19 Maja 2024 09:04:13
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.143.248.211
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500Lv2
kille72
Wiec kto pierwszy podkreci swojego 3500Lv2 na 500,200,100? Ja nie moge bo jak cos sie stanie to uzytkownicy ukreca mi leb, nie mam zastepczego. Wiem wiem, mieczak ze mnie, hehe Smile

V1 podkrecilem i moge powiedziec ze dziala stabilnie na 480,240,120.
 
kamilj
Zastanawiam się o ile skoczy temperatura routera?
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
karton
Panowie, krótkie pytanie, jaką wersję Tomato najlepiej wgrać do tego routerka? oczywiście mam v2
link poproszę od razu, bo aż boje się go popsuć Smile
 
hermes-80
WNR 3500L v2: http://tomato.groov.pl/K26RT-N/build5...8V-AIO.chk - wgrywaj śmiało.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
jack78

Cytat

kamilj napisał(a):

Zastanawiam się o ile skoczy temperatura routera?


To zależy jak duży radiator założysz. Jak już przekopuje szuflady w poszukiwaniu czegoś odpowiedniego. Smile

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
kamilj
Zastanawiam sie nad montażem radiatora i jakiegoś małego wentylatora :]
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
jarek7714

Cytat

BTW: Twój PL jest o niebo lepszy niż wielu ludzi tu zaglądających Oby więcej było takich ludzi jak @hermes-80 czy @house którzy zwracają na to uwagę
To forum techniczne, poprawności językowe dla mnie nie mają aż tak szczególnego znaczenia-przecież wiadomo że większość nawet nie musi znać ortografii nawet w podstawowym stopniu (wystarczy zainstalowany pakiet językowy na komputerze). Sam jak walnę jakiś babol i ktoś na to zwróci uwagę to wyedytuję i poprawię bez robienia fochów i scen. Wink
jareq
 
misiek08
Witam, jestem nowy na forum Smile
Otóż mam zamiar kupić ten router i stworzyć małą sieć w mieszkaniu. Jednak jest pewien problem. Mam internet UPC 10mb/s i modem Thomson TCM420F. Nie wiem jednak, czy taka konfiguracja modem (TCM420F) + router wi-fi (3500L v2) zadziała, a jeśli to czy coś trzeba dodatkowo ustawiać, bo przyznam szczerze, że mogę się w żaden sposób dostać do jego konfiguracji, jedynie do strony "diagnostycznej".

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Smile
 
jack78
Nie znam tego modemu, ale powinno być tak:
Przełączasz modem w tryb bridge i resztę robi 3500L. Ale jeśli się nie może dostać do modemu to już inna sprawa.
Wtedy najprawdopodobniej modem działa już w trybie router, więc na 3500L WAN przestawiasz na DHCP i również powinno zadziałać, z tym że będziesz miał 2 NAT-y, więc jeśli masz zewnętrzne IP to ono ci nie wiele da, przekierowanie portów również nie będzie działało.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
misiek08
Przepraszam za niewiedzę, ale dużo na tym w takim razie tracę? Ten modem w sumie mi co jakiś czas świruje, tzn. internetu nie ma, działa dopiero po restarcie modemu, więc może bym coś u UPC wynegocjował.
 
jack78
Wszystko zależy do czego wykorzystujesz net. Ale nic nie stracisz jeśli zadzwonisz do UPC i dowiesz się jakie masz parametry internetu i jak przełączyć modem na tryb bridge.
Myślę że więcej pomocy uzyskasz od kogoś kto miał ten modem lub ma net od UPC. Poczekaj trochę, a na pewno ktoś udzieli ci dokładniejszych informacji.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
Wiesmin
Ja miałem ten modem dawno temu w vectra i nie trzeba wchodzić w konfiguracje modemu, podpinasz go do rutera i powinno działać.
 
misiek08
Ok, w takim razie kupię ten router, albo 1043ND (jeszcze się zastanawiam) i w razie czego napiszę Wink

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 
jack78

Cytat

misiek08 napisał(a):

... w takim razie kupię ten router, albo 1043ND ....


