29 Kwietnia 2024 14:59:31
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.221.163
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500Lv2
kamilj
Znalazlem taki opis odnosnie WNR3500L v1:

Flash Chip = MX X084231 25L6405DMI-12G 2Y169103 (Macronix MX25L6405D)
Flash Size = 8MB


WNR3500Lv2 ma chip Samsunga

Found a Samsung NAND flash with 2048B pages or 128KB blocks; total size 128MB


Sprawdz czy nie ma gdzies takiego.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
drakk0
Jest z tyłu - ale w nand flash pinów jest w .... Pfft Ogólnie dużo. Poza tym właśnie nadałem paczkę do shibbiego. Więc środa-czwartek powinna być u niego. Zobaczymy co on wykombinuje. Myślę że gdybym miał kabelek serial to bym sobie poradził. Ale lokalnie są dostępne przejściówki na com - a już się przekonałem, że z nimi nie wiadomo.
 
kamilj
Czyli na weekend rezerwuje sobie czas na instalacje pomidorka :]
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
el_Lechu
ma ktoś może wnr3500lv2 z wgranym tomato i działającym portem usb?
 
shibby

Cytat

el_Lechu napisał(a):

ma ktoś może wnr3500lv2 z wgranym tomato i działającym portem usb?


procz tomato dostepnego na myopenrouter, zadne inne tomato nie wspiera tego routera
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
el_Lechu

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

el_Lechu napisał(a):

ma ktoś może wnr3500lv2 z wgranym tomato i działającym portem usb?


procz tomato dostepnego na myopenrouter, zadne inne tomato nie wspiera tego routera



tak to wiem Smile tylko chodzi mi o to czy źle coś zrobiłem podczas wgrywania itd, czy też jest błąd w tej wersji tomato i nie można podłączyć chwilowo dysku usb
 
drakk0
Tak sobie pomyślałem - ja zbrickowałem router - ale raczej jest on do odratowania. W przyszłości może się komuś zdarzyć poważna cegła Wink. Może dobrze by było zrobić zrzut z CFE.bin tak dla potomnych. Instrukcja tutaj:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/...CFE_backup. W skrócie ponoć na dd-wrt wystarczy w przeglądarce wkleić taki link http://ip_routera/backup/cfe.bin . W tomato może zadziałać przez telnet wydanie komendy dd if=/dev/mtd/0 of=/tmp/cfe.bin i następnie skopiowanie z tmp pliku CFE.bin . Może się to przydać jeżeli trzeba będzie ratować router JTAG-iem. Jest to oczywiście ostateczność ale może się przydać.
 
shibby
mam już v2, ale uwaloną ;P Niestety mój kabelek odmówił mi posłuszeństwa i nie działa linia TX (widzę konsolę ale przekłamuje to co piszę). Postaram się na dniach skombinować drugi kabelek.

Połączony z 19 styczeń 2012 16:04:53:
update. Router odratowany. Procedurę napiszę pozniej. Teraz próba odpalenia tomato Wink
Edytowany przez shibby dnia 19-01-2012 16:04
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tukanx
super i czekam na info z niecierpliwością ponieważ miałem już kupować v1, ale się wstrzymam Wink
 
buniaczek

Cytat

shibby napisał(a):
update. Router odratowany. Procedurę napiszę pozniej. Teraz próba odpalenia tomato Wink


Zapowiada się ciekawie Wink
Fingers crossed! Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
shibby
definicje buttonsów i ledów też już mam.
Ciekawostka - da się wyłączyć WSZYSTKIE diody Smile Łącznie z Lanowymi 1,2,3,4.

Cytat

Fingers crossed!


no trzymac trzymac bo sie tomato kompiluje i zaraz pierwszy beta test.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kamilj
Jak bedziesz mial juz wersje beta daj link z checia potestuje...
Byle by dzialalo PPPoE moge testowac ile sie da Grin
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
drakk0
@shibby

I jak wyniki pierwszych beta testów (chociaż w tym wypadku lepiej chyba mówić o alfa testach Wink )
 
shibby
łatwo nie bedzie. 1:0 dla routera. Kolejne uwalenie i po raz kolejny router odratowany Wink

ciag dalszy jutro
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
drakk0
No to jak router wygrywa to to nawet nie jest alfa tylko pre pre alfa Pfft Trzymam kciuki za kolejne próby
 
alvaro99
shibby to już zęby zjadł na tych routerach, więc powinno pójść szybko... Warlock, pracujesz też nad tym?
ISP WiFi 5GHz >><< Ubiquiti NanoStation M5 Smile <---> FRITZ!Box Fon VoIP <---> AP+BT+FTP+SAMBA OVISLINK WMU-6500FS i C009-M2 by JKR >><< 3 Kompy po WiFi
 
shibby
1:1 mamy remis

Udalo mi sie wkompilowac obsluge nand flasha Grin Router rozpoznał kość 128MB i wstał Smile

Gdzieś jednak przedobrzylem gdyż pomimo podmiesionego br0 router nie pinguje. Pewnie zle zrobilem vlany ale sukces ze w ogole tomato wstalo - przepotezny!!

