26 Kwietnia 2024 12:58:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.135.246.193
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Spojrzenie na Netgear WNR3500L v2 - Deja vu??
kuebk
Jak wyglada kwestia interfejsow sieciowych? Wszystkie porty LAN sa widoczne jako jeden interfejs (tak jak w WRT54GL) czy kazdy port LAN to osobny interfejs?
 
shibby
@kpietrek czyli nie kazdy kabel kat5e bedzie obslugiwal 1Gbps., za to kazdy kat6 bedzie obslugiwal 1Gbps.

Kabel kat5e musi bys dobrej jakosci, dobrze zacisniety, najlepiej UTP ekranowany a nie najtanszy i cienki jak paluszek. Mozliwe ze twoj kabel poprostu jest za niskiem jakosci by obslugiwal 1Gbps.

@kuebk - wszystkie 5 portów jest w jednym fizycznym interfejsem, podzielonym na VLANy tak jak to bylo w linksysie. Jednakże w nowym tomato mozesz kazdy port wydzielic do osobnego VLANu, tworząc w ten sposob 4 odrębne LANy, kazdy z osobnym IP i dhcp + piąty VLAN dla WAN. Tak samo interfejs radiowy mozna wpinac do dowolnego VLANa.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kuebk
Ktore tomato masz na mysli? Mam 1.28 i nie widze takich opcji tam.
 
kille72

Cytat

kuebk napisał(a):

Ktore tomato masz na mysli? Mam 1.28 i nie widze takich opcji tam.


Jak masz Tomato Shibbiego to masz w Advanced-VLAN
 
neotps
Czy na tym routerze da się ustawić QOS tak, aby na komputerze A dało się grać z dobrym pingiem, podczas gdy komputer B ściąga coś przez http, lub używa youtube?
 
kille72

Cytat

neotps napisał(a):

Czy na tym routerze da się ustawić QOS tak, aby na komputerze A dało się grać z dobrym pingiem, podczas gdy komputer B ściąga coś przez http, lub używa youtube?


Mozna, ja uzywam BW Limitera a nie QOS. Sciagam wlasnie na kompie A: 2 pliki .iso, na kompie B ping do gateway-a 1-2 ms.
 
neotps

Cytat

kille72 napisał(a):
Mozna, ja uzywam BW Limitera a nie QOS. Sciagam wlasnie na kompie A: 2 pliki .iso, na kompie B ping do gateway-a 1-2 ms.


Dzięki, będę próbował po zakupie routera.
 
kille72
...i koniecznym wgraniu Tomato Smile
 
ox1de
A takie pytanie Jak ten rutek bedzie sprawować sie przy transmission z HDD z optware, jaką max predkość osiagnie przy ściaganiu? Bo nie wiem czy wykorzysta moje skromne 10Mbit/s.
 
kamilj
Podejrzewam że bez kłopotu będzie ci ciągnąć z maksymalną dostępną prędkością. Sam mam łącze 10Mbit/s i leci bez kłopotu.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
ox1de
Osiagasz max 1000 kilo na tym rutku i takiej konfiguracji czy transmission leci z tomato a nie optware z dysku?
Bo dotychczas na dir-320 lece z taka kofiguracja i fakt ze sciaga pliki no ale max 200 kilo nie wiecej. Też mozliwe ze minusem jest to ze partycja na dysku na ktorej zapisuje pliki to NTFS tylko po to aby dysk było mozna nadal stosowac jako przenośny bez kombinacji alpejskich. Sano optware jest na EXT.

A powiedz mi jeszcze jak bardzo jest procek obładowany przy maxymalnym sciaganiu i czy nie muli to ogolnej pracy routerka?
 
kamilj
Na opt mam zainstalowane pyload i tam bez kłopotu osiągam 10
Transmission mam z tomato i tez leci bez kłopotu.
Dysk na który ściągam ma partycje EXT2 bo inaczej transfery sa kiepskie i obciążenie procka większe. Procek nie jest aż tak bardzo obciążony wszystko zależy od tego ile na raz torrentów ciągniesz.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
ox1de
No to dobrze tyko czy jest teraz jakies sensowne rozwiazanie jesli chodzi o EXT i wspolprace z windą po odłaczeniu dysku od rutka. Bo na DIR-320 mam to tak fajnie skonfiguroane ze przyciskiem na rutku wyłaczam całe optware z aplikacjami i odmontowywuje dysk abym mogł go odpiac i odwrotnie jak podłaczam dysk to automatycznie montuje mi sie optware startuje aplikacje i zaczyna wznawiac sciaganie. Głowną bolączką jest dostep do plikow z windowsa na dysku jesli partycja jest EXT
 
kille72

Cytat

ox1de napisał(a):

No to dobrze tyko czy jest teraz jakies sensowne rozwiazanie jesli chodzi o EXT i wspolprace z windą po odłaczeniu dysku od rutka. Bo na DIR-320 mam to tak fajnie skonfiguroane ze przyciskiem na rutku wyłaczam całe optware z aplikacjami i odmontowywuje dysk abym mogł go odpiac i odwrotnie jak podłaczam dysk to automatycznie montuje mi sie optware startuje aplikacje i zaczyna wznawiac sciaganie. Głowną bolączką jest dostep do plikow z windowsa na dysku jesli partycja jest EXT


Sprawdz to:
http://www.diskinternals.com/linux-reader/
 
kamilj
Z tego co pamiętam total commander ma plugin obsługujący ext
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
ox1de
TC juz przerabiałem, kaszana Smile Programem możliwe ze nie bedzie wiekszych problemow, ale gdy zabiore dysk do znajomego to bedzie trzeba to instalować, i tu jest juz pies pogrzebany. Szukałem rozwiazania kiedys no i jedyne to NTFS.
A moze inaczej, jest opcja napisania skryptu do optware aby ukonczone torrenty kopiował na partycje NTFS automatycznie? Jeżeli tak to: jakiego można sie spodziewać obciażenia ze strony routera przy kopiowaniu i czy to nie zakłuci jego pracy. Takie rozwiazanie było by optymalne. Torrenty sciagały by sie docelowo na EXT2 (kilka GB) aby przy siorbaniu router nie srał ogniem, po sciagnieciu kopiował by pliki na Kolejną pratycje NTFS ( Magazyn). Jeszcze fajnie gdyby było mozna sprecywoać warunki jakie musiałby spełnic router przy kopiowaniu, np być w idle czyli minimalnie obciązony. Sie rozmarzyłem XD
 
hermes-80
A nie można sobie zrobić płytki/pendriwa z dystrybucja jakiegoś Live-CD, odpalasz, podmontowujesz dysk i wszystko leci z pełną prędkością.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
ox1de
Myslałem nad tym ale jednak staram sie uniknąć własnie takich rozwiazań co można wywnioskowac z mojej ostatniej wypowiedzi Smile
 
kamilj
To zacznij ręcznie kopiować sobie pliki które sciągniesz to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie z tego co widze Grin
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
ox1de
Ambitne Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 27

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,367,766 unikalnych wizyt