19 Sierpień 2019 06:42:20
Nawigacja
· Strona Główna
· Galeria
· Forum
· Linki

· Tomato by Shibby

· Wiki-OpenWrt
· Wiki-DD-WRT
· Emulatory sprzętu

Darowizna
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· asus rt-n10u problem...
· [K] Stojak od ASUS R...
· EA6700 - nie moge si...
· [K] pilot gm990 / am...
· Wybór następcy RT-N12D1
· Asus RT-N10U B + Hua...
· Filtr antyspamowy......
· [MOD] FreshTomato-ARM
· Optware Packages for...
· RT-N18U ucina transfer
· [S]Motorola Moto X S...
· [TOMATO] WRT54GL jak...
· Tomato - bugi/proble...
· Orange 1Gbit/300Mbit
· Multiroom N z wykorz...
· Wymiana Netgear 3500...
· [S] Asus rt-ac56u i ...
· [MOD] FreshTomato-MIPS
· Asus ac56u nie wykry...
· Asus RT-AC68U - Delu...
Najciekawsze tematy
· [MOD] FreshTomato... [835]
· asus rt-n10u prob... [18]
· Wybór następcy RT... [10]
· Asus RT-N10U B + ... [9]
· Filtr antyspamowy... [5]
· [K] Stojak od ASU... [4]
· EA6700 - nie moge... [0]
· [K] pilot gm990 /... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
38% [135 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
50% [176 głosów]

Atheros
Atheros
6% [21 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [2 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [4 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
3% [10 głosów]

Ogółem głosów: 352
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38

Archiwum ankiet
Reklama
Twoje IP
18.206.13.39
Reklama
Zobacz temat
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj temat
Spojrzenie na Netgear WNR3500L v2 - Deja vu??
kuebk
Jak wyglada kwestia interfejsow sieciowych? Wszystkie porty LAN sa widoczne jako jeden interfejs (tak jak w WRT54GL) czy kazdy port LAN to osobny interfejs?

shibby Dziekuje za dotacje
@kpietrek czyli nie kazdy kabel kat5e bedzie obslugiwal 1Gbps., za to kazdy kat6 bedzie obslugiwal 1Gbps.

Kabel kat5e musi bys dobrej jakosci, dobrze zacisniety, najlepiej UTP ekranowany a nie najtanszy i cienki jak paluszek. Mozliwe ze twoj kabel poprostu jest za niskiem jakosci by obslugiwal 1Gbps.

@kuebk - wszystkie 5 portów jest w jednym fizycznym interfejsem, podzielonym na VLANy tak jak to bylo w linksysie. Jednakże w nowym tomato mozesz kazdy port wydzielic do osobnego VLANu, tworząc w ten sposob 4 odrębne LANy, kazdy z osobnym IP i dhcp + piąty VLAN dla WAN. Tak samo interfejs radiowy mozna wpinac do dowolnego VLANa.
Router: Ubiquiti EdgeRouter ER-4 (FTTH + LTE/failover, OpenVPN, DPI, VLAN)
Wi-Fi: Ubiquiti UAP-AC-Pro
LAN: Netgear GS110TP (8x GbE, 2x SFP, PoE, LACP, VLAN)
NAS: Netgear ReadyNAS Pro4 (2x 4TB/RAID1, 1x 1TB, LACP 2Gbit)
Controler: Raspberry Pi 3B + HDD 1,8" 160GB (Unifi, NUT, CUPS, Pi Hole/DNS Server)
UPS: Eaton Ellipse Eco 650

kuebk
Ktore tomato masz na mysli? Mam 1.28 i nie widze takich opcji tam.

kille72 Dziekuje za dotacje
kuebk napisał(a):

Ktore tomato masz na mysli? Mam 1.28 i nie widze takich opcji tam.

Jak masz Tomato Shibbiego to masz w Advanced-VLAN

neotps
Czy na tym routerze da się ustawić QOS tak, aby na komputerze A dało się grać z dobrym pingiem, podczas gdy komputer B ściąga coś przez http, lub używa youtube?

neotps napisał(a):

Czy na tym routerze da się ustawić QOS tak, aby na komputerze A dało się grać z dobrym pingiem, podczas gdy komputer B ściąga coś przez http, lub używa youtube?

Mozna, ja uzywam BW Limitera a nie QOS. Sciagam wlasnie na kompie A: 2 pliki .iso, na kompie B ping do gateway-a 1-2 ms.

neotps
kille72 napisał(a):
Mozna, ja uzywam BW Limitera a nie QOS. Sciagam wlasnie na kompie A: 2 pliki .iso, na kompie B ping do gateway-a 1-2 ms.

Dzięki, będę próbował po zakupie routera.

