06 Maja 2024 12:47:24
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.224.246.203
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500Lv2
kobrawerde
Dokładnie mnie pomogło reset 30 sekund trzymać przycisk reset podczas włączenia Netgeara do prądu. Ponoć trzeba 30s na włączonym / 30s podczas wyłączania/ 30s podczas włączenia . Apropo jak routerek Ci wstanie to przetestuj szybkości transferu pod tomato po sieci LAN ( kabel) / WiFi ...ciekaw jestem czy będziesz zadowolony :-) ...... ja mam z tym problem ale jestem w tym temacie laikiem więc jeśli Ci się uda wyciągnąć poprawne szybkości pod Gigabit Ethernet to może się podzielisz ustawieniami lub chociaż jakie podzespoły masz w sieci : kable/karty sieciowe idt
Pozdrawiam !
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
noob3500
30/30/30 (zgodnie z http://www.myopenrouter.com/article/18623/How-to-Hard-Reset-Your-NETGEAR-WNR3500L/) nie pomaga.

Ta strona opisuje objawy takie jak u mnie: http://support.netgear.com/app/answers/detail/a_id/18989

Spróbuję wgrać system przez TFTP.
 
green
witam,

czekam właśnie na NG WNR3500L na pokładzie Tomato, czyli teoretycznie można na nim uruchamiać napisane przez siebie aplikacje, stąd pytanie - jak przygotować ubuntu pod pisanie aplikacji na Tomato AIO i ten router ? Mam na myśli szczególnie kompilator bo same aplikacje pisał będę w C/C++. Chętnie skorzystam z jakiegoś tutoriala, ale niestety nic szczególnego nie znalazłem w googlach - tylko informacje o kompilacji MIPS. Wcześniej programowałem AVR, programy na OS X i Win, a z Linuxem dopieo zaczynam swoją przygodę.
 
bonio89
green, zainstaluj pakiety gcc(kompilator) i gdb(debugger) to pozwoli ci na pisanie w c/c++


touch program.c //małe c dla C duże C dla C++
mcedit program.c //piszesz teraz program, F2 zapisujesz , F10 zamykasz
gcc -c program.c -o program
chmod 777 program //zmieniasz atrybuty aby mógłby się odpalić pprogram
./program //uruchamia program


trochę info na: http://panoramix.ift.uni.wroc.pl/~zabora/pp/referat/gcc_seminarka.html
zapoznaj się z polecaniami man i apropos
Miłej zabawy!
 
shibby
@bonio89 tak to ci skompiluje paczke dla x86 a nie dla mipsela.

@green - potrzebujesz toolchaina dla mipsela. Mozesz uzyc zrodel z tomato albo z nslu2 (optware). Prościej chyba dla ciebie tego z tomato. Cały toolchain łącznie z gcc dla mipsela znajdziesz w zrodlach tomato w katalogu tools
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mpsiura
Witam.
Nie wiem,czy piszę w dobrym temacie. Chodzi mi o to,że na laptopie swój router widzę w "Mój komputer", jako dysk (F),a nie widzę go w zakładce "Sieć". Na PC widać router normalnie w Sieci.
Widoczne są routery sąsiadów,ale mojego Netgeara nie widzę. Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak to zmienić? W niczym to niby nie przeszkadza,ale kiedyś odłączyłem właśnie dysk (F) i później nie mogłem go odszukać i włączyć,musiałem system przywracać.
Fajnie by było,żeby po odpaleniu laptopa byl widoczny w sieci mój router. Poprzednio miałem TP-Linka i było ok. Nie wiem dlaczego jest przypisany jako dysk (F)
Edytowany przez mpsiura dnia 11-06-2012 19:47
Model:Netgear WNR3500U/WNR3500L
Tomato
Wersja: 1.28.0000 MIPSR2-085V-PL K26 USB BT-VPN
 
kobrawerde
Trochę dziwne ...nigdy nie miałem podobnej sytuacji na moim Netgear-rze WNR3500Lv2. Zawsze wyświetla mi się w zakładce sieć . Może coś źle poustawiane w opcji : Samba File Sharing ...bo chyba tu jest zagwozdka czyli .... SAMBA. Czasem Netgear-a miałem jako dysk ...ale sieciowy i sam to musiałem ustawić tzw. opcja mapuj dysk sieciowy.
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
mpsiura

Cytat

kobrawerde napisał(a):

Trochę dziwne ...nigdy nie miałem podobnej sytuacji na moim Netgear-rze WNR3500Lv2. Zawsze wyświetla mi się w zakładce sieć . Może coś źle poustawiane w opcji : Samba File Sharing ...bo chyba tu jest zagwozdka czyli .... SAMBA. Czasem Netgear-a miałem jako dysk ...ale sieciowy i sam to musiałem ustawić tzw. opcja mapuj dysk sieciowy.


