29 Marca 2024 02:28:45
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
107.21.176.63
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
NETGEAR READYNAS DUO v2 - szybki rzut okiem.
gooru2
ja mam seageate dm001. Sprawdza się nieźle. A podobno te WD Red to nie taki cud. Sporo ich pada.
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
gooru2
Zresztą mechanicznie i elektronicznie red to green z kilkoma tweakami, więc ja bym nie dokładał dodatkowej kasy do niego.
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
Pirek

Cytat

gooru2 napisał(a):

ja mam seageate dm001. Sprawdza się nieźle. A podobno te WD Red to nie taki cud. Sporo ich pada.


te seageate dmo01 maja 12 miesięcy gwarancji ? (to chyba żart Sad ) - podobno wgranie nowego firmware eliminuje błędy parkowania głowicy
Asus RT-N16 [B4] Tomato v1.28 K26 USB K26 123 EN-AIO
 
Dudzio
Czy jest jakaś aplikacja na androida do zarządzania tym NAS-em?
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
shibby
http://www.youtube.com/watch?v=R1HwQaftn-o
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
belliash

Cytat

Pirek napisał(a):

Cytat

gooru2 napisał(a):

ja mam seageate dm001. Sprawdza się nieźle. A podobno te WD Red to nie taki cud. Sporo ich pada.


te seageate dmo01 maja 12 miesięcy gwarancji ? (to chyba żart Sad ) - podobno wgranie nowego firmware eliminuje błędy parkowania głowicy



Tak, to sa dyski budzetowe. Maja bardzo nisko okreslone POH (Power-On-Hours) i tylko 12 miesiecy gwarancji. Maja byc poprostu tanie i niekoniecznie dobre.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
DAMIO2009
shibby widzę ze w podpisie masz Netgear ReadyNAS Duo v2 + Transmission 2.76 + Transmission-Control rozumiem ze masz ten sprzęt i z niego korzystasz jeśli mogę zapytać:
-czy jesteś zadowolony z niego
-jakie dyski używasz w tym sprzęcie
 
shibby
- jestem zadowolony
- jeden dysk Seagate 500GB 5400obr

BTW Pojawiła się darmowa paczka add-on Transmission 2.76 dla duo v2!! Do tej pory była tylko paczka płatna ok 10zł.

http://www.readynas.com/forum/viewtop...36&t=68561
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
DAMIO2009
Kupiłem właśnie tego NASA i mam dysk WD Red WD20EFRX jestem bardzo zadowolony korzysta syn po sieci na PS3 oglądając filmy ,ja z ftp, córka oglądając jednoczenie przez Playera sieciowego bajeczki.Menu NASA jest dla mnie trochę skomplikowane i nie intuicyjne aby coś skonfigurować.
 
Dudzio

Cytat

DAMIO2009 napisał(a):

Kupiłem właśnie tego NASA i mam dysk WD Red WD20EFRX jestem bardzo zadowolony korzysta syn po sieci na PS3 oglądając filmy ,ja z ftp, córka oglądając jednoczenie przez Playera sieciowego bajeczki.Menu NASA jest dla mnie trochę skomplikowane i nie intuicyjne aby coś skonfigurować.



Możesz zmierzyć ile pobiera ten nas prądu z tym dyskiem (RED)?
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
shibby
RED tak jak GREEN ma 5400obr
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kamillo
Czy można tak skonfigurować przycisk kopiowania aby po wciśnięciu kopiował dane DO nas-a z frontowego USB?
Przejrzałem instrukcję i nic nie piszą o tym, wyczytałem tylko o możliwości kopiowania Z nas-a do portu. Natomiast w ulotce producenta piszą że jest to możliwe.
 
Kontrolny
Jakiego typu dane?
U mnie tak jest, że jeśli do frontowego USB podłączę aparat fotograficzny, to automatycznie (bez naciskania przycisku) kopiuje zdjęcia z aparatu do folderu //media/Pictures/Data_i_godzina.
Tak było fabrycznie, nic w tej sprawie nie ustawiałem.
Ale ja mam Duo v1.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
kamillo
Dane wszelkiego typu (instalki, muzyka, pdf-y) np. z pendrive-a.
 
