03 Maja 2024 18:59:38
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.188.40.207
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki router kupić? Zestawienie routerów obsługujących TOMATO.
IrasPL

Cytat

house napisał(a):

Cytat

IrasPL napisał(a):
koszt na urządzenie maks 300zł


takie rzeczy to tylko ... na wnr3500l v2 Smile budżetowe asusy jakoś mi nie pasują Smile


Dzięki wielkie, sprzęt po zmianie na tomato chodzi jak ta lala, mimo problemu z wgraniem nowego softu.
 
tomasi
A co z Netgearem WNDR3700 w wersji trzeciej? Jest na Broadcomie. Myślicie, że zadziała? Broadcom BCM4718A1KFBG Broadcom BCM4331KMLG.

Połączony z 12 wrzesień 2012 21:16:10:
Wgrałem na mój router dwa obrazy, pierwszy Toastmana najnowszą wersję oraz shibby'ego też najnowszą ze wsparciem dla sieci tor. Wszystko na razie hula, chociaż wydajność 5GHz nie jest zbyt zadowalająca, ale może to przez moją kartę 5100. Czasem sygnał znika.
No i nie łączy się z szybkością 300. Na 2.4 się zdarza (chociaż często 243).
Szybkościowo wypada tak jak Netgear 3500L w wersji pierwszej.
Oto co pokazuje:
Belkin Play Max / N600 HD (F7D4301/F7D8301) v1
Chipset
Broadcom BCM4716 chip rev 1 pkg 10
CPU Freq
453MHz
Flash Size
8MB
Ciekawe jak radio 5GHz w dd-wrt. A router wart ceny, można go zmodować dokładając anteny:
http://www.ebay.com/itm/7dBi-Antenna-Mod-Kit-Belkin-F7D8301-Dual-Band-Gigabit-No-Soldering-/110919931861 Ale jakoś dziwnie to wygląda. Nie za bardzo ogarniam systemu anten dla 2.4.
Edytowany przez tomasi dnia 12-09-2012 21:16
 
Theo16
Potrzebuję router z usb żeby 3G podłączyć i o dość dobrym zasięgu wifi (domek jednorodzinny ) co byście polecali dobrego i niedrogiego?
 
branetre

Cytat

Theo16 napisał(a):

Potrzebuję router z usb żeby 3G podłączyć i o dość dobrym zasięgu wifi (domek jednorodzinny ) co byście polecali dobrego i niedrogiego?


Czytałeś pierwszy post ?

Tam masz wszystko na tacy ...

Szukaj routera z USB (wspierającego tomato by @shibby) Potem do tego http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=11624 i czytać Smile

Podpowiem że najnowsza kompilacja działa fajnie i ma to co powinna
Edytowany przez branetre dnia 08-10-2012 11:06
 
userone
Jako że jestem nowy na forum to najpierw się przywitam... więc witam wszystkich

Żeby nie było czytałem pierwszy post ale jestem zielony w tym temacie i ciężko coś wybrać samemu.
Poszukuję routera do mieszkania w blokach 74m2 sieci xDsl 25Mb/s. Dużo grywam po sieci w fps-y router ma zasilać komputer stacjonarny po kablu i laptopa przez wifi. Budżet jaki mogę przeznaczyć na to urządzenie to jakieś 250-350 złotych. Jeśli chodzi o soft to nie mam szczególnych wymagań może to być tomato, dd-wrt soft producenta etc. Generalnie zależy mi na szybkości i stabilności, standardzie N (to na pzryszłość), sporo pamięci flash i ram ( to gdybym zdecydował się na instalacje alternatywnego softuSmile),usb. Generalnie chodzi o to żeby router był przyszłościowy żeby starczył na kilka lat i był stanie w przyszłości poradzić sobie ze zmianami które przyniesie ta przyszłości jeśli chodzi o internetSmile.Z góry dziękuje wam za pomoc
PS . co myślicie o tl-wdr4300 dobry sprzęt jak za te pieniądze czy coś lepszego można kupić w tej cenie?
Edytowany przez userone dnia 12-10-2012 09:04
 
anonim747874734

Cytat

userone napisał(a):
PS . co myślicie o tl-wdr4300 dobry sprzęt jak za te pieniądze czy coś lepszego można kupić w tej cenie?

http://openlinksys.info/news.php?read...2#comments
 
Adooni
@userone ja Ci propnuje Asus RT-N16 sprawdzony sprzęt teoretycznie nie da sie go popsuc, nie będziesz miał z nim problemów. Pracuje na nim od poczatku jak sie na rynku pojawil. Ma antwenki zewnetrze czyli jak bedziesz mial problem z zasiegiem mozna bardzo latwo zamontowac mocniejsze anteny. Jedyny minus to nie ma radia 5GHz ale szczerze to nie widze potrzeby.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
userone
Ten asus wdaje się być ok. A jak według was wypada netgear WNR3500L v2 w stosunku do rt-n16 który jest lepszym rozwiązaniem?
 
shibby
potrzbujesz antenki? bierz asusa. Nie potrzebujesz to netgear bedzie ok.

