolega "osa" z sąsiedniego forum dla NSA310, który wykonał automatycznego debiana, a wtedy gdy już jest debian to działa wszystko tak jak powinno - czyli pakiety z palca Smile
Edytowany przez grequ22 dnia 19-06-2013 12:03
 
shibby
tzn w środku jest debian squeeze i jest apt-get więc można sobie apt-get install i mamy. Ale paczki w repozytorium squeeze są stare. Dla przykładu transmission-daemon jest w wersji 2.03. Teraz chcąc najnowsze 2.77 musisz je sobie sam skompilować. Podnieść repozytorium do wheezy nie możesz, ponieważ cały front-end GUI readynasa opiera się o już zainstalowane paczki. Mniemam, że podnosząc zainstalowane już paczki do wheezy uwalimy GUI a paczek już zainstalowanych na starcie jest ponad 300:

Cytat

root@nas:~# dpkg -l | grep ii | wc -l
306


Wracając jednak do kompilacji, to jak już mówiłem część paczek instalowanym przez apt-get ma status "BROKEN" przez co nie da się ich zainstalować a są np. w zależnościach innego programu. I tak np. by skompilować transmission, potrzebujesz skompilować curl`a nowszego niż jest w repo. Żeby skompilować curla potrzebujesz libssl-dev (czy coś takiego), która ma status BROKEN i jesteś w kropce i trzeba sobie samemu już wtedy radzić...

W zyxelu+debian odchodzi nam problem z paczkami ponieważ nie mamy gui. Możemy śmiało wrzucić wheezy i instalować nowsze paczki. Ale pewnie też natrafimy na taką, która ma status BROKEN.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
grequ22
No to szkoda, bo niestety nie mam czasu na kompilacje. Nie mam nawet w kilku procentach Twojej wiedzy, wiec chyba odpuszczę i zacznę zbierać na NSA325 Sad
Fajnie się zapowiadało, ale tak to już bywa. Za podobne sprzęty z duża ilością paczek i łatwą instalacją trzeba wydać ponad 2 razy tyle.
Przyznaję się, że idę na łatwiznę, wiec jeśli ktoś tworzy tutoriale to chętnie z nich korzystam, ale samemu szlaku nie będę przecierać zwyczajnie z braku czasu, wiec wielki szacun dla wszystkich, którzy się tego podejmują.
 
gooru2

Cytat

shibby napisał(a):

Nie każdy linuxa zna i biegle się nim posługuje by samemu ściągnąć sobie źródła i skompilować takie transmission, ponieważ w repo jest bardzo stara wersja. Nawet mi kompilacja transmission wprost na NASie przysporzyła problemów, ponieważ część paczek jest oznaczona jako uszkodzone. Natomiast wtyczkę wskazujesz, potwierdzasz i po 2-3sek masz już gotowe transmission gotowe do odpalenia.

Stawiałem u siebie transmission kilkukrotnie, ponieważ add-ons był płatny. I choć teraz mam instalację jego "obcykaną" to używam transmission z add-onsów.

Pamiętaj jednak, że to samego Duo v2 add-ons`ów jest tyle co kot napłakał. Wszystkie paczki na stronie netgeara sa albo pod x86 albo pod starego sparca a pod ARM prawie "null", tak więc koniec końców i tak trafisz do konsoli Wink

Łebski z Ciebie gość Shibby, ale widzę, że nie śledzisz oficjalengo forum readynas. Transmission za darmo
http://www.readynas.com/forum/viewtopic.php?f=147&t=70426
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
Kontrolny

Cytat

grequ22 napisał(a):

No to szkoda, bo niestety nie mam czasu na kompilacje. Nie mam nawet w kilku procentach Twojej wiedzy, wiec chyba odpuszczę i zacznę zbierać na NSA325 Sad
Fajnie się zapowiadało, ale tak to już bywa. Za podobne sprzęty z duża ilością paczek i łatwą instalacją trzeba wydać ponad 2 razy tyle.
Przyznaję się, że idę na łatwiznę, wiec jeśli ktoś tworzy tutoriale to chętnie z nich korzystam, ale samemu szlaku nie będę przecierać zwyczajnie z braku czasu, wiec wielki szacun dla wszystkich, którzy się tego podejmują.


Po pierwsze - jest parę add-onsów bezpłatnych do ReadyNASa Duo v2.

