29 Marca 2024 09:18:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.82.232.31
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Oryginalny firmware
 Drukuj wątek
Problem z dyskiem w WL-500GP V2
dexter0007
Witajcie, zarejestrowałem się tutaj ponieważ od dwóch dni morduję się z konfiguracją tego routera. Na początku postawione było na nim tomato (taki kupiłem) ale nie szła mi zupełnie konfiguracja bo WIN7 kiepsko widział udostępnione dyski a drukarki wcale. Wgrałem więc oryginalny soft wersja 3.0.3.8 bo nowsze też coś głupieją. Problem polega na tym że mam dysk WD 320GB i jeśli go sformatuję win7 do NTFS to da sie go udostępnić w sieci ale tylko do odczytu. Wyczytałem że soft asusa nie ma problemów z obsługą formatu EXT3 więc pobrałem program GParted i przez boot zrobiłem cały dysk jako jedną partycję EXT3 żeby potem sobie ją folderami dzielić. Teraz po wejściu przez www do routera dysk jest widoczny w USB ale ciągle odmontowany nic nie daje jakiekolwiek klikanie czy odświeżanie (na sofcie 3.0.4.4 to samo) więc to chyba wina partycji.

Proszę o jakąś pomoc bo juz mi sie to ustrojstwo po nocach śni, a ja pierwszy raz widzę taki sprzet na oczy więc mogłem coś pomotać.

P.S. Internetu jeszcze na routerze nie robiłem narazie przez kabelek LAN mecze sie z dyskiem i drukarką
 
hermes-80
A od czego kolego jest dział tutoriale ??
Tam masz wszystkie odpowiedzi!
Poza tym to jest portal poświęcony alternatywnemu FW więc z oryginałem to raczej nie trafiłeś w odpowiednie forum.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
dexter0007
Studiuję te tutoriale ale nie znalazłem takiego w którym by była zawarta konfiguracja tego routera z dyskiem, już mi się wszystko mota bo 3 dzień czytam przeróżności ;/
 
hermes-80
3 dni ?? Trochę to śmieszne skoro jesteś laikiem z linuxa i w 3 dni chcesz pojąć o co chodzi ??
Ja siedziałem 2 miesiące by zakupić swój pierwszy router nie wspominając o konfiguracji.

Wracając do tematu - jeśli nie zainstalujesz Tomato to ci nikt nie pomoże bo nikt nie pamięta OFW tego routera - no chyba, że jeszcze ktoś używa OFW.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
dexter0007
Ok postawie tomato nie ma problemu, ale czy problem ustąpi? Zrobiłem konto user i hasło user na dysk udostępniony przez tomato a WIN7 nie przyjmuje tego hasła. Bez hasła da sie w pliki wejść ale z hasłem już nie.

I pytanie jaką wersje żeby tylko net był i usb? reszta bajerów mi nie potrzebna.
 
hermes-80
Podaj ilość pamięci flesh routera bo mi się nie chce szukać specyfikacji.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
dexter0007
http://en.wikipedia.org/wiki/Asus_rou...us_routers z tego co widze to 8MB

Nada sie to?
Tomato 1.27 ND USB MOD + ftp/samba server
Modyfikacja Teddy_bear`a - jeden z najlepszych modów tomato. Przeznaczony dla routerów z portem USB.

Ocena:
+ obsługa usb (dyski i pamięci masowe, drukarki, kamerki itd)
+ wbudowany serwer ftp i samba (konfiguracja z GUI)
+ OpenVPN (w wersji VPN std)
+ bardzo często aktualizowany
+ obsługa ntfs r/w oraz fat32/ext2/ext3
- jeżeli już muszę to przydało by się ARP Binding oraz QoS limit

Przeznaczenie:
- routery z USB a głównie asus WL500GPv1/v2, WL520Gu oraz (od wersji v35) Dlink DIR-320.

Linki:
http://www.linksy...hp?t=60185
http://openlinksy...ad_id=7129
 
hermes-80
Też już znalazłem.
Więc jest kilka możliwości:
- Najnowszy
- Starszy z podobno lepszymi sterownikami wifi
- jajko 2.6 lub 2.4

http://tomato.groov.pl/index.php?dir=...ga-VPN.trx - najnowszy i full opcja.

Cytat

Tomato 1.27 ND USB MOD + ftp/samba server

Takich staroci nie instaluj chyba, że jest ogromna różnica w zasięgu wifi.

