04 Maja 2024 07:05:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.117.81.240
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500Lv2
kamilj

Cytat

xkarpi napisał(a):

Posiadam router jak w temacie i mam w nim Tomato 1.28.0905 MIPSR2-070V K26 USB. Czy istnieje jakiś patch, skrypt lub wersja tomato obsługująca AirPrint od Apple?


Hmm wsparcie dla WNR3500lv2 jest od wersji 83 wiec raczej masz wersje v1 i tam szukaj pomocy...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
sloma212
Zainstalowałem dziś router, o którym mowa w tym temacie, wraz z tomato. Jestem bardzo zadowolony, ale mam jedno pytanie. W zakładce status -> overview widnieje prędkość wifi 144mbit. Jak ją zmienić na 300?
 
mrmario
Musisz zmienić standard WIFI na tylko N.
Jest sens zmieniać wersje tomato z Tomato 083V Big-VPN na Tomato 100 Big-VPN ?
 
johnny86
mam pytanie posiadam jeszcze stare tomato v1.28.9054 MIPSR2-beta-034H K26 USB Ext czy te nowe 100v posiada PL jezyk? bo wszedzie widze w nazwie EN.
 
buniaczek

Cytat

johnny86 napisał(a):

mam pytanie posiadam jeszcze stare tomato v1.28.9054 MIPSR2-beta-034H K26 USB Ext czy te nowe 100v posiada PL jezyk? bo wszedzie widze w nazwie EN.


Najnowsze PL jest 088. Ale tutaj uwaga v2 to nie jest Twój ruter! Zanim przystąpisz do kolejnych działań upewnij się jaki ruter posiadasz i jaki soft powinieneś do niego wrzucić (przez takie błędy kilka osób uwaliło sobie ruterki w ostatnim czasie)
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
softtronic
Witam,
Od niedawna mam ten ruter v2. Zainstalowałem Tomato. Czytałem nieco ale nie mogę znaleźć czy można zrobić stronę w php jako startową, tzn widoczną od strony Internetu ? i jak to zrobić. Pozdrawiam
 
crazydrake
No a co do mojej walki z pokryciem domu i ogrodu to przesiosłem wczoraj router do pokoju obok. zmniejszenie odległości i tą jedną ścianę poprawiło znacznie pokrycie. W statusie z windowsa mam 3kreski swobodnie łączy się z siecią a transfer mam 6Mb z 10 czyli już jestem zadowolony. Dzięki panowie za porady.
 
softtronic

Cytat

mikka napisał(a):

Cytat

softtronic napisał(a):

Witam,
Od niedawna mam ten ruter v2. Zainstalowałem Tomato. Czytałem nieco ale nie mogę znaleźć czy można zrobić stronę w php jako startową, tzn widoczną od strony Internetu ? i jak to zrobić. Pozdrawiam


Najprościej to chyba zainstalować lighttpd + PHP przez Optware.


W repo jest minihttpd_1.19-1_mipsel.ipk myslę że to jest to.
Mam jeszcze takie pytanie, czy mogę podłączyć HUB USB, żeby zwiekszyć ilość portów USB ? Jeśli tak czy jest to obojętne jaki kupię czy jakies konkretne działają.
 
shibby
mozesz podlaczyc huba. Raczej kazdy powinien dzialac. Zalecane sa huby aktywne czyli takie ktore maja swoje zasilanie.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
goku22
Witam, mam problem, który wynikł zaraz po zaktualizowaniu do najnowszego tomato 99. Mianowicie często wymontowuje mi dysk podłączony do usb. Dysk działa ok, a po jakimś czasie router go nie wykrywa i pomaga dopiero odczepienie dysku, restart routera i ponowne podłączenie dysku. Dysk zostaje wykryty, ale po dniu dwóch czasem więcej, znów go nie ma itd. Router ustawiony na auto wykrywanie. Może ktoś miał podobny problem? Jak z tym walczyć, oprócz cofnięcia się do starszego tomato??
Pozdrawiam.
 
