18 Maja 2024 09:28:09
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.198.132
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki router kupić? Zestawienie routerów obsługujących TOMATO.
skwara
No właśnie, ale router musi to obsługiwać.

Źle zrozumiałeś, chyba nie pisałem że pada mi router po 8h tylko komórka.

1) Na jakiej podstawie twierdziłeś że sygnał może być słaby?
Napisałem że na oryginalnym sofcie działa, a na openwrt rwie, a ty napisałeś że w komórce jest antena słaba, wiec zrozumieć to można tylko w jeden sposób: oprogramowanie pogarsza antenę w telefonie.


2) Napisałem z jakiego oprogramowania korzystałem.

3) patrz punkt 1.

Powiem tak przeczytaj jeszcze raz albo i więcej razy mój pierwszy post potem przemyśl raz albo znaczenie więcej i odpisz coś sensownego na mój problem. Napiszę może jeszcze raz: mam WR841N, na oryginalnym sofcie działą dobrze, a po wgraniu Gargoyle, NIC WIĘCEJ SIĘ NIE ZMIENIA, anteny w komórkach się nie pogarszają, sterowniki mocy nie obniżają, ścian nie stawiają, kanałów nie zmieniają itp. (nie wiem co jeszcze ludzie mogą wymyślić durnego).

Więc co mam zmienić w Gargoyle by E60 trzymała 4 dni, a xperia nie rwała połączenia?
 
belliash
Mialem juz nic nie pisac, ale az ciezko sie powstrzymac... Napisze to ostatni raz - soft na routerze NIE MUSI i NIE WSPIERA zadnego oszczedzania energia. To lezy w kwestii tylko i wylacznie klienta.

OpenWrt jest otwartym oprogramowaniem - na tyle otwartym ze nie wspiera ani zamknietych sterownikow wifi, ani roznych innych bajerow jak HNAT w nowszych routerach. Nie raz deweloperzy pisali w bug trackerze ze kod od tplinka jest tak popieprzony ze nie zamierzaja w nim grzebac. Wykorzystyja tylko to, co jest darmowe. Nie wiem jaki steronik jest w oryginalnym sofcie na tym routerze, ani jaki jest w openwrt. Na WDR4300 - zasieg mam minimalnie slabszy na openwrt niz na oryginalnym sofcie. Jak juz pisalem, sterowniki maja tutaj wielkie znaczenie, oraz ich konfiguracja. Tomato dla przykladu daje mozliwosc regulacji mocy - gargoyle nie. Wiec skoro masz mniejsza moc nadawania na openwrt, to i zasieg bedzie gorszy - PROSTE. Nie bede Ci tego w kolko 20x tlumaczyl, skoro jestes tak uparty. Siegnij do literatury fachowej i przestan sie wyklucac jezeli nie masz racji.

Pisalem Ci juz jakie ustawienia w telefonach mozesz sprawdzic. Nie bede tego w kolko powtarzal. Skoro uwazasz ze wiesz lepiej, to nie pros o pomoc. Sam w 1 poscie pisales, zeby ktos Cie poprawil jesli sie myslisz, co tez usiluje robic, ale Ty dalej upierasz sie przy tym ze router musi wspierac oszczedzanie energii... Coz, wiekszej bzdury w zyciu nie slyszalem, ale zycze powodzenia, bo skoro tak sie upierasz przy swoim, to nie pozostaje mi nic innego, jak wziac przyklad z kolegow z forum i zwyczajnie nie zabierac glosu w Twojej sprawie.

P.S. Wlaczenie PSM wcale w praktyce nie dziala tak jakbys tego mogl oczekiwac - bo moze i srednio urzadzenie pracuje 5-10% dluzej czasu na baterii, to transfery sa srednio o polowe wolniejsze...
A nie przepraszam - 8% dluzej to max jaki udalo sie wyciagnac...
Edytowany przez belliash dnia 07-04-2013 12:17
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
skwara

Cytat

belliash napisał(a):

Mialem juz nic nie pisac, ale az ciezko sie powstrzymac... Napisze to ostatni raz - soft na routerze NIE MUSI i NIE WSPIERA zadnego oszczedzania energia. To lezy w kwestii tylko i wylacznie klienta.

To dlaczego po zmianie na Gargoyle mi E60 pada 10x szybciej?

Cytat


OpenWrt jest otwartym oprogramowaniem - na tyle otwartym ze nie wspiera ani zamknietych sterownikow wifi, ani roznych innych bajerow jak HNAT w nowszych routerach.


Czyli openwrt może czegoś nie wspierać?

Cytat


Wiec skoro masz mniejsza moc nadawania na openwrt, to i zasieg bedzie gorszy - PROSTE. Nie bede Ci tego w kolko 20x tlumaczyl, skoro jestes tak uparty.


Może i proste i nie musisz 20x tłumaczyć, bo jakoś mnie to nie interesuje. Nigdzie nie napisałem że mam problem z zasięgiem/mocą routera.