Procek ten sam (chociaz netgear ma nowszy). Ramu tyle samo. Flash netgear ma wiecej ale asusowe 32MB spokojnie wystarcza na lata. Obecnie tomato nie przekracza 10MB wiec spory zapas jest. Jedyny plus asusa to dwa silne USB. Netgear ma jedno o slabej wydajnosci pradowej.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
userone
czyli w tym przedziale cenowym radzicie żebym wybierał między tymi dwoma tak? a czy asus w tym modelu wspiera alternatywne oprogramowanie czy tracę gwarancje po wgraniu np. tomato? A czym w praktyce będzie skutkowało to słabsze usb
Edytowany przez userone dnia 13-10-2012 11:07
 
Adooni
oficjalnie to tylko Netgear daje gwarancje na wgranie alternatywnego softu. Ale w Asusie nie ma problemu z powrotem do OFW poprzez Asus restoration.

Co do USB to transfery sa te same ze wzgledu na ograniczenie wynikajace z predkosci procka wrecz pewnie przez nastepne z piec lat nie bedize wogole sensu przechodzic na USB 3.0. Roznica o ktorej pisal Shibby wynika ze slabszego zasilania portu USB w Netgear czyli moze sie zdarzyc ze podlaczony dysk pod usb w ASUSie na jednym czy na 2 portach USB ( 2 kabelek dodatkowe zasilanie) bedzie dzialac a do Netgeara musisz dodatkowo podlaczyc HUB USB aktywny.

Szczerze z moich doswiadczen u kumpla ktory ma 2 pokoje Netgear 3500 v2 nie byl w stanie przez wi-fi dac odpowiednio mocnego sygnalu do telewizora SAMSUNG, po przejsciu na ASUSA RT-N16 filmy w Full HD smigaja.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
userone

Cytat

Adooni napisał(a):

Szczerze z moich doswiadczen u kumpla ktory ma 2 pokoje Netgear 3500 v2 nie byl w stanie przez wi-fi dac odpowiednio mocnego sygnalu


Ten problem można zawsze rozwiązać wyprowadzając dodatkową antenę na zewnątrz Smile Nie to żebym upierał się przy netgearze ale kiedyś miałem neostrade ze starym liveboxem i dawała radę z sygnałem więc netgear też powinien dać radę ale zobaczymy może rzeczywiście kupię asusa choć bardziej by mi czarny router pasował Smile
 
gryf
Jako nowy na forum chciałem wszystkich pozdrowić Smile .
Mam również pytanie odnoszące się jak mi się wydaje do tego postu .
Mam w tej chwili w domu D-linka ( chyba 504 ale nie jestem pewien), nie jest to jakiś szał ale zadanie spełnia .
Problemem jest to że żona ma od roku małą stronę www i chciałem zamiast wykupywania hostingu przenieść tą stronę na router .
Znajomy dostawca poleca mi do tego Micro Tika 751 ale nie jestem pewien czy to jest najlepszy wybór .
Sam nie jestem ani specjalistą od sieci ani od routerów (to znaczy z pomocą google potrafię coś zmieniać w ustawieniach , ale dotąd to było wszystko Smile ) jeśli chodzi o ustawienia bo sprawy związane ze zmianami oprogramowania w urządzeniach mam opanowane .
Pytanie : czy postawienie małej strony na tomato jest problemem , po drugie jaki byłby najlepszy do tego router , i po trzecie sprawa trudności z obsługą strony ( jestem często na wyjazdach a chodzi o wstawienie zdjęcia i opisu - żona nie przepadająca za kompami)
W chwili obecnej do grudnia mam stronę na O12 i dotąd chyba nie było wielkich problemów .
Ale - gdyby udało mi się postawić jedną stronę , mógłbym wykupić dodatkowe domeny uzupełniające.
Zastanawiam się również nad bezpieczeństwem takich stron , nie wiem czy potrafię je wystarczająco dobrze ustawić i zabezpieczyć .
Ale podobno wszystkiego można się nauczyć .
Edytowany przez gryf dnia 18-10-2012 23:03
 
emer
pewnie głupie pytanie, ale ... Wink
Opisuje się tu routery 2.4GHz , 5GHz - ale przecież karty w np lapkach to chyba rzadkość aby obsługiwały 5GHz ?
Mam Della Inspiron 17SE 7720 http://www.dell.com/pl/p/inspiron-17r...se-7720/pd

który ma IntelŸ CentrinoŸ Wireless-N 2230 + BT 4.0 http://www.intel.com/content/www/us/e...brief.html
a karta ta przecież jest chyba tylko na 2.4GHz ... więc nie ma sie co podniecać routerami z mozliwościami 5GHz ?
Czy więc na dzień dzisiejszy w cenie około 300zł optymalnym zakupem byłby Asus RT-N16 ? (potrzebny jest dobry zasięg na ściany blokowe)
 
anonim747874734

Cytat

emer napisał(a):
pewnie głupie pytanie, ale ... Wink
- ale przecież karty w np lapkach to chyba rzadkość aby obsługiwały 5GHz ?