Po drugie - jest dużo add-onsów płatnych do ReadyNASa Duo v2.
Wiele osób na samo słowo "płatne" dostaje ataku paniki i ucieka. Kupują innego NASa, który jest 2 razy droższy i do niego jest 4 bezpłatne add-onsy więcej.
W rzeczywistości te _płatne_ add-onsy dla Duo kosztują po 7 zł (siedem złotych), lub w porywach do 15 zł za pakiet kilku add-onsów. Więc naprawdę nie trzeba brać kredytu, żeby zaistalować sobie wszystko, co chcesz.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
shibby
@gooru2 a co ja napisałem?

Cytat

Stawiałem u siebie transmission kilkukrotnie, ponieważ add-ons był płatny. I choć teraz mam instalację jego "obcykaną" to używam transmission z add-onsów.


Gdy zaczynałem przygodę z readynasem v2 transmission był tylko płatny. Dlatego musiałem go sobie sam skompilować. Niedawno stawiałem readynasa na nowym dysku i już zainstalowałem transmission z addonsów (tego darmowego) i jego aktualnie używam. To, że transmission jest już darmowy napisałem już dawno na tym forum (i to chyba jako pierwszy Wink ).

@Kontrolny wymień je proszę bo ja to nawet do 10ciu nie doliczę z czego tak naprawdę tylko dwa są warte instalacji: transmission i access root. Co do płatnych to oczywiście, że nie kosztują one krocie ale chcą "kupić" kilka (np. pyload, php, mysql) już tworzy się większa kwota. Kolejna sprawa to wydaje mi się ze kupując dany add-ons nie kupujesz prawa do jego bezpłatnych aktualizacji, tak więc płacić musisz za każdą nową wydaną wersję.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Kontrolny
Ponieważ OS ReadyNASa jest oparty na debianie, to podstawa to instalacja root ssh i apt. Kiedy to już masz, to wtedy możesz instalować różne rzeczy, aktualizować przez apt-get. Np. MC sobie zainstalowałem - mała rzecz, a jaka praktyczna.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
gooru2
Znacie może jakiś skrypt konsolowy, który skonwertuje muzykę z FLAC na mp3. Mam dwa playery, które nie radzą sobie z bezstratnym formatem. A konwertowanie wszystkiego non stop na stacjonarce jest uciążliwe.
Czy to w ogóle możliwe?
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
shibby
zainstaluj lame

http://packages.debian.org/squeeze-backports/armel/lame/download

a tu skrypt przerabiający
http://webdevrefinery.com/forums/topic/3788-good-debian-packageprogram-to-convert-flac-to-mp3/
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gooru2
Nie pomyślałem o starym dobrym lame. A jak to jest z przenoszeniem tagów. Dotychczas korzystałem z nakładek na niego, które przenosiły i tagi
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
shibby
a to już musisz poszukać Smile Ja zapytałem jedynie google "debian flac to mp3" i wyżej przedstawiłem efekty Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gorus1
Witam!
Posiadam Netgear ReadyNAS Duo v2 i dotychczas wykorzystywałem go do wspódzielenia plików itp., ale teraz dysponuję dosyć stabilnym łączem światłowodowym i wpadł mi do głowy pomysł, żeby skonfigurować na Netgear ReadyNAS Duo v2 własny hosting tj. prowadzę kilka stron internetowych w systemie cms, a także obsługuję konta pocztowe. Wszystko to jest ulokowane u zewnętrznych providerów hostingowych. Czy są jakieś narzędzia, aby na Netgear ReadyNAS Duo v2 skonfigurować własny hosting i czy w ogóle to dobry pomysł, aby takie coś robić na własnym serwerze? Proszę o poradę.
 
shibby
wydaje mi się, że to zły pomysł. Jeżeli są to dość uczęszczane strony to cieńko widzę NAS w robi hostingu. Nie mniej jednak pewnie jest to do zrealizowania. Jest w środku linux. Jest apt-get więc można poinstalować pewne pakiety. Dużym nakładem sił i wiedzy można postawić LAMP`a na NASie.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gorus1
Ok., dziękuję. Myślałem, że są do tego gotowe dodatki od netgear np. takie jak ReadyNAS Photos II. Z braku czasu dam sobie teraz spokój choć nie wykluczam, że kiedyś do pomysłu powrócę.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,418,667 unikalnych wizyt