28 Marca 2024 20:25:12
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.236.219.157
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N10U - znany i lubiany w nowej odsłonie
michalb
@as1970
Przeważnie na oryginalnym firmwarze wifi chodzi "najlepiej".
Jednemu ta wersja chodzi super, innemu tamta.
Wgrywaj różne softy i testuj...
 
as1970
tylko jest pytanie czy warto wgrywać tomato skoro na oryginale faktycznie wifi chodzi mi na maksa - tylko szkoda bo oryginał jest strasznie okrojony
 
bartula
Witam, mam cholerną zagwozdkę z tym pudełkiem w wersji RT-N10U B1.
Otóż chciałem sobie wrzucić Tomato.
Podejrzałem kilka wersji jakie ludzie mają w swoich sygnaturkach, posciągałem i usiłowałem wrzucić do pudełka.
Tu zaczęły się schody, pierwsze z brzegu tomato wrzucane przez Firmware Restoration i zero efektu, w pudle siedzi soft jaki miałem przy zakupie.
Po kolejnych kilku próbach dostałem zamiast normalnego interfejsu po http mini server web Asusa.
Pomyślałemsobie że się coś skopało i odezwało się awaryjne wyjście i ze tą drogą wrzucę firmowy software pobrany ze stronki producenta.
Jakież zdziwienie, kiedy miniserver wypluł info że właśnie wrzucony sofcik nie jest właściwy dla danego, hardware.
Zrobłem z dziesięć podejść i przez miniserver jak i przez Firmware Restoration. Bez efektu. Dopiero zassałem najstarszy dostepny soft na stronie Asusa i za pomcą FR podniosłem gada na nóżki.
Konkludując jedyny soft który wgrywa się poprawnie za pomocą Firmware restoration do routerka to 2.1.1.67. Nowsze dają efekt w postaci migającej diody power jak w trybie do flashu.
Teraz najlepsze: majac juz zaladowany 2.1.1.67 moge z jego poziomu zarządzajac routerem przez przegladarke zupgrejdować go do najnowszej wersji bez problemu. Gdy używam FR konczy się migającą diodą.
Próbowałem przeprowadzić też operacje poprzez wrzucenie mini dd-wrt i znow FR "uwala" router a poprzez www idzie ok.
Niestety mając już mini dd-wrt probowałem, wgrać tomato, najpierw byl bląd upgrejdu , poczysciłem nvram i poszło... ale router sie nie podniósł Grin
I tak w koło macieju.
Czy ktoś mi może podesłać podlinkować bezpośrednio swoje tomato. Nie żeby misię nie chciało szukać ale już po mału traće cierpliwość do gada Grin
 
shibby
po wgraniu softu musisz odczekać kilka minut. Ponadto po flashu router sam się nie podniesie - trzeba go zresetować (po tych kilku minutach zwłoki) i znów dać mu chwilę.

Ponadto pytanie: jaki dokładnie soft wgrywasz?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
bartula
próbowałem min. te
tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-110-PL-VPN.trx
tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-RT-N53.trx
tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-110-PL-BT-VPN.trx

Nie jestem świeżakiem, miałem ikla lat dwa linksysy ale takich jaj jeszcze nie przerabiałem.
Nie wiem czy to coś wniesie ale po probach wgrywania softu via miniWeb server : za każdym razem dostaje info o niewłaściwym przetransferowanym firmware względem hardware które posiadam. Niezależnie czy wgrywam pomidorka czy softy nowe od Asusa.

Połączony z 12 grudzień 2013 21:32:04:
ogarnąłem dziada Smile przy krorymś z kolei flashowaniu wreszcie zaskoczył. Pozostanie dla mnie tajemnicą czemu zmarnowałem kilka godzin
Edytowany przez bartula dnia 12-12-2013 21:32
 
shibby
RT-N10U w każdej rewizji to ten sam sprzęt w nowej obudowie. Każda rewizja działa więc z tomato.

@bartula, firmware tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-RT-N53.trx jak widać po nazwie jest dedykowany TYLKO dla Asusa RT-N53 Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
lpm11
Mam ten router już jakiś dłuższy czas (półtora roku na pewno).

Po jednym miesiącu podkręciłem procesor w taki sposób:
nvram set clkfreq=480,160,80
nvram commit

Siedzę na softach Toastmana i nie udało mi się tego routera nigdy zawiesić, uptime ponad 100 dni spokojnie. WiFi działa super.
 
shibby

Cytat

TomatoFan napisał(a):

Mistrzu Pomidorka i wladco Tomato shibby Smile Jestem zielony jak ufoludek w oznaczeniach softu alternatywnego. Jaki soft jest do tego sprzetu najlepszy i co oznaczna oznaczenia ?


tak na szybko
http://tomato.groov.pl/?page_id=66

oraz
http://tomato.groov.pl/?page_id=69

oraz
http://tomato.groov.pl/download/K26RT...builds.png

W razie dalszych pytań pytaj śmiało Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pawelxx
czy ten sprzęt obsłuży mi łącze 100Mb? mam go od dłuższego czasu i działa Ok na 50Mb ale co z 100?

ewentualnie czy to podkręcenie procka cos da ??
 
hermes-80
Nie tym routerem takiej przepustowości ci się nie uda osiągnąć - podkręcenie CPU też nic nie zmieni.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
pawelxx
a co polecacie żeby mi takie łącze ogarnęło cos w miare taniego. Niem mam podłączonych innych użytkowników poza domowymi ( TV, tablet, komputer, smartfon, PC,NAS )
 
majkel152
netgear 3500L v1/v2 /asus n16/ wd my net 750
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
hermes-80
WR1043v2
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
shibby
RT-N18U (jak pojawi się w sprzedaży). Ew za 400zł można dostać RT-AC56U.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pawelxx
wiadomo kiedy ta n18 się pojawi ?
 
majkel152
coś ściemniacie skoro shibby testowal bez oc https://openlinksys.info/forum/viewth...post_90836 to po oc powinien dać sobie rady albo coś blisko tego wyniku , fast nat to obsługuje?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
pawelxx
a wiec dziś odpaliłem łącze na 100Mb i na routerze mam rzeczywiście 80Mb/51Mb. Maks dawało mi 82Mb. Musze jeszcze sprawdzić bezpośrednio na modemie ale cos nie chce mi dać połączenia 1Gb a daje tylko 100Mb na kablu (a kablel ma 8 zyłowy)

http://www.speedtest.pl/test/88095252

podkrecilem procka tym sposobem :

nvram set clkfreq=480,160,80
nvram commit

ale to nic nie daje... jak mam wrócić do oryginalnych parametrów CPU? jakie te wartości mają być ? czy tylko reset do gabrycznych mnie ratuje ?
Edytowany przez pawelxx dnia 01-07-2014 23:15
 
majkel152
no ciężko mu będzie bo ma tylko 100Mb/s lan ;p ile teraz masz po oc ?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
pawelxx
82-84
 
shibby
tak. bez problemu wgrasz na niego tomato
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 1
Mala

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,426,490 unikalnych wizyt