16 Maja 2024 12:15:47
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.224.94.20
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
UPC - dyndns
backlit
Od paru dni poziom sygnału Upstream wynosi u mnie

Upstream Channels    
     
     Power Level
Channel 1:   37.2 dBmv
Czy to aby nie za nisko? Pingi zaczęły skakać i nie wiem czy mam to wiązać z tym parametrem.

@silvah napisał :

Cytat

Dla downstreamu SNR powyzej 32dBmv
dla upstreamu poziom sygnalu ponizej 55dBmv
ale jakie są dopuszczalne dolne widełki tych wartości?
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
piotrg
Downstream Channels -8 - +8

Upstream Channels - 42 - 52 najlepiej aby były zalogowane 4 kanały zwrotne

jedyne co można zrobić to wstawić spliter na kablu do modemu (
37,2 + 4,5 = 41,7) ale ważny jest również DS, który spadnie o 4,5 dB

Najlepiej nie kombinować samemu - sprawdź czy kabel nie jest luźny przy modemie i zwrotnicy (dokręcony)

podaj pełne parametry z modemu i dekodera to coś wymyślimy
Edytowany przez piotrg dnia 27-11-2011 21:52
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
backlit
@piotrg poniżej wklejam pełne parametry do których mam dostęp:


Downstream Channels    
      
            Power Level:    Signal to Noise Ratio:
Channel 1:    2.0 dBmV    39.2 dB
Channel 2:    1.9 dBmV    39.0 dB
Channel 3:    1.0 dBmV    38.5 dB
Channel 4:    1.5 dBmV    38.8 dB
Channel 5:    0.0 dBmV    0.0 dB
Channel 6:    0.0 dBmV    0.0 dB
Channel 7:    0.0 dBmV    0.0 dB
Channel 8:    0.0 dBmV    0.0 dB
        
Upstream Channels    
      
                        Power Level:
Channel 1:    37.7 dBmV
Channel 2:    0.0 dBmV
Channel 3:    0.0 dBmV
Channel 4:    0.0 dBmV


Dodam, że mam tylko usługę UPC 50/5 Mbit (bez TV i tel). Jeden nierozdzielony kabel ze zwrotnicą na końcu

P.S kable dokręcone, nigdy nie miałem zalogowanych 4 kanałów upstream (na początku po instalacji miałem poziom sygnału 40.5 dBmV)
Edytowany przez backlit dnia 28-11-2011 19:32
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
piotrg
jeśli masz tylko sam net - przy tych parametrach muszą wstawić (zamienić na) zwrotnicę 206 (tłumi 2/8) i podłączyć modem z 8.

Sygnał będziesz miał DS 4 dB/US 43,7 to tylko i aż tyle.
Gdzie mieszkasz?

JAKI MASZ MODEM SKORO MASZ TYLKO JEDEN KANAŁ ZWROTNY.
Dla 50 przewidziany jest Cisco lub Thomson z dwiema antenkami oba modemy mają możliwości logowania 8 kanałów zwrotnych.

Możliwe że po zmianie zwrotnicy (prawidłowe parametry) modem zsynchronizuje pozostałe 3 kanały zwrotne.
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
backlit
Modem jaki dostałem to Cisco EPC3212. Co do kanałów chyba źle mnie zrozumiałeś. W Downstream Channels mam 4 aktywne a w Upstream Channels - 1 aktywny (wartości sygnałów podałem w przedostatnim poście).

P.S Mieszkam w Siemianowicach Śląskich (parę kilometrów od Katowic)
Edytowany przez backlit dnia 28-11-2011 15:29
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
piotrg
Siemianowice - Bytkowską do góry. Kiedyś mieszkałem na 1000-leciu przed Chorzowem i projektowałem sieć dla PTK-Ryntronik obecnie UPC.

Modem na 8 kanałów zwrotnych (powinien logować się na wszystkich)
na poprzedniej stronie jest zestawienie @mongii tam jest zalogowanych 6 (tylko 6)
Możliwym jest że dla danego regionu modemy logują się tylko na 4 kanałach.

Obecnie produkowane modemy mają 12 kanałów zwrotnych co pozwala na przesył neta z prędkością 1Gb - taka jest prędkość w Chinach, Tajwan, Korea, Indie.
Miejmy nadzieję, że niedługo to dotrze do nas.

Twój problem pozostaje tylko zgłosić do serwisu. Nie wykluczam wymiany modemu.
Edytowany przez piotrg dnia 28-11-2011 18:56
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
backlit
Heh no widzę rejony znane (konkretnie osiedle Michałkowice lub nazywane kiedyś Fabud). Jak widzę po wypowiedziach na różnych forach to zazwyczaj przy prędkości 100 i więcej w UPC jest aktywnych więcej niż 4 kanały dla downstream i więcej niż 1 dla upstream (@house ma tyle samo aktywnych kanałów a prędkość chyba właśnie 100Mbit więc widać to też nie reguła) . Możliwe, że zależne to jest od ilości użytkowników i obciążenia w danej lokalizacji itp. Przed chwilą robiłem testy prędkości + pingi i wydaje być ok. Pingi bardziej stabilne, średnio 15 ms bez strat choćby jednego pakietu. Upstream: 38.5 dBmV na teraz.