A dokładniej co mam zrobić?
Z twojej odpowiedzi nic nie wynika.
Edytowany przez mpsiura dnia 11-06-2012 20:49
Model:Netgear WNR3500U/WNR3500L
Tomato
Wersja: 1.28.0000 MIPSR2-085V-PL K26 USB BT-VPN
 
goku22
Witam, Panowie mam pytanie, czy istnieje jakiś programik czy plagin dl atego routera do ściągania plików z sieci. Chodzi mi konkretnie o ściąganie poprzez stronkę rapideo.pl, coś jak rapidshare itp. Może ktoś ma jakiś pomysł jak coś takiego uruchomić.
 
hermes-80
O pyload-zie nie słyszałeś, wget, ariac2.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
crazydrake
Witam. Postanowiłem zmodyfikować troszkę swój router bo irytował mnie słaby zasięg. Wystarczyło że wyjdę z notkiem za drzwi domu i nie miałem już połączenia. Kupiłem dwa pigtaile i dwie takie antenki http://www.allegro.pl/show_item.php?i...2520579446 . Zmontowałem to dzisiaj do kupy i muszę powiedzieć że zasięgi są takie same jak na wbudowanych jak nie jeszcze słabsze. Co jeszcze powinienem waszym zdaniem zrobić, zmienić w ustawieniach Tomato żeby poprawić pokrycie sygnałem
 
fisi
Spróbuj zwiększyć moc radia ale podobno to nic nie daje oprócz większego poboru prądu.
 
crazydrake
Próbowałem teraz mam ustawione na 0 czyli HW default. Na zmienionej wartości układ radia grzał się dość dobrze
 
PYTON
A zdrowia to wam nie szkoda? Tak wszyscy gonia tutaj za tym zasiegiem wifi, anteny modyfikuja i inne cuda, serio to wszystko w domach trzymacie? Takie otwarte kuchenki mikrofalowe. Kolega wyzej to w jakim mieszkaniu nie ma tego zasiegu ile m2? Ja mieszkam w bloku, na 1 pietrze, nawet jak wyjde przed blok, z tabletem, stojac na parkingu przed swoim pokojem widze swoja siec i mozna sie spokojnien laczyc chociaz sygnal znaczaco slabnie ale nawet programy TV streamuje jeszcze bezproblemowo. Zastanawialem sie nawet czy nie ujac troszke mocy. Wydaje mi sie ze to urzadzenie bez problemu zasili w internet nawet maly dom jednorodzinny bez dodatkowych modyfikacji anteny. Wlacz cos z androidem i przejdz sie z wifianalyzerem, moze nieswiadomi sasiedzi nadaja na twoim kanale. Ewentualnie napisz jakie mieszkanie, dom i z jakiego materialu drzwi heheh

NetGear WNR3500Lv2 : MIPSR2-120 K26 USB AIO
 
crazydrake
Heh skoro chcesz kolego wiedzieć to od miejsca gdzie mam ogród dzieli mnie około trzech scian z betonu komórkowego powierzchnia domu koło 120m2. Drzwi coś a'la płyta wiórowa nie wiem nie znam się. Kanały już skanowałem i nikt się nie nakłada. Jak stanę w "przestrzale" że widzę okno na klatce schodowej to jeszcze jest ok na monitorze windowsa jest ostatnia kreska i jeszcze jakoś daje radę, ale już 1,5m dalej sygnał ginie. A jeszcze jedno pytanie, czy jest sens nakładać na układ radia jakiś radiator? Bo mam wrażenie że się delikatnie za bardzo grzeje
 