DAMIO2009
Witam.Czy możecie mi powiedzieć jak zrobić i ustawić zdalny dostęp do serwera ftp na Duo v2. Bo jak mam zestawionego VPN do rutera TL WR1043ND i połączę się w sieci lokalnej to transfer mam na poziomie 200 kilo to tyle co miałem z dyskiem podłączonym do USB rutera a chciałbym wyciągać więcej jak jest to możliwe.Pozdrawiam
 
Kontrolny
Łącz się po FTP(eS).
Jak to zrobić?
- na ReadyNASie włącz usługę FTP,
- jeżeli nie założyłeś odpowiedniego konta dla siebie na ReadyNASie z odpowiednimi prawami dostępu, to je załóż w skonfiguruj,
- jeżeli nie masz stałego IP, to załóż sobie konto na usłudze typu DynDNS i skonfiguruj na routerze,
- dla ReadyNASa ustaw stałe IP w sieci LAN,
- przekieruj port, na którym ma działać FTP kanał poleceń na ReadyNASa,
- zalecam zmianę standardowego portu na jakiś inny, trzeba ustawić ten sam port na ReadyNASie i w przekierowaniach na routerze,
- na ReadyNASie ustaw maskaradę, żeby przy trybie pasywnym przedstawiał się nazwą domenową, którą otrzymałeś od DynDNS lub posiadanym przez Ciebie stałem adresem zewnętrznym IP (jeżeli posiadasz),
- na komputerze kliencie, z którego będziesz się łączył zdalnie zainstaluj klienta FTP i skonfiguruj.

Teraz już możesz łączyć się ze swoim ReadyNASem z zewnątrz po FTP. Ale wysyłasz hasło otwartym tekstem! Więc potrzebujesz skonfigurować jeszcze FTPeS. Nie wiem jak w jest w Duo v2, ale w Duo v1 robi się to ręcznie w shellu. Aby działo FTPeS trzeba też skonfigurować zakres portów pasywnych dla połączeń data - należy to zrobić tak samo na ReadyNASie, jak też w przekierowaniach portów na routerze. Zakładam, że dla połączeń zdalnych będziesz używał trybu pasywnego, a jeżeli przyjdzie Ci chęć połączyć się po FTP z własnego LANu, to wtedy aktywnego. Takie rozwiązanie jest chyba najlepsze, ponieważ maskarada działa, kiedy potrzeba (połączenia z zewnątrz w trybie pasywnym), a nie działa, kiedy nie trzeba (połączenia w trybie aktywnym w sieci LAN).
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
shibby

Cytat

kamillo napisał(a):

Czy można tak skonfigurować przycisk kopiowania aby po wciśnięciu kopiował dane DO nas-a z frontowego USB?
Przejrzałem instrukcję i nic nie piszą o tym, wyczytałem tylko o możliwości kopiowania Z nas-a do portu. Natomiast w ulotce producenta piszą że jest to możliwe.


da się. Najpierw robisz harmonogram - skopiuj plik z przedniego portu USB do udziału takiego i takiego. Ale wykonanie ustawiasz na NIGDY. Następnie poid przycisk podpinasz to zadanie. Wciśnięcie przycisku odpali zadanie i dane się skopiują.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
DAMIO2009
Łącz się po FTP(eS).
Jak to zrobić?
- na ReadyNASie włącz usługę FTP,
- jeżeli nie założyłeś odpowiedniego konta dla siebie na ReadyNASie z odpowiednimi prawami dostępu, to je załóż w skonfiguruj,
- jeżeli nie masz stałego IP, to załóż sobie konto na usłudze typu DynDNS i skonfiguruj na routerze,
- dla ReadyNASa ustaw stałe IP w sieci LAN,

Dochodzę do tego miejsca jak wyżej dalej potrzebuje już pomocy aby krok po kroku ustawić poszczególne etapy aby uruchomić to co chcę.Mam zainstalowany na ruterze wr1043nd Gargoyle 1.5.9.7 proszę o kolejne info co i gdzie ze wskazaniem mam ustawić.
 
kamillo
Ok, czyli sprawę przedniego przycisku mam wyjaśnioną. Dzięki.


Wiem też że można zainstalować klienta torrentów spod przeglądarki (jakiś skompilowany pakiet- gotowiec).
Widziałem płatnego pyLoad (10zł + jakaś dodatkowa instalka też za ok. 10 zł) do ściągania plików z serwisów hostingowych.
Mam jeszcze kilka pytań:

Czy ten pyLoad może ściągać pliki z pozostałych stron http lub serwerów ftp?
Subiektywnie ile roboty byłoby z przystosowaniem kieszeni do dysków 2.5 cala?
Nawierceniem odpowiednich otworów itp..

Czy jako prosty magazyn plików (samba, ftp) w domowej sieci 2-3 komputerów oraz ściągacz plików bittorrent, http, ftp lepszym rozwiązaniem byłby Zyxel NSA310?
 
Kontrolny
Aby pobierać pliki po FTP, HTTP najlepszy jest wget. Co prawda działa to z wiersza poleceń, więc część osób od razu się przerazi, ale obsługa jest bardzo prosta. Do tego jeszcze screen i razem z wgetem stanowią luksusowy zestaw do pobierania przez FTP i/lub HTTP. Oba są darmowe i do zainstalowania na ReadyNASie poprzez apt-get.

Czy Zyxel będzie lepszy od ReadyNASa? Na pewno nie. Może być tańszy, ale niestety jest gorszy i to dużo.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,432,973 unikalnych wizyt