tak? to ciekawe ... a w stacjonarnych nie jest to rzadkością Wink

Cytat

emer napisał(a):
... więc nie ma sie co podniecać routerami z mozliwościami 5GHz ?

nie "nie ma sie co" tylko "Ty nie masz" się co podniecać skoro masz kartę single band Smile

Cytat

emer napisał(a):
Czy więc na dzień dzisiejszy w cenie około 300zł optymalnym zakupem byłby Asus RT-N16 ? (potrzebny jest dobry zasięg na ściany blokowe)


tak, to dobre rozwiązanie...
 
emer
dzięki Szefie za odpowiedź .. Smile
No jakos teraz tak jest, że w "moim" LANie sąsiedzkim jest 8 lapków i parę androidów czy symbianów komórkowych i NO stacjonarnych kompów ...
Powiem więcej , to powoli staje się standardem, jak i laptop który jest laptopem DTR ... Wink
BTW - dual band (bo rozumiem że takie karty tak nazywają się) to chyba rzadkość w standardowym laptopach ?
 
anonim747874734

Cytat

emer napisał(a):

dzięki Szefie za odpowiedź .. Smile
No jakos teraz tak jest, że w "moim" LANie sąsiedzkim jest 8 lapków i parę androidów czy symbianów komórkowych i NO stacjonarnych kompów ...
Powiem więcej , to powoli staje się standardem, jak i laptop który jest laptopem DTR ... Wink
BTW - dual band (bo rozumiem że takie karty tak nazywają się) to chyba rzadkość w standardowym laptopach ?


mam 2 laptopy DTR i w nich out of box miałem obsługę dual-band (asus g73 i dell m6600). te karty nie są rzadkością ogólnie - są rzadkością w laptopach za 1-2 tyś zł Smile przecież na czymś należy oszczędzić aby sprzedać go w "dobrej cenie". poza tym mając trochę samozaparcia jesteś w stanie wymienić kartę na dualband nawet małym kosztem - ja np bigfoot killera kupiłem za 69zł Smile o dziwo mój android też ma kartę 5ghz i praca na tym paśmie jest dla mnie jak najbardziej akceptowalna Smile
chyba ,że kupiłeś lapka hp lub lenovo - wtedy masz problem - nie wymienisz karty sam ze względu na whitelistę obsługiwanych kart. jeśli Cię stać to inwestuj w drugie pasmo - jest szansa ,że pobędziesz w nim chwilę sam - zanim ferajna dookoła też się zaopatrzy w ten sprzęt. ja w okolicy mam akademiki studenckie i sieci już nawet nie jestem w stanie zliczyć Smile
 
Kolin
ja wczoraj próbowałem wymieć kartę w moim Sony Vaio SVE1511
obecnie mam Atherosa AR9485WB-EG - która to nie obsługuje 5GHz a na dodatek łączy się tylko 150Mb/s
zakupiłem więc Intel Centrino Advanced-N 6200 - włożyłem do laptopa, zainstalowałem sterowniki, karta pokazała się w systemie, dioda od Wireless zaświeciła, ale karta niestety pokazuje brak połączeń - nie wykrywa nic.

Także Sony też blokuje obsługiwane karty Sad

Za to moja żona się ucieszyła bo zakupionego intela zaaplikowałem do jej notebooka Dell'a.
Asus RT-AC87U Merlin
Asus RT-N66u Tomato K26USB 1.28.RT-N5x-MIPSR2 v131 -AIO
Synology DS415+, DS212j DSM - 5.2
 
emer
nie chcę sie licytować ale mój Dell 7720 to 4500zł ... (mój pierwszy post o tym mówił)
Nie było mozliwości zmian konfiguracyjnych jeżeli chodzi o kartę WiFi - ale masz oczywiscie rację, zawsze można cos pokombinować , dokupić ...
Niemniej z tego co czytam (na openlinksys tez) , to 5GHz gorzej pokonuje ściany blokowe (żelbetony)
 
anonim747874734

Cytat

Kolin napisał(a):
karta pokazała się w systemie, dioda od Wireless zaświeciła, ale karta niestety pokazuje brak połączeń - nie wykrywa nic. Także Sony też blokuje obsługiwane karty Sad


whitelista jest zazwczyaj zaszyta w biosie - włożenie nie dopuszczonej karty wali komunikatem zazwyczaj w drugiej fazie post bios'a. pokombinuj może coś - zgranie przycisku fn-wireless w lapku lub coś w podobie - brak sieci a zainstalowana karta sugeruje wyłączenie radia przez sterownik.

Połączony z 18 listopad 2012 21:08:21:

Cytat

emer napisał(a):
Niemniej z tego co czytam (na openlinksys tez) , to 5GHz gorzej pokonuje ściany blokowe (żelbetony)


tak, to prawda.

po looknięciu tu :
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-...724.0.html
masz kartę half mini-pcie więc możesz zapolować na big foot killer który przez dell'a był wsadzanay do lapków alienware m17x chyba... oficjalnie za 250zł a na allegro czasami są za grosze..., albo każdy dwupasmowy intel 6200 itp.
Edytowany przez anonim747874734 dnia 18-11-2012 21:12
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,545,726 unikalnych wizyt