26 Kwietnia 2024 21:49:51
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.96.159
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
wl500gp - Jaki soft ??
cibi
Witam!!
To mój pierwszy temat na tym forum , tak ze witam wszystkich . Posiadam asusa wl500gp i chce wgrać do niego alternatywne oprogramowanie .Moje pytanie to który soft wybrać : Oleg czy openwrt ??Chce uruchomić na tym twardy dysk , żeby był widoczny w sieci , klienta bt i podpiąć drukarkę (nie potrzebuje żadnych qos-sów itp ) .Który z tych softów jest łatwiejszy do skonfigurowania żeby to działało .Jestem słaby z linuxa czy może jest gdzieś jakiś opis .W tej chwili mam soft Oleg-a i za bardzo mi to nie działa ,tzn nie widze twardziela w sieci (dysk jest sformatowany i widoczny w sytemie wszystkie komendy działają, prawdopodobnie samba nawala) i skrypt dla ctorrenta tez nie dziala .Wszytko robiłem z opisu na wl500g.info .Jeśli ktoś ma jakieś opisy lub mógł by pomóc to bardzo chętnie skorzystam z pomocy .Jeśli openwrt jest łatwiejszy i wsio na nim działa to prosze o info .Czy można z Oleg-a zmienić soft prosto na openwrt ??Za każde info dziękuje .
pozdro
 
arteq

Cytat

cibi napisał/a:
Witam!!
To mój pierwszy temat na tym forum , tak ze witam wszystkich . Posiadam asusa wl500gp i chce wgrać do niego alternatywne oprogramowanie .Moje pytanie to który soft wybrać : Oleg czy openwrt ??Chce uruchomić na tym twardy dysk , żeby był widoczny w sieci , klienta bt i podpiąć drukarkę (nie potrzebuje żadnych qos-sów itp ) .Który z tych softów jest łatwiejszy do skonfigurowania żeby to działało .Jestem słaby z linuxa czy może jest gdzieś jakiś opis .W tej chwili mam soft Oleg-a i za bardzo mi to nie działa ,tzn nie widze twardziela w sieci (dysk jest sformatowany i widoczny w sytemie wszystkie komendy działają, prawdopodobnie samba nawala) i skrypt dla ctorrenta tez nie dziala .Wszytko robiłem z opisu na wl500g.info .Jeśli ktoś ma jakieś opisy lub mógł by pomóc to bardzo chętnie skorzystam z pomocy .Jeśli openwrt jest łatwiejszy i wsio na nim działa to prosze o info .Czy można z Oleg-a zmienić soft prosto na openwrt ??Za każde info dziękuje .
pozdro


Jako Guru ;] z tematu OpenWrt polecam OpenWrt, ale Oleg nie jest zły!!!

Zainteresuj sie strona macsat.com i zamiast kijowego Download master użyj transmission + www frontend.

OpenWrt nie jest łatwieksze i "wsio" na nim działa, ale wymaga to wiedzy, czytania. Nie kazdy tak lubi.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
bigl
Jak znasz się na Linuxie to Debiana na niego wsadź!

http://wpkg.org/index.php/Running_Deb...00G_deluxe
Edytowany przez bigl dnia 21-11-2006 21:29
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
cibi

Cytat

ArteQ napisał/a:

Cytat

cibi napisał/a:
Witam!!
To mój pierwszy temat na tym forum , tak ze witam wszystkich . Posiadam asusa wl500gp i chce wgrać do niego alternatywne oprogramowanie .Moje pytanie to który soft wybrać : Oleg czy openwrt ??Chce uruchomić na tym twardy dysk , żeby był widoczny w sieci , klienta bt i podpiąć drukarkę (nie potrzebuje żadnych qos-sów itp ) .Który z tych softów jest łatwiejszy do skonfigurowania żeby to działało .Jestem słaby z linuxa czy może jest gdzieś jakiś opis .W tej chwili mam soft Oleg-a i za bardzo mi to nie działa ,tzn nie widze twardziela w sieci (dysk jest sformatowany i widoczny w sytemie wszystkie komendy działają, prawdopodobnie samba nawala) i skrypt dla ctorrenta tez nie dziala .Wszytko robiłem z opisu na wl500g.info .Jeśli ktoś ma jakieś opisy lub mógł by pomóc to bardzo chętnie skorzystam z pomocy .Jeśli openwrt jest łatwiejszy i wsio na nim działa to prosze o info .Czy można z Oleg-a zmienić soft prosto na openwrt ??Za każde info dziękuje .
pozdro


Jako Guru ;] z tematu OpenWrt polecam OpenWrt, ale Oleg nie jest zły!!!

Zainteresuj sie strona macsat.com i zamiast kijowego Download master użyj transmission + www frontend.

OpenWrt nie jest łatwieksze i "wsio" na nim działa, ale wymaga to wiedzy, czytania. Nie kazdy tak lubi.

Szukam tego : transmission + www frontend i nie moge znalezc . Do ktorego softu to sie stosuje ?? Z linuxa jestem cienki , jednak na olegu odpalilem juz sambe i prawie ctorrenta :].
 
arteq
na oleg jest transmission na 100%
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
cibi

Cytat

ArteQ napisał/a:
na oleg jest transmission na 100%

Ok znalazlem i nawet dziala Smile .Jak zwykle mam inny problem , w sofcie Olega jest stara wersja transmission i chcialem zainstalowac nowsza .Gdy próbuje to zrobic to wywala mi błąd że inna paczka o nazwie "torrent" nie pozwala na to.Pytanie jak to zrobic żeby sie uaktualnilo :] ?Zależy mi na tym bo w nowszej wersji mozna pliki bt kopiowac do sciagania na www.Może ja żle to robie daje ipkg install transmission i wtedy wywala mi ten błąd .Jeli można to prosze o wskazówke.
 
niegowic
a czy można na tym sofcie ustawić go jako AP client?? i czy można zmienic mac WiFi?
 
arteq

Cytat

niegowic napisał/a:
a czy można na tym sofcie ustawić go jako AP client?? i czy można zmienic mac WiFi?