Co teraz? Teraz weekend Smile Do netgeara wracam w poniedziałek Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kamilj
Pierwszy wielki sukces z routerem Congratz shibby Grin
Czekamy z niecierpliwością na beta wersje tomato
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
ml
Od kilku dni jestem posiadaczem routera Netgear WNR3500Lv2. Postanowiłem przetestować tomato z myopenrouter.com. Głównym problemem jest to, że z alternatywnym oprogramowaniem nie działa USB. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że USB nie działa prawdopodobnie tylko dlatego, że port jest wyłączony (nie jest w ogóle podawane napięcie). Dokładnie było tak:

1. Na oryginalnym oprogramowaniu w
WNR3500Lv2 USB działa - podłączyłem pendrive 2GB i został wykryty.
2. Postanowiłem wgrać Tomato - wyczyściłem nvram, załadowałem firmware, restart i Tomato ruszyło bez problemu.
3. Zgodnie z zaleceniami wyczyściłem ponownie nvram, i kolejny restart. Pendrive był cały czas widoczny w "Attached devices".
4. Zalogowałem się przez telnet, zacząłem konfigurować optware. Wszystko działało bez problemu.
5. Wyłączyłem router. Po kilku godzinach włączyłem go ponownie. Pendrive nie został wykryty. Czyszczenie nvram i resety 30/30/30 nie pomagały. Dmesg i lsmod pokazywał że moduły do USB są załadowane, kontroler usb był wykrywany, ale pendrive już nie. Po podłączeniu do gniazda USB huba z diodą doszedłem do wniosku, że port jest w ogóle wyłączony - dioda w hubie się nie świeciła, podczas gdy wcześniej świeciła się zaraz po podłączeniu.
6. Postanowiłem przywrócić oryginalne oprogramowanie. Procedura standardowa - czyszczenie nvram przed i po flashowaniu. Wszystko znów zaczęło działać - pendrive znów zaczął być widczony.
7. Ponownie załadowałem Tomato.
8. Po załadowaniu sprawdziłem nvram poleceniem 'nvram show'. Następnie wyczyściłem nvram i zrestartowałem router. Zweryfikowałem zawartość nvram - rzeczywiście nastąpiło wyczyszczenie, a pendrive ciągle był widoczny.
9. Wyłączyłem router na kilka sekund. Po uruchomieniu pendrive nie został wykryty. Zawartość nvram taka sama jak wcześniej.
10. Postanowiłem wypróbować również DDWRT z myopenrouter - zachowuje się identycznie.

Wnioski:
1. Pendrive jest sprawny.
2. Port USB jest również sprawny - przywrócenie oryginalnego oprogramowania rozwiązuje problemy.
3. Tomato z myopenrouter ma wszystkie moduły potrzebne do działania USB. Potwierdza to pkt 3 i 4 - pendrive był wykrywany i działał poprawnie gdy tylko port USB był włączony.
4. Niedziałanie USB jest najprawdopodobniej spowodowane "fizycznym" wyłączeniem portu, co potwierdza pkt 5.
5. Niedziałanie USB nie ma związku z zawartością pamięci nvram, co potwierdza pkt 9.
6. Objawy są takie same jak w poście #110 w tym wątku.

Podejrzewam, że oryginalne oprogramowanie przy starcie włącza port USB przez GPIO - analogicznie jak np. tutaj: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=1270. Próbowałem coś włączać i wyłączać poleceniem gpio, ale niestety udało mi się co najwyżej kontrolować poszczególne diody. USB nie ruszyło.

Ma ktoś pomysł jak to ugryźć? Podejrzewam, że shibby będzie miał ten sam problem.
 
shibby
2:1 dla shibbiego Wink

update.groov.pl/v2.png

Tomato działa. Problem z USB też niestety występuje tak jak opisał to kolega @ml. Próbuję go rozwiązać. Diody i przyciski wspierane są już w 50% ( nie wszystkie dzialaja tak jakbym tego chcial) Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 19

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,440,518 unikalnych wizyt