Update: poniżej wklejam screen zwrotnicy którą mam podpiętą. Poprzednia wklejona przez pomyłkę.
backlit załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez backlit dnia 28-11-2011 19:36
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
piotrg
tylko serwis - w szafie lub skrzynce na klatce muszą wstawić splier lub TKZ6
albo w mieszkaniu wymienić zwrotnicę na 206.
Masz złe parametry sygnału na modemie.
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
backlit
@piotrg na tej zwrotnicy TRIS-307 mam dwa wyjścia DATA (rozumiem, że jedno z tłumieniem 4,5 drugie 8,2) czy może źle rozumuje? Jeśli tak to podpięcie do wyjścia z tłumieniem 8,2 rozwiąże mi temat?
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
piotrg
Nie. Zwrotnica 307 - tłumi US - 4dB, DS - 8dB (za okrąglilem).
Twój obecny sygnał po zwrotnicy to 1,5/37.7
a bez zwrotnicy to 9,5/33,7 masz zmieścić się w -8do+8/42-52 więc najprościej jest zmienić na zwrotnicę 206, która tłumi 2/2 oraz 8/8
teraz obliczamy twój sygnał:
DS 9.5 - 8 = 1,5 OK
US 33,7 + 8 = 41,7 prawi OK dopuszczalne
Edytowany przez piotrg dnia 28-11-2011 21:26
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
backlit
Dzięki już teraz wszystko jasne. W tym temacie byłem zielony.

Update: ostatecznie podepnę zwrotnicę TRIS-305P (tłumienie 9/9) bo taka mogę podebrać znajomemu ze starej instalacji. Opisze efekty po podłączeniuWink
Edytowany przez backlit dnia 29-11-2011 12:31
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
piotrg
Pełne logowanie 8 kanałów zwrotnych DS
piotrg załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez piotrg dnia 29-11-2011 22:33
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
backlit
W załączniku screen z poziomami sygnału. Myślę, że teraz jest już dużo lepiej i mieszczę się w normie. Jeszcze raz dzięki dla piotrg.
backlit załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
piotrg
tak powinno wyglądać pełne logowanie modemu 12 kanałów zwrotnych
piotrg załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
silvah

Cytat

piotrg napisał(a):

tak powinno wyglądać pełne logowanie modemu 12 kanałów zwrotnych


Piotrg a powiedz mi co mozna zrobic ze zbyt wysokim sygnalem nadawania? Ostatnio ten sygnal waha sie u mnie w granicach 52-54dBmV. Reklamacji za bardzo nie mam co zglaszac, bo jak znam zycie odpisza ze wszystko jest ok, bo niby jest...
Niestety w samym mieszkaniu niewiele chyba moge zrobic bo kabel ze skrzynki na klatce mam wpiety bezposrednio do modemu...
Dziwi mnie jednak to, iz bawiac sie zmiana kanalow modem co jakis czas natrafia na jeden jedyny kanal na ktorym sila sygnalu jest w normalych granicach ~46dBmV. I teraz nie wiem czy upc wybralo zle czestotliwosci dla kanalow (dla calej reszty tez poziom jest w okolicach 53dBmV) ze wzgledu na jakies tlumienie kabli czy cholera wie czego - moze trzeba by wymienic jakis spliter na klatce? Poki co wszystko dziala ok ale jednak troche mnie ten sygnal niepokoi, bo to juz bardzo blisko tej granicy gdzie moga zaczac sie jakies problemy...(nie wiem ile w stanie maksymalnie ten modem jest w stanie nadawac zeby wszystko bylo ok)
 
piotrg
Po pierwsze z niskim US
32-41 bardzo wysoki, 42-52 normalny, >53 niski

Jaki modem? Daj scr. z sygnałami. Na pewno masz również niski DS
Czy na pewno nie ma zwrotnicy w lokalu lub za drzwiami na klatce? - to bardzo ważne. Ile usług czy jest TV.
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
silvah

Cytat

piotrg napisał(a):

Po pierwsze z niskim US
32-41 bardzo wysoki, 42-52 normalny, >53 niski

Jaki modem? Daj scr. z sygnałami. Na pewno masz również niski DS
Czy na pewno nie ma zwrotnicy w lokalu lub za drzwiami na klatce? - to bardzo ważne. Ile usług czy jest TV.


Modem Cisco EPC3212
Dlaczego niskie? Mowimy o mocy nadawania modemu a ta jest raczej wysoka a nie niska. Poziomy sygnalow dla ds sa w normie, snr tez...

