29 Kwietnia 2024 03:40:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.135.205.146
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N10U - znany i lubiany w nowej odsłonie
Vall3ry
To moze inaczej. Na poprzednim routerze Edimax nie miałem problemu z instalacją drukarki. Czy da sie jakoś połączyć te dwa routery, tak zeby można było drukować na Edimaxie ?
 
shibby

Cytat

Vall3ry napisał(a):

Hej!

Od 3dni jestem posiadaczem owego routera. Po podłączeniu routera od razu wszystko działało. Ale za chiny ludowe nie potrafię zainstalować drukarki. jest ona widoczna jako podłączona w routerze, ale nie mogę jej zainstalować ani na Ubuntu ani na XP/7. Próbowałem wgrać Tomato 1.28 i to z powodzeniem ale , tam to już w ogóle mi nic nie działało. Wifi działało tylko na windowsie, i to tylko na jednym kompie. na ubuntu nie dało sie połączyć. Drukarke też tam widział ale nie dało sie jej zainstalować.

Proszę o jakieś instrukcje jak zainstalować drukarkę Samsung ML-2010. Najlepiej na standardowym sofcie.


zrobiles czyszcznie nvram po wgraniu tomato? Wifi dziala, drukarka tez. Pytanie tylko jak ją instalujesz na komputerze.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Vall3ry
Nie zrobiłem czyszczenia nvram'u (nie posiadam takiej wiedzy Sad ). A drukarke instaluje tak jak polecił mi to buniaczek tj: http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=14173. Ale niestety bez powodzenia.

Jutro postaram sie wgrac na nowo Tomato, nie moge sie za bardzo z tym bawić bo żonka potrzebuje neta. Sad
 
hermes-80
Nie trzeba wgrywać ponownie Tomato - tylko zrobić czyszczenie NVRAM-u z poziomu WWW (Administracja/Konfiguracja/Przywróć wartości domyślne/Wyczyść cały NVRAM {OK}) co ustawi ci router do wartości fabrycznych - potem konfigurujesz wszystko od nowa z palca i po kłopocie.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Vall3ry
Obecnie mam wgrany standardowy soft na routerze. Jak miałem wgrany Tomato to miałem problemy z rozdzieleniem neta na inne kompy. Sad
 
hermes-80
Bo zapewne NVRAM był zaśmiecony pozostałościami z OFW.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
m40l4t
Witam wszystkich jestem tu nowy choć wasze forum obserwuje już jakiś czas. Tak wiec wypada się przywitać i przedstawić na początek, jestem Jakub.
Skusiłem się na tego asus-ika ( udało mi się dostać białego jeszcze jakimś cudem ) i od razu wgrałem pomidorka nie przyglądając się za bardzo w OFW. Powiem wam ze wszystko śmiga jak marzenie jak na razie poznaje jego możliwości a ma ich trochę i tu ukłon w stronę shibbyego za ekstra robotę z build-em.
Wg mnie zakup bardzo udany i polecam Każdemu za te pieniądze jest to bardzo udana maszynka ale dopiero z pomidorkiem rozwija skrzydła.
____________________________________
TP-LINK TL-WR743ND + Gargoyle:1.5.4 (30752), by obsy
ASUS RT-N10U ver.A + Tomato K26USB-1.28.RT-N-MIPSR2-092V-Big-VPN by Shibby
 
Vall3ry

Cytat

Napisze krótko ... działa Smile rano tylko sprawdzę drukarkę. Pomogło NVRAM. Dzięki



Drukarka działa.

Po podłączeniu huba USB działa i pendrive i drukarka.

Jeszcze raz dzieki za pomoc.
Edytowany przez Vall3ry dnia 30-03-2012 09:12
 
JFH
jaki firmware do Asus RT-N10+ ?
próbowałem :
- tomato-K26-1.28.9052RAF-EN-MIPSR2-031H-Std
- tomato-K26-1.28.9052RAF-EN-MIPSR2-032H-mini-VPN
- tomato-K26-1.28.8052RAF-PL-MIPSR2-029H-Std

po wgraniu, nie działa, trzeba przywracać do dd-wrt
N15U - Freshtomato 2020.3 MIPSR2 MiniVPN
N18U - Freshtomato 2020.3 AiO
 
hermes-80
RT-N10+ jest prawdopodobnie na Ralinku i nie działa na nim Tomato !
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
shibby
10+ to ralink wiec zapomnij o tomato.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sierars1
Przedwczoraj zakupiłem routerek po przeczytaniu opinii na jego temat u was na forum i jestem bardzo zadowolony, drukareczka (kombajn) ruszył za pierwszym razem.
Ale problem mam z kompem na parterze w lini prostej jakieś 8m sygnał zaledwie wchodzi na 2 kreski antenkę wymieniłem w kompie na bodajże 3db ale żadnych rezultatów i zastanawiam się nad przystawką żeby antenkę postawić na półce może to coś zmieni.
 
shibby
pamiętaj ze transmisja wifi musi byc dwukierunkowa. To ze w APku zwiekszysz moc radia poprzez wymianę anteny, to nie znaczy ze urzadzenie (komputer, laptop, komorka) bedzie mialo na tyle silną antenę by nadac sygnal do routera.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sierars1

Cytat

shibby napisał(a):

pamiętaj ze transmisja wifi musi byc dwukierunkowa. To ze w APku zwiekszysz moc radia poprzez wymianę anteny, to nie znaczy ze urzadzenie (komputer, laptop, komorka) bedzie mialo na tyle silną antenę by nadac sygnal do routera.