Cytat


Pisalem Ci juz jakie ustawienia w telefonach mozesz sprawdzic.

Chyba ślepy jestem, może napisz jeszcze raz co mam zrobić by E60 trzymała mi 10x.
Może ja ci na to opowiem, a więc jest funkcja power save mode i ona to powoduje.

Cytat


P.S. Wlaczenie PSM wcale w praktyce nie dziala tak jakbys tego mogl oczekiwac - bo moze i srednio urzadzenie pracuje 5-10% dluzej czasu na baterii, to transfery sa srednio o polowe wolniejsze...
A nie przepraszam - 8% dluzej to max jaki udalo sie wyciagnac...


Używasz? E60 trzyma mi dzięki temu 10x dłużej.
 
belliash
Jakbys poczytal, to wiedzialbys, ze skutecznosc PSM zalezy niemal od wszystkiego, nawet od liczby uzytkownikow korzystajacych z sieci, czy parametrow protokolu MAC. Kazdy soft ustawia to dowolnie. Co nie znaczy ze jeden wspiera PSM a inny nie. Definiuje to chyba 802.11e - zalezny od sterownikow.

Wiec tak jak juz pisalem - musisz dobrac ustawienia, o ile openwrt na to pozwoli. Ale skoro jestes taki madry, to napewno sobie poradzisz Wink Z mojej strony tyle - EOT.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
skwara
Widocznie openwrt ma do dupy sterowniki skoro komórka mi trzyma 10x krócej na nich w porównaniu do oryginalnego softu i tomato na innym routerze.

Piszesz kilka postów praktycznie nie na temat, lepiej byś napisał jakie to ustawienia mogą spowodować żeby mi komórki działały tak dobrze jak na sofcie oryginalnym.
 
jarek7714

Cytat

skwara napisał(a):

Widocznie openwrt ma do dupy sterowniki skoro komórka mi trzyma 10x krócej na nich w porównaniu do oryginalnego softu i tomato na innym routerze.
Jednak posty @belliash pomogły skoro wreszcie doszedłeś do tego wniosku (ten problem jest od bardzo dawna znany przez użytkowników Open-Wrt, Atheros nie udostępnia nowych sterowników, Tomato wypada równie blado-jedynie Asus RT-N66U wybija się z małej grupy routerów wspierających Tomato-dzięki współpracy firmy ze społecznością Open Source). Smile
jareq
 
belliash
Czegos tu nie rozumiem, @jarek7714: Tomato wypada rownie blado - no ok, ale RT-N66U czemu sie wybija z tej grupy, skoro piszesz tutaj tez o Tomato?

Nie mam tutaj doswiadczenia wielkiego, moge sie mylic, ale przegladajac changelogi mozna by wysnuc nastepujace wnioski:
*) Tomato ma uaktualniany sterownik wifi, wiec skoro na RT-N66U dziala ok, to i na innych tez powinno - w koncu sterownik jest nowszy. Moze kwestia ustawien wifi - masz tam opcje odnosnie wmm itp...
*) Pozostaje jeszcze soft od Merlina - ktory bazuje na oryginlanym sofcie i wg wielu osob nie ustepuje mozliwosciami Tomato, a nawet jest szybszy...

Ale mowie, to tylko tyle co mozna znalezc w sieci - ktos by to musial potestowac.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
skwara
Asus RT-N66U się nie wybija raczej bo na innych też działa to co mi potrzebne. Można powiedzieć że całe TOMATO się wybija.
 
jarek7714

Cytat

belliash napisał(a):

Czegos tu nie rozumiem, @jarek7714: Tomato wypada rownie blado - no ok, ale RT-N66U czemu sie wybija z tej grupy, skoro piszesz tutaj tez o Tomato?

Nie mam tutaj doswiadczenia wielkiego, moge sie mylic, ale przegladajac changelogi mozna by wysnuc nastepujace wnioski:
*) Tomato ma uaktualniany sterownik wifi, wiec skoro na RT-N66U dziala ok, to i na innych tez powinno - w koncu sterownik jest nowszy. Moze kwestia ustawien wifi - masz tam opcje odnosnie wmm itp...
*) Pozostaje jeszcze soft od Merlina - ktory bazuje na oryginlanym sofcie i wg wielu osob nie ustepuje mozliwosciami Tomato, a nawet jest szybszy...
RT-N66U to kilkadziesiąt miesięcy nowsza konstrukcja, to że starsze modele mają uaktualniony sterowniki nie zmienia hardware urządzeń które w testach wydajności sieci wypadają bardzo blado (jak ktoś szuka konkretów to odsyłam do Google). RT-N66U to z routerów wspierających alternatywne-darmowe oprogramowanie posiada na dziś najbardziej wydajną sieć wifi (duża w tym zasługa Merlina i współpracy samej firmy Asus ze społecznością Open Source). Problem przedstawiony wyżej przez @skwara jest błahostkom którą można łatwo przeskoczyć instalując inną wersję Open-Wrt lub DD-WRT. Dla zainteresowanych polecam założony temat przez @Yamato-"soft dla TL-WDR3600-co wybrać?" http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php...hp?id=5752 Odp. nr 8 @pasza. Smile
jareq
 
skwara

Cytat

jarek7714 napisał(a):