...i koniecznym wgraniu Tomato Smile

ox1de
A takie pytanie Jak ten rutek bedzie sprawować sie przy transmission z HDD z optware, jaką max predkość osiagnie przy ściaganiu? Bo nie wiem czy wykorzysta moje skromne 10Mbit/s.

kamilj Dziekuje za dotacje
Podejrzewam że bez kłopotu będzie ci ciągnąć z maksymalną dostępną prędkością. Sam mam łącze 10Mbit/s i leci bez kłopotu.
------------------------------------------------------------------------------
RegulaminOpenlinksys.info v0.1
RegulaminOpenlinksys.info v0.2
>>Kliknij tutaj<< Jeżeli nie wiesz jakie Tomato wgrać.

ox1de
Osiagasz max 1000 kilo na tym rutku i takiej konfiguracji czy transmission leci z tomato a nie optware z dysku?
Bo dotychczas na dir-320 lece z taka kofiguracja i fakt ze sciaga pliki no ale max 200 kilo nie wiecej. Też mozliwe ze minusem jest to ze partycja na dysku na ktorej zapisuje pliki to NTFS tylko po to aby dysk było mozna nadal stosowac jako przenośny bez kombinacji alpejskich. Sano optware jest na EXT.

A powiedz mi jeszcze jak bardzo jest procek obładowany przy maxymalnym sciaganiu i czy nie muli to ogolnej pracy routerka?

Na opt mam zainstalowane pyload i tam bez kłopotu osiągam 10
Transmission mam z tomato i tez leci bez kłopotu.
Dysk na który ściągam ma partycje EXT2 bo inaczej transfery sa kiepskie i obciążenie procka większe. Procek nie jest aż tak bardzo obciążony wszystko zależy od tego ile na raz torrentów ciągniesz.

ox1de
No to dobrze tyko czy jest teraz jakies sensowne rozwiazanie jesli chodzi o EXT i wspolprace z windą po odłaczeniu dysku od rutka. Bo na DIR-320 mam to tak fajnie skonfiguroane ze przyciskiem na rutku wyłaczam całe optware z aplikacjami i odmontowywuje dysk abym mogł go odpiac i odwrotnie jak podłaczam dysk to automatycznie montuje mi sie optware startuje aplikacje i zaczyna wznawiac sciaganie. Głowną bolączką jest dostep do plikow z windowsa na dysku jesli partycja jest EXT

ox1de napisał(a):

No to dobrze tyko czy jest teraz jakies sensowne rozwiazanie jesli chodzi o EXT i wspolprace z windą po odłaczeniu dysku od rutka. Bo na DIR-320 mam to tak fajnie skonfiguroane ze przyciskiem na rutku wyłaczam całe optware z aplikacjami i odmontowywuje dysk abym mogł go odpiac i odwrotnie jak podłaczam dysk to automatycznie montuje mi sie optware startuje aplikacje i zaczyna wznawiac sciaganie. Głowną bolączką jest dostep do plikow z windowsa na dysku jesli partycja jest EXT

Sprawdz to:
http://www.diskinternals.com/linux-reader/

Z tego co pamiętam total commander ma plugin obsługujący ext

ox1de
TC juz przerabiałem, kaszana Smile Programem możliwe ze nie bedzie wiekszych problemow, ale gdy zabiore dysk do znajomego to bedzie trzeba to instalować, i tu jest juz pies pogrzebany. Szukałem rozwiazania kiedys no i jedyne to NTFS.
A moze inaczej, jest opcja napisania skryptu do optware aby ukonczone torrenty kopiował na partycje NTFS automatycznie? Jeżeli tak to: jakiego można sie spodziewać obciażenia ze strony routera przy kopiowaniu i czy to nie zakłuci jego pracy. Takie rozwiazanie było by optymalne. Torrenty sciagały by sie docelowo na EXT2 (kilka GB) aby przy siorbaniu router nie srał ogniem, po sciagnieciu kopiował by pliki na Kolejną pratycje NTFS ( Magazyn). Jeszcze fajnie gdyby było mozna sprecywoać warunki jakie musiałby spełnic router przy kopiowaniu, np być w idle czyli minimalnie obciązony. Sie rozmarzyłem XD

hermes-80
A nie można sobie zrobić płytki/pendriwa z dystrybucja jakiegoś Live-CD, odpalasz, podmontowujesz dysk i wszystko leci z pełną prędkością.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!

ox1de
Myslałem nad tym ale jednak staram sie uniknąć własnie takich rozwiazań co można wywnioskowac z mojej ostatniej wypowiedzi Smile

To zacznij ręcznie kopiować sobie pliki które sciągniesz to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie z tego co widze Grin

ox1de
Ambitne Smile

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się