20 Kwietnia 2024 14:42:32
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.117.196.184
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki router kupić? Zestawienie routerów obsługujących TOMATO.
imbaczek
ja kupilem pare dni temu netgeara wnr3500l v2 i jestem bardzo zadowolony - ma 1x usb, gigabit switcha, wifi nke i smiga na nim tomato shibbiego w wersji all inclusive.

znajomy kupil ostatnio jakiegos pancernego tplinka, wrzucil tam openwrt i tez jest mega zadowolony.
 
buniaczek

Cytat

mnemonic napisał(a):

Witam. W zwiazku ze zmiana mieszkania jestem zmuszony kupic nowy router ktory bedzie wspierac tomato. U rodzicow zostastaje moj stary ale bardzo dobry wrt54gl a ja chcialbym juz cos co wspiera standard n , usb, lan 1Gb i jest bardziej przyszlosciowe. Czytalem pierwszego posta z tego tematu ale musze przyznac ze wybor jest spory i ciezko wybrac. Napewno nie potrzebuje sprzetu typu asus rt-n16 bo do zastosowan domowych to za mocny sprzecik.


Skoro nie masz dużych wymagań to może Netgear WNR3500L v2 lub v1.
Jeśli jesteś w stanie zrezygnować z gigabitu to może Asus RT-N10U?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mnemonic
Gigabit przyda sie do telewizora i xboxa wiec szkoda rezygnowac
 
buniaczek

Cytat

mnemonic napisał(a):

Gigabit przyda sie do telewizora i xboxa wiec szkoda rezygnowac

Powiedz jaki masz budżet na to przygotowany. Będziemy mogli o czymś konkretnie porozmawiać.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mnemonic
Moj budżet to tak do 300zl max. Czytałem trochę o WNR3500L v2 i faktycznie opinie ma bardzo dobre no i jest tomato Grin
 
buniaczek

Cytat

mnemonic napisał(a):

Moj budżet to tak do 300zl max. Czytałem trochę o WNR3500L v2 i faktycznie opinie ma bardzo dobre no i jest tomato Grin

W taki razie nie masz się co zastanawiać moim zdaniem. 3500L v2 spokojnie Ci wystarczy Smile
Pytanie tylko czy nie będziesz miał problemów z zasięgiem (pamiętaj że ma on anteny wewnętrzne). Ostatecznie jest też możliwość wyprowadzenia anten na zewnątrz.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mnemonic
Hmm to mnie teraz troszke z tym zasiegiem wystraszyles. Ale chyba w mieszkaniu w bloku powinno byc wszystko ok ? No chyba ze ma ktos jeszcze inna propozycje Smile
 
shibby
w bloku bedzie ok.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek

Cytat

mnemonic napisał(a):

Hmm to mnie teraz troszke z tym zasiegiem wystraszyles. Ale chyba w mieszkaniu w bloku powinno byc wszystko ok ? No chyba ze ma ktos jeszcze inna propozycje Smile


Ważne jest tylko gdzie i jak go ustawisz. Generalnie jest tak że im bardziej będzie w centrum mieszkania tym lepiej. Ale tak jak napisał @shibby - w mieszkaniu będzie latał dobrze (tylko nie wrzucaj go gdzieś w kąt koło mikrofali) Wink
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mnemonic
No i super Grin Wiec decyzja padła na WNR3500L v2 Smile Dzieki wszystkim za pomoc i info Smile
 
IrasPL
Witam wszystkich jako świeżo upieczony forumowicz.
Od 5 lat moją sieć domową obsługiwał WRT54GL 1.0 najpierw w wersji podstawowej a skończyłem na tomato-K26-1.28.RT-MIPSR1-100-MiniIPv6.
W chwili przejścia na łącze 70Mb/10Mb niestety router nie pobiera z pełną prędkością Sad sprawdzałem wszystkie możliwe konfiguracje a także totalny reset urządzenia i maks co udało mi się uzyskać to 33Mb/10Mb.
Podłączając komputer na sztywno do sieci uzyskuje swoją prędkość 70Mb/10Mb
Z tego co poczytałem jest to już leciwe urządzenie i skłaniam się powoli do jego wymiany (chyba, że znacie metodę na rozwiązanie problemu), na pewno czego oczekuję od nowego cacka to :
- obsługa tomato
- obsługa 1 komputera po kablu, 2 komputerów po WiFi, dodatkowo 3 telefonów z android
- ograniczenie prędkości łącza dla podłączonych urządzeń
- możliwość wyznaczania w jakim przedziale czasowym owe urządzenia mogą pracować
- klasyfikacja i priorytety łącza