W OpenWrt zmienisz mac, ale z konsoli, w Oleg ciezko powiedzieć
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
niegowic
Właśnie zamówiłem.. jak dostane to będe sprawdzał jego możliwości.. czy ktoś może próbował instalować debiana na wl500gp? Ciekawi mnie też sprawa przejściówek usb => com czy ktoś używał takiego czegoś w linuxie?
 
bigl

Cytat

niegowic napisał/a:
czy ktoś może próbował instalować debiana na wl500gp?

Mój kumpel to zrobił i jest bardzo zadowolony.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
niegowic
dzięki za odpowiedźSmile jakaś nadzieja sie pojawiłaPfft w końcu co pełen linux to pełen.. zapewne dużo zabawy, ale za to można wiele zrobić.. nie moge sie doczekać kiedy wreszcie będe dostane paczke i będe mógł zacząć zapewne długie zmagania w celu doprowadzenia urządzonka do moich potrzeb a są dość duże, mam nadzieje że da rade.. teraz tylko przeprowadzam rozważania teoretyczne na ten temat.. istotna jest jeszcze dla mnie sprawa tych przejściówek usb => com ale wg mnie jeśli ona ponoć działa pod linuxem to i na asusie który działa pod linuxem też powinna poprawcie mnie jeśli sie myle..
 
bigl
Co od przejściówek to zależy od sterowników do nich - część sterowników działa tylko na architekturze i386. Ale to jak to mówią "wyjdzie w praniu".
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
arteq
na OpenWrt, FreeWrt i CoovaAP bez problemu działaja przejsciówki USB-COM oparte o układ profilic 2303(najpopularniejsze). Należy pamietać ze to nie jest pełny rs232 jaki mamy w komputerach!! a tylko 3 przewody Rx, Tx i GND .
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
niegowic
mi chodzi o zastosowanie jej do podpięcia do tunera TV Sat popularnego fergusona 3018 w wiadowmym celu.. tam chyba nie jest potrzebne nic wiecej.. moge sie mylić ponoć z tą przejściówką działa na zwykłym kompie
Edytowany przez niegowic dnia 04-12-2006 18:25
 
niegowic
a czy do tych przejściówek na open wrt trzeba instalować jakieś sterowniki czy już są w systemie?
 
arteq

Cytat

niegowic napisał/a:
a czy do tych przejściówek na open wrt trzeba instalować jakieś sterowniki czy już są w systemie?


instalujesz

kmod-usb-serial
kmod-usb-serial-pl2303
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
niegowic
pytanie odnosnie wgrywania softu: wgrywam fo za pomocą firmware restoration? moja obecna wersja to 1.9.6.7.. przepraszam za proste pytanie ale boje sie żeby nie zepsuc routera.. dopiero co go dostałem:| Z góry dziękuje za pomoc.. a i jeszcze jedno byłbym wdzięczny za linka skąd moge sciągnąć soft i jakieś krótkie streszczenie do opisu tego procesu albo za linka jakoś nie wpadło mi nic w ręce co by było dokładnie na temat ASUSA wl-500gP:/ może słabo szukam poprostu jest tego troche a ja nie wiem od czego zacząćSad ArteQ gdzieś na forum wyczytałem że piszesz z kolegą jakieś opracowanie na ten temat.. może udostępnisz chociaż tą część odnośnie instalacji. Widziałem wersje ang.. ale boje sie że coś przeocze.. gdzieś wyczytałem że trzeba przywracać wcześniej do ustawień fabrycznych.. tam nic takiego nie ma.. a może nie doczytałem
 
SlyT
1. Przywroc router do ustawien domyslnych - jesli juz miales ten router skonfiugurowany pod konkretne polaczenie.
2. www.openwrt.org
3. downloads/whiterussian/rc6/bin/openwrt-brcm-2.4-squashfs.trx (lub pppoe - jesli podlaczasz to do modemu adsl)
4. firmware restoration.
5. instaluj x-wrt .
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
niegowic
chciałem uaktywnić port wan zgodnie z opisem ze strony http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Hardware/Asus/WL500GP

sprawdziłem poleceniem
root@OpenWrt:~# nvram show | grep vlan1
wan_device=vlan1
wan_ifnames=vlan1
vlan1hwname=et0
vlan1ports=0 5u
size: 13122 bytes (19646 left)
wan_ifname=vlan1
wiec zgodnie z opisem zmieniam
root@OpenWrt:~# nvram set vlanports="0 5"
root@OpenWrt:~# nvram commit
i znowu wydaje polecenie
root@OpenWrt:~# nvram show | grep vlan1
wan_device=vlan1
wan_ifnames=vlan1
vlan1hwname=et0
vlan1ports=0 5u
size: 13122 bytes (19646 left)
wan_ifname=vlan1

znowu to samo:/ dlaczego? Prosze o pomoc
 
SlyT
Moj wynik: nvram show | grep vlan1

wan_device=vlan1
wan_ifnames=vlan1
size: 10144 bytes (22624 left)
vlan1hwname=et0
vlan1ports=0 5*
wan_ifname=vlan1

NA PEWNO robiles zgodnie z dokumentacja ? nvram set vlan1ports="0 5"
Edytowany przez SlyT dnia 09-12-2006 13:39
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 31

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,381,307 unikalnych wizyt