04 Maja 2024 05:22:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.13.173
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500Lv2
sloma212
Po włączeniu wymuszonego szyfrowania prędkość wzrosła, teraz jest max 3.3MB, choć mocniej szarpie na wykresie. Wygląda na to, że to wina mojego ISP. Dzięki.
 
jack78
Może to wina trackera z którego ściągasz. Ja u siebie zauważyłem że połączenie szyfrowane jest wolniejsze od normalnego. Pewnie szyfrowanie bardziej obciąża komputer lub łącze.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
sloma212
Nie sądzę, żeby to była wina trackera, tylko właśnie szyfrowania. Do testów ściągałem 6 dystrybucji ze strony ubuntu przy najbardziej leecherskich ustawieniach Smile
 
sebek75
Mam pytanie: Od kilku aktualizacji tomato z poprzedniego tomato do nowego zawsze dostaję komunikat: "Error erasing MTD block", co robię nie tak?

Teraz zmieniałem z "1.28.0000 MIPSR2-100 K26 USB AIO" na "1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB AIO"
najpierw wróciłem do ustawień fabrycznych, później aktualizacja i pojawia się ten błąd.
Wgrywałem ten plik "tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--101-AIO.chk"

Co ciekawe po tym błędzie router się zrestartował, dioda pomarańczowa migała i wrzuciłem przez tftp to nowe tomato.
Po chwili mogłem się zalogować na nowe tomato, nawet bez restartu i wszystko działa Smile
Przywróciłem ustawienia z pliku i jest git.
Netgear WNR3500L v2 + Tomato 115 PL AIO
 
kille72
@shibby tez ma taki problem, ja nigdy nie mialem ze swoim 3500Lv2...

Cytat

@shibby napisal: sprawdziłem właśnie na WNR3500Lv2 i działa poprawnie przywracanie z backupu. Zrobiłem backup ustawień, wyczyściłem cały nvram, odtworzyłem backup i przywrócił wszystko poprawnie. Testowane na 099.1. Zresztą u siebie na RT-N66u gdy przechodziłem z 097 na 099 też odtwarzałem backup i też przyjął. Ale kille72 może mieć racje i to może być indywidualna kwestia. Faktycznie moj 3500Lv2 (nowka sztuka) ma taki defekt ze gdy wgrywam nowe tomato to mam komunikat "MTD erase failed" po czym router sam przechodzi w stan recovery i musze go flashowac przez tftpd. I tak jest za każdym razem nie ważne wy wgrywam nowa wersje czy np pierwsze wydanie tomato na ten router. Jeszcze jedna osoba pamietam tez miala ten sam problem i nikt inny.
 
kamilj
Małe pytanie.
Czy router powinien sie przelaczyc w tryb b/g gdy podlacza sie urzadzenie ktore dziala tylkow tym trybie? Mam lapka ktory dziala w trybie n ktory laczy sie i pokazuje mi ze polaczenie ma 130Mb/s, a jak w tym smamym czasie podlacze telefon ktory dziala tylko w b/g to tryb sie nie zmienia i zostaje n mimo ze telefon ma transfer max 54Mb/s.
Dodam ze telefon to nokia E6 ktore ma tryb N a na tomato nie chce sie polaczyc w tym trybir.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Axelsys

Cytat

kamilj napisał(a):
jak w tym smamym czasie podlacze telefon ktory dziala tylko w b/g to tryb sie nie zmienia i zostaje n mimo ze telefon ma transfer max 54Mb/s.
Dodam ze telefon to nokia E6 ktore ma tryb N

Czy tylko mi się wydaje, że coś kolego pokręciłeś ?
CISCO EPC3208 -> ASUS RT-AC68U + Merlin 3.0.0.4_378.50_0
CISCO EPC3208 -> Netgear WNR3500L v2 + Tomato 1.28.0000 MIPSR2-116 K26 USB AIO PL
 
zielony
Cześć!
To mój pierwszy post, ale forum przeglądam od dłuższego czasu i znalazłem już na nim sporo ważnych informacji - dzięki więc za to i trzymajcie dalej wysoki poziom Smile.

Moje pytanie dotyczy routera WNR3500Lv2, który zamierzam zakupić na dniach - głównie dla standardu n, bo mój obecny DIR-320 (z DD-WRT) ma tylko b/g (karty klienckie obsługują), ale też dla parametrów (128MB flash i RAM robi wrażenie). Podepnę pod niego na tą chwilę dysk i drukarkę (tą już mam), chciałbym wrzucić Tomato.

Ponieważ ogółem na ten sprzęt pójdzie jednak trochę kasy, to wolę się upewnić przed zakupem, stąd moje 3 krótkie pytania:
1. Czy WNR3500Lv2 obsłuży poprawnie stację dokującą Unitek Y-1040CN (np. http://www.morele.net/stacja-dokujaca...cn-315646/) - ktoś tu pisał, że ten router obsługuje dobrze stacje dokujące i podał ją jako przykład, ale czy ktoś rzeczywiście to sprawdzał? Do stacji podepnę dysk SATA 3,5'' 2TB i będę go udostępniał po sambie 2 użytkownikom z Windowsem.
2. Stacja dokująca obsługuje też karty SD, ale w tabelce buildów Tomato by Shibby (http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-101-EN/builds.png) widać brak obsługi kart SDHC. Czy dobrze rozumiem, że router nie będzie widział kart SDHC podpiętych pod tą stację? Czy nie zrozumiałem tabelki Smile?
3. Czy plik Tomato o nazwie tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--101-AIO.chk jet właściwym buildem dla tego sprzętu?