koszt na urządzenie maks 300zł
Z góry dziękuję za podpowiedź
 
anonim747874734

Cytat

IrasPL napisał(a):
koszt na urządzenie maks 300zł


takie rzeczy to tylko ... na wnr3500l v2 Smile budżetowe asusy jakoś mi nie pasują Smile
 
mario73
Witam wszystkich,
chcę zakupić router do swojej sieci domowej i od dłuższego czasu przeglądam to (i nie tylko to) forum. Router będzie obslugiwał NAS-a i dekoder sat po lan-ie oraz smart tv, laptopa, smartfony po wifi. Nie zależy mi na wysokich transferach po usb czy wydajnej obsłudze torrentów.
Priorytety to: gigabitowy lan, stabilne i wydajne wifi (smart tv na piętrze), bezproblemowa obsługa kilku streamów (czasami), łatwo konfigurowalny QoS, duża ogólna konfigurowalność.
Po lekturze forum typy mam dwa: RT-N16 i RT-N66U.
Pytanie, czy RT-N16 będzie wystarczający do moich potrzeb? Czy dołożenie ok. 250 zł warte jest dodatkowych korzyści z RT-N66U (głównie jeśli chodzi o wydajność wifi)? A może inny sprzęt lepiej się wpasuje w takie wymagania (np. Buffalo wzr-hp-g300nh2, niestety bez tomato)?
Cenowo, RT-N66U to taki maksymalny max Smile

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
 
mykyy
Który byłby lepszy patrząc ogólnie Netgear WNR3500L v2 czy Asus RT-N15U ?
Pozdrawiam
 
buniaczek

Cytat

mykyy napisał(a):

Który byłby lepszy patrząc ogólnie Netgear WNR3500L v2 czy Asus RT-N15U ?
Pozdrawiam

Jak dla mnie zdecydowanie Netgear WNR3500L v2
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
shibby
asus ma mniej ramu, mniej flasha i jest drozszy. Tak wiec netgear znacznie lepiej wychodzi na tym polu Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mykyy
Dzięki Smile
 
grequ22
Hej, nie wiem czy to ma znaczenie ale dla WL-520GU opis:

Cytat

k2.4 USB (wszystkie wersje) lub K2.6 ale bez USB (4Mb flash)
powinien byc poprawiony na cos podobnego do:

Cytat

k2.4 (wszystkie wersje), k2.4 USB (wersja do XXX) lub K2.6 ale bez USB (4Mb flash)
.
Bo niestety zadna z mozliwych wersji k2.4 USB 101,99,93,88 nie miesci sie Sad.
O k2.6 USB sie nie upominam bo malo kto juz 520GU uzywa Smile i wiekszosc go wymianila - wiec ta wersja juz chyba nie powstanie.

ps. tak samo jak wpis:

Cytat

Antena: x1 zewnętrzna nieodkręcana

na

Cytat

Antena: x1 zewnętrzna odkręcana
- odkrecana dlatego ze ja kiedys odkrecilem i podczas remontu zgubilem Smile i tera uzywam jakies malej od starej karty DWL-G520
Edytowany przez grequ22 dnia 06-09-2012 21:01
 
labik
Drodzy moi proszę o poradę.Kolega chce zakupić router do 200 pln.Ma to być maszynka którą raz się skonfiguruje , postawi i zapomni o niej.Router ma być w domku jednorodzinnym.Proponowałem mu Netgear WNR3500L v2 z ale jak zobaczył tomato na moim asusie to myślałem ,że chłop walnie mi zaraz na zawał.Coś z dobrym sygnałem radia , proste i niedotyklane Wink. Może macie jakieś propozycje ?
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
buniaczek

Cytat

labik napisał(a):

Drodzy moi proszę o poradę.Kolega chce zakupić router do 200 pln.Ma to być maszynka którą raz się skonfiguruje , postawi i zapomni o niej.Router ma być w domku jednorodzinnym.Proponowałem mu Netgear WNR3500L v2 z ale jak zobaczył tomato na moim asusie to myślałem ,że chłop walnie mi zaraz na zawał.Coś z dobrym sygnałem radia , proste i niedotyklane Wink. Może macie jakieś propozycje ?

Pisząc ze zejdzie na zawal masz na myśli ze mu się spodobało tomato czy nie?
Obawiam się że jeśli chodzi o dom to WNR3500l v2 może mieć zbyt słaby sygnał...
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,189,089 unikalnych wizyt