26 Kwietnia 2024 10:52:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.13.173
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Wgranie tomato na ASUS RT-N16-Łopatologicznie.
hermes-80
PL - http://tomato.groov.pl/K26/build5x-07...5V-AIO.trx
Najnowsze - http://tomato.groov.pl/K26/build5x-07...9V-AIO.trx
Wybór należy do ciebie.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
gjgw72
dzięki za pomoc Smile
 
furinax
Witam Panowie. Mam taki problem u siebie, że co chwilę kickuje mi neta po prostu adsl zaczyna mrugać i internet się gubi po chwili już znowu jest i tak się w koło... Jestem nieco zirytowany tą sytuacją zwłaszcza, że router jest nowy. Model: DSL N-10. Pomóżcie. Dodam iż jestem laikiem.
 
shibby
a co twój post ma wspolnego z wgrywaniem tomato na rt-n16? Załóz proszę osobny temat.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
evangelion69
Ja u siebie wgrywałem tomato na oryginalny fw. Ale wcześniej oczywiście Special image for initial flashing z DD-wrt
Mikrotiki
 
glorifyday
Mam w tej chwili RT-N16 a na nim najnowszego Merlina (beta 1).
Czy z niego mozna wgrac Tomato przez Web UI, czy tez nadal jedynie sluszna jest sciezka przez Firmware Restoration Utility?

Nie znalem tej metody z "Special image for initial flashing", a jak rozumiem, jest to alternatywa dla Restoration - czy jest to moze gdzies przystepnie opisane, najlepiej konkretnie w kontekscie RT-N16 (Google zwraca jakies przypadkowe posty z forow, nie znalazlem typowego tutoriala).
 
b3rok
Standardowa procedura:
1. pobierasz firmware z: http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database - do wyszukiwarki na stronie wpisz: rt-n16, klikasz na wynik wyszukiwania i masz do pobrania: "Asus RT-N16 Firmware: Image for initial flashing dd-wrt.v24-14896_NEWD-2_K2.6_mini_RT-N16.trx"
2. Z poziomu panelu administracyjnego oficjalnego firmware upgrade'ujesz firmware - wgrywając DDwrt.
3. Po aktualizacji (trwa to kilka minut) DDwrt jest zainstalowane,
4. Z poziomu panelu administracyjnego DDwrt - instalujesz Tomato - znowu kilka minut czekania.

i gotowe (2 dni temu robiłem pierwszą instalację Tomato na RT-N16 i bez problemów, w przeciwieństwie do netgeara WNR 3500L V1 - http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=16777)
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
glorifyday
Dzieki wielkie - bardzo przystepnie to opisales Smile.

Przy okazji sobie wyprobuje DD-WRT ;-).
 
joseph
Witam,
Chcialbym sie tylko upewnic ze moge oryginalnego softu od razu zainstalowac tomato za pomoca Asus restoration?
Mozecie mi podac link do najnowszego tomato AIO?
Nie chcialbym wgrac zlego.
Dziekuje.
 
Adooni
prosze tutaj link
http://tomato.groov.pl/download/K26/b...32-AIO.zip
musisz sciagnac a potem wypakowac plik i wypakowany wgrac do routera.

ja osobiscie zawsze updatuje przez Firmware restoration ale bezposrednio z updatu z gui routra tez mozna.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
joseph
Dziekuje za link i info.
Pozdrawiam

Połączony z 11 grudzień 2015 16:31:05:
MAm pytanie.
Uzywaja Firmware restoration zrobilem wszystko jak shibby w tutorialu na youtube. Obraz sie przeslal. Nastepnie byla informacja o automatycznym odzyskiwaniu systrmu. Gdy system sie odzyskal jest informacja: nie mozna nawiazac kontaktu z urzadzeniem...
Router odpowiada na ping, dioda power miga. Dioda lan1 rowniez miga tylko szybciej niz power.
Minelo juz z 15 minut. Czy cos poszlo nie tak?
Wgrywalem juz tomato na kilku routerach asus i zawsze wszystko szlo dobrze.
Co powinienem teraz zrobic?