PYTON

Cytat

crazydrake napisał(a): A jeszcze jedno pytanie, czy jest sens nakładać na układ radia jakiś radiator? Bo mam wrażenie że się delikatnie za bardzo grzeje

Wg mnie nakładać radiator zawsze jest sens, jeżeli wydaje nam się, że jakiś chip pracuje w wysokich temperaturach. Oczywiście to modyfikacja nieobowiązkowa i dla chcących ale jak wiadomo im chip chłodniejszy tym lepiej. Sam wielokrotnie zakładałem sobie radiatory na różnych urządzeniach i nigdy nie zaszkodziło. No ale tym zasięgu nie poprawimy.

Ja ogólnie jestem zwolennikiem kabli w domu, oczywiście ładnie ukrytych za listwami przypodłogowymi lub w innych tunelach. I każde urządzenie RTV mam na kablu, gdybym chciał mieć sieć w ogrodzie lub w sąsiedztwie domu, a główny AP ten który zasila w wifi mieszkanie by nie wyrabiał z zasięgiem to puściłbym sobie kabel od niego do miejsca gdzie mógłbym ładnie zamontować jakiś drugi AP i łączył się przez niego. I moc na obu urządzeniach jak najmniejsza, aby mózgów nie gotowało ^^

Albo kup za śmieszne pieniądze jakiś Repeater i obejdzie się bez kabli, zwiększysz sobie zarówno zasięg i jego jakość.

Ewentualnie weź pod uwagę zmianę miejsca dla swojego WNR, nie wiem gdzie go masz teraz, może byłaby opcja umiejscowienia go w centrum mieszkania.

W sumie opcji jest dużo zależy od wyobraźni.

Zastanawia mnie też to, że skoro zmodyfikowałeś antenki to zasięg mimo wszystko się nie poprawił. Czyli wychodziłoby na to, że ten mod nie ma sensu?
https://picasaweb.google.com/mozzarel...directlink
http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_100253

Może dlatego ktoś to zrobił i wystawił na ebay na handel? Bo nie zdało egzaminu?

OT: Kurrrrr przez forum spaliłem garnek z zupą, OMG

NetGear WNR3500Lv2 : MIPSR2-120 K26 USB AIO
 
majkel152
dziś lub jutro mi przyjdzie v2 to założe mu patyki tp-linka 5db to porównam oba, ale powinno być zauważalne polepszenie pokrycia
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
kamilj
Zgadam się z kolegą PYTON.
Mieszkam w domku jednorodzinnym 2 poziomowym gdzie router stoi na pietrze w samym rogu pokoju a mimo tego po drugiej stronie domu czy przed nim mam zasieg i internet mi dziala bez klopotu. Zmniejszylem juz moc routera tak aby pokrywal tylko dom, bo nie jest potrzebny mi sygnal przed domem.
Podejrzewam ze przyczyna kiepskiego sygnalu moze byc duza ilosc urzadzen ktore go zaklocaja. Sprawd jak bedzie ci dzialac po przestawieniu routera w inne miejsce.

Dodam tylko ze robilem maly tescik jakis czas temu router wynioslem na taras. Okazalo sie ze zasieg mialem nawet 50m od domu i filmiki z youtube hd720 dzialaly mi calkiem niezle.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
crazydrake
Pochodziłem dzisiaj dookoła domu z włączonym inssiderem na lapku, na tym kanale co ja nadają w sumie 2 bazy ale mają słaby RSSI tak że raczej nie wchodzą na zakłócenia bardzo. W samym domu pokrycie jest ok tylko leci trochę jak wyjdę na zewnątrz. Nie wiem może teść jak dom stawiał to do cementu ołowiu dowalił Smile . Jutro pochodzę jeszcze i popatrzę jak sprawa wygląda. Dzisiaj tyle co się na szybko przeszedłem to jednak jest lepiej, przesadziłem na początku i całkiem możliwe że przestawię router to drugiego pomieszczenia bliżej ogrodu.
 
xkarpi
Posiadam router jak w temacie i mam w nim Tomato 1.28.0905 MIPSR2-070V K26 USB. Czy istnieje jakiś patch, skrypt lub wersja tomato obsługująca AirPrint od Apple?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,606,051 unikalnych wizyt