Może złe to ująłem antenkę wymieniłem w komputerze dodam jeszcze że 2 komputer jest na tym samym piętrze co router i oddalony o jakieś 8m i tam sygnał jest na full oczywiście antenka też 3db.
Konstrukcja mieszkania to ściany G-K podłogi i legary drewniane.
Edytowany przez sierars1 dnia 05-04-2012 12:30
Asus RT-N10U
TL-WR940N
 
NONAMEFOREVER
Witam jak w/w mam tego Asusa od 2 miesięcy. Konkretnie i na temat to leci tak.
Miałem wrzuconego Tomato Mega potem zmieniłem na aktualizacje Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-084V K26 USB BT-VPN . Wrzuciłem w niego pyLoad działało Super do niedawna, dopóki wszystkich serwerów nie wyłączyli tj. megaupload, fileserver, filesonick itd. Ale to już inna historia. Schody zaczynają się i to niezależnie od wersji może ktoś podrzuci rozwiązanie jak to ustrojstwo skonfigurować.
A mianowicie :

- Transmission wywala się dosyć często wyskakuje błąd: Connection Filed
a dalej
Could Not Connect To The Server.You May Need Reload The Page To Reconnect

I do wyboru: Dismiss lub Details. Co kol wiek bym nie wybrał Transmission już leży!!!

Skonfigurowany jest na default czyli peers per torrent 30, Max peers overall 150 z tym że maksymalna liczba torrentów pobieranych to 2. Nie wiem czy jest to przyczyną ale zanim się wykrzaczy to CPU Usage jest 100%.
Podkręciłem CPU komendą :

nvram show | grep clkfreq
nvram set clkfreq=400
nvram commit
reboot

I faktycznie pokazuje CPU Freq 400MHz ale na niewiele się to zdało problem nie zniknął. Transmission potrafi wstać sam ale zanim pobierze torrenta mijają dni :-(

Dwa to niestety napisy ! Mam Tv z DLNA Panasonic TX-P42GT30E i było by super jak bym sobie obejrzał film z napisami. Temat wałkowany na forum wiele razy. Mnini Dlna nie czyta napisów w srt z tą sama nazwą, wspomnę że Panasonic nie czyta innych niż srt i jeszcze specjalnie dla niego czyli TV musze przekonwertować na stronę kodową Iso 8859-2 tak już Panasonic mają i wybór czcionki Latin 2 w TV. Zainstalowałem Twonky ku mojemu zdziwieniu czyta napisy nawet txt, niestety nie ma nic za darmo Twonky musi wstać razem z routerem komeda w firewall:

/opt/etc/init.d/S99twonkymedia start

Ale wówczas Transmission leży już na całego a o dostaniu się przez File Sharing czyli środowisko sieciowe zmapowane jako dyski sieciowe trwa godzinę no może przesadziłem ale jest to koszmar!!! Jeśli odpalę tą komende z Putty wskakuje błąd:

For image conversion and scaling the TMS utilizes ImageMagick. For details on the license please see /opt/twonkymedia/cgi-bin/convert-readme.txt
upnp_string_vsprintf: out of memory: %s:%d


Jak rozwiązać kwestię tych napisów w Mini Dlna ???

Trzy to kombajn ! Samsung CLX-3170FN widzi ja drukuje wszystko i ze wszystkiego! ale o skanowaniu nie ma mowy a kombajn jest z ADF i odpinanie go za każdym razem i podpięciem do kompa już mi się znudziło. Jak ktoś mam podobne problemy chętnie wysłucham :-)
Edytowany przez NONAMEFOREVER dnia 06-04-2012 03:37
 
shibby
1) to tylko router. Max 3 torrenty na raz i zmniejsz o polowe limity peerów.

2) out of memory. Ten router ma tylko 32MB ramu. Zrobiłeś mu swapa??!!??!!??

3) tomato ma funkcję printservera i nie obsluguje skanowania.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
NONAMEFOREVER
Co do torrentów spróbuje zainstalować rtorrent podobno nie obciąża aż tak routera, jeśli mi się uda napisze jak się spisuje.

