08 Maja 2024 20:18:24
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.218.172.249
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Linksys WRT54GC
mario-m13
dokończyłem sprawe z tomato, czym najlepiej sformatować dysk na ext2, ściągnąłem program GParted ale jeszcze nie formatowałem chyba że moge pozostać przy ntfs(widze że w tomato jest akceptowane)
prosiłbym teraz o pomoc w BT
 
buniaczek
Jeśli chodzi o ntfs i tomato to lepiej go unikać gdyż bardzo mocno obciąża to ruter. A Ty dodatkowo będziesz miał BT co też jest niemałym obciążeniem dla niego. Dlatego polecam przejście ext2.

Nie potrzebujesz żadnego programu gdyż tomato takie opcje wbudowane ma w standardzie i możesz podpiąć dysk do rutera i wykonać polecenia z konsoli. Tutaj znajdziesz tutorial utworzony przez shibbiego.
Ciebie w zasadzie dotyczy tylko ta część:

Cytat


FORMAT PARTYCJI

Najpierw swap

Cytat

mkswap /dev/discs/disc0/part1


Pozniej optware (L to label czyli etykieta)

Cytat

mkfs.ext2 -L "opt" /dev/discs/disc0/part2


Na koncu dane (oczywiscie mozemy tez uzyc tu ext3 chociaz ja preferuje w tym wypadku ext2)

Cytat

mkfs.ext2 -L "dane" /dev/discs/disc0/part3




Pytanie tylko jaki masz dysk i jak chcesz go podzielić?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
No to luzik, dysk mam tylko 160 GB, są dwie partycje z tym że jedna to ukryta recovery systemu Win Vista( szczerze mówiąc wolałbym ją pozostawić),ma około 10 GB.
Co do podziału reszty to może pozostać w jednej partycji z folderami np.filmy, muza(głównie będe pobierał i wysyłał filmy)
 
mario-m13
nie moge znaleźć tej opcji formatowania, gdzie jest to ND USB MOD?
 
buniaczek
ND USB MOD jest oznaczenie tomato które masz wrzucone to Netgear-a Smile
Musisz odpalić putty i zalogować sie do konsoli. Tak jak robiłeś to wcześniej (login: root pass: taki sam jak do logowania www).

Możesz zrobić tak jak mówisz ze zostawisz jedna partycje NTFS a druga zrobisz na dane w ext2 lub lepiej ext3 jeśli chcesz przechowywać tam dane typu filmy i muzyka
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
dobra dzięki właśnie doczytałem też na forum, będe miał niezły orzech do zgryzienia dla mnie to czarna magia bez Twojej pomocy nic nie zrobie, nara
 
buniaczek
Zrobisz, zrobiszSmile jeszcze tylko o tym nie wiesz Wink
Jak sam widzisz trochę wystarczy poczytać, a jeśli to nie pomaga to pytasz i ktoś zawsze odpowie.
Wcześniej bałeś się że nie poradzisz Sobie z instalacją tomato - a jak się potem okazało poradziłeś Sobie świetnie Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
fajnie ze mam CiebieSmile , nurtuje mnie jeszcze jedno podstawowe pytanie a mianowicie czy taka partycja ext2 i zapisane na niej dane będą normalnie widoczne dla windowsa 7, np w celu wypalenia jakiegoś filmu na płyte?
 
buniaczek
Oczywiście. W tym celu w tomato jest serwer Samba. On jest odpowiedzialny za "tłumaczenie" jednego systemu plików na drugi.
To jest przypadek kiedy dysk masz wpięty do rutera.

Chyba że będziesz chciał podpiąć dysk bezpośrednio do komputera przez port USB to odpowiedz brzmi NIE. Choć z tego co mi wiadomo istnieją programy które można zainstalować na kompie i one sobie z tym poradzą.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
buniaczek
Przykładowo pierwszy wygooglowany wynik: Read ext3/ext4 Partition from Windows 7

Można też korzystać z Total Commandera z wtyczką:
ex2Filesystem 1.6
lub
ext2rw 1.0

Może istnieją lepsze i sprawniejsze metody ale to trzeba poszukać i przetestować.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
Drogi kolego będziesz mnie musiał przeprowadzić przez ten gąszcz grypsów bo po odpaleniu putty i chęci sformatowania dysku wymiękłem. Jeśli to możliwe to zostawmy tą NTSF z Recovery a z resztą zróbmy tak jak uważasz. Potem spróbujmy z transmission, dzięki.
 
mario-m13
A gdybym jednak uparł się przy partycji w NTSF to co Ty na to?
Było by mi dużo lepiej pracować na tym systemie plików w Win 7.
Skoro Tomato ma suport NTSF to chyba nie jest tak źle z obciążaniem rutera.Napisz prosze co Ty o tym myślisz i spróbujmy może jednak w ten sposób.
 
buniaczek
W temacie obciążania się nie bardzo mogę wypowiadać gdyż tego nie testowałem. Wiem jedynie z relacji chłopaków że NTFS mocno obciąża ruter, dodatkowo chcesz mieć do tego odpalona Sambe oraz BT co też konkretnie zwiększa zapotrzebowanie na zasobu rutera.
Zdecydować musisz Ty - wiesz dokładnie na jakich zasadach będziesz na tym pracował.
Dokonaj wyboru i pojedziemy dalej.
Jeśli nie chcesz formatować dysku pod tomato to możesz to zrobić pod windowsem korzystając przykładowo z programu partition magic
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
W takim razie zróbmy tak: odpalmy BT na NTSF a ja przetestuje takie rozwiązanie, jeśli będzie coś nie tak to przecież zawsze można zrobić na ext, ok?
 
buniaczek
To jest pytanie czy Twój wybór? :>
Oczywiście, że zawsze można przerobić na ext2 lub ext3
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
Tak oczywiście to mój wybór, zróbmy już coś z tym BT, nie moge sie doczekać jak to będzie wyglądało, please!!!
 
mario-m13
Znalazłem w necie takie coś http://www.jasinski.us/2011/co-mozna-zrobic-z-tomato-usb/ , tak to ma wyglądać?
 
buniaczek
Przechodzisz do zakładki USB and NAS -> BitTorrent Client.
Tam zaznaczasz "ptaszkami":
Enable torrent client
Keep alive

Następnie ustawiasz ścieżkę pobierania (Download directory) - czyli wskazujesz katalog na dysku do którego będziesz pobierał pliki.
Muszisz mieć jeszcze postawionego ptaszka przy Enable GUI
Db jest też ustawić sobie user oraz pass.
Po tym wszystkim dajesz save na samym dole.

Czekasz ok 30sec i możesz kliknąć w przycisk

[Click here to open Transmission GUI]
zostaniesz przekierowany do strony interfejsu transmission.
A tam możesz już dodawać pliki i je pobierać Smile

Dobrze jest też ustawić jakiś limit dla BT żeby nie jechał Ci pełnym pasmem.

Enjoy! Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
Dzięki bardzo, jesteś wielki, szkoda tylko że nie moge pobierać z mojej ulubionej strony dvdseed bo od razu zostaje zbanowany na tym trakerze.
Wcześniej pisałeś jeszcze o transmission, użytkownicy dvdseed używają tego na serwerach NAS SYNOLOGY, jak to wygląda tym sposobem?
 
buniaczek
To z czego właśnie korzystasz to jest transmission który jest odpalony na Twoim ruterze. Tak jak piszesz można go również odpalić na innych urządzeniach tj NAS.

Transmission to nic innego jak klient bittorrent.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 71

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,640,905 unikalnych wizyt