Wiesz że na TPLinku nie zainstalujesz Tomato?

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
kille72
Tomato sie rozwija Smile Pomysl sobie, Bittorrent, VLAN, MultiSSID, FTP, Samba, IPv6, DLNA Server itd...juz wbudowane + wiele wiele wiecej przez optware, ojojoj, jaki soft Smile Rekomenduje 3500Lv2.
 
misiek08
Wiem, czytałem o TP-Linku Smile

Jednak skoro tak polecacie Netgeara, to może jutro podskoczę po router do moreli Grin
 
mozzarella
Hejka, pojawiła się wersja Toastmana na myopenrouter.

[url]http://www.myopenrouter.com/download/37027/Toastman-s-Tomato-
Firmware-for-WNR3500Lv2/[/url]

U shibby'ego brakowało mi multissid. Będzie trzeba potestować.
 
jack78
Schibby już wydał wersję z MiltiSSID, jest właśnie w fazie testów.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
shibby
@jack78 - moze nie tyle wydal co testuje multissid Smile

nie chce wydawac wersji tylko z multissid tylko chce wkompilowac wiecej rzeczy.

@mozzarella - uwazaj bo jak juz pisalem toastman dodajac nowa funkcje innego programisty zwyczajnie uzywa merge z czego wynika wiele bledow. Jak wiele problemow ona potrafi zrodzic mialem okazje sam sie przekonac przy aktualizacji 083 do 084. Błędy które zrobił mi merge poprawiałem jeszcze do wersji 088. Teraz nauczony tym zdarzeniem sam recznie dodaje funkcjonalnosci i nic z automato nie lacze.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kaczakat
Witam
Proszę o pomoc ogólną z dobrym opisem co i jak z tomato można zrobić - tutorial itp.
A tak w szczególności: mam łącze radiowe do dostawcy internetu (jakiś AIRMAX na 5GHz) i rozdzielam je na dom za pomocą pozostałego mi po łączu ADSL modemu/routera Linksys WAG354G V.2. Kabelek z AIRMAX wpięty do 1z4 portów LINKSYS. Router jest raczej w LINKSYS wyłączony, bo IP przydziela AIRMAX. LINKSYS ma swój numerek 192.168.1.2 i mogę sobie do niego wskoczyć by coś w WiFi pozmieniać. Do AIRMAX wejść nie mogę, bo kolo wstawił swoje hasło, ma wstawić moje, ale coś ciągle mu nie po drodze. Sieć była wiec rozdzielona przez 3 porty 100Bbit i WiFi G na dom. No i zachciało mi się 1Gbit, stąd przyleciał dzisiaj do mnie Netgear. Originalny soft robił mi podsieć 10.0.0.x z bramą 192.168.1.1 i IP routera statycznym lub stałym i oczywiście bardzo mi to nie pasuje.Na oryginalnym sofcie nie znalazłem opcji jak wyłączyć router i zrobić z niego zwykłego switcha 5 portów+WiFi, wiec wrzuciłem TOMATO by shibby. Ale tutaj tego też nie ogarniam. Naprowadzi mnie ktoś?

Edit:
Co do szczegółu to nie aktualne: WAN/Internet wziąłem na disabled Bridge Wan to lan V (ptaszek) i zmieniłem w Lan ustawienia Bridge Br0: IP adres na x.x.x.6 i wyłączyłem DHCP. Metodą prób i błedów, a dom ciągle stoi, no i karta Wifi dostała IP z Airmax'a wiec chyba jest OK.
Nie mniej jednak jakiś link do opisu tego co tu można w TOMATO powalczyć bardzo mile widziany.
Pozdrawiam
Edytowany przez kaczakat dnia 30-03-2012 22:21
Je?li nie mo?esz znale?? swojej drugiej po?owy, znajd? sobie dwie ?wiartki!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,105,083 unikalnych wizyt