Tak shibby mam swapa

Partycje Unix-owe wyglądają u mnie tak:

Partition 'sda1' swap (2,047.99 MB) is active
Partition 'opt' ext2 (4,581.64 MB / 4,453.10 MB free) is mounted on /opt
Partition 'dane' ext2 (109.55 GB / 41.67 GB free) is mounted on /tmp/mnt


Twonky to tak jak napisałeś shibby, to ma tylko 32 ramu. Póki wstanie z routerem Tomato sobie z tym jakoś poradzi i działa dobrze ale przy próbie manualnego odpalenia pomimo wyłączonych innych programów zajmujących zasoby jest blado. Temat chyba nie do ruszenia wiec nawet nie pytam co z tym zrobić.

Ale wracając do mini dlna czyli Media Server jedni twierdzą że czyta napisy drugim nie czyta jak to w końcu jest ??? Jeśli trzeba zrobić jakiś config prośba podrzuć.

Printserver nie obsługuje skanowania ale może jest jakiś program do zainstalowania który zeskanuje na którąś partycje dysku podłączonego, a dalej to już z górki :-)
Edytowany przez NONAMEFOREVER dnia 06-04-2012 14:37
 
USB
Czy Wy też dostaliście w zestawie piszczący zasilacz? Trochę irytująca sprawa, że kupuje się markowy sprzęt a w zestawie dołączają jakieś badziewne zasilacze... Czy macie doświadczenia z takimi przypadkami i serwisem Asusa? Wysłałem do nich zapytanie, to dostałem standardową odpowiedź, że "proszę oddać do serwisu i serwis zadecyduje". Czyli mogę zostać miesiąc bez routera a i tak mi zasilacza nie wymienią Smile Wiem, że mógłbym kupić nowy zasilacz w jakimś sklepie, ale nie po to wydałem 140 zł na nowy sprzęt żeby teraz jeszcze do niego dokładać... A i tak kupując nowy zasilacz nie mam gwarancji, że będzie cichy.

Druga sprawa - czy jest jakiś poradnik wgrywania tomato, ale dla kompletnych laików? Na stronie nr 6 znalazłem opis jak wgrać, ale nawet ten opis jest zbyt zagmatwany dla mnie, kompletnie nie znam się na sprawach związanych z sieciami. Nie wiem co to znaczy że mam na sztywno ustawić IP w komputerze, czy połączyć "na sztywno" komputer z routerem. Nie wiem co to DD-WRT, czyszczenie nvram. Robiłem jedynie update firmware przez www, a z tomato to wyższa szkoła jazdy...
 
kille72
Instrukcja @Buniaczka:

1. Pobierz odpowiednie Tomato.
2. Ustaw na sztywno w kompie IP na 192.168.1.2
3. Ruter podepnij do kompa na sztywno kablem (w ruterze jeden z czterech portów LAN - nigdy WAN)
4. Pobierz i uruchom Asus restoration
5. Wciśnij przycisk reset na ruterze i trzymaj
6. Podłącz kabel zasilający do rutera ciągle trzymając przycisk reset
7. Trzymaj przycisk aż dioda zacznie migać
8. Jeśli dioda już miga to możesz puścić reset
9. W Asus restoration wybierz plik z tomato i kliknij przycisk przeslij
10. czekaj cierpliwie do końca procedury (czyli poczekaj aż narzędzie skończy pracę a następnie ruter się zresetuje)
11. Zaloguj się do tomato jako admin/admin
12. Wyczyść nvram

Punkt 2 (wpiszesz 192.168.1.2 a nie ten z filmu)
http://komputery.spryciarze.pl/zobacz...-2-sposoby
 
USB
Ok, to może napiszę swoje wątpliwości.

Cytat

2. Ustaw na sztywno w kompie IP na 192.168.1.2

Mój komputer posiada taki IP, bo router automatycznie taki przydziela...

Cytat

3. Ruter podepnij do kompa na sztywno kablem (w ruterze jeden z czterech portów LAN - nigdy WAN)

Cały czas mam tak podłączone. Do złącza WAN idzie skrętka z modemu kablowego, do portów LAN podłączone są dwa komputery. Tak może zostać czy mam modem odłączyć wraz z drugim komputerem?

Cytat

4. Pobierz i uruchom Asus restoration

A skąd to pobrać? Na stronie Asusa wyszukiwarka nie znajduje mi nic takiego...

Cytat

5. Wciśnij przycisk reset na ruterze i trzymaj

Rozumiem, że przy wyłączonym routerze mam wcisnąć reset? I przez jakąś określoną ilość sekund mam trzymać wciśnięty? (coś tam czytałem o 30 sekundach, ale nie wiem czy to tego dotyczy)
Czy zamiast odłączać kabel nie wystarczy użyć włącznika który znajduje się z tyłu odbudowy?

Cytat

7. Trzymaj przycisk aż dioda zacznie migać

Która dioda? :)

Cytat

12. Wyczyść nvram

W jaki sposób?

A ten filmik mi nie działa - można dostać na innym serwisie?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 20

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,424,879 unikalnych wizyt