07 Maja 2024 21:53:09
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.147.104.120
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Problem z DLNA w Tomato
morlinek
Nie wiem czy to dobry wątek ale podłącze się z moim problemem. Mianowicie mam serwer DLAN na tomato i na telefonie z androidem przez program Samsung AllShare łącze się, wszystko działa. Natomiast jeśli tym samym programem chce uzyskać dostęp z PC czy laptopa(wi-fi) nie widzi serwera dlan. Sprawdzałem też inne programy i też nie działa. Jak to naprawić, potrzebny jest jakiś wpis w firewallu czy coś w windowsie 7 zmienić trzeba?

Nikt nie pomoże? Sad
Edytowany przez morlinek dnia 19-06-2012 21:24
Netgear WNR 3500Lv1 | 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB BTgui-VPN
 
anonim747874734

Cytat

morlinek napisał(a):

Nie wiem czy to dobry wątek ale podłącze się z moim problemem. Mianowicie mam serwer DLAN na tomato i na telefonie z androidem przez program Samsung AllShare łącze się, wszystko działa. Natomiast jeśli tym samym programem chce uzyskać dostęp z PC czy laptopa(wi-fi) nie widzi serwera dlan. Sprawdzałem też inne programy i też nie działa. Jak to naprawić, potrzebny jest jakiś wpis w firewallu czy coś w windowsie 7 zmienić trzeba?

Nikt nie pomoże? Sad


a zabootuj sie z jakiegos linuxa i sprawdz, bedziesz wiedzial przynajmniej ze to winzgroza Wink
 
morlinek

Cytat

house napisał(a):
a zabootuj sie z jakiegos linuxa i sprawdz, bedziesz wiedzial przynajmniej ze to winzgroza Wink


W Linuxie jest już w kompilowany jakiś klient DLNA?
Netgear WNR 3500Lv1 | 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB BTgui-VPN
 
q2werty

Cytat

morlinek napisał(a):

Cytat

house napisał(a):
a zabootuj sie z jakiegos linuxa i sprawdz, bedziesz wiedzial przynajmniej ze to winzgroza Wink


W Linuxie jest już w kompilowany jakiś klient DLNA?

Rygel
 
morlinek
Powróciłem do problemu DLNA. Właśnie jestem na ubuntu 12.04 live cd i za grom nie mogę znaleźć zaimplementowanego klienta DLNA. Czy to Rygel czy jakiś inny. Trochę się nie mogę odnaleźć w tej nowej wersji a z linuxa, korzystam bardzo okazjonalnie. Gdzie powinienem szukać serwera dlna z tomato w tym ubuntu?

Jak udostępniam jakieś multimedia przez telefon to bez problemu widać go w zakładce Sieć->Mój telefon na widnows 7. Więc to raczej nie jest wina firewalla i windy, bo też by blokowało smartphona.
Sprawdzałem już bycie członkiem grupy domowej i nie, zmiany ustawienia sieci jako publiczna, firmowa, domowa, wyłączony firewall i antywirus, jedna grupa robocza.

Chyba spróbuje wgrać nowe tomato, wyczyścić nvram i wszystko ładnie skonfigurować na nowo.
Edytowany przez morlinek dnia 06-07-2012 02:29
Netgear WNR 3500Lv1 | 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB BTgui-VPN
 
q2werty
Rygel to jest serwer dlna i zainstalujesz go pod ubuntu.
 
anonim747874734

Cytat

morlinek napisał(a):
Chyba spróbuje wgrać nowe tomato, wyczyścić nvram i wszystko ładnie skonfigurować na nowo.


to tak jak przeinstalować windows'a bo mi się program zawiesza Smile
https://www.ebower.com/docs/ubuntu-dl...na-player/

wiem ,że nikt nie musi wiedzieć wszystkiego ale po to wymyślono google Wink
 
morlinek
Zainstalowałem XBMC na Windzie i Ubuntu. Zarówno na Ubuntu jak i na Windowsie w XBMC w urządzeniach UPnP widoczny jest serwer DLNA z Tomato. Wideo i audio działają. Zdjęcia nie, ale to już pewnie kwestia konfiguracji programu, bo listę zdjęć wyświetla natomiast samego zdjęcia już nie. To skoro w XBMC go widzi to czemu w samym Windowsie już nie? Innym działa a nic specjalnego nie zmieniali i konfigurowali :|
Netgear WNR 3500Lv1 | 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB BTgui-VPN
 
anonim747874734

Cytat

morlinek napisał(a):
... w samym Windowsie już nie? Innym działa a nic specjalnego nie zmieniali i konfigurowali :|


otwórz case'a w microsofcie Smile albo użyj google...
 
morlinek

Cytat

house napisał(a):

Cytat

morlinek napisał(a):
... w samym Windowsie już nie? Innym działa a nic specjalnego nie zmieniali i konfigurowali :|


otwórz case'a w microsofcie Smile albo użyj google...


Wujek google wiele wie jednak na mój problem niewiele może pomóc. Sprawdziłem już wszystkie porady jakie były. Dobra coś pokombinuje może się uda... Wink
Netgear WNR 3500Lv1 | 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB BTgui-VPN
 
kalat
Jak zmusić aby DLNA uruchamiało się automatycznie po restarcie routera, np. po zaniku napięcia.
Obecnie każdy zanik napięcia i restart RT-N16 powoduje, że muszę zalogować się na router i wystartować DLNA. Da się to zrobić jakoś automatycznie?
Asus RT-N16 +Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-095 K26 USB AIO + USB HD 500GB
 
noso

Cytat

kalat napisał(a):

Jak zmusić aby DLNA uruchamiało się automatycznie po restarcie routera, np. po zaniku napięcia.
Obecnie każdy zanik napięcia i restart RT-N16 powoduje, że muszę zalogować się na router i wystartować DLNA. Da się to zrobić jakoś automatycznie?