Channel 1: 2.3 dBmV 36.4 dB
Channel 2: 2.2 dBmV 37.2 dB
Channel 3: 2.2 dBmV 36.8 dB
Channel 4: 1.6 dBmV 36.4 dB

Uslug tak jak pisalem jest jedna - jeden kabel ktory idzie prosto do modemu. Ogolnie to upc co jakis czas cos miesza z tym sygnalem - ale to glownie zmienia sie poziom sygnalu i snr dla ds a dla us zawsze byl ponad 50 a ostatnio niestety potrafi wejsc i w okolice 54.
Edytowany przez silvah dnia 23-01-2012 22:52
 
piotrg
Wartość jest niska przeanalizuj post 50.
To nie UPC - to zmienia się pogoda od minus 20 zimą do plus 60 latem (wewnątrz szafy ze wzmacniaczem) co ma wpływ na sygnał US.
To podstawowa wiedza z fizyki dawniej 8 klasa podstawówki.

SNR - to stosunek sygnału do szumu we wszelkich urządzeniach elektronicznych. Również w modemach. Najlepiej zapomnij o SNR bo to do niczego nie prowadzi i raczej nie ma wpływu na działanie dopóki DS i US są w normie. W telefonie komórkowym z którego korzystasz codziennie nie sprawdzasz SNR a sygnał sieci jest różny.

Sygnały na poszczególnych kanałach zwrotnych muszą być różne niepokojące mogło by być jeśli ich wartość była by "constans"

Jeżeli Twoja usługa działa nieprawidłowo (nie podałeś prędkości) spowodowane może to być brakiem separacji US wynikającym z braku zwrotnicy - jakiejkolwiek. Schemat na zwrotnicy z postu 47 wszystko Ci wyjaśni. Prędkość sprawdzasz na kablu bezpośrednio z modemu do kompa.

Połączony z 24 styczeń 2012 01:00:51:
Edytowany przez piotrg dnia 24-01-2012 01:02
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
silvah

Cytat

piotrg napisał(a):

Wartość jest niska przeanalizuj post 50.
To nie UPC - to zmienia się pogoda od minus 20 zimą do plus 60 latem (wewnątrz szafy ze wzmacniaczem) co ma wpływ na sygnał US.
To podstawowa wiedza z fizyki dawniej 8 klasa podstawówki.



Jezeli nagle modem dostaje zdalny reset i np. z poziomu sygnalu 8 dBmV robi sie -2.5 dBmV i snr zmienia sie o 3-4 dBmV to nie sa to wahania temperatury tylko UPC.
A jezeli chodzi o US to przeciez napisalem wyraznie, ze tutaj zmian nie ma lub sa niewielkie. Piszesz duzo teorii i skoro juz wspomniales o zmianach temperatury... teraz kiedy temperatury sa nizsze US power level mam na poziomie ~53 a w lecie bylo okolo 50-51. Popraw mnie jesli sie myle ale nizsza temperatura to lepszy sygnal? (mniejsze tlumienie)

Zaczynasz pisac jakies glupoty...snr jest mniej wazny niz poziom sygnalu? (rozumiem ze to masz na mysli piszac DS ) Problemy nie zaczynaja sie gdy poziom sygnalu zmienia wartosc a wlasnie gdy snr spada do zbyt niskiej wartosci np. ponizej 30. (przezylem na wlasnej skorze. poziomy sygnalow byly normalne - miescily sie w tej twojej ksiazkowej normie -8-+8 a snr byl w okolicach 28-29 i ledwo to wszystko czlapalo)
Wiec jest raczej na odwrot - patrzy sie najpierw na snr a dopiero potem na power level, no chyba ze by te wartosci wychodzily poza wszelkie normy ale wtedy to raczej i snr bylby skopany.

Z wlasnego przykladu: Ds z za wysokim sygnalem 10+dBmV i snr 38 - usluga dziala prawidlowo przez tygodnie czy miesiace. ds z sygnalem "wzorcowym" ~0-2dBmV i snr 28 juz nie i takie kwiatki i sie zdarzaly. Upc pozniej tlumaczylo to nieprawidlowosciami na linii- cokolwiek by to znaczylo a takie nieprawidlowosci zdarzaja sie u mnie co pare miesiecy.
Edytowany przez silvah dnia 24-01-2012 10:37
 
kato44
Witam. Może i zadam głupie pytanie lecz musicie mi to wybaczyć iż jestem nowicjuszem Grin mianowicie:
Czy router: Cisco epc3212 ma wbudowany nadajnik wi-fi ? jeśli tak to jak go włączyć.
Mam podłączony router do komputera za pomocą kabla USB jak i też do karty sieciowej. Net normalnie śmiga wszystko ładnie, pięknie tylko że nie mogę podłączyć się do Wi-Fi co gorsza nawet mi go nie wyszukuje.
Jeśli ktoś jest w stanie mi pomoc prosiłbym bardzo bo już normalnie do głowy dostaje z tą konfiguracją...
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,883,102 unikalnych wizyt