Z góry serdeczne dzięki za odpowiedzi, zwłaszcza od posiadaczy tego routera Wink.
 
hermes-80
AD 1. - Tak powinno tomato sobie poradzić z tym urządzeniem.
AD 2. - Podłączając karte SDHC do stacji dokującej/czytnika USB taka karta będzie widziana jak dysk/pendrive.
AD 3. - Tak.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
jack78
Stacja posiada własne zasilanie więc powinna spokojnie działać z Tomato. A jeśli idzie o obsługę kart, to ta stacja będzie działać jako pewnego rodzaju switch USB, więc czy wepniesz tam dysk, pendriva czy kartę SD nie będzie miało żadnego znaczenia.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
mat89
jak to jest z tą siecią wifi trybem N podłączyłem do sieci kolejny nowy laptop i wyświetla mi się 150 mb/s Pewnie żeby mieć 300 mb/s trzeba mieć lepsza kartę. Czy w laptopie mieliście 300 mb/s ?
 
jack78
Ja mam 300mbit, jedna to Intel 5100, a druga to Atheros AR928X.

Napisz lepiej jakie masz realne transfery kopiowania między kompami, bo to że pokazuje link na 150mbit, jeszcze nic nie znaczy.
U mnie jest niby 300 mbit, a transfery tylko na poziomie 5-6MB/s, z innym routerem miałem 7MB/s. Ale takie same prędkości są do osiągnięcia na linku 150mbit.
Rekord jaki wyciągnąłem to było 10,8MB/s ale to było 1m od routera i ograniczeniem była siec LAN, wtedy posiadałem router z LANem 100mbit.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
mat89
po wifi z laptopa do laptopa w drugim pokoju mam 5 mb/s
 
jack78
5mb/s czy 5MB/s, bo to jest różnica.
A testowałeś z wifi na wifi, czy z wifi na LAN, lepiej gdybyś wykonał test z wifi na LAN.
Ale domyślam się że MB, więc nie jest źle, a gdybyś jednak test wykonał z wifi na wifi, to powiem że jest rewelacyjnie. Ja bym się nie kłopotał z wymiana karty na 300mbit, bo raczej zysku z tego nie będzie żadnego.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
mat89
MB no tez myślę ze źle nie jest dzięki za pomoc
 
zielony
Dzięki @hermes-80 i @jack78 za odpowiedzi.
Zamówiłem już sprzęt, więc niedługo będę miał trochę zabawy Smile.

Jak to jest z systemami plików obsługiwanymi przez Tomato w tym routerku? Formatować na ext4 czy ext3? Dysk będzie używany jako zwykły magazyn danych, choć zastanawiam się też nad wydzieleniem niedużej partycji na swap.

Połączony z 26 wrzesień 2012 09:31:33:

Cytat

zielony napisał(a):

Dzięki @hermes-80 i @jack78 za odpowiedzi.
Zamówiłem już sprzęt, więc niedługo będę miał trochę zabawy Smile.

Jak to jest z systemami plików obsługiwanymi przez Tomato w tym routerku? Formatować na ext4 czy ext3? Dysk będzie używany jako zwykły magazyn danych, choć zastanawiam się też nad wydzieleniem niedużej partycji na swap.


Odpowiem sam sobie, bo znalazłem odpowiedź - może przyda się komuś w przyszłości: tomato by shibby na ten router obsługuje ext2 i ext3.
Wink
Edytowany przez zielony dnia 26-09-2012 09:31
 
hermes-80
Najlepiej system plików zrobić ext2, a swapa v2 nie potrzebuje bo ma wystarczająca ilość RAM-u
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
zielony

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Najlepiej system plików zrobić ext2, a swapa v2 nie potrzebuje bo ma wystarczająca ilość RAM-u


A czemu ext2 będzie lepszy od ext3? Chodzi o szybkość?
 
hermes-80
Tak chodzi o szybkość odczytu - jak już koledzy wcześniej zauważyli księgowanie przy ext3 to dodatkowe niepotrzebne manewry systemu plików.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
zielony

Cytat

hermes-80 napisał(a):księgowanie przy ext3 to dodatkowe niepotrzebne manewry systemu plików.

Ale też w razie nagłego zaniku napięcia chyba nieco szybsze/łatwiejsze przywrócenie spójności systemu plików, prawda? Tak czy siak, zrobiłem na razie jedną partycję w ext2, drugą w ext3, żeby móc porównać prędkości zapisów/odczytów - jeśli różnice będą znaczące, zrobię obie w ext2, jeśli nie - w ext3.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,553,231 unikalnych wizyt