Witam ja mam podobny problem, ale tylko taki, ze odpala sie ro restarcie mini dlna ale nie widzi pliku baz zeskanowanych plikow multimedialnych i co restart trzeba robic scan, wiec ze nie widzi tego pliku bo na TV widzi server z routera ale w srodku jest pusto, moze ktos mial podobny problem? Mysle ze moze to miec zwiazek z tym, ze plik z baza zeskanowną jest na dysku ktory z tego co sie orientuje startuje pozniej niz wbudowanyserver dlna.. wie ktos jak moze opoznic start mini dlna?
 
piotko

Cytat

noso napisał(a):

Cytat

kalat napisał(a):

Jak zmusić aby DLNA uruchamiało się automatycznie po restarcie routera, np. po zaniku napięcia.
Obecnie każdy zanik napięcia i restart RT-N16 powoduje, że muszę zalogować się na router i wystartować DLNA. Da się to zrobić jakoś automatycznie?



Witam ja mam podobny problem, ale tylko taki, ze odpala sie ro restarcie mini dlna ale nie widzi pliku baz zeskanowanych plikow multimedialnych i co restart trzeba robic scan, wiec ze nie widzi tego pliku bo na TV widzi server z routera ale w srodku jest pusto, moze ktos mial podobny problem? Mysle ze moze to miec zwiazek z tym, ze plik z baza zeskanowną jest na dysku ktory z tego co sie orientuje startuje pozniej niz wbudowanyserver dlna.. wie ktos jak moze opoznic start mini dlna?

U mnie to samo, co restart muszę robić scan.
 
noso

Cytat

piotko napisał(a):

Cytat

noso napisał(a):

Cytat

kalat napisał(a):

Jak zmusić aby DLNA uruchamiało się automatycznie po restarcie routera, np. po zaniku napięcia.
Obecnie każdy zanik napięcia i restart RT-N16 powoduje, że muszę zalogować się na router i wystartować DLNA. Da się to zrobić jakoś automatycznie?



Witam ja mam podobny problem, ale tylko taki, ze odpala sie ro restarcie mini dlna ale nie widzi pliku baz zeskanowanych plikow multimedialnych i co restart trzeba robic scan, wiec ze nie widzi tego pliku bo na TV widzi server z routera ale w srodku jest pusto, moze ktos mial podobny problem? Mysle ze moze to miec zwiazek z tym, ze plik z baza zeskanowną jest na dysku ktory z tego co sie orientuje startuje pozniej niz wbudowanyserver dlna.. wie ktos jak moze opoznic start mini dlna?

U mnie to samo, co restart muszę robić scan.


No własnie nie wiem czy to nie jakis bug poniewaz sprawdzalem i plik jest na dysku tylko nie czyta go w odpowiednim czasie.........
 
morcio
Niestety, cos sie z ta implementacja minidlna nie tak. Najnowsze tomato v.100 uruchamia minidlna automatycznie, ale co z tego, skoro podczas tworzenia bazy router zawiesza sie i zaczyna brakowac mu pamieci Sad

UPDATE:
Problem rozwiazany: minidlna/sqlite nie radzis sobie ze zbyt dlugimi sciezkami (dlugie nazwy folderow/plikow, zagniezdzenia). Po skroceniu sciezek obciazenie routera podczas tworzenia bazy utrzymuje sie na niskim poziomie.
Edytowany przez morcio dnia 21-08-2012 13:29
 
luke1984
Witam u mnie nadal nie startuje automatycznie, mimo że w poprzednich wersjach tomato działało. Mam teraz ver 100 i to nie chodzi? Czy ktoś znalazł rozwiązanie albo zna komendę z terminala żeby go wystartować?
 
hermes-80
Sprawdź czy przypadkiem mini DLNA nie odpala się przed zamontowaniem dysków.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
j3ryw

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Sprawdź czy przypadkiem mini DLNA nie odpala się przed zamontowaniem dysków.

No właśnie w tym najczęściej jest problem , że DLNA startuje wcześniej od montowania dysków i nawet jak widzi plik z bazą nie widzi dysku i przez to nie działa - można to zauważyć na logach. Mam pytanie co zrobić aby dyski montowały się wcześniej niż startuje DLNA? Oraz pytanie do naszego dewelopera @shibby czy nie można by tego ustawić już w trakcie kompilacji, aby startowało DLNA po zamontowaniu dysku?
Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO+NSA310 4.70
 
hermes-80

Cytat

@shibby czy nie można by tego ustawić już w trakcie kompilacji

Po co jak wszystko jest poprawnie - wystarczy montowanie dysku przenieść tam gdzie powinno być czyli w Init - (logeer INICJOWANIE) sprawdzić kiedy jest inicjowany skrypt - z logu odczytać różnice sekund (u mnie jest 4s) bo init jest inicjowany wcześniej niż wykrywanie dysków, opóźnić o tyle sekund, wpisać montowanie dysków i wszystko gra wtedy.
Edytowany przez hermes-80 dnia 08-11-2012 13:57
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
j3ryw
To w takim razie po co jest GUI w Tomato skoro aby wszystko działało jak należy to trzeba to uruchamiać skryptami we właściwej kolejności znając jeszcze dodatkowo odpowiednie przesunięcia czasowe, nie wszyscy znają linuxa aby pisać skrypty, umieć odczytać co i ile czasu się uruchamia, aby zastosować to w skryptach. Skoro w GUI jest montowanie dysków, DLNA, FTP, SAMBA to powinny być uruchamiane we właściwej kolejności tak aby wszystko współpracowało ze sobą, a obecnie jest z tym problem.
Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO+NSA310 4.70
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,619,976 unikalnych wizyt