Radze po instalacji wyczyścić NVRAM.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
dexter0007
Ok dziękuje za pomoc, dziś już nie ruszam bo burza idzie i ciągle prąd wyłączają nie chce uwalić pamięci. Jak coś wykombinuję jutro to napisze w temacie.
 
hermes-80
Ok - jeśli masz OFW to najpierw wgraj DD-WRT przez GUI, a potem z DD-WRT Tomato - no chyba, że masz swój sprawdzony sposób.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
dexter0007
OK, sposobu nie mam wgrywałem oryginalnym asusowskim programem do przywracania.
 
hermes-80
To wgraj również przez asus restoration - przy DD-WRT jest trochę więcej kombinacji - i po co się męczyć
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
dexter0007
Ten soft śmiga aż miło nawet z dyskiem NTFS dzięki.

Teraz mam tylko pytanie czysto konfiguracyjne, jak udostępnię dysk przez sambę czyli dodaję ścieżkę /tmp/mnt/sda1/ i nazwę pliki to w otoczeniu pojawiają się dwa foldery jeden to własnie mój "pliki" a drugi to sda1 i oba mają tę same zawartości, da się zrobić coś żeby tylko ten mój folder był widoczny?
 
hermes-80
System NTFS to dosyć kiepski pomysł bo on bardzo obciąża procesor i będziesz miał bardzo słabe transfery z i na.
Sambe dosyć prosto się konfiguruje - Auto-share all USB Partitions - Disabled.

Masz włączone auto montowanie partycji - więc wszystkie partycje masz z automatu.

Ja osobiście nie korzystam z automatu tylko sam ręcznie montuje partycje pod odpowiadające mi katalogi jak i sam wskazuje sambie co ma udostępnić.

Ale to wszystko znajdziesz w tutkach.

A podziękowania nie mnie tylko Shibby-iemu i reszcie (międzynarodowej) ekipie programistów Wink.
Edytowany przez hermes-80 dnia 16-07-2011 11:06
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
dexter0007
Ok zabieram się za poszukiwania rozwiązań. NTFS najbardziej mi pasuje bo to dysk przenośny i czasem w WIN7 go używam. Fat32 by sie nadał gdyby nie ograniczenie do 4GB. Natomiast partycje linuxowe nie są widoczne w Win, ale pewnie najlepsze do tego celu.
 
hermes-80
Twój wybór - ale jeśli używasz router lub masz zamiar użyć do Torentów lub innego typu zastosowań poza głównymi funkcjami to niezbędna będzie partycja swap jak i ext2 dla optware.
Poza tym spod win można użyć TC + odpowiednia wtyczka lub tak jak ja to robię - odpalenie Live CD i zgranie to co jest mi potrzebne (procesor w PC ma wystarczająca moc obliczeniowa by komfortowo poruszać się miedzy różnymi systemami plików w porównaniu do routera).
Edytowany przez hermes-80 dnia 16-07-2011 12:44
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
dexter0007
Rozumiem, postawiłem EXT3 i transfer po wifi waha się od 2.3 do 3.5MB/s a po lanie 4.2 do 4.8 wiec jest ok. Na NTFSie miałem około 1MB/s

Torrentów nie pobieram aż tyle żeby serwer do tego stawiać to narazie sie obejdzie bez kombinowania, a w przyszłości jak załapię obsługę tego to może zrobię.

Narazie musze tylko wyniuchać gdzieś skrypt który bedzie podłączał dysk po zaniku zasilania bo teraz musze sie za każdym razem logować do routera i klikać ręcznie, no i jakoś podpiąć pod to HP P1006, poczytam troche i może sie uda Wink
 
hermes-80
Pokaż mi wyniki komend:
blkid
df -h
i podaj systemy plików na partycjach jakie masz
to ci napisze odpowiednie komendy.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
dexter0007
Wolniej wolniej bo nie ogarniam.

Wyniki komend ale te komendy gdzie wklepać? żeby cokolwiek odpowiedziało?

System plików mam tylko jeden na całym dysku EXT3
 
hermes-80
Konsola: Putty - ustawiasz łączenie po ssl i wbijasz hosta IP_routera
login - root
hasło - takie jakie ustawiłeś
i wydajesz komendy te co podałem - możesz w putty ustawić logowanie sesji do pliku wtedy wszystko co pojawi ci się w konsoli będzie zapisane do pliku txt co ułatwi kopiowanie i wstawienie informacji na forum.

lub prościej: Tools/System/
ale aby jakoś bardziej zaawansowanie ogarnąć Tomato - obsługa konsoli obowiązkowa
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,439,107 unikalnych wizyt