Połączony z 11 grudzień 2015 18:26:06:
Minela godzina i nic sie nie zmienilo, router nie wstal. Wylaczylem go, i trzymajac przycisc wps wlaczylem. Zresetowaly sie ustawienia i router od razu wlaczyl sie w trybie recovery.
Postanowilen wgrac oryginalny soft i wszystko poszlo dobrze. Po uruchomieniu przeszedlem przez tryb konfiguracyjny i znowu sprubowalem wgrac tomato, i niestety to samo. Plik sie przeslal, odzyskiwanie systemu doszlo do 100% i pojawil sie komunikat o braku polaczenia z urzadzeniem...
Lampka ppwer miga jak w trybie restore i router nie wstaje. Minelo juz 20 minut.
Ktos pomoze?
Moze cos nie tak z routerem?
Edytowany przez joseph dnia 11-12-2015 18:26
 
Adooni
a na pewno wgrales obraz z MIPS2? Nie pamietam abym mial info o automatycznym odzyskiwaniu systemu

po wgraniu tomato sprobuj 30/30/30 https://openlinksys.info/articles.php...icle_id=83
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
joseph
Wgrywam to: http://tomato.groov.pl/download/K26/build5x-132-EN/tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-132-AIO.zip
 
Adooni
hm to dobry soft oczywiscie jezeli przed wgraniem wypakowales

sprobuj 30/30/30 ja mialem kiedys jednego RN-N16 w ktorym to pomoglo tz wgralem soft potem 30/30/30 i nic znowu wralem i tak kilka razy zawsze prez firmware restoration i po kilku razach big success Smile
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
joseph
Zrobilem inaczej. Wgralem oryginalny soft i sprobowalem znowu wgrac tomato ale tym razem starsza wersje 110, i poszlo. Teraz zrobilem upgrade z poziomu gui tomato do wersji 132 i poszlo Wink
Nie wiem w czym problem ale najwazniejsze ze sie udalo. Dzieki za zainteresowanieWink
 
wlen
Witam, od dłuższego czasu śmiga u mnie N16, spisywał się świetnie po skonfigurowaniu 0 problemów.
Ale niedawno pierwszy problem przestało hulać, wejście do ustawień routera jakby utrudnione(długi czas ładowania strony z IP routera) po restarcie wróciło do normy.
Ale po 24 godz. problem powrócił więc zrobiłem restart, zapisałem ustawienia, wyczyściłem NVRAM, wrzuciłem te same ustawienia i było ok przez 1 tydzień.
Co może być problemem czy to sprzęt zaczyna zawodzić czy może coś z softem, moja wersja to 1.28.0000 MIPSR2-116-PL K26 USB AIO, router obsługuję około 30 klientów nigdy wszyscy na raz nie są podłączeni, (smatrfony, goście, TV) jednocześnie to około 10-15 max.
Co teraz opłaca się wrzucić stabilnego z dobrym zasięgom WiFi.
Z góry dzięki za pomoc.
 
majkel152
po lanie włazi w panel ? czy problem po wifi?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
wlen
Lan i wifi tak samo, jak chodzi to chodzi, jak widzę że ucieka net próbuje wejść do routera i nieraz trzeba czekać bardzo długo żeby się załadowała strona, nieraz muszę wtyczkę wyciągnąć z kontaktu.
 
majkel152
a jak wgrasz nowsze tomato ? zaloguj się po ssh i zobacz jakie jest obciążenie cpu ( komenda top)
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
wlen
Będę próbował wrzucić nowe tomato, nie umiem zalogować się po ssh. Zainstalowałem sobie putty ale nie bardzo wiem jak go użyć.
Jakie tomato wrzucić? Jaka wersja jest stabilna i ma dobre wifi?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,363,906 unikalnych wizyt