Problem przedstawiony wyżej przez @skwara jest błahostkom którą można łatwo przeskoczyć instalując inną wersję Open-Wrt lub DD-WRT. Dla zainteresowanych polecam założony temat przez @Yamato-"soft dla TL-WDR3600-co wybrać?" http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php...hp?id=5752 Odp. nr 8 @pasza. Smile


Użytkownik @osby napisał: "Nie. dd-wrt idzie swoją drogą, openwrt swoją. Akurat z tym przypadku oba projekty używają sterownika ath9k w llinux-wireless, tyle że w openwrt jest to aktualizowane na bieżąco a dd-wrt mają jedną z pierwszych wersji."

Więc z propozycji @pasza pozostaje pewnie: oryginał. (@pasza nic nie pisał na jakim sofcie działa "power safe mode"
 
belliash
@skwara: A Ty widze dalej swoje... Na prawde tak ciezko pojac, ze PSM obslugiwany jest tylko i wylacznie przez sieciowke a nie przez router? Dzialac to bedzie z kazdym routerem i z kazdym softem - imho z jednym lepiej, innym gorzej. Od czego to zalezy juz Ci napisalem. Trzeba bylo sie zainteresowac jakie opcje pozwala zmienic kazdy z tych softow. Myslisz ze kazdy testuje routery pod tym wzgledem? Zaloze sie ze polowe z tego da sie ustawic na openwrt, jezeli nie na dzialajacym systemie, to na poziomie kompilacji wlasnego obrazu - ale trzeba chciec.

A jak masz takie problemy to wrzuc sobie oryginalny soft i po sprawie, ktory pewnie jest zoptymalizowany do wspolpracy z kartami tego producenta, a z innymi pewnie ssie.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
skwara
Jakoś nie zauważyłem byś napisał od czego zależy działanie "power save mode".
 
belliash
Od tego czy sieciowka obsluguje te opcje i od konfiguracji sieci...

W tomato masz szereg opcji zaawansowanych, ktore mozesz dowolnie zmieniac.
W oryginalnym sofcie masz wybor miedzy ON/OFF ktore przelaczaja te ustawienia w sposob predefiniowany odpowiednio i pewnie zoptymalizowany do pracy z sieciowkami tej smej firmy.
W openwrt masz konsole i jak wiesz o co chodzi, to tez sobie wszystko ustawisz zapewne.

Pozostaja jeszcze roznice w zastosowanych ukladach radiowych, sterownikach i ich wersjach...
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
skwara
W tomato Ovislink WL-1600GL i na oryginalnym sofcie WR841N nic nie ustawiam, na komórkach też nic nie zmieniam i "power save mode" działa, w sumie to nie wiem co niby się ustawia by to działało na openwrt.
 
belliash
Juz pisalem kilka razy ze zalezy to praktycznie od wszystkiego, nawet od ustawien protokolu MAC. Wiec masz cala mase ustawien. A zaczalbym od beacon interval, ktory w Tomato domyslnie wynosi chyba 65535 a w openwrt 100...
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
skwara
W TL-WR841N jest beacon interval ustawiony na 100 i działa dobrze.
 
belliash
To masz szereg innych opcji - kombinuj i nie licz na gotowca, albo wroc do OFW, jesli myslisz ze 1 samodzielna opcja cos zmieni.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
bolaudio
Witam,
ponieważ mój obecny WRT54GL zaczyna stwarzać mi ostatnio problemy (znikanie łączności z bramką) jestem zmuszony zakupić jakiś nowy sprzęt. Po wstępnej analizie tego topicu nastawiłem się na WNR3500L v2, jednak po przeczytaniu na forum jakiegoś tematu, stwierdzam że mimo iż router jest tani może sprawiać kłopoty, dlatego bardziej przyjazną opcją jest Asus RT-N16. Moim kryterium oprócz tego aby był to router z N chciałbym aby miał również port USB powinien być również w miare szybki i dobrze byłoby choć to nie jest wymagane aby miał port gigabitowy. Niestety aby nie było za dobrze mam również pewne ograniczenia, router nie powinien być za drogi tj. maks 300 zł oraz jego szerokość nie powinna mieć wiele więcej jak 20 cm choć to akurat nie musi być do końca zachowane ...
pozdrawiam
 
jarek7714
Jeżeli może być to router bez WiFi dual-band to w cenie do 300zł jest Asus RT-N16 z bogatym wyborem oprogramowania alternatywnego. Wink
jareq
 
bolaudio
Tak właśnie myśle że dual mi nie jest do niczego nie potrzebny i że ten chyba jest najlepszy w swoim przedziale cenowym, dzięki
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 32

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,069,594 unikalnych wizyt