shibby
to nei wina tomato. Ja mam dysk i dwie karty w RAID1 i dziala wszystko. Moze brakuje dyskom prądu?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
goku22
No możliwe, ale na poprzednich wersjach tomato nie miałem takiego problemu ani razu. No nic podłącze zasilacz do dysku i zobaczę czy pomoże. jak coś to napiszę czy pomogło.
 
kaliniak75
Pomocy. Czy to już koniec mojego routera. Podłączam kabel do karty sieciowej, ale on nie reaguje. Po wpisaniu IPCONFIG wyskakuje NOSNIK ODŁACZONY. Do rouetra nic nie było wgrywane. W piątek go wyłaczyłem, w niedziele podłaczał nie huhu nie chce go wykryc. Na routerze siweci tylko led zasilania. Podczas właczania szybko mignie port 3. Da sie to odratwoac czy pozostał tylko serwis??
 
shibby
@kaliniak75 - diody się palą? Jakie i jakie kolory?

@goku22 - port USB w v2 ma słabą wydolność pwądową. Dysk który bez dodatkowego zasilania bez problemu startował na v1 czy asusie rt-n15u, na v2 nie potrafił się rozkręcić.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kaliniak75

Cytat

shibby napisał(a):

@kaliniak75 - diody się palą? Jakie i jakie kolory?



Po włączeniu POWER włącza sie tylko zielona dioda zasilania i nic więcej.
Edytowany przez kaliniak75 dnia 03-09-2012 17:59
 
mykyy
Witam, zamierzam się do zmiany routera WRT54GL-EU (służy mi już ponad 5 lat). Na komputerze z kartą sieciową edimax EW-7722In przez ścianę nośną zasięg mam na win8 4,5 kreski na 5 (4,5 dlatego ze raz są 4 a raz 5 kresek). Moje pytanie czy kupując WNR3500lv2 de facto bez antenek zewnętrznych nie pogorszy się siła sygnału a wręcz czy mógłbym spodziewać się czegoś lepszego?

PS. wiem, że były o tym rozmowy nie raz nawet w wersji WNR3500l ale każdy mówi inaczej.

Pozdrawiam.
 
jack78
Powiem ci tak.
Miałem Linksysa było OK, kupiłem Asusa WL-500W z 3 antenkami było OK, wymieniłem na 3500Lv2 (bo ma gigabit) i mimo że teoretycznie sygnał jest mocny, to net czasem dziwnie muli, kopiowanie z LAN do WiFi taz idzie 4,5MB/s a raz spada do 600kB/s a wszystko spięte w n-ce. Teraz gdybym szukał jakiegoś routera, to chyba wybrałbym Asusa RT-N16.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
goku22
Witam, po aktualizacji tomato do wersji 101 problem z wyłączającym się dyskiem odszedł, zmów jest ok. Wcześniej(wersja 99) nie pomagało podczepienie zasilania do dysku, teraz jest ok i bez dodatkowego zasilania. Pozdrawiam.
 
sloma212
Mam dziwny problem z torrentami na w/w Routerze z wgranym Tomato by Shibby v100. Na domowym serwerze mam zainstalowany klient Transmission. Niezależnie od tego, co ściągam, maksymalnie jest to ok. 2.3 MB/s. Dodam, że łącze mam 60 mbit w Multimedia Polska. We wszelkich speedtestach mój wynik to w przybliżeniu 50-60 mbit. Ściągając via http udaje mi się uzyskać dokładnie tyle, ile być powinno, czyli do 7 MB/s.

Zainstalowałem na innym komputerze uTorrenta pod Windowsem, sytauacja jest analogiczna - nie więcej niż 2.3 MB/s. Na wykresie w opcjach routera połączenie jest stabilne, nic nie szarpie.

Jakieś pomysły, co może być źródłem problemu? Może mój ISP ogranicza transfer? Dodam, że wcześniej miałem opcję 20 mbit wraz z routerem Linksys WRT54GL i prędkość pobierania torrentów była identyczna, jak teraz.
 
jack78
Wygląda na to, że twój ISP ogranicza pasmo dla torrentów. Odpal na jakimś kompie utorrenta, włącz wymuszone szyfrowanie połączenia i sprawdź wtedy ile wyciągniesz.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,554,